ïopzondag in de winter! MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 VELE SOORTEN HONING HEEFT SCHOT VANGER't Woud No. 560 31 januari 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden,, Egmonderstraatweg 5. Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 per mm Seizoendrukte was er niets bij Niet alleen Egmond aan Zee maar ook andere kustplaatsen, hebben het afgelopen weekend grote drukte te verwerken ge kregen. Egmond a. Zee had echter wel het leeuwendeel van deze drukte, die mede veroorzaakt werd door de zondagmorgenuit- zending van de Vara, waarin Bert Garthof terloops Egmond aan Zee opnoemde, alwaar de Noordzee een fascinerende aan blik bood tengevolge van het opkomende ijs. Hoewel de hoe veelheid ijs sinds vrijdag afge nomen was, was het bezichtigen van het witte wateropvlak alles zins de moeite waard. Vooral toen tegen 5 uur de gehele massa tengevolge van opkomend water in beweging kwam. Iedereen scheen de tijd te vergeten en terwijl het al donker werd, waren er nog vele mensen op het strand om te ge nieten van het schouwspel, dat niet zoveel voorkomt. Gedurende de gehele middag waren de auto's langs de enige toegangsweg, die wij nu eenmaal rijk zijn, naar Egmond gestroomd. Langs dezelfde weg moesten al die auto's weer terug, met het gevolg, dat de bekende opstop pingen van het seizoen zich nu midden in de winter voordeden. Alleen duurde het langer, want er was niet voldoende politiever- sterking, Gevolg hier en daar een grote chaos. Gelukkig waren er enkele bur gers, die op de werf ingrepen, zij stuurden het verkeer, vanaf de Boulevard rechtdoor langs het parkeerterrein via de Trom penbergstraat. Het gevolg was. dat velen weer op de Voorstraat vastliepen. De bedoeling was natuurlijk, dat zij de Zuiderstraat inreden. Dan was het gezegde van beide heren ,,als U zo rijdt, bent U direct thuis", nog waar ook. als de automobilisten de weg naar de Beatrixkolonie ge kozen hadden en via het nieuwe bouwplan naar de Oldenborgh- weg waren gekoerst, vanwaar zij via de Tijdverdrijfslaan op de Herenweg hadden uitgekomen. Maar met deze route moet men bekend zijn. anders wordt het niets. In ieder geval geeft deze drukte nogmaals aanleiding tot nadenken. De oorspronkelijke plannen van de gemeente, om het verkeer via de Dr. W. Beckmanlaan en de nieuw aan te leggen sportlaan te leiden, heeft geen enkele zin. want in dit geval moet het ver keer weer op de enige toegangs- en afvoerweg uitkomen, zodat daar het knelpunt ontstaat. Beter is het dus, om de zuid kant open te leggen. Bijvoorbeeld vanaf het parkeerterrein naar de Trompenbergstraat en in de hoek tussen het perceel van de heer W. Bijmoer en het Juliana- kolonietehuis een oplopende weg naar een nieuw aan te leggen weg achter de beide koloniehui zen om nu een verhard pad dan aansluiten op de weg in het nieuwe bouwplan, die reeds zeer breed is, dan rechtdoor via de inham in de duinen (ook reeds een verhard pad) naar de Olden- borghweg. Hiervandaan naar de Tijdverdrijfslaan, die wel ver breed kan worden en zo komt men op de Zeeweg naar Heiloo en op de Herenweg richting Castricum. Dit kost geen cultuurgrond en het probleem is voor een groot deel van de baan. t Is zomaar een suggestie, die naar wij hopen, in overweging zal worden genomen. Ook hopen wij kritiek te ontvangen, zodat wij tot een vruchtbaar gesprek kunnen komen. Wie weet wat daar uit groeit. „De Boei" tot Pasen gesloten Vanaf heden is het bekende café .,de Boei" gesloten, daar het interieur een volledige ver nieuwing ondergaat. De aannemer hiervan is de Fa. de Nijs uit Castricum. Met Pasen zal „de Boei" ge heel in het nieuw weer voor het publiek geopend zijn, waarvoor nader aankondiging zal volgen Zeevogels-nieuws Het Bestuur van de voetbal vereniging Zeevogels verzoekt ons mede te delen, dat er een bestuursvergadering wordt ge houden op woensdag 6 februari a.s. ten huize van de voorzitter, de heer P.H. Ranzijn. Deze ver gadering is 's avonds om 8 uur, tevens bedoeld voor de leden van de jeugd- en elftalcommissie. Rem-Riter zonder tas f 198, Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375, Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— Electrische telmachines v.a. f 590, Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 Egmonds Bloemenshow De jaarlijkse bloemenshow, die telken jare in de Egmonden wordt gehouden, zal in februari weer plaats hebben. Vele kassen en schuren worden weer tot hoge temperaturen gebracht en zo de zaken er nu uit zien hoopt het Bestuur weer een frisse show te kunnen voorschotelen. Bloemenpracht dus in de winter. Honderden zullen ongetwijfeld weer met verlangen uitzien naar dit jaarlijks terugkomend evene ment, want naast de bloemen en planten, komen er weer nieuwe activiteiten waarop we nog nader zullen terugkomen, maar dat het weer een goede indruk zal achter laten, daar kunnen we reeds op rekenen. Deze week hebben we de eer gehad een der kassen te mogen bewonderen en daar was het een en al fris groen. Met de ver zekering zijn we huiswaarts ge gaan. dat alles prima in orde komt. Succes Heren. Klaverjasdrive De klaverjasdrive ten bate van de handbalvereniging Zeevogels op vrijdag 25 januari, is een ge weldig succes geworden. Niet minder dan 46 paren hebben deelgenomen aan deze drive. Op een zo n groot aantal deel nemers heeft het bestuur niet durven hopen, doch alle verwach tingen zijn tot in de verste verten overtroffen en het is een dank bare organisatie, die hierbij alle deelnemers en medewerkers nog maals hartelijk dank zegt. Deze drive was weer in Hotel Brouwers. Hier volgen de uitslagen 1 mevr. Stoop - P. Wittebrood 2 Jac. Melker - H. Gouda 3 W. v. Oostrom - J. Zonneveld 4 P. Wittebrood - P. Ligthart 5 Fam. Bisschop 6 C. de Waard - Jan Walta Geheime prijs was 3995 behaald door het koppel A. Hof - J. van Eek met 4029 Het is dringend en noodzakelijk om tijdig uu/advertentie te bezorgen, daar u/ij i/ele malen niet totplaatsingkunnen overgaan u/egens te late binnenkomst. Een kleine tip van zeer grote u/aarde.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1