MET DE EGMONDEN 1963 De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Zie onze extra mededeling elders in dit blad Schotvanger't Woud No. 556 3 januari 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per mm. Een nieuw jaar. nieuwe mo gelijkheden, nog onbekende ge beurtenissen, een jaar vol ver rassingen. Wat zal 1963 brengen? Het jaar heeft zich overtuigend ingezet. Felle koude, zware sneeuwval en veel stagnatie. Een abnormaal winterbeeld. Vele krachten spannen zich in om het normale dagelijkse leven enigszins op gang te houden en weer tot zijn normale proporties terug te brengen. Zal dit jaar meer van ons gaan vergen dan het voorgaande? Wij weten het niet. Feit is echter.dat 1963 ook onze krachtsinspanning vraagt, zonder versagen moeten wij weer vooruit en al vallen deze eerste dagen zwaar, toch zullen wij er weer van moeten maken, wat er van te maken valt. Wij kunnen deze eerste dagen zien als een training voor nog komende moeilijkheden, die er ook weer zullen zijn. Wij zullen ze het hoofd moeten biederl, zonder terug te deinzen. Dit jaar biedt weer veel mo gelijkheden. die wij niet onbenut mogen laten. Het afgelopen jaar kenmerkte zich door grote span ningen en machtige manifestaties. Ook in 1963 zullen ze er weer zijn, misschien wel meer. Velen bereiken, wat zij zich ten doel stelden, velen zullen hun doel niet bereiken, 't Is allemaal nog onzeker. Zeker is, dat de moge lijkheden ons weer worden ge boden en wij. hebben de plicht om ze aan te pakken en uit te werken. Dit vraagt inspanning, dikwijls moed en zelfbeheersing. Maar het resultaat zal geluk zijn voor U en Uw gezin en voor Uw medemens. Moge dit Uw deel zijn in 1963. Meester schutter Egmond Onlangs werd in Hotel Cen traal geschoten om de titel van meester schutter Egmond 1962. Voor deze wedstrijd bestond grote belangstelling tot grote genoegen van de vereniging „Prins Hendrik", die deze wed strijd georganiseerd heeft. Tijdens de wedstrijd was de spanning op de gezichten van de schutters af te lezen, want men kwam voor de vreemdste resultaten te staan. Schutters, die veelal zeer goed schoten, kwamen er dit keer niet zo best af. Tegen het einde van de avond merd de spanning wel zeer groot, daar er twee schutters voor de titel en het scheerapparaat en de wisselbeker in aanmerking kwamen. De beste series werden toen gekozen, waardoor de uitslag werd: le prijs Fr. Groot; 2e prijs Sj. Palsma: 3e prijs Chr. de Goede. De premieprijs werd toen door de eigenaar van Hotel Centraal aangeboden in de vorm van een halve liter jenever. Plattelandsvrouwen „De Egmonden" Donderdag 20 december hield de afdeling „de Egmonden" haar kerstbijeeekomst in Hotel Brouwers. De presidente opende de vergadering en heette vijf nieuwe leden welkom. Gezamenlijk werd een kerst lied gezongen. De presidente las het kerstevangelie voor en daarna genoot ieder van de goed ver zorgde broodmaaltijd. In de pauze werden de notulen voorgelezen, waarna het tweede gedeelte begon. Er was een geestige voordracht waarbij ver schillendeleden betrokken werden een paar kleine gedichten en een gezelschapspel. Een zaak Een dezer dagen opende schildersbedrijf fa. de Goede 6 Zonen te Egmond aan Zee een nieuwe winkel, waarin alle mogelijke verfartikelen, behang- soorten, alle gereedschappen, die er bij gehanteerd worden, kunnen worden betrokken. De zaak heet „De Verfspecialist". Deze naam is via verschillende reklames reeds in het dorp bekend gemaakt. Dit initiatief werd genomen, omdat de vraag naar deze artikelen steeds groter wordt. De zaak is helemaal ingericht voor de doe 't - zeiver, die de winkel zeker wel weet te vinden. Vooral voor Egmond aan Zee. waar vooral in het voorjaar veel op te knappen is, zal deze winkel het zeker doen. Succes Schietverening „Prins Hendrik" Uitslag Kerst-competitie A-ploeg wed. lot. ro zen A. de Groot 7 390 14 Sj. Palsma 7 386 13 KI. Lampe 7 383 16 Th. de Graaff 7 382 13 Th. de Jong 7 382 5 J. de Jong 7 380 12 Jac. de Graaff 7 378 6 J. Bas 7 377 10 IJ. de Graaff 7 355 7 L. Kemps 7 340 3 B-ploeg wed. lot. rozen J. Palsma 7 386 17 F. Groot 7 378 14 D. de Graaff 7 378 13 L. de Graaff 7 375 11 S Brak 7 374 8 T. Broek 7 373 7 S. Sander 7 372 12 C. de Graaff 7 366 11 G. Stam 7 342 5 L. de Jong 7 305 6 K. Broek 5 252 8 Rem-Riter zonder tas f 198, Remington Cicero Portable zonder tas f 255,- Telmachines met aftrek f 375,- Telmachines te gebruiken als kassa f 520,- Electrische telmachines v.a. f 590,- Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 ONVOORSTELBARE STAGNATIE Door de geweldige hoeveel heden sneeuw, die tijdens de laatste dagen zijn gevallen, is er veel stagnatie opgetreden. De sneeuwval is niet alleen de oor zaak, maar de krachtige oostelijke wind tijdens vrij strenge vorst is wel het meest verantwoordelijk. Met de tegenwoordige tech nische hulpmiddelen zouden de wegen binnen enkele uren schoon zijn Maar de natuur werkte ra dicaal tegen en een ijzige wind zorgde er voor dat de zeer lichte en droge sneeuw in zulke grote hoeveelheden werd opgestoven, dat zich bij voorkeur op de wegen wallen gingen vormen van soms enige meters hoog. Vooral op wegen, waar belendende gebou wen of begroeiing' trekking en draaiwinden veroorzaakten, waren de sneeuwmassa's letterlijk niet te overzien en nog minder te overbruggen. De pogingen van sneeuwrui mers en bulldozers werden in tijd van enkele uren weer te niet gedaan door de steeds aan stormende stuifsneeuw. Zo ge beurde het meer dan eens, dat de weg naar Alkmaar en Heiloo ontsloten waren terwijl er na een uur geen kans meer was. Vele reizigers moesten met deze situatie rekening houden. De mogelijkheid om niet meer thuis te kunnen komen dreigde steeds en werd voor velen werkelijkheid. De weg van Egmond aan Zee naar de Hoef gaf geen directe moeilijkheden. De weg naar Egmond-Binnen echter werd volkomen geblokkeerd. De ge weldige sneeuwmassa's maakte elke poging nutteloos. Tenslotte was de enige mogelijkheid om over de sneeuwmassa's te lopen, daar de vorst voor een vrij stevige laag had gezorgd. Naar Bergen was de weg ook niet berijdbaar. Daar -deze weg voor de Egmonden momenteel van iets minder belang is, blijft deze tot nu nagenoeg afgesloten. De weg naar Alkmaar werd tij delijk afgesloten, maar is (op het moment dat wij dit schrijven) nu weer open. Het gevaar van ver slechtering blijft echter steeds aanwezig. De weg naar Egmond-Binnen is nu (ook op het moment van schrijven) weer opengelegd door een bulldozer, gerecruteerd door de Hoogovens. Op dit bedrijf was slechts 20°/o van de normale arbeidsbezetting opgekomen. Men dient er dus rekening mee te houden, dat de omstan digheden zich snel kunnen wijzigen.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1