Koetouwen heeft Schot vanger 't Woud TAXI 900 Geef cachet aan uw correspondentie De f297,50 sensatie Raadsvergadering te Egmond aan Zee Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Bekendmaking De Heer J. Koelink verlaat het gemeentehuis Wie heeft opzienbarende advertentie Garage John Zagwijn P. C. fVijker No. 697 - 28 oktober 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter De gemeenteraad van Egmond aan Zee heeft gisteravond besloten de deelneming van de gemeente in het aandelenkapitaal van de N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Hol land te verhogen. Het aanvankelijk gestelde bedrag van 18.000, werd gebracht op 28.000,zij het na enige discussie. Eerder was de raad reeds akkoord gegaan met verhoging van het bedrag voor kas geldlening van 500.000,voor het jaar '65 tot liefst 1.000.000,- terwijl voor het volgend jaar reeds werd bepaald dat kasgeld kan wor den opgenomen tot 1.000.000,-. De enige wanklank werd gister- avo'nd vernomen omtrent het ove rigens „eervol ontslag" van de on derwijzer C. L. Barten, die zijn van gemeentewege toegewezen huis niet wil verlaten. Er gingen stemmen op een kort geding tegen de heer Bar ten aan te spannen, terwijl voorts werd gesproken van „onfatsoen". Met een bedrag van 28.000,- gaat de gemeente deelnemen in het aandelenkapitaal van de N.V. Gas voorziening Kop Noord-Holland. Hoewel aanvankelijk een bedrag van deelneming was gesteld, dat 10.000,- lager was, blijkt uit de herziening van de statuten, die op de volgende aandeelhoudersverga dering ter sprake komen en mede op formele gronden, verhoging van het aandeelbedrag noodzakelijk. De gemeente Egmond aanZee werd aandeelhouder van genoemde N.V. bij de verkoop van het eigen gas bedrijf enkele jaren geleden. Het zal thans dezelfde rechten verkrij gen, die de consesserende gemeen ten hebben, zoals Alkmaar en Ber gen. Dit betekent, dat in Egmond eenzelfde prijs voor het gas wordt betaald als bijvoorbeeld in Alk maar of elders in de kop van Nrd.- Holland, ohdanks de verhoudings gewijs geringe gas-afname van slechts 3,6 Aardgas in 1968 De winsten, die de N.V. Gas voorziening Kop Noord-Holland zullen behalen, worden de eerste tien jaar niet aan de aandeelhou ders uitgekeerd. De N.V. wil na melijk het hoofd bieden aan de concurrentie. Bovendien mag niet uit het oog worden verloren, dat bij uitkering van dividend, de N.V. op zeker ogenblik bij de aandeelhouders moet aankloppen om een lening, omdat er geen kasgeld is gevormd. Dit antwoordde burgemeester A.G. Bakker op vragen van het raadslid H. Wijker. Verder zei de heer Bakker, dat een firma reeds bezig was met het onderzoek van de gas leidingen en de ombouw van gas installaties voor aardgas. Miljoenen Er werd niet gegoocheld met mil joenen gisteravond in de raadsver gadering. Wel gingen de raadsleden akkoord met een verhoging van het bedrag van f 500.000,waarvoor kasgeldleningen kunnen worden op genomen tot f 1.000.000,Op vragen lichtte de burgemeester toe, dat B. en W. het mede met het oog op een snelle realisering- van het Bouwplan Zuid II noodzakelijk achten het eerder gestelde bedrag voor de lening te moeten verdub belen.. Het is echter de bedoeling dat zo snel mogelijk wordt afge lost, aldus Burgemeester Bakker. In dit verband drong de heer H. Wijker er op aan de prijs van de grond in het bouwpla'n zo spoedig mogelijk vast te stellen, opdat de kooplustigen reeds tot aankoop van benodigde bouwgrond kun^n over" gaan. Hij stelde voor de 6 1/8% rente in de prijs per vier kante meter van de grond te bere kenen na de datum van vaststelling van de grondprijs. Hiermee zei hij renteverlies te willen vc' ikomen. De burgemeester was K echter met zijn voorstel, dat niet in stem ming kwam, niet eens. De raads voorzitter adviseerde bouwlustige kandidaten echter wel zo spoe dig mogelijk na vaststelling van de grondprijs de benodigde vierkante meters te kopen, omdat de kans bestaat, dat de prijs van de grond wordt verhoogd met ingang va'n 1 januari 1966. Onfatsoen De onderwijzer C. L. Barten wil zijn huis niet verlaten. De heer Barten is benoemd tot onderwijzer aan de lagere school te Velsen, maar is niet van zi'ns zijn woning die hem door de gemeente, in ver band met zijn functie van onderwij zer, werd toegewezen, te verlaten. Deze houding, die door burgemees ter Bakker en verschillende raads leden, zeer werd gelaakt, werd ge- Jacquellne Steenbeek uw schoonheidsspecialiste komt na tele fonische afspraak bij u aan huis. Vol ledige behandeling f8,50. Hotel Bellevue Boulevard A 7, Egmond aan Zee, lelef. 