MET DE EGMONDEN Geef cachet aan uw correspondentie De sensatie f297,50 Initiatief - Gemeente - Toerisme Jaarvergadering Coöp. Raiffeisenbank KORT NIEUWS Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A'dam. Tel. 247272 Grote sortering versnaperingen, ook voor warme dagen heeft Scholvanger 't Woud No. 675 - 20 mei 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egraonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Een zeer grote opkomst maakte van de 67ste algemene jaarvergadering van de Coöp. Raiffeisenbank een geanimeer de bijeenkomst. Hoewel de jaarlijkse punten, waaronder de balans en de verlies- en winstreke ning ook weer onder de hamer door gingen, werd de sfeer toch bepaald door het feit, dat de heer S. Hopman zijn functie van voorzitter van de bank neer legde, terwijl ook de heer R. Beukers als lid van de raad van toezicht zijn plaats beschikbaar stelde. De voorzitter stelde de situatie van de bank in de Egmonden in het middel punt der economische ontwikkeling, door te zeggen „Het is een zegen dat deze bank er is, wij zijn dankbaar, dat wij zovelen hebben kunnen helpen en wij zijn bovenal dankbaar, dat u het ons mogelijk hebt gemaakt". De kassier, de heer A. Apeldoorn, sprak de voor zitter toe, en hij bracht hem bijzonder veel dank voor de grote morele steun, die hij altijd van hem heeft mogen ont vangen, vooral in de periode, toen hij na het heengaan van zijn vader, de heer W. Apeldoorn, voorheen kassier van de bank, tot zijn opvolger werd aan gesteld. De heer Vreeswijk, districtsinspecteur van de centrale te Utrecht, sprak bij zonder waarderend over de prachtige samenwerking, die hij altijd van de heer Hopman en de heer Beukers heeft on dervonden. Namens de Centrale bood hij beiden het fotoboek van Nederland aan. De secretaris van de bank, de heer C. Schotvanger deelde mee, dat de heer Hopman tot ere-voorzitter was benoemd. Hij bood beide scheidenden een cadeau aan. Het bestuur is na stemming aange vuld met de heer J. Hopman Sz., terwijl de heer G. de Graaff, aannemer te Eg- mond aan Zee, aan de raad van toe zicht werd toegevoegd met algemene stemmen. WU VERNEMEN dat Adriaan de Boer beslag wist te leg gen op de wisselbeker van de schiet vereniging 'De Vrijheid'. Hij behaalde deze beker met maar liefst 60 punten, het hoogste aantal wat te halen is. Scherpschutter De Boer werd op de voet gevolgd door Engel Konijn met 598 punten en op zijn beurt werd deze weer belaagd door C. de Goede met 597 punten. In afdeling B was Jan Komen no. 1 met 599 punten; 2 werd Jan de Waard en 3 Chris de Goede met 594 punten. En in afdeling C werd no. 1 Peter van Balen met 597 punten; 2 werd ook met 597 pun ten Jan Liefting en 3 W. Koper met 594 punten; dat achter het VW-bureau een halte is gecreëerd voor de Europabusop het betreffende bordje staat te lezen, dat men hier kan instappen voor de richting Frankfurt/Main, Dortmund en Bad Harzburg dat de inwendige verbouw van het VW bureau te Egmond aan Zee voor een deel is gerealiseerd. Er staat een keu rige balie in, terwijl het toilet is ver plaatst naar de oostmuur. Er moet nog een nieuwe vloer worden gelegd en het geheel moet nog geschilderd worden; dat het afgelopen weekend, ondanks dat de zon op zondag wat verstek liet gaan, toch reeds de indruk van een seizoendag gaf, de sfeer was er weer, alleen de temparatuur nog niet, maar die is in de zomer ook niet altijd even verheugend; dat het parkeerterrein, in aanlë^Han het einde van de Kennedy-boulr ard van een asfaltlaag wordt voorzien. Het is bijna zover, dat er reeds de auto's geparkeerd kunnen worden. De in de plannen bestaande strandafgang op deze plaats nu urgent te worden; dat, om nog even op dit plekje te blijven de bunkers hier een schril beeld ge ven. Zij zijn door afgravingen volko men vrij gekomen en staan er momen teel bijzonder gunstig voor om ze met een maar op te blazen. Weg is weg; dat de heer J.C.A. Spit te Egmond aan Zee in Den Haag is geslaagd voor het staatsexamen heilgymnast. en massage; dat de gewoonte, om nieuw glas in in aanbouw zijnde huizen met witte strepen te beschilderen practische waarde heeft. Het is om diegene te waarschuwen, die nog niet wist dat het glas reeds ingezet is. Maar om in plaats van die strepen of cirkels of kruisen enz. politieke tekens te plaat sen, in dit geval een sikkel met een hamer lijkt ons minder geslaagd. Wanneer er dan ook nog bijstaat, dat de daarachter verscholen politieke richting „de