MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable E*R*B* groots gehuldigd VEERTIG JAAR HOEVER KERK Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam. Tel. 247272 Melkwatten en spenenzalf heeft Schotvanger 't Woud No. 576 23 mei 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden_ Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per mm Nieuwe boot als geschenk Talloze malen is zaterdagmid dag in restaurant „De Klok" en eerder reeds op het strand, de „Egmondzeeër Reddingsbrigade" hoog geprezen voor het onschat bare werk, dat zij in de loop van 35 jaar heeft verricht Burge meester Bakker noemde op het strand bij de overdracht van de nieuwe e h.b.o.-post de brigade onmisbaar voor de badplaats, terwijl hij de volle steun toezegde van de gemeente. Terwijl een straffe wind de veelkleuiige vlag gen strak trok en de zee woelde, opende de burgemeester de toe gang tot de ruime strandacco- modatie. In de nieuwe optrek is een speciale afdeling als dokterska mer ingericht, terwijl er kleed kamers zijn voor dames en heren. Verschillende afgevaardigden van de gemeente en brigades uit Zandvoort en Wijk aan Zee voerden op de receptie in het restaurant ,.De Klok" het woord, waarin zij het grote belang van een hechte ideale brigade in het licht plaatsten. Vele sprekers staafden hun woorden door fraaie cadeaux. Het meest verrassend was de eerste wethouder S. Zwart, die namens het gemeentebestuur en bevolking van Egmond aan Zee een fraaie motorvlet aanbood. De aan vijf man plaats biedende boot is een product van brigade lid Ko Visser, die zijn scholing op dit gebied heeft gehad bij de oudste botenbouwer van Neder land. Pastoor Horstman stelde voor met de brigade in overleg te treden inzake de geestelijke bij stand in tijden van nood op het strand. De oudkatholieke herder sprak over de hulp voor ieder mens van welke richting ook. Het bestuur van de brigade was bij monde van de voorzitter H. Stam bijzonder dankbaar. Niet alleen de overweldigende belangstelling, maar ook de fraaie cadeaux en de sympathie hadden niet nagelaten grote indruk op de brigadeleden te maken. De brigadearts dokter Helle zei dat de reddingsbrigade dui delijk aan het licht treedt door zijn werk, maar zijn licht onder de korenmaat plaatst. Ondanks het uitblijven van dank van ver schillende strandpatienten gaat het werk van de brigade door, aldus dokter Helle. Door de verbeterde materialen en aanschaf van een uitkijktoren het bezit van verschillende motor boten en telefoons en de be schikking over de walky-talky is de Egmondse brigade een der best geoutilleerde langs de Ne- landse kust. Ned. Christen Vrouwenbond afd. „de Egmonden" Op dinsdag 7 mei j.1. hield de afdeling „de Egmonden" haar ledenbijeenkomst in koloniehuis „Beatrix". De presidente kon vele leden en enkele introducé's welkom heten, waarna het bonds lied, begeleid door mej. A. de Graaff vol overgave werd ge zongen. Als spreekster trad deze avond op mej. T. T. Smith uit Den Helder, met als onderwerp ..Mijn reis naar de Bijbelse landen". Deze reis hebben wij met de spreekster, door middel van kleurendia's en haar boeiende lezing, volkomen intens beleefd. De reis ging over Italië en Egypte naar Israël, waar de voornaamste plaatsen uit de Bijbelse geschiedenis van Christus werden bezocht, w o. Jerusalem de eeuwenoude stad aan de ene kant. en aan de andere kant de grootse moderne nieuwbouw. Ook de gehele lijdensweg van Christus hebben de aanwezigen geheel kunnen volgen, wat op de aanwezigen grote indruk maakte. Tijdens de pauze kon weer een nieuw lid worden in geschreven. Na een dankwoord aan mej. T. T. Smith, werd de avond besloten met een dankgebed. Deze avond was een zeer ge slaagd sluitstuk. Tot na het bad seizoen. Het Bestuur Luisterlijke viering door parochie De parochie van de H. Mar- garetha Maria Alacoque te Egmond aan de Hoef heeft het veertigjarig jubileum gevierd van de parochie en de kerk. Hoewel het jubileum een zuiver kerkelijk karakter droeg, werd zondag morgen na de hoogmis een ontbijttafel aangericht in ..Het Rode Hert", waarbij delegaties uit het parochieleven aanzaten. Bij deze gelegenheid reikte pas toor Th. v.d. Beek vijf onder scheidingen uit aan hier koor zangers en mej. Ruitenburg, onderwijzeres aan de katholieke lagere school. Pastoor Van de Beek, die de onderscheidingen uitreikte in aanwezigheid van Mgr. Van den Burg. Deken Niveen van Dijkum en pastoor de Boer, allen oud pastoors van de parochie, en de feestpredikant pater A. de Waard, noemde het toekennen van de hoge onderscheidingen het in lossen vaneen ereschuld. Posthuum werd hulde gebracht aan het overleden lid van het zangkoor Jac. Bras (87), die maandag ten grave is gedragen. Evenals de heren L. van der Rem-Riter zonder tas f 198, Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375,Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 Velden, M. A. Druiven en C. Wittebrood, ontving hij een der hoogste pauselijke onderscheiding en. namelijk het gouden kruis van St. Gregorius. Onder harte lijk applaus maakte daarna pas toor Van de Beek bekend, dat het de paus had behaagd de onderscheiding "Pro ecclesia et pontifici" toe te kennen aan juffrouw Ruitenburg, die reeds veertig jaar op voortreffelijk en onvervangbare wijze de kinderen van de eerste klas voorbereid op de eerste H. Communie. Haar speciaal prees pastoor v.d. Beek voor haar niet aflatende ijver en het niet te onderschatten werk, dat zij als leek voor de kerk doet. Eenplechtiglof.qecelebreerd door de pastoors A. de Boer. Joh. J. Kooy en deken Niveen van Dijkum besloot dit kerkelijk feest, dat door zijn besloten karakter een waardige viering heeft gekregen. Winkeltijden Van de zijde der middenstands- vereniging „Eendracht" te Eg mond aan Zee, wordt er op ge wezen dat elders in dit blad de openingstijden voor de diverse branches worden gepubliceerd. Een en ander houdt verband met het zomerseizoen. Schietwedstrijden Op de Provinciale Schietwed strijden .is De Vrijheid uit Eg mond aan Zee onlangs goed uit de bus gekomen. Van de 25 teams wist Egmond de tweede plaats te bezetten. Castricum behaalde 585 punten. Egmond aan Zee 583, Bussum 580.. Heiloo 578 en het tweede team van Egmond werd zelf 5e met 576 punten. Een zeer goede prestatie.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1