1297,50 MET DE EGMONDEN Geef cachet aan uw correspondentie De sensatie REMINGTON Portable „Idool" 198,— TAXI 1965 in snelle vogelvlucht Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 van haRte veel geluk en vooRspoeö in 1966 öRukkeRij Belleman 900 SLAGERIJEN GERRIT BOSCH Zet een krant voor het raam en de zelfbedieningswagen komt bij U aan Schotvanger 't Woud No. 706 - 30 december 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Pastoor van Kleef ten grave gedragen Vanmiddag ca. 1 uur is prof. dr. B. A. van Kleef, eertijds pastoor van de oudkatholieke parochie van de H. Agnes, de grootste in Neder land, ten grave gedragen. Pastoor Van Kleef was vooral in de jaren dertig een bekende persoonlijkheid in de gemeente Egmond aan Zee, waarvan hij ook loco-burgemeester is geweest. De H. Mis ter Uitvaart werd vanmorgen opgedragen door de aartsbisschop van Utrecht, Mgr. A. Rinkel. De celebrand werd geassi steerd door de pastoors Th. Mole naar, diaken en van Santen, oud pastoor van de parochie, subdia ken. De plechtigheden werden door zeer velen bijgewoond. Pastoor Van Kleef was een zeer bekend figuur in de wereld van het oud-katholicisme. Hij heeft zeer voorname theologische studies ge maakt en tevens een geschiedenis van het oud-katholicisme in Neder land geschreven. De overledene was laatstelijk met emeritaat in Hilversum, maar een groot deel van zijn welbesteed le ven heeft hij doorgebracht in het Zwitserse Bern, waar hij aan de universiteit promoveerde. Zijn pro fessoraat oefende hij onder meer uit aan het aartbisschoppelijk theo- logicum te Utrecht. Pastoor Van Kleef is 76 jaar geworden. Jacqueline Steenbeek uw schoonheidsspecialiste komt na tele fonische afspraak bij u aan huis. Vol ledige behandeling f 8,50. Zeeweg 62, Egmond aan Zee. Telefoon 945. ZEER GESLAAGDE KERSTVIERING van het K.V.G op maandag 20 december j.1-, waaraan door pl.m. 100 dames werd deelgenomen. Na haar welkomstwoord vroeg de pre sidente nog eens de aandacht voor de kerkschoonmaak. Nog steeds geldt het motto „hoe meer dames hoe meer vreugd en hoe minder werk. Tot 16 januari kunnen er candida- tenlijsten, voorzien van 5 handte keningen, worden ingediend voor de op 19 januari te houden be stuursverkiezing. Hieropvolgend genoten de dames, gezeten in de voor deze gelegen heid feestelijk versierde en heerlijk verwarmde grote zaal van „Het Rode Hert" van een zéér gevari eerd Kerstprogramma, dat werd verzorgd door Mevouw Brouwer- Pekarek uit Alkmaar en het paro chiële kinderzangkoor o.l.v. de hr. Jaspars. De ontstaansgeschiedenis van het bekende „Stille Nacht Heilige Nacht", de vertolking hiervan door het koortje en de persoonlijke ver tolking hiervan door Mahalia Jack- son brachten allen dadelijk in de juiste stemming. Kerstlyriek uit alle tijden o.a- het indringende "Kleine Jezus Grote God" van Jules de Corte en de met muzi kale begeleiding van de heer Wit tebrood gezongen bekende Kerst liederen o.a. "Hoe leit dit Kindeke" en "Haast U. o Herderkens" be sloten het gedeelte voor de pauze. Tijdens de pauze, waarin de aanwe zigen verscheidene consumpties aangeboden kregen, werden ook ve le lootjes voor de kerstloterij aan de „vrouw" gebracht. Na de pauze nam Mevr. Brouwer ons mee op reis van Nazareth naar Bethlehem: verduidelijkt met dia's. In een jaar tijds kan zeer veel ge beuren. Bladerend in het Contact" van 19 65 lezen wij verheugende ge beurtenissen, daarentegen ook veel ernstige. In dit jaar 1965, dat nu bijna ten einde is, ging van ons heen, de grondlegger van de drukkerij en de stichter van dit weekblad, onze vader, de heer Ge- rardus Belleman. Op 28 maart was de dag aangebroken van een on herroepelijk afscheid- Tragisch zijn echter de sterfgevallen waarbij jonge mensen onverwacht uit het leven werden gerukt, .allen woonachtig in de Egmonden.