redding" is (waarvan?), dan is hier sprake van een kortzich tige grap, die de ondernemers van het werk parten kan gaan spelen. Het fraais is te zien op de in aanbouw zijnde wonigen aan de Irenelaan te Eg mond aan de Hoef. GEVONDEN EN VERLOREN medegedeeld door de Rijkspolitie te Eg mond a. d. Hoef GEVONDEN: 1 paar handschoenen, 1 vulpen in etui met ballpoint en passer 1 lange jongensbroek, 1 fietspomp, be delarmband, jongensjasje. VERLOREN: bruine fietstassen, 1 groene portemonnaie. SIERTUIN VERENIGING „DE EGMONDEN" Vrijdag 14 mei jJ. heeft de heer R. de Vries, hoofd van de plantsoendienst van de Gemeente Castricum in het O.K. verenigingsgebouw voor de siertuinveren. „De Egmonden" een interessante lezing gehouden aan de hand van een aantal schitterende dia's: „Wat plant ik in mijn tuin dicht bij de kust". Spreker, een man van de praktijk, gaf een overzicht van planten welke men wel en absoluut niet vlak bij de kust in de tuin moet zetten. Het overzicht zal t.z.t. in het verenigingsblad „Groei en Bloei" verschijnen. Spreker besloot zijn causerie met een waarschuwing geen bomen en planten te kopen van beunhazen en scharrelaars langs de deur. In Egmond zijn uitste kende vakmensen die betere waar le veren en een deskundig advies geven, waar men volledig op kan vertrouwen. Wanneer het antwoord van de ge meente Egmond-Binnen, gegeven op een brief van de plaatselijke VVV, waarin de gemeente tot meer aandacht voor het toerisme werd opgewekt, juist zou zijn, dan zouden wij alle bestuursleden en ac tieve werkers voor een gezond functio nerend VVV-apparaat in die gemeente aanraden, het werk te stoppen en de vrijgekomen tijd aan nuttiger bezigheden te besteden. Het gemeentebestuur van Egmond- Binnen geeft een definitie van een VW en wel als volgt "De WV is een vereniging van ingezetenen, die geduren de de seizoenmaanden aan woningver- huur doen." Het antwoord gaat verder"Het gaat de ingezetenen niet om met ,,hun privé- verhuur" de gemeente groot te maken, doch wel om een gezond financieel eigenbelang." Uit dit antwoord kan de VW Egmond-Binnen de nodige kracht putten om verder te ploeteren voor "hun eigen belang". Het is opvallend hoe weinig begrip er bij de overheid bestaat voor activi teiten, die juist in het algemeen belang ontzettend veel goed werk kunnen doen. Het antwoord is onbevredigend en het lijkt alsof de gemeente het nut niet inziet van een gezonde welvaart bij haar gemeentenaren. Het spijt ons dit te moeten stellen, maar er valt niets anders uit op te maken. Wij hadden altijd ge dacht, dat het een gemeentebestuur zeer welgevallig zou zijn te zien, dat er wel vaart heerst. En wanneer die welvaart er niet is, dan dachten wij het op de weg van een gemeentebestuur te moeten zien, dat zij de middelen tracht te be werken, dat die welvaart er wel komt, al kost dat dan geld. Of wij moeten het totaal verkeerd zien. Wij laten hier de agrarische kant van de gemeente buiten beschouwing, deze wordt misschien al te veel uitgebuit, ge zien de lichte achteruitgang in de handel der laatste jaren. Maar wanneer er dan andere inkomstenbronnen zijn, in dit ge val het toerisme, dan lijkt het ons van zelfsprekend, deze te ontwikkelen, daar er in de Egmonden een belangrijk grote bevolkingsgroep leeft, die niets met de agrarische sector te maken heeft. In welk een gelukkige omstandigheid verkeert de gemeente Egmond-Binnen, (wij bedoelen hier de gemeente in zijn totaliteit, dus het gemeentebestuur en de gemeentenaren), die als het ware de verdiensten van het toerisme door de gunstige natuurlijke ligging krijgt toege worpen, vergeleken bij die gemeenten, die alles in het werk moeten stellen, om enkele toeristen te trekken. En dat die gemeenten er zijn, zullen wij met een enkel voorbeeld bewijzen. Er zijn er in onze directe omgeving, o.a. Langedijk en Dirkshorn, maar wij zoeken het even verder en wij nemen Monnicken- dam onder de loupe. Deze plaats moet wat het toerisme betreft eeoj^langrijk deel overlaten aan haar buu^Bolendam. Een soortgelijke situatie zou men kunnen stellen bij de verhouding Egmond-Binnen Egmond aan Zee. Wat gaat nu Monnickendam doen, speciaal met het doel meer wel vaart te ^Pfngen voor de gemeente Waarvoor anders Hier citeren wij let terlijk de tekst uit een circulaire, die door het stadsbestuur werd uitgedeeld, op het „free-lance journalistencongres" van vrijdag 14 mei j.1. te Bergen met de bedoeling dus, dat deze journalisten zouden schrijven over het nijvere Mon nickendam. is de nieuwe electrische Remington telmachine REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, REMINGTON Portable „Idool" 198,— REMINGTON Portable „Elitra" 218,— REMINGTON Telmachine Electr. neg. sald.595, Stalen bureaux Archiefkasten K aartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 Jacqueline Steenbeek Vw schoonheids-specialiste komt na tele- feniscbe afspraak bö n aan huis. Vol ledige behandeling f 8,50. Hotel Bellevue, Boulevard A7, Egmond aan Zee, telef. 