TAXI 900 Geef cachet aan uw correspondentie De: 1297,50 sensatie Lofwaardig initiatief KORT NIEUWS Geslaagde foto-exposite van D.E.F.A. Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 ze 250 gr. roomb. 1,25 Koopjes v. d. week EXTRA ZEGELS een poesen- bak gratis Leerzame avond Van koetouwen tot klompen van leer en hout haalt men bij Schotvanger 't Woud No 674 - 13 mei 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter waarvoor aller medewerking wordt gevraagd In de afgelopen jaren is het herhaal delijk voorgekomen, dat op één avond tegelijkertijd een lezing en in een andere zaal een vergadering was, en in weer andere zalen een muziekuitvoering, een tentoonstelling, een V.V.V.-vergadering en een ouderavond. Dit samenvallen van verschillende bijeenkomsten komt her haaldelijk voor. Ook is reeds op ver schillende manieren geprobeerd hierin een verandering ten goede te brengen. Wijlen de heer van Thiel en de V.V.V. hebben, na elkaar, getracht een agenda aan te leggen, waarop men kon terug vallen wanneer men een bepaald evene ment wilde vastleggen. Maar voor bei den gold het bezwaar, dat in de avond uren, waarin uiteindelijk de meeste be slissingen worden genomen, deze agen da's niet waren te raadplegen. In een algemene ledenvergadering heeft toneelvereniging 'De Flierefluiters' deze coördinatie-gedachte nog eens be sproken. Dit heeft geleid tot het instellen van een agenda-bureau voor de drie Egmonden. Mevrouw van Elsland heeft zich bereid verklaard aantekening te houden van alle aan het agenda-bureau opgegeven evenementen, of dit nu uit voeringen zijn of lezingen, ouderavonden of vergaderingen. Men kan zich vanaf heden in verbinding stellen met het Agenda-bureau, Prins Bernhardstraat 14, Egmond aan Zee, tel. 02206-396 voor het verstrekken of vragen van inlich tingen op dit gebied. Met de Uitgever van "Het Contact met de Egmonden" is overeengekomen, dat hij wekelijks de agenda "Egmond deze week" zal opnemen. Deze rubriek zal een informatiebron zijn voor alle inwoners van de drie Egmonden en een steun voor hen die iets organiseren. Het is natuurlijk gewenst, dat elke vereni ging zijn planningsdata zo spoedig mo gelijk opgeeft, opdat in hun eigen belang zo min mogelijk dingen zullen gaan samenvallen. Mededelingen en inlichtin gen worden gratis verstrekt. Plaatsing van verenigings-aktiviteiten in de agenda "Egmond deze week" ge schiedt kosteloos, mits deze evenemen ten vroegtijdig aan het bureau zijn op gegeven. Voor bedrijven die met films, dansavonden, bridgedrives etc. in de agenda willen staan is eveneens een mogelijkheid gemaakt, maar ook weer, mits tijdig opgeven. Voor het on juist vermelden van gegevens in de weekagenda stelt het bestuur van de Flierefluiters zich builen elke verant woording. Leden en bestuur van toneelvereniging "De Flierefluiters" hopen met de start van dit agenda-bureau alle inwoners van de drie Egmonden van dienst te zijn. Zij raadt eenieder aan inmiddels reeds vast gelegde data voor bepaalde vergaderin gen etc. door te geven (indien de tijd het nog toelaat schriftelijk) onder ver melding van de voor de agenda nood zakelijke gegevens zoals plaats, aan- vangsuur, entreeprijs etc. Het welslagen van dit agenda-bureau ligt in handen van allen die iC^met organiseren van evenementen te^Bken hebben. Geeft U vooral U'^Puata vroegtijdig door en informeer naar even tueel reeds geboekte gebeurtenissen. Dit vergroot bij U de opkomst en verkleint Uw risico's. Publicatie