|^ Natuurlijk, er zijn ook blijde ge beurtenissen te vermelden en daar om lijkt het ons goed in zoveel mogelijk chronologische volgorde verschillende bekende feiten .^het jaar 1965 in de geest aan u^Por- bij te doen laten gaan. Het oude Egmond verdwijnt lang zamerhand. Het Waaigat valt on der de slopershamer, terwijl ook de verschillende „bergen" op de no minatie staan om te verdwijnen. 8 maart: Egmond-Binnen ontvangt de droeve tijding van de dood van pater A. v.d. Reep in Brazilië. Herman Foeken doet van zich spreken door in het Amstel-Cup- tornooi liefst 438 caramboles te maken. Feest in Egmond-Binnen jonge zakenlieden Dick Zentveld, kapper en Fa. Verhoogt (schoenhandel), fa. Boersen (rijwielen, brommers etc.), Ruiter (levensmiddelen) ope nen en heropenen respectievelijk hun zaken. In Egmond aan Zee wordt pension Egmondia geopend. Uniek voor Egmond-Binnen wordt de vestiging van een manege ,,Die- derick"- De V.V.V.'s maken gewag van 'n druk Paasweekend en iedereen doet mee aan de jacht op het hert. Mei: Overal in de Egmonden is het feest vanwege 20 jaar bevrij ding. Op de 67e vergadering van de Coop. Raiffeisenbank legt voor zitter S. Hopman van de bank zijn functie neer. In dezelfde maand mei wordt aan de Kennedy-Boulevard een op scherp gestelde granaat gevonden. De zusters van de Kannel zetten de deuren van het voor kort on bekende slot wagenwijd open. Gemeentebode Wagner viert zijn 25-jarig ambtsjubileum. De Slotkapel wordt hersteld voor een bedrag van f 200.000, In Egmond-Binnen deed bakker de Haan van zich spreken door in de landelijke wedstrijden vele prijzen voor zijn producten te halen- Jubileum in Egmond a.d. Hoef al waar de heer Riezebos 25 jaar po litie is. Vanuit de Oud-Katholieke Kerk te Egmond aan Zee wordt de Hoog mis uitgezonden via de Wereldom roep. Juni: Het gemeentebestuur regelt het verkeer door plaatsen van verschillende ge- en verbodsbor den. In deze maand wordt in Egmond de wasserette geopend en in Eg mond-Binnen opent electriciteits- bedrijf W. Apeldoorn zijn bedrijf. Het is stormachtig in juli. Een kampeertent wordt met stokken en al zeewaarts geblazen; de eige naars slaan halsoverkop op de vlucht. 28 juli. Er wordt gesproken over de aanleg van 'n spoorweg naar Egmond. Op de Coop. Raiffeisen bank stort J. Brouwers de zes mil joen vol en Bob Denneboom ex poseert in Egmond aan Zee- Het is weer eens stormachtig langs de kust in die periode, want schip per J. Ooms en roeier T. Nannes van de reddingsbrigade te Eg mond-Binnen slaan met hun boot om in de kokende zee. In de persoon van de 6-jarige Ma- REMINGTON HortaWe „Cicero" Nieuw ƒ235,— .is de nieuwe electrische Remington telmachine REMINGTON REMINGTON Portable „Elitra" 218,— Telmachine Electr. neg. sald.595, Stalen bureaus Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Kig^npf J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vaasy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 rushka van de heer en mevr. W. Tromp uit Egmond a. d. Hoef ging de derde generatie van deze familie naar de eerste klas van juffrouw Ruytenburg in september. In Egmond aan Zee overlijdt de vooral uit de oorlogsjaren bekende meester Joh. Petri. Het duo Ab Glas krijgt bredere bekendheid door het persen van een tweede plaatje. Op 23 september staat in het .Contact" onder het kopje „In één week" te lezen over het onver wachte sterfgeval van de 27-jarige Gerard Brouwers en het ongeluk van de drie broers Henny, Kees en Jan Liefting, van wie Kees later is overleden. Aan het