20 JAAR BEVRIJDING Wie Waarom Omdat Daarom R.K. Gymnastiekvereniging "De Egmonden" De onderlinge wedstrijden voor onze leden zullen gehouden worden op donderdag 22 april en vrijdag 23 april a.s. in de zaal van de heer Verdegaal te Egmond a. d. Hoef, aanvang 19.00 uur. Wij hopen dat vele ouders op deze avonden aan wezig zullen zijn om de prestaties van hun kinderen te kunnen zien. Laat uw aanwezigheid een aanspo ring zijn voor uw kinderen om zich tot het uiterste in te spannen. Jacqueline Steenbeek tw schoonheids-specialiste komt na tele fonische afspraak bO u aan huls. Vol ledige behandeling f 8,50. Hotel Bellevue, Boulevard A7, Egmond aan Zee, telef. 2266-387. Burgerlijke stand Egmond-Binnen OVERLEDEN: Cornelia Liefting, oud 73 jaar, gewoond hebbende Vennewatersweg 32; Massa, Gerard Willem Joharines, oud 72 jaar, ge woond hebbende Herenweg 273. VERTROKKEN: Groot, Maria E. van Julia'naweg 47 naar v. Everdin- genstraat 18, Alkmaar; Baltus, Christiaan J.., van Abdijlaan 22, naar Werkendelslaan 78, Heiloo; Roozen, Catharina J. M., (echtge note van Chr. Baltus), van Heren weg 15 naar Heiloo, Werkendels laan 78; Brouwer, Dirk W., van Ju- lianaweg 23 naar Egmond aan Zee, Julianastraat 33; Pekx, Cornelia P. van Pr. Marijkelaan 4 naar 's Gra- venhage, Laakhof 14; Verdegaal, Paulus J. A, van Slotweg 1 naar Amsterdam, Mare. Emantsstr. 6; Niele, Johannes, van Here'nweg 37a naar Pakinstan; Dekker, Carel J. met echtgenote, van Zeedistel 2 n. Barsingerhorn, Herenweg 180; Zentveld, Josse C. va'n Herenweg 38 naar Nieuw-Zeeland, Palmer- ston; Ligthart, Cornelis van Rin- negommerlaan 10 naar Heiloo, Werkendelslaan 44. Feike Asma speelt in Alkmaar Wij kunnen de muziekliefheb bers mededelen dat de bekende or ganist Feike Asma op woensdag 21 april (zijn verjaardag 21 april '12) 's avonds om 8.15 uur een orgel concert hoopt te geven op het prachtige orgel van de Grote Kerk of Sint Laurenskerk te Alkmaar- Op dit concert zal hij werken uit voeren van de meestbekende com ponisten. Het belooft een prachtigeavond te worden, dus houdt deze avond vrij. Ter gelegenheid van het 4e lustrum der bevrijding zal alom in den lande feest wor den gevierd. De actieve co- mité's in de Egmonden heb ben hun programma's reeds opgesteld en publiceren deze in dit nummer. Egm. a. Zee doet dit via 'n oranje folder, die tegelijk met dit Contact wordt verspreid. Wij raden eenieder aan deze folder te bewaren, zodat, wanneer de feestdagen zijn aangebroken, de diverse eve nementen op de voet kunnen worden gevolgd. Het spreekt vanzelf, dat al vorens de 5e mei aanbreekt, eerst de dankbaarheid zal worden vertolkt jegens hen, die hun leven gaven voor onze vrijheid. Uit het programma van Eg mond aan Zee citeren wij het volgende Op 4 mei, 's avonds om 18 uur zal tot aan zonsonder gang halfstok worden gevlagd* Om 19 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een herdenkings dienst worden gehouden van de vier kerkej^^an Egmond aan Zee, wam^P een massale opkomst wordt verwacht voor de stille tocht 'naar het mo nument, welke tocht aanvangt bij de Ned. Herv. Kerk. Bij het mcM^ment zal om 19.45 u. een l^te toespraak worden gehouden, terwijl de klokken van het dorp zullen luiden tot 20.00 uur, waarna een kranslegging volgt. De ge hele avond zal in de sfeer zijn van deze herdenking, waarom het comité ook het initiatief heeft genomen een tentoonstelling te organiseren, die speciaal betrekking heeft op de bezettingsjaren. Deze tentoonstelling wordt gehou den in het verenigingsgebouw van de Ned. Herv; Kerk van 20.30 tot 22.00 uur. De en tree is