MET DE EGMONDEN TAXI 900 Geef cachet aan uw correspondentie f 297,50 Stalen bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen De sensatie REMINGTON Portable „Idool" 198,— KORT NIEUWS Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Programma 5 mei (bevrijdingsdag) Egmond a. d. Hoef Voor de allerbeste klompen uit het allerbeste hout naar Schotvanger 't Woud No. 671 - 22 april 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BENNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter WIJ VERNEMEN dat de drukte gedurende de Paas dagen in de Egmonden zeer groot geweest is. De V.V-V.- bureaus hebben op hoogspanning gewerkt, in sommige gevallen tot 'na middernacht; dat de mensen, die zich voor dit tot in de puntjes georganiseerde werk hebben ingezet van diverse zijden de waardering hebben on dervonden van de vele V.V.V.- leden, die gedurende de Paas dagen hun kamers met logé's be zet kregen; dat deze zelfde mensen, de V.V.V.- bestuursleden dus, die vele avond- en nachturen belangeloos hebben opgeofferd om te zorgen, dat de honderden logiesadressen van gasten werden voorzien, tij dens zeer drukke uren, waarin soms een veertigtal mensen van allerlei nationaliteiten zich voor het loket verdrongen, terwijl de telefoon nagenoeg zonder onder breking rinkelde, ook nog met groot geduld de nodige kritiek moesten verwerken, waarin scha devergoeding werd geëist, omdat er een kamer bij een bepaald lid, door welke oorzaak dan ook, on bezet was gebleven. Deze critici hadden met de zënuwslopende toestand op het bureau volgens hun zeggen niets te maken. Na dergelijke opbeurende woorden gingen de bestuursmensen weer door het hondenweer - want dat was het -, om de vele aankomen de gasten naar hun logiesadres sen te brengen. Hulde aan deze mensen, ondanks de fouten. Als zij lekker thuis hadden blijven zitten, hadden zij geen fouten kunnen maken, dan had Egmond aan Zee minder dan de helft van het aantal gasten gehad, dan waren er geen me'nsen, waarop kritiek gegeven kon worden. Ge lukkig waren ze er wel. Nog maals, hulde aan deze mensen en voor de critici geen woor den; dat er ook vele toeristen waren, die speciaal naar Holland gekomen waren, om de tulpen- en hyacin- thenvelden te zien; de velden waren er wel, maar de bloemen waren over het algemeen nog in de knop; dat Egmond-Binnen gedurende het Paasweekend ook vele gasten heeft mogen ontvangen. Even als in Egmond aan de Hoef en Egmond aan Zee werd hier ge werkt met de diensten van de L.I.D. (Logies-informatiedienst). De boekingen werden reeds in Amsterdam verricht, hier kregen de zoekenden tegen betaling van de eerste nachï een betaalbon, waarmee zij naar het hun toege wezen adres in de Egmonden gingen. Dit contact was onder tussen telefonisch tot stani^Pb- bracht met de betreffende VW's. Onnodig te zeggen, dat de diverse V.V.V.-mensen op hun posten moesten blijven Te Egmond a. d- Hoef en te Egmond-Bimien was dit ook piekfijn geregel^P>e federatie van V.V.V.'s in Noord- Holla'nd was op verzoek van diverse afdelingen in Amsterdam gaan zetelen, zodat de naar lo gies zoekende toeristen direct opgevangen konden worden en doorgestuurd naar het Noorden; dat te Egmond-B innen aan de He renweg no. 1 een manege is ge vestigd, zodat ook hier de paar- desport onder deskundig toezicht kan geschieden. In dit verband verwijzen wij naar een adverten tie en een artikel in dit blad; dat het strand te Egmond aan Zee zich langzaam aan het komende seizoen gaat aanpassen. De di verse strandrestaurants zijn reeds geplaatst en de zomerhuisjes be ginnen ook al weer hun plaats in te nemen; dat de bekende penningmeester van de V.V.V. op zaterdag 24 april recipieert in restaurant 'De Klok' te Egmond aan Zee, daar hij het feit herdenkt, dat hij 25 jaar geleden in het huwelijk trad. Hoewel niet de gewoonte voor deze rubriek, willen wij er toch even de aan dacht op vestigen, daar hij van deze jaren een belangrijk deel voor het omvangrijke werk van de V.V.V. in het belang van de gemeenschap heeft besteed; dat de jacht op de gevluchte hinde nog steeds niet is gesloten. Het hert vertooïit zich zo nu en dan in de Egmonden, terwijl