eind van sep tember staat het 40-jarig jubileum van de n.v. Metaalwarenfabriek M- J. Veltkamp in het nieuws. Aan de^Fgmondse beeldhouwer Cor Wij^p wordt koninklijk goud uitgereikt b.g.v. zijn 75e verjaar dag. Opperwachtmeester Venema viert zijn 25-jarig dienstjubileum in Eg mond Hoef. Voor het einde van de maand sluit de raad van Egmond aan Zee een lening van liefst 1.000.000,—. In deze tijd neemt de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer J. Koelink afscheid. In Egmond-Binnen wordt bekend, dat fanfare „Eensgezindheid" de le prijs in de vaandelafdeling heeft behaald. Astrid Suurbeek uit Egmond aan Zee wordt gekozen voor de toptrai- ning van de Ned- Lawntennisbond. En dan een heel groot feest voor Egmond-Binnen: Nardus Liefting wordt 100 jaar. Onder meer burge meester A. G. Bakker brengt de honderdjarige een bezoek. Het is de gehele dag een komen en gaan van mensen. De vissers worden ongerust. Langs de kust liggen honderden dode vissen. Het is midden novem ber. Rond 20 november grijpt de politie van Egmond aan Zee een oplichter, die naar men zegt 100.000,heeft verduisterd. In het begin van december wordt het overlijden bericht van de mensen redder Albert Gul, een van de mensen, die nog deel hebben uitge maakt van de bemanning van de roei-reddingsboot. Met de installatie van N. Noort is de gemeenteraad van Egmond- Binnen weer voltallig. De reddingsboot „de Ubbo" wordt voorlopig vervangen door de Johan Hudshon. Tegelijkertijd ontvouwt de gemeen te Egmond-Binnen zijn plannen voor de toekomst. Noodlottig is de tijding aan het be gin van de laatste maand van 1965 van het ongeluk van de heer en mevr. Castricum en mej. Agaath Butter, die alle drie om het leven komen. Er is nog een afscheid maar dan vreugdevol, van de heer C. van Pel als brandweercomman dant te Egmond aan Zee. In de aarde van zijn pastoraatsge- meente Egmond aan Zee is van morgen professor Van Kleef begra ven, eertijds pastoor en loco-bur gemeester van de gemeente. En wij sluiten dit korte en zeer beknopte overzicht met de wens voor u al len van voorspoed en kracht in het nieuwe jaar. TEL. b.g.g. 397 (Advertentie) BELANGRIJK BERICHT Het is de laatste weken weer uitge sproken Hollands weer met al zijn water-overlast. Als het U (en uw man) ergert, (en dat doet het) om dagen lang in huis de was aan de lijn en om de kachel te hebben, weet dan, dat dit niet nodig is, want bij ons kunt U een droog- trommel vinden, die de natte was in een uur kurkdroog en soepel af levert. Mevrouw, stelt U zich dat eens voor Meer gezelligheid en levens geluk in huis en dat is niet te be talen maar nu wel De prijs van dit apparaat geeft al leszins reden om na een paar we ken reeds te zeggen ,,Dit had ik al een paar jaar éérder moeten doen-" U kunt hem proberen bij Belleman- Electro, Herenweg 219. EGMONDIA-NIEUWS Programma zondag_2 januari 1966 D.T.S. 1 - Egmondia 1 2.30 u. Vertrek per bus 13.30 uur ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 2 januari 1966 Zeevogels 1 - L.S.V.V. 1 2.30 u op het noodveld Donderdag 30 december (inplaats van vrijdag 31 dec.) de voetbal pool inleveren bij het bekende a- dres. In de nacht van 21 december 1965 werd om 2-55 uur geboren onze dochter. ELLEN Zij woog 6V2 pond. Moeder en kind maken het uitstekend. A. Duinmeijer J. A. H. Duinmeijer- van den Berg Egmond aan Zee, Julianastraat 17 500 gr. Carbonade v.a. 2,48 500 gr. Magere runderlappen 2,98 500 gr. Rundergehakt 2,00 Stukjes lende of rosbeaf 3,58 Stukjes varkensvlees 3,75 150 gr. paarderookvlees 0,95 Voorstraat 146 Egmond aan Zee Telefoon 326 Houttil 54, Alkmaar Telefoon 14278

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 5