Zou het niet anders kunnen? MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Drukspuiten en tuben peniciline heeft natuurlijk ook Schotvanger 't Woud No. 558 17 januari 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 per mm Wij vragen ons dit telkens weer af, als wij langs 's Heren wegen rijden en daarbij de meest halsbrekende toeren moeten ver richten, om aan de dagelijkse verplichtingen te kunnen voldoen. Wij willen geen kritiek leveren, integendeel, maar als het dan wél moet, dan alleen opbouwende kritiek. Men is er al aan gewend geraakt, om de ongemakken van min of meer slecht begaanbare wegen te trotseren. Met alle begrip voor de moei lijkheden, die zich bij het berijd baar maken van de wegen voor doen, vooral wanneer telkens weer nieuwe sneeuwval het .vruchtenloos" pogen te niet doet, wagen wij het toch te gaan kritiseren. En hiervoor beperken wij ons tot de wegen in Egmond aan Zee, op het gevaar af, de opmerking te slikken te krijgen, dat wij niet verder kijken, dan onze neus lang is. Nemen wij de Voorstraat. Vanaf de eerste sneeuwval is deze weg voor velen een wan hoop. Eerst was het de grote hoeveelheid sneeuw, die op de meest vitale punten dagen opge hoopt bleef liggen, waardoor zeer veel moeilijkheden ontston den. afgezien van de dikwijls grote schade, die auto's en brommers opliepen. Er werd rijkelijk met zand en pekel gestrooid, maar dit ver ergerd de situatie alleen maar, daar dit tijdens strenge vorst niets uithaalt, maar alleen bij steigende temparatuur de boel losmaakt. En wanneer dit on regelmatig gebeurd, dan onstaan de beruchte kuilen, waaraan de Voorstraat rijk is. Langs de Voorstraat werd met een drie hoekige slee achter een auto ge patrouilleerd, welk stuk gereed schap, daterend uit vroeger jaren reeds lang zijn ondeugdelijkheid heeft bewezen. Het ding glijdt alleen maar. In ieder geval is het nu zo, dat de mensen gemakkelijker in Alkmaar kunnen komen dan bij een winkelier aan de Voorstraat. Kan de gemeente hier nu wat aan doen? Wat de Voorstraat betreft niet, want deze weg is niet van de gemeente, maar van het Hoogheemraad en daar hangen we dus van af. De ge meente is geen baas in eigen huis maar moet jaarlijks veel be talen voor het wegonderhoud en de begaanbaarheid. Waarom de situatie zo is, kunnen we als een raadsel be schouwen. Het stamt in ieder geval nog van vroeger, toen verschillende „raden" na de watersnood van 1916 geen werk meer hadden. De gemeente kan met zijn hand vol personeel ook niet alles doen. Deze mensen komen nu ook handen te kort. Schaatswedstrijden „Van Speykschool" Zaterdagmorgen werden, be gunstigd door prachtig winter weer, door het personeel en de Oudercommissie schaatswedstrij den gehouden ophet schoolplein. Vele uren van schaven, vegen en sproeien door de onderwijzers werden beloond met veel kinder vreugde op een prachtige baan. Om het helemaal echt te maken was er zelfs nog een „Koek en zopie" met lekkere chocolademelk en eierkoeken. Het gemeentebestuur is verant woordelijk voor het wel en wee van haar burgers, maar de ge meentenaren zijn het voor elkaar. Welnu, hier is dan een voor stel. Zou het zo gek zijn, dat iedereen, die door de weersom standigheden in de vorstverlet lopen - en dat zijn er veel - met elkaar dat zaakje eens op knappen? Bepraat het met elkaar (niec te lang) en neem een schop. Werk eendrachtig samen en het kan gezellig worden. De gemeente zal vast mee werken om de vergaarde sneeuw hopen af te voeren. En wanneer de gemeente er wat voor uit geeft, is die uitgave ook alles zins verantwoord. En het resul taat prachtige wegen En nu niet gaan praten van wie de weg is, ze liggen in Egmond aan Zee en dat is het belangrijkste Gevonden en verloren medegedeeld door de post- commandant, Egm.str.weg Gevonden Herenpolshorloge; herenhandschoen; wollen sjaal. Verloren portemonnee met inhoud f. 1,20; 3 stuks Mohair sjaals. Vrouwengilde Egmond a. d. Hoef Het Bestuur heeft bewondering voor de dames, die in dit barre weer toch naar onze jaarverga dering gekomen zijn. De lezing van Mej. C. v. d. Brink „Goed eten en slank blijven!" heeft ons veel verduidelijkt omtrent een juist gebruik van de ons.ter be schikking staande voedingsmidde len. Onze kas is weer voor een jaar gecontroleerd en goed be vonden. Zowel het financiële als wel het gewone jaarverslag zijn met algemene stemmen goedge keurd. Ook is sinds maandag ons bestuur weer compleet de dames G. Schuyt-Hille en C. Ulaga- Kool zullen zich met de overige bestuursleden beijveren om onze leden prettige, leerzame en ge zellige avonden te bezorgen. Voordrachtsavond De priestervoordrachtkunste naar, Pater Piron heeft in Café ,,'t Haasje" een sublieme vertol king gegeven van het spel „God blaast op den hoorn". Pater Piron trad op voor de K.A.B. Egmond-Binnen. In de voordracht wordt het leven ge schilderd van enkele dorpsfiguren in een strijd tussen materialisme en de moed God te erkennen. Het enthousiaste applaus voor de kunstenaar bewees niet alleen de voordracht eer, maar ook de keuze van het K.A B-bestuur. Vestiging Maxis-ateliers te Egmond a. d. Hoef Eind verleden jaar is aan de Hereweg het atelier van de Fa. Maxis geopend, waar de ver vaardiging van B.H.'s e.a. soort gelijke artikelen ter hand geno men zal worden. Het interieur werd aangepast aan de produktie van dit artikel, en door de verplaatsing van ver lichting en toepassing van andere kleuren op de wanden, werd dit voormalige heren confectieatelier gemaakt tot 'n gezellige ruimte waar het voor meisjes aantrek kelijk moet zijn, dit vak te leren of uit te oefenen, onder deskun dige en verantwoorde leiding. Zij zorgt er voor, dat ieder meisje 'n prima opleiding krijgt, waarbij nog komt, dat de grootte van dit nevenbedrijf van Maxis atelier te Hoorn, zodanig is op gezet (max. 30 personen), dat de persoonlijke zorg voor elk meisje gehandhaafd kan blijven. Voor hen, die thans in eigen plaats 'n werkkring zoeken, is het prettig te weten, dat Egmond a. d. Hoef'ndergelijkeinteressante Mogelijkheid rijker geworden is. Ijsbaan Slotgracht weer geopend voor publiek De ijsbaan „Slotgracht" is weer dagelijks geopend tot 10 uur 'savonds. Maandag en dins dag was de baan gesloten wegens noodzakelijke werkzaamheden. Rem-Riter zonder tas f 198,— Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375,— Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1