65 ct 30 115 MET DE EGMONDEN Lamsvlees Slagerij tent Bosch GROOT 149 250 55 100 69 89 TV reclame U loopt toch steeds maar weer langer op prima klompen van Schotvanger De eerste steen voor de nieuwe bank W£?berkhout KORT NIEUWS STRANDLOOP Ailes kwaliteit buurtwinkels is het goed en goedkoper kopen Koopjes 25 JANUARI 1967 - NO. 762 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmoaden" Egmooderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. TeL 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter ln het schemerdonker van dinsdag j.1. vond tussen de gedeeltelijk reeds opge trokken muren van de nieuwe Raiffei- senbank te Egmond aan Zee, de offi ciële "eerste" steenlegging plaats door de erevoorzitter, de heer S. Hopman sr. De oud-, nu erevoorzitter zei, nadat hij zich van zijn eervolle taak had gekwe ten, dat de tijdsomstandigheden wel niet zo rooskleurig waren, maar dat hij deze nieuwbouw wou zien als een symbool van spoedige opleving, waarvoor hij de plaatselijke Raiffeisenbank als een be langrijke hulp zag voor iedereen. In „De Vergulde Valk" werd de plechtigheid nog verder herdacht. Bur gemeester Bakker zei hier o.a. dat hij het bewonderenswaardig vond, dat het bestuur van de bank het heeft aange durfd, een nieuw gebouw te realiseren en hij vond, dat het initiatief alle steun van het gemeentebestuur verdient. Hij zag het toekomstige bouwwerk als een bekroning en een sierlijke hoek steen van het nieuwe plein, dat nabij de bank, op de plaats waar nu nog de Duinstraat, Ankerstraat en Schinkel straat en een deel van de Zuiderstraat liggen, wordt aangelegd. Ook het Naco- busstation/V.V.V.-bureau gaat van zijn huidige plaats verdwijnen. Het wordt een zeer mime opzet en hier zal een prachtig dorpscentrum komen. De burgemeester feliciteerde het be stuur van de bank en wenste het, in het belang van de Egmondse bevolking, een vruchtbare arbeid toe. De directeur van de Bank, de heer J. Hopman, dankte tot slot de burgemees ter voor de medewerking van het ge meentebestuur en speciaal ook de heer B. Blokker, directeur gemeentewerken. Hij memoreerde in enkele woorden het initiatief van het oude bestuur, dat oor spronkelijk het besluit nam, een vesti ging in Egmond aan Zee te verkrijgen, reden waarom de oud-voorzitter de eerste steen legde, om met dit gebaar het oude bestuur te huldigen voor haar onbaatzuchtige werk in het belang van de Egmonden. De bank wordt gebouwd door aan nemersbedrijf Engel Zwart, onder architectuur van de heer M. Zeegers. Uitvoerder is de heer J. de Groot. Op onze foto het gebouw in wording. De staalconstructie is aangebracht. Het optrekken van de muren kan verder gaan. De vorm van het gebouw wordt zichtbaar en zal, wanneer het weer meewerkt, weldra dit punt wat opsieren. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 29 januari 1967 Watervogels 1 - Zeevogels 1 2.30 u. Vertrek per bus om 1 uur Zeevogels 2 - Duinranders 2 11 uur Maandag 30 januari a.s jaarvergadering in „Het Roode Hert". Aanvang 7.30 uur. Kaarten zijn verzonden. Het Bestuur Geluidswagen en P.S.P. Uit verschillende kranteberichten viel op te maken, dat B en W van Egmond aan Zee het aan de P.S.P. verboden zou hebben, om tijdens de komende verkiezingscampagne met geluidswagens door de gemeente te rijden. Wij hebben ons naar aanleiding hier van tot de burgemeester gewend om nadere uitleg. In tegenstelling tot wat in genoemde berichten werd gesugge reerd is hier van geen discriminatie sprake. Sinds jaar en dag bestaat er in de gemeente een verbod, dat o.a. in houdt, dat er geen geluidswagen door het dorp mogen rijden, ook niet voor reklamedoeleinden van andere aard. In speciale gevallen, zoals in de zomer met bepaalde evenementen, wordt van dit verbod afgeweken. „Tijdens de ver kiezingscampagne wordt aan geen en kele partij toestemming verleend", aldus burgemeester Bakker. Wateroverlast Het eerste elftal van Egmondia is al drie weken uit de running. Waterover last op het veld in de kuip van de po pulaire voetbalclub heeft het spelen on mogelijk gemaakt, maar deze lacune zal vermoedelijk binnenkort zijn opge lost. De gemeente brengt een aantal pompen aan om het veld op een diepte van twee meter, omdat de huidige pom pen, die aangesloten zijn op de riolering op een diepte van zes meter zuigen. Egmondia heeft onderhandelingen ge voerd met de gemeente en het bestuur van de K.N.V.B., maar het is verwonderlijk dat er geen uitwedstrij den gespeeld mogen worden. Reeds drie maal hebben de bestuur ders van Egmondia via hun consul Blok de honderden supporters moeten teleur stellen. Het strijdperk van de Egmondse club ligt er op het ogenblik troosteloos bij, omdat welwater afkomstig uit het duingebied zich opdringt naar de prach tige grasmat. Van Egmondiazijde werd gezegd, dat de „jongens" het jam mer vonden, dat tegen de clubs Water vogels, Succes en Texel niet in uilver- band gespeeld kon worden. Bollenvelden Behalve Egmondia zijn ook verschil lende bollenkwekers de dupe van de onverwachte toevloed van het water. Verschillende kleine percelen duin- grond, die voor de bollenkwekerij wor den gebruikt, zijn thans waardeloos ge worden. De schade is dus niet alleen op sportgebied te vinden, maar grijpt verder om zich heen. Het is een onmo gelijke taak de bollenveldjes te vrij waren van het water, maar de gemeen te grijpt in door het slaan van drie bronnen. De ingreep heeft naar de ver wachting vermoedelijk tot gevolg, dat het water verdwijnt. Anders kan ook a.s