Oranje-comité Egmond-Binnen 5 MEI VIERING Zoals overal in het land is 5 mei te Egmond-Binnen met enthousiasme ge vierd. Het begon in de kerk met een toespraak door de Zeereerwaarde Heren L. A. van Teylingen en C. M. Veen- huyzen, waarna pastoor Van Teylingen op zeer gevoelige wijze het gedicht van Jan Campert „De Achttien Doden" decameerde waarbij „Eensgezindheid" stemmingsvolle achtergrondmuziek ten gehore bracht. Na deze openingsplech tigheid nam het feest een aanvang met een zeer geslaagde optocht van 12 praal wagens, zó geslaagd zelfs dat Egmond aan de Hoef er prijs op stelde dat de optocht ook door haar dorp een rond gang maakte met de zeer gewaardeerde medewerking van Lamoraal. De jury, bestaande uit mevr. C. M. J. Niele, pastoor Van Teylingen, dominee Veen- huyzen en burgemeester Bakker, kende de volgende prijzen toe: 1ste prijs: Middenstandsvereniging met 2 wagens; 2de prijs VW eveneens met 2 wagens 3de prijs Reddingsbrigade met EHBO. Deze respectieve verenigingen ontvangen hierover nog bericht. Een speciale vermelding verdient het N.K.V. vanwege de symbolische voor stelling van het doorzagen van het ha kenkruis, een kruis dat veler kruis ge worden is. Over de wagens waar de jury geen prijs voor kon toekennen, had zij verder toch alle lof voor de wijze van uitvoering en uitbeelding. gaven en er van een apart feest, hetgeen de afspraak was, niets terechtgekomen Toen wij ons oor echter te luisteren legden bleek overduidelijk dat ook de gekostumeerden flink aan het dansen en feestvieren waren en dat zij hun ge maakte kosten voor kostuums e.d. reeds vergeten waren. Al met al heerst bij het Oranje-comité de mening dat niettegenstaande de slech te medewerking bij het gekostumeerde bal, 5 mei in Egmond-Binnen op waar dige wijze gevierd is. Medewerkers aan de optocht, aan de spelen, aan het ge kostumeerde bal, en de ouders die de groepen kinderen zo mooi kleedden, onze hartelijke dank voor al de moeite en het vele werk. Het succes van deze dag straalt bovenal op u af. Namens het Oranje-comité te Egmond-Binnen, M. NIELE, voorzitter TEL. b.g.g. 397 Ook voor de vele groepen l^^ren die ieder voor zich een uitbeelding gaven van bezetting en bevrijding had de jury veel waardering. In de middag volgden de volksspelen en de carnavalsvoetbalwedstrijd. Zowel deze spelen als de voetbalwedstrijd de den vele lachsalvo's over het Kerkplein schallen. Het feest zou besloten worden met een gekostumeerd bal waarvoor Café Swart bij een inleidende bespreking alle medewerking had toegezegd in de vorm van een apart 'muziekje' bestaande uit een boerenkapel die ook muziek voor oudereen ten gehore zou brengen in een voor de deelnemers gereserveerde grote zaal. Direct bleek reeds dat de ver wachtingen van het Oranje-comité zeer beschaamd werden. Van een gereser veerde zaal bleek niets en de band bleek ook niet aan de geuite wensen te vol doen. Het Oranje-comité betreurt het ten zeerste dat café Swart zijn afspraak met de organisatoren niet is nagekomen en het acht zich dus in genen dele aan sprakelijk voor het feit dat er op deze manier in het geheel niet te beoordelen viel wie er wel en wie er niet in de prijzen vielen, aangezien de gekostu- meerden zich door het gehele café be- WIJ VERNEMEN dat de toneelvereniging „De Fliereflui ters" succes heeft gehad met haar tijdens de laatste toneeluitvoeringen gehouden actie voor nieuwe dona teurs. Het bestuur heeft verschillende nieuwe namen mogen noteren; dat de