onmid dellijk weer mensen klaar staan, om de jacht in te zetten. Het pleit voor het vernuft van het dier, dat hij tot nu toe zijn bela gers te slim af is; dat de jacht op het gevluchte hert door middel van een geweer, dat injectienaalden afschiet, ook niet de juiste manier is- Ten eerste is niet te bepalen, of het dier na verschillende schoten reeds ge raakt is, terwijl een te grote do sis van de verdovende stof ook zeer schadelijk is, getuige de jacht op een ander hert, dat be zweken is door hetzelfde middel; TEL. b.g.g. 397 MANEGE Boerderij "Diederik" De Egmonden zijn sinds kort een manege rijk. Deze is gevestigd te Egmond-B innen aan de Heren weg no. 1De ondernemer, de heer Mooij, heeft met deze vestiging in een belangrijke behoefte voorzien, daar de Egmonden als recreatie oord van duizenden vakantie REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235,— is de nieuwe electrische REMINGTON Portable „Elitra" 218, Reniington telmachine REMINGTON Telmachine Electr. neg. sald.595, Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 gangers tot nu toe op dit gebied een leemte vertoonden. Er zijn vele toeristen, die zich speciaal tijdens hun vakantie met deze edele sport willen bezig hou den en tot nu toe waren zij aange wezen op maneges buiten de Eg monden o.a. in Bergen en Bakkum. De heer Mooij heeft zich verzekerd van de medewerking van de pro vincie, zodat het mogelijk is in de prachtige duinen ten Zuiden van Egmond ritten te maken. Het bedrijf heeft tot nu toe 8 paarden. Het zijn speciale rijpaar den, die volledig uitgerust voor elke liefhebber ter beschikking staan. Het speelt geen rol, wanneer men nog nooit op een paarderug heeft gezeten, want een deskundige instructie zorgt er voor, dat men er spoedig aan gewend raakt. Zowel particulier als in groeps verband kan men zich met de ma nege in verbinding stellen. Men kan zelfstandige ritten maken en onder leiding. Wanneer men het duinge bied in trekt, heeft men een duin- kaart nodig, die bij de heer Mooij te verkrijgen is. Voor de diverse V.V.V.'s in de Egmonden is het belangrijk, dat de paardesport nu ook in de Eg monden beoefend kan worden, daar hiermede een belangrijke attractie aan de reeds bestaande serie is toegevoegd. 8.15-S.30 Luiden de klokken van J^ide kerken. 8.30-9-OdWjeenkomst in de R.K. "^erk aan de Herenweg. Op deze bijeenkomst, waartoe alle dorpsge noten van alle gezindten worden uitgenodigd, zal het woord worden ge voerd door pastoor Kloes en dominee Veenhuysen. "De Kleine Kapel" van "Lamoraal van Egmont" zal zorg dragen voor de muzikale omlijsting. 9.15 Alle schoolkinderen ver zamelen Zich op het schoolplein aan de Ma- rijkelaan en vertrekken gezamenlijk naar het ge meentehuis. 9.45 Aubade van de school kinderen voor het ge meentehuis. Toespraak van de burgemeester, te beantwoorden door de voorzitter van het Oranje- comité. 10.00 Vertrek naar de Juliana- weg waar ballonnen wor den uitgereikt aan alle schoolkinderen. Rond gang door het dorp met medewerking van Lamo raal van Egmont. Op laten van de ballonnen aan de Oldenborghweg. Vervolg van de rondgang, uitreiken van versnape ringen aan de schoolkin deren. 13.00 Start van een rit voor fietsers en bromfietsen. Fietsers: vanaf 12 jaar en ouder. Bromfietsers: vanaf 16 jaar en ouder. Nadere bijzonderheden volgen. 14.00 Wedstrijden voor de schoolkinderen. Plaats Oude Egmonderstraatw. 6-8 jaar jongens blokjes leggen, meisjesvlaggetjes ste ken. 8-10 jaar jongenszak lopen, meisjesbel trekken. 10 jaar en ouder jongens kruistouwtrek- ken, meisjesdomino hard- loopspel. Opgave voor deelname op de scholen. Wedstrijd in gevel- en etalageversiering Alle dorpsgenoten worden uitge nodigd aan deze wedstrijd deel te nemen. Opgaven voor deelname bij de voorzitter van het Oranje- comité de heer P. C. M. Simons, Julianaweg 9. GEVONDEN EN VERLOREN te Egmond a. d. Hoef GEVONDEN bruine porte- monnaie. VERLOREN Pelikaan vul pen; groene regenbroek; bankbiljet 10,bedelarmband; rode lede ren portemonnaie inh. een gouden tientje aan kettinkje; herenarm bandhorloge; koffer met wasgoed.

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 1