02206-387. kwalificeerd als onfatsoenlijk. Dit betekent nu dat voor de nieuw te benoemen leerkracht geen woning is. Noodgedwongen moet de ge meente thans een woning onttrek ken aan het arsenaal, dat bestemd is voor de inwoners. De woning is in goed vertrouwen mondeling aan de heer Barten toegezegd, aldus de burgemeester. De kwestie was ter tafel gebracht door Mevr. Kemps, die steun vond in het raadslid P. de Graaff. Deze wilde een kort ge ding aanspannen tegen de heer Barten. Het college zal thans eerst rechtskundig advies inwinnen, om dat geen schriftelijke overeenkomst bestaat. Vuilnisbelt Egmond aan Zee trekt f 2000,- op de begroting uit om de vuilvis- belt te Egmond a.d. Hoef leeg te halen. Verschillende opmerkingen over een firma, die gratis dé belt zou vrijmaken en een aandeel van de geirteente Egmond-Binnen in respectievelijk betaling van het karwei en de kosten van lozing van het vuil, bleken weinig grond te bevatten. Getracht zal worden het bedrag voor het leeghalen van de vuilnisbelt zo veel mogelijk te ver minderen, aldus de heer Bakker. Vuurtoren De bovenzijde van de vuurtoren „Jan van Speijk" wordt op voor stel van de Rijkswaterstaat vergroot Dit ook met 't oog op veroging van het bezoek door toeristen aan de toren. De vuurtoren is door de minister van Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, tezamen met het Nederlands Hervormd Kerkje op de lijst van monumenten geplaatst. De kerk dateert uit de 18e eeuw; de vuurtoren is met zijn voetstuk *uït 1841 een prachtig voorbeeld van neo-classicistische bouwstijl uit de 19e eeuw. Aan de stichting de Zonnebloem werd een aanvullende subsidie ver strekt van f 250.en de raad vo teerde voor de stichting Protestants Christelijke Nazorg f 135,De regionale stichting Nazorg B.L.O. ontvangt f 180,De jaarlijkse bijdrage aan de gemeente Alkmaar terzake van de Vleeskeuringsdienst wordt per inwoner verhoogd van f 0,04 tot f 0,10. De raad ging na de vergadering in comité. TEL. b.g.g. 397 is de nieuwe electrische Remington telmachine REMINGTON REMINGTON REMINGTON REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, Portable „Idool" 198,— Portable „Eütra" 218,— Telmachine Electr. neg. sald. 595, Stalen bureau Archiefkasten Kaarfrakastfo Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 De gezamenlijke caféhouders van Egmond- Binnen maken bekend, dat zij vanaf maandag 1 november de volgende sluitingsregeling laten ingaan CAFé Th. SWART Gesloten iedere maandag vanaf 14.00 uur CAFé ,,'T HAASJE", P. KOOL Gesloten iedere dinsdag vanaf 14.00 uur CAFé NIC. TERVOORT Gesloten iedere donderdag vanaf 14.00 uur Wanneer de betreffende dag een zon- of feestdag is, zijn alle zaken normaal open. Vergaderingen, bruiloften, partijen en andere besloten bijeenkomsten kunnen wél elke dag plaats vinden en besproken worden. Deze week zal de Heer J. Koe link zijn laatste dagen op het ge meentehuis te Egmond aan Zee werkzaam zijn, als afronding van een -jarig dienstverband bij de gem£#te Egmond aan Zee. Velen komen en velen gaan. Eigenlijk gaat dit onopvallend en velen hebben er vrede mee. Met de Heer Koelink ligt dit anders. Hij staaf kakend als een serieus man, die z hoge opvatting had van zijn taak als "ambtenaar van de burger lijke stand". Hij kwam in 1950 bij de ge- meeente Egmond aan Zee en in 1953 kreeg hij zijn vaste aanstel ling als ambtenaar van de burger lijke stand. In deze functie hield hij nauwkeurig de loop van de bevol king bij, bij hem moest men terecht voor alle mogelijke gegevens, de burgerlijke stand betreffende, hij regelde ook de verkiezingen, wan neer deze tijd weer aangebroken was. In deze functie voltrok hij hon derden huwelijken en wij weten ze ker, dat menig bruidspaar uit zijn dikwijls zeer toepasselijke woorden de nodige lering hebben kunnen trekken, daar het zijn doel was, steeds te wijzen op de hoge en ge wichtige opvatting van het besluit, in zijn tegenwoordigheid genomen. Naast zijn dagelijks werk is de Heer Koelink lid van de subcom missie van scheidsrechters van de K.N.V.B. 'Alkmaar en Omstreken'. Hij is een van de oprichters van "Egmondia" en hij heeft wegens zijn 25-jarig dienstbaar zijn aan de sport en a'1 de facetten, daarmee samenhangend, de zilveren bonds- speld van de K.N.V.B. opgespeld gekregen. De Heer Koelink is nu 68 jaar. Zijn opvolger is de Heer G. Hoo- geboom. Wij stellen ons voor, dat de Heer Koelink nog een officieel afscheid ten deel zal vallen, waar over wij te zijner tijd het een en ander hopen te vertellen. mijn fiets? Merk Gazelle, spiortuit- voering, damesfiets, kleur blauw m. wit, no. 521174. Tegen bel. terug te bezorgen MEVR. DEKKER, Pr. Bernhardstraat 2, Egmond aan Zee. Let de volgende week op een Hét heeft te maken met uw auto en weer met Ook deze week apart nieuws. Zie dit blad EGMOND-BINNEN Bibliotheek weer geopend! Zaterdag 30 oktober a.s. is de bibliotheek weer geopend van 6 tot 7 uur. P.I.T.-COLLECTE De kinderen van de Juliana- kolonie te Egmond aan Zee hebben voor de P.I.T.-collecte in Egmond aan Zee en Egmond a.d. Hoef een bedrag opgehaald van 198, Voor alle verzekeringen, financieringen en hypotheken \dm. de Ruyterweg 23, tel. 722

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 1