MET DE EGMONDEN TAXI 900 Geef cachet aan uw correspondentie KORT NIEUWS I 907 50 Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 *EIF*X Alles voor ÏOO centen Gratis een afdruiprek Gratis een ivanddoek Gratis spellij es Nieuwe en gebruikte gasstellen heeit Schotvanger 't Woud No. 672 - 29 april 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter ERNSTIG ONGEVAL Op de Herenweg te Egmond aan de Hoef vond zaterdag j.1. een ern stig ongeval plaats, waarbij mej. R. Ruiter een gecompliceerde dubbele beenbreuk opliep. Als duo-passa gier zat zij op de scooter, die be stuurd werd door haar broer, de heer P. Ruiter. Toen zij vanuit de richting Bergen naar Egmond aan de Hoef reden en het pad passeer den, dat voorheen de uitgang vorm de van het voormalige Zeevogels- veld, reed plotseling een landbouw trekker de weg op. De heer Ruiter kon de daarachter bevestigde aan hangwagen niet meer ontwijken, terwijl hij probeerde er nog rechts achter langs te rijden. Hij raakte de wagen even, reed het fietspad over en belandde tegen een betonpaaltje, waarna de scooter in de sloot te recht kwam. De heer Ruiter en zijn duopassagiere belandde eveneens in de sloot. Nadat zij door omstanders uit hun benarde positie waren be vrijd, werd eerste hulp verleend door een juist passerende arts. Ook dokter Versteegh was spoedig ter plaatse. Mej. Ruiter had een ge compliceerde dubbele beenbreuk in het bovenbeen, terwijl de heer Rui ter er met enige kleerscheuren af kwam. Mej. Ruiter werd in het St. Elisabeth-zickenhuis opgenomen. WIJ VERNEMEN dat aan de Kennedy-Boulevard door een jongen een handgra naat werd gevonden. Hij heeft op de juiste manier gehandeld, door er niet aan te komen maar onmiddellijk de plaatselijke in- tanties te waarschuwen. De handgranaat lag even buiten de voetpaden en is vermoedelijk blootgewaaid. Het was een z.g. ei-granaat en was scherp gesteld. Opperwachtmeester de Jong heeft zich over het ding ont fermd. Het lijkt ons nuttig hier bij nogmaals te wijzen op de juiste manier van handelen van de vinder, door direct aangifte van een dergelijke vondst te doen en er niet zelf aan te komen dat de Minister van Defensie een vrijstellingsregeling in het leven heeft geroepen ten behoeve van bouwvakarbeiders, behorende tot de lichting 1966, dat zijn zij die in 1946 zijn geboren. Vrijstel lingen en inlichtingen kunnen worden gevraagd op het gemeen tehuis, afdeling militaire zaken van de woonplaats dat de heer J. de Groot, Emma- straat 4 is geslaagd voor sport masseur, zodat men nu ook voor een dergelijke behandeling ter plaatse terecht kan dat aan de Wilhelminastraat t.o. de r.k. School grote vernielingen worden aangericht aan een huis. De jeugd weet hier meer van. De eigenaar heeft nog geen vast omlijnde plannen, wat er met dit huis gaat gebeuren, maar de kans is groot, dat het verbouwd wordt. In ieder geval wordt door deze vernielingen danig achter uit gewerkt dat de Coöp. Raiffeisenbank op donderdag 13 mei haar 67e al gemene jaarvergadering houdt. In deze vergadering zullen de voorzitter van de bank, de heer S. Hopman en het bestuurslid de heer R. Beukers aftreden. Zij stellen zich niet meer herkies baar. Door het bestuur zijn kan didaat gesteld de heren J. Hop man Sz. en J. Pepping Mz. Voor de Raad van Toezicht is kandi daat de heer G. de Graaff. In de vacature C. J. Apeldoorn is de heer J. W. Valkering kandi daat dat het V.V.V.