vrij. In tegenstelling tot deze herdenkingssfeer zal de 5 e mei bijzonder feestelijk wor den gevierd. Deze woensdag begint 's morgens om 9 uur met een aubade voor het ge meentehuis waarna de burge meester een toespraak tot de aanwezigen zal houden. Ter wijl de schoolkinderen om 9.45 uur in optocht naar het sportterrein vertrekken om daar tot 12 uur aan allerlei kinderspelen deel te nemen, zal om 10 uur een poppen kastvoorstelling voor de kleu ters plaats vinden in het Oud- Kath. verenigingsgebouw. Om 14.00 uur zal de finale schoolvoetbal op het sport park plaats vinden. Dit is de finalewedstrijd van de eerste ronde die op Koninginnedag zal worden gespeeld eveneens op het sportterrein en ook om 14.00 uur. Tijdens de wedstrijd van 5 mei zijn er ook hardloopwedstrijden, (zie programma) Het programma vermeldt verder volleybalwedstrijdde monstraties, gecostumeerde voetbalwedstrijden, waarvan de spelers eerst een rondrit door het dorp maken op de brandweerauto, muzikale show door Lamoraal van Eg- mont, bromfietsbehendigheid- wedstrijden voor de leeftijds groep 16 jaar en ouder. Voor de wedstrijden dient men zich vóór 1 mei op te geven. Voor de adressen ver wijzen wij naar het Oranje programma. GESLAAGD FEEST De middenstands vereniging "Een dracht" te Egmond aan Zee vierde deze week haar jaarlijkse feest avond in café "De Boei". Voor deze avond was een uitge lezen gezelschap uitgenodigd, dat voor de feestelijke stemming zorg de. Hierbij waren o.a. "De Spel brekers", het duo, dat via radio en T.V. in menige huiskamer zijn plezierig in het gehoor liggende en vaak humoristische liedjes bekend heid heeft gegeven. Voor dikwijls frappante staaltjes goochelkunst zorgde de bekende conferencier en manipulator Henk Bouwman. Een tweeling broer en zus, zich noemende "Les deux Jeateux", ontlokte aan hun accor deons virtuose klanken, terwijl de muziek van Jan Gorissen en Ab Blaauwboer voor de nodige pauze stemming en het gezellige bal zorg de. In tegenstelling tot de normale vergadering van de middenstands vereniging was deze avond zeer druk bezocht. Dit gaf de voorzitter, de heer G. Gravenmaker aanleiding te zeggen, om voortaan meer feest avonden te beleggen, waarbij tege lijkertijd de nodige punten even af- handeld zouden worden. Of dit practische uitvoerheid zal kunnen krijgen, lijkt niet waarschijnlijk. I'n ieder geval heeft deze feestavond tot de onderlinge sfeer en verstand houding een belangrijke bijdrage geleverd. dit verband heben deskundigen van de klokkengieterij Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel reeds vastgesteld, dat de klok zal worden afgestemd op de dichtbij gelegen klok van de Ned. Herv. kerk, zodat bij samen- luiden, een harmonisch geheel wordt verkregen. Er komen twee nieuwe klokken, die noord-zuid en oost-west zullen worden apgeha'ngen, terwijl zij af zonderlijk en tegelijkertijd geluid kunnen worden. In verband hier mede zal een complete nieuwe in stallatie moeten worden aange bracht, omdat de oude voor dit doel niet meer geschikt is. De kos- te'n zullen zich dus niet alleen tot twee klokken beperken. Ook het torenuurwerk wordt herzien, terwijl de staat van de toren zelf nog goed is, om de twee nieuwe klokken te kun'nen torsen. EGMONDI A-NIEUWS Programma zondag 25 april Alm. V. 1 - Egm. 1 2.30 u. Vertrek per bus 13.45 uur Grashopp. 