storm van het afgelopen week end wel hoge zeeën veroorzaakte, maar dat de schade over het algemeen erg is meegevallen. Wei kwamen er grote zandverstuivingen voor op het nu onbegroeid liggende terrein in het nieuwe bouwplan te Egmond aan Zee, waardoor de aldaar wonenden nogal overlast hebben ondervonden. Ook de sloten in de deuren veroorzaakten moeilijkheden daar het binnengestoven zand de werking van het slot ver stoorde. Het is aan te raden, wanneer zich weer verstuivingen dreigen voor te doen het slot met een stukje plak band tijdig en tijdelijk dicht te plak ken; dat de bloembollenkwekers over het heersende weertype allerminst te spre ken zijn, daar de bloemen niet of nauwelijks tot de nodige volle bloei komen, die 'ook weer noodzakelijk is, om een mooie, gezonde bol te kwe ken; dat aan de Voorstraat te Egmond aan Zee de werkzaamheden zijn begonnen voor een aldaar te vestigen wassalon; dat de witte streep, die dank zij de goede zorgen van 't Hoogheemraad onlangs op de Hoeverweg is aangebracht en daardoor voor het verkeer een be langrijke beveiliging vormde, nu zoda-1 nig gesleten is, dat het wit nauwelijks meer zichtbaar is. Wij nemen aan, dat dit ook binnenkort wel weer ver- j beterd wordt, temeer daar het toe-1 ristenseizoen voor de deur staat en weer duizenden vreemdelingen van die weg gebruik gaan maken; dat de heer W. Wester, voormalig hoofd van de r.k. jongensschool te Egmond a.d. Hoef, op 67-jarige leeftijd te Alk maar is overleden. De heer Wester vertrok van Egmond a.d. Hoef naar 't Veld, alwaar hij tot hoofd der school benoemd was. Hij heeft korte tijd van zijn pensioen kunnen ge nieten. Te Egmond a.d. Hoef heeft hij o.a. verschillende jaren de directie gehad van „Lamoraal van Egmont", terwijl ook hel kerkkoor zijn ge waardeerde leiding heeft mogen on dervinden; dat de heer J. Zagwijn benoemd is tot reserve-wachtmeester der rijkspolitie dat aan de Herenweg te Egmond a.d. Hoef t^^wielrijder zodanig kwam te vallen,1^Bt hij met ernstige hoofd- wondenTieef liggen. De val vond zijn oorzaak in een hoeveelheid geestrijk vocht, die de man tot zich genomen had, om daardoor beter de bevrijding te kun vieren; dat de \^B*araat te Egmond aan Zee ook ^^rhanden wordt genomen. Het „heuvel en dal profiel", dat me nige autobestuurder een schokkend „welkom in Egmond" bereidde, zal weldra tot het verleden behoren; Jacqueline Steenbeek •w «choonheids-speclallste komt na tele fonische afspraak bfl u aan huis. Vol ledige behandeling f 8,50. Hotel Bellerue, Boulevard A7, Egmond aan Zee, telef. 2206-387. Tot en met dinsdag hield de Egmondse foto-amateurvereniging een tentoonstel ling in het o.k. verenigingsgebouw, van de verschillende prestaties, die haar leden in de loop van het bestaan der vereni ging hebben geleverd. De leden van DEFA moeten stuk voor stuk enthousiasten zijn, want afgezien van de uiteenlopende kwaliteit der ge- exposeerde foto's, getuigen zij van een levensechte hobby, die door hen intens wordt beleefd. Het zijn niet alleen leuke plaatjes die de aandacht trekken, maar op deze ten toonstelling doet men een ontdekking. Het is opvallend, hoeveel studie uit de diverse opnamen blijkt Regelmatig organiseert de vereniging wedstrijden, waaraan steeds met ent housiasme wordt deelgenomen. Een des kundige jury geeft een objectief en voor al instructief oordeel, waarvan veel wordt geleerd. Vele leden hebben hun techniek door het lidmaatschap van de is de nieuwe elcctrische Remington