2206-387. „Het stadsbestuur sluimert niet. Onder de bekwame leiding van burgemeester Mr. J. F. Groot doet het stadsbestuur veel, zeer veel. Het heeft Monnickendam een bescheiden nieuwe industrie gegeven maar het heeft meer nog gedacht aan de recreatie. Een actieve commissie uit de raad der gemeente, "recreatiecom missie" geheten, heeft reeds de eerste stappen gezet om van Monnickendam een zeer aantrekkelijke stad te maken, niet alleen voor haar inwoners." De brief gaat verder„De gemeente is reeds van start gegaan met de ont wikkeling van grootse plannen." En dan staat er, ook weer letterlijk: „bescheiden vooralsnog maar hoopgevend niettemin". En wat noemt men dan bescheiden Wij citeren weer: „Een jachthaven, waar plaats is voor ruim honderd jachten is er reedsAan de overzijde van het Monnickendammergat verrijst een pavil joen aan het water, dat behalve restau ratie ook nog centrum is van een cam ping, een zeilschool enz". „De gemeente heeft in ontwikkeling een plan van on geveer 38 bunder oppervlakte, het "Hemmeland". Er komt een camping en een speel- en zonneweide van grootse allure en een enorme jachthaven voor tenminste 1000 jachten, een instructie- bad, en 50-meter bad en wellicht een polobad en een parkeerterrein voor 1200 auto's, aldus de circulaire. De ligging van een plaats is vaak be palend voor de soort recreatie. Mon nickendam heeft een aparte structuur en daarmee wordt rekening gehouden. Maar de kansen worden benut en uitge buit. Nu weer terug naar de Noordzee en wel naar Egmond-Binnen. Wanneer wij over deze plaats ook een bloemlezing moesten geven, zou dat best lukken, waar het de prachtige natuurlijke lig ging betreft. Maar wordt deze ligging uitgebuit Zou het niet geweldig schril klinken, wanneer wij tussen die bloem rijke regels moesten stellen, dat de toe risten, die in deze plaats het strand willen bezoeken, de zeeduinen op en af moeten kruipen, omdat er geen behoor lijke afgang is naar het strand Het is toch voorgekomen, dat velen het niet haalden, die eens op het strand geweest waren en niet meer gingen. In dit ver band de grootste lof voor de reddings brigade van Egmond-Binnen, die op eigen initiatief een noodoplossing heeft gemaakt, maar ligt dit op de weg van een reddingsbrigade Deze noodoplossing is voor jonge mensen wel te nemen, maar het is niet meer aanlokkelijk naar dit strand te gaan, wanneer men bij het huiswaarts keren na een prachtige maar vermoeien de dag eerst nog eens vijf maal een duin op en af moet ploeteren, om het ge zin met de nodige bagage naar boven te brengen. De toegang naar het strand is een smalle weg. Op een mooie zomerse dag gaan duizenden mensen langs deze weg naar het strand. Gemotoriseerd ver keer is niet toegestaan. Men dient dus de auto reeds twee kilometer voor men aan het strand is te parkeren. Dat dit voor velen problemen onwerpt, is dui delijk. Ook aan dit strand kunnen ongeluk ken gebeuren. Wanneer er dan snelle hulp van een arts geboden is, kan men zich gaan afvragen, hoe lang het duurt, voor deze arts ter plaatse kan zijn. En toch, het toerisme neemt toe, het is niet te stuiten. Ligt het dan niet op de weg van een voortvarend gemeente bestuur, hier onverwijld maatregelen te nemen Ligt het niet op de weg van een voortvarend gemeentebestuur, on vervolg pag. 4 OUDEN VAN DAGEN EGMOND-BINNEN EN EGMOND AAN DEN HOEF Op de eerste plaats willen wij een woord van dank richten tot alle gevers van de gemeente Egmond-Binnen, die zo spontaan hun gaven in geld hebben geschonken. De deelnemers worden er op attent gemaakt dat dinsdag om half acht (7.30) het vertrek zal zijn. De reis gaat dit jaar naar het eiland Texel. Vanzelfsprekend wordt er op mooi weer gerekend. Het bestuur doet een beroep op de genen, die zich nog niet hebben opge geven, dit ten spoedigste te doen, daar dit stagnatie in de organisatie voor komt. Tot dinsdagmorgen 25 mei.

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 1