2 - Egm. 2 12 u. Vertrek per bus 10.30 uur Junioren H.S.V. 1 - Egmondia 1 12u Adspira'nten Alkm. Boys f - Egm. c lOu lee wordt er zo1 iedereen in i leest het "Contact met de Egmonden" wordt er zoveel in geadverteerd iedereen in de Egmonden het leest dus Egmond-nummcr van De Oud-Katholiek" I'n mei a.s. verschijnt er waarschijn lijk een nummer van "De Oud- Katl^«k", dat geheel aan Egmond gewija zal zijn. Aan de uitvoering van dit nummer wordt momenteel gewerkt. In dit nummer zal ge schreven worden over de geschie denis van de gemeente en de Oud- KatM^feke parochie van Egmond aan z.ee, terwijl hierin ook de ver schillende facetten van de parochie van Egmond aan Zee belicht zullen worden. Geïnteresseerden zullen te zijner tijd tegen normale betaling van de losse nummerprijs een exemplaar kunnen verkrijgen. RATTENPLAAG In Egmond a. d. Hoef schijnt het aantal ratten onrustbarende vormen aan te nemen. Menige be woner heeft met allerlei middelen reeds getracht de beestjes te vang en, maar dit is niet afdoende. Vooral 's avonds kan men ze hier en daar rustig de weg zien oversteken, terwijl ze zich bij voor keur ophouden op plaatsen, waal het niet direct zindelijk te-noemen is. Belangrijk is dus: Houd uw om geving schoon Op het gemeentehuis zijn inlich tingen te verkrijgen over de bestrij ding, die voor zover wij na kun'nen gaan, niet alleen door de bewoners gevoerd kan worden, maar wellicht van gemeentewege meer gestimu leerd zou kunnen worden. NIEUWE LUIDLOKKEN Het zal menige Egmo'nder opge vallen zijn, dat de klokken van de Oud-Katholieke kerk te Egmond aan Zee niet bepaald een krachtig geluid geven. Hierin gaat binnen kort 'waarschijnlijk verandering ko men. Het volgend jaar mei zal de kerk 80 jaar bestaan en om voor deze "verjaardag" een passend geschenk aan te bieden, is er een klokken- fonds opgericht, dat zich ten doel stelt, de huidige luidklok te ver vangen. Uit een artikel in de parochie- brief van april blijkt, dat het plan met enthousiasme is ontvangen en dat er reeds veel daadwerkelijke medewerking is. De damesvereni ging TAVENUE schonk voor dit doel 800,en de damesvereni ging "Naomi" 500,terwijl er ook reeds verschillende giften van particulieren zijn binnengekomen. Hoewel deze bedragen nog maar een druppel zullen blijken te zijn op het gloeiende klokkenmetaal, is het begin toch bemoedigend. Het kerkbestuur hoopt dan ook, dat er een stroom van giften en giftjes zal binnenkomen, om ook de Oud- Katholieke kerk spoedig haar bron zen stem te geven, die 'niet alleen voor het bedehuis maar ook in de Isfeer van het dorp zal passen. In Boksclub '62 Egmond aan Zee Onder vorzitterschap van A. Prins, met als secretaris J. Half, Bergstraat 34 en penningmeester C. de Graaff, Pompplein 7, wordt het bestuur gevormd va'n de nog jonge boksclub 1964 te Egmond aan Zee. Deze nog bij velen onbekende sport heeft ook het levenslicht aan schouwd te Egmond aan Zee, in de vorm va'n de nieuwe club. Onder deskundige leiding van de oud-IJmuidenaar A. Prins wordt elke woensdagavond van 9-10 uur getraind in het gem. gymnastiek lokaal aan de Wilhelminastraat. Ons is gevraagd aan deze in Eg mond gevestigde vereniging be kendheid te geven, aan welk ver zoek wij gaarne willen voldoen. De bokssport is een dure sport en dat vormt voor het bestuur zeer gfote financiële zorgen. Zelf wordt er door de leden veel gedaan om materialen te fabriceren. Er is ook een verzoek gericht tot het gemeentebestuur om subsidie n mén hoopt op een gunstig resul taat. De vereniging bezit onder de materialen vele actie-foto's, die zij gaarne aan belangstellenden toont. Wil me'n meerdere gegevens wendt u zich dan tot het bestuur. ZEEVOGELS-NIEUWS Maandagavond 26 april a.s. is de laatste bindingsavond met attrac ties.

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 2