telmachine REMINGTON REMINGTON REMINGTON REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, Portable „Idool" 198, Portable „Elitra" 218,— Telmachine Electr. neg. sald.595, Stalen bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond ««n Zee Telefoon 569 vereniging dan ook belangrijk weten te verbeteren en deze tentoonstelling was daar een overtuigend bewijs van. Uit de opnamen spreekt een duidelijke voorkeur der diverse hobbyisten. De een legt zich meer toe op portretwerk, de ander ziet meer in het landschap, ook de zee en de duinen zijn geliefde onder werpen, terwijl weer anderen zich rich ten op het spel van het licht in en op alle mogelijke voorwerpen. Al deze ge richte interessen maakten deze tentoon stelling zeer boeiend. De DEFA heeft er zeer veel eer mee in gelegd. S. Hopman treedt af Op de 67ste algemene vergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank, die donderdag 13 mei om half acht in café Schagen te Rinnegom zal worden ge houden, zal de voorzitter, de heer S. Hopman zijn functie neerleggen. Om zijn verdiensten voor de Egmonden te beshrijven, hebben wij eigenlijk dit jhele blad nodig. Laten wij volstaan met het volgende. Gedurende 27 jaar, beginnend dus in de moeilijke jaren van voor de oorlog, [nam hij zijn functie aan. Belangeloos, I - deze functie wordt niet gehonoreerd - nam hij grote risico's in het belang van de ontwikkeling van Egmond. De kroon op zijn prachtige werk was het nieuwe bankgebouw, dat in 1958 in gebruik ge nomen werd, gevolgd door de vestiging te Egmond aan Zee. In 1959 sloot de bank zich aan bij de grote landelijke centrale te Utrecht. De krachtige aanpak van de diverse aspecten van het bankwezen, heeft be langrijk bijgedragen tot de economische ontwikkeling van de Egmonden terwijl de financiële hulp aan particulieren er mede toe bijgedragen heeft, de bank tot een middelpunt in de Egmondse samen leving te maken. Hulde en waardering voor de heer Hop man, die tesamen met zijn medebestuurs- leden een grote prestatie verricht heeft. bij aank. van 500 gr. kaas 6 Milky Way repen 89 en Verolme speldje I Peynenburg ontb.koek89 en I speldje 1 rol Jodekoeken en ontbijtkoek 166 en 1 speldje 1/1 koffiemelk Mu!tikol49 en 1 speldje 15 ons kaas en I speldje 2 fles Joy en 1 speldje 2 pak Petit Beurre 75 200 gr. Agar fruit 49 200 gr. Milanodrop 49 2 zak Jujubesdrop 98 nu 79 150 gr. bonbon de luxe 89 150 gr. lichte chocolade 79 150 gr. Diabolo's choc.89 en 20 zegels 2 x 500 gr.Koopman bloem108 en 10 zegels 1 paar Mariëtte nylons 195 en 20 zegels 2e paar m. honderd zegels 1 bus Marjella haarlak350 en 50 zegels 1 dubbele bus 450 en 50 zegels Bij 2 pak Felix katten brood "MOND-OP-MOND-BEADEMING" Vrijdag j.1. werd voor de Reddings brigade „De Robben" en de E.H.B.O. te Egmond-Binnen in Café Tervoort een demonstratie gehouden met de mond-op- mond-beademing. De zeer leerzame in structie werd gegeven door de Heer Kruidenberg uit Alkmaar, die zich op deze leven reddende techniek heeft ge specialiseerd. De cursus werd bezocht door 20 leden van de Reddingsbrigade en een drietal leden der E.H.B.O.. De Heer Kruiden berg was na afloop zeer tevreden over zijn cursisten en herhaalt de cursus nog eenmaal voor het a.s. badseizoen. Ver meld dient te worden dat de Heer Krui denberg de lessen geheel belangeloos geeft ten dienste van de medemens. Wij hopen de datum van deze demonstratie nog tijdig te kunnen vermelden.

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 1