-bureau na een voortvarend streven van het be stuur eindelijk ook gemoderni seerd wordt. De werkzaamheden zijn aangevangen en de inlichtm- gen, die toch door moeten gflf, worden tijdelijk gegeven vanuit de bestuurskamer van de Van Spcyckschool :;an de Pastoor v Kleefstraat. Alleen het telefoon verkeer, wordt zo goed en zo kwaad als dat gaat, vanuit bureau gehandhaafdDe n Hilbers en zijn beide informatri- ces zullen een moeilijke tijd mee maken, maar zij zijn daar al aan gewend, daar de situatie op het bureau in de oude toestand ook niet was om over naar huis te schrijven dat de Schoolstraat te Egmond aan de Hoef grondig onderhanden wordt genomen. De trottoirs en de straat worden opengebroken en weer keurig netjes opnieuw gelegd, zodat er momenteel wel enige verkeersstagnatie is dat de toneelvereniging "De Fliere fluiters" op donderdag en vrij dag 29 en 30 april a.s. weer óp de planken zullen staan. Zij brengen het toneelstuk Polly Perkins, waarvan het gegeven dermate boeiend is, dat het de moeite waard is, hiervoor naar "De Vergulde Valk" te stappen, waar het spel om acht uur een aanvang neemt dat afgelopen zondagnacht het ver keer op de Hoeverweg van en naar Alkmaar enige vertraging ondervond, daar een paard en een aantal koeien de vrijheid hadden gekozen dat de grond ten noord-oosten van dit dorp bouwrijp wordt gemaakt voor een daar te bouwen aantal Bogaerswoningen en woningwet woningen dat de kerkeveiling ten bate van de r.k. kerk te Egmond a. d. Hoef definitief is vastgesteld op 29 mei in de zaal van de heer Ver- degaal TEL. b.g.g. 397 Programma Oranje-comité Egmond-Binnen op 30 april en 5 mei 1965. 30 april 14.00 uur filmvoorstelling voor de leerplichtige jeugd op de school- zolder van de St. Adelbertusschool, met tractatie. 4 mei We sluiten ons om 19.30 u. aan bij de stille herdenkingstocht in Eg mond a. d. Hoef. 5 mei 9.30 uurKorte herdenking van bezetting en bevrijding in de R.K. Kerk, waar gesproken zal worden door de eerwaarde heren L. A. van Teylingen, pastoor van de St. Adel- bertui,parochie, en ds. Veen huizen. Hierbij zal gebruik worden ge maakt van het gedicht"De 18 Doden", van Jan Campert. Voor de muzikale omlijsting zorgt fan fare „Eensgezindheid" en de klok ken van onze kerk. 10 uur Optocht met praal wagens, afgewisseld met jeugdgroe pen. De wagens verzamelen zich op het schoolplein en de jeugdgroepen in de Boonakkersteeg om 9.30 uur. Vanaf deze punten begeven zij zich naar het Kerkplein, waar het beginpunt ligt van de optocht. De route is als volgt: Kerkplein-Heren- weg(linksaf) - Luilaantje-De Krijt- Dom Huybenlaa'n-Vennewatersweg- Peperstraat - Abdijlaan - Herenweg (rechtsaf)-Oude Schulpweg-Visweg- Hagedoornlaan - Kerkplein. Alle kinderen van ons dorp kunnen zich voor deelname aan de optocht op school aanmelden. 14.00 uur Gecostumeerd carna valvoetbal van 2 x 1 kwartier op het terreintje voor de kerk. Deel name voor dames en heren en echtparen .Aantal deelneemsters en deelnemers hoeft geen 22 te zijn. Opgave voor deel name bij de heer I. Tervoort, Boonakkersteeg. Hoe minder ken nis van het voetbal, hoe beter. Daarna uitgebreide volksspelen op het zelfde terreintje voor perso nen van 17 jaar en ouder. De jeugd van 12 tot 16 jaar wordt apart ingedeeld in jongens- en meisjesgroepen, Aanmelden op het terrein. 20.00 -22.00 uurGecostu meerd bal in café Swart. Entree gedurende deze periode is vrij, mits men gecostumeerd is. Er zal ook muziek gespeeld worden, die aan trekkelijk is voor oudere deelneem sters en deelnemers. De minimum leeftijdsgrens is vastgesteld op 16 jaar. Wij roepen alle inwoners van ons dorp op, om met de plannen van het oranje-comité en deelnemende verenigingen zq goed mogelijk me de te werken, opdat deze lustrum viering van onze bevrijding een echte feestdag voor iedereen zal worden. Zo kunnen wij ook tonen, hoezeer wij onze 20 jaar geleden verkregen vrijheid nog steeds weten te waarderen. Het Oranje-comité van Egmond-Binnen 4 MEI 1965 19.30 uur: Het spreekt welhaast vanzelf, dat alvorens de bevrijding van de Duit se overheersing feestelijk kan wor den herda^^ en gevierd, eenieder uiting dienTO*. geven aan zijn dank baarheid jegens hen die voor onze vrijheid hun leven hebben gegeven. Om 19.30 uur precies zal in Eg mond aanide Hoef de jaarlijkse herdenkinjj^^chtigheid plaats vin den, waaraan "Lamoraal van Eg- mont" zijn medewerking zal ver lenen. Wij roepen alle ingezetenen op deze plechtigheid bij te wonen, op dat op deze wijze door allen kan worden benadrukt, dat de offers die zijn gebracht, door ons liiet zijn vergeten. Wij verwachten een mas sale opkomst voor de stille tocht door Egmond aan de Hoef. Rit voor fietsers en bromfietsers. 5 MEI 1965. Start 13.00 uur, hoek Julianaweg- Schoolstraat. Inschrijfgeld fietsers 0,50 (12 jaar en ouder), bromfietsers 1, (16 jaar en ouder). InschrijvingJ. A. Kareis, Eg monderstraatweg 1-2, Egmond aan de Hoef. Prijzen voor beide groepen zijn er vele en aantrekkelijke prijzen. REMINGTON Portable „Cicero*' Nieuw 235, LJ'© SQnSdllG REMINGTON Portable „Idool" ƒ198,— is de nieuwe electrische REMINGTON Portable „Elitra" 218, Remington telmachine REMINGTON Telmachine Electr. neg. sald. 595,— I Mm W M J \m Stalen bureaus Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 Geldinzameling Ouden van dagen Het comité heeft besloten de uit gaansdag te houden op 25 mei. De fa. Kareis verzorgt het vervoer. Het comité zal na 5 mei weer met de geldinzameling beginnen. Er is veel geld nodig en men rekent op flinke bijdragen van de bevolking. Vooral omdat alles duurder is ge worden is er ook veel nodig. De reis wordt dit jaar voor de 18e keer gemaakt. Het bestuur da'nkt u allen bij voor baat voor uw onmisbare mede werking. Comité Ouden van dagen Egmond-Binnen Egmond a. d. Hoef. Koopjes van de week 2p. Theekransen 110 nu 100 2 pak pinda's 118 nu 100 2 gezinsfl. sinas 122 nu 100 250gr. volv. boercnpikantlOO 1 bl. knakw. 109 nu 100 1 pot Teo jam 110 nu 100 200 gr. bonbons 100 250 gr. rumbonen 100 3 pak Victrix pudding 100 I pot Abrikozen op sap 100 II rol drop 100 24 knotsen 100 150 gr. magere ham 100 150 gr. palingworst 69 150 gr. bloedworst 39 1 hele metworst 169 1 halve metworst 85 bij 3 pak Sunil bij 1 koffer Skip Nog enkele Castella Matic v. 10,50 nu 7,50 nieuw 4 blikjes leverpastei 139 en 1 speldje 150 gr. lichte chocolade en 1 speldje 1 doosje ■droppastilles 60 en 1 speldje 2 pakjes Ruiter hagelslag en 1 speldje 1 pak Ruiter vlokken en 1 speldje Voor de 5 mei-viering grote sortering vlaggen, hoedjes, oranjcspeldjes DE FLIEREFLUITERS De donateurs van bovengenoem de toneelvereniging worden er op attent gemaakt, dat zij, indien door adresverandering etc., geen uitno digingskaart is ontvangen, zich als nog kunnen vervoegen tot de heer Stiemer. De uitvoeringen zijn op donderdag 29 en vrijdag 30 april Jacqueline Steenbeek «w schoonheids-specialiste komt na tele fonische afspraak b(j u aan huis. Vol ledige behandeling f 8,50. Hotel Bellevue, Boulevard A7, Egmond aan Zee, telef. 2206-387. Vacantie-woningruil Aangeboden voor 2 of 3 w. een woning te Driebergen. Gevraagd te Egmond aan Zee een woning voor dezelfde periode. Data nader overeen te komen. A. KOEDAM, Traay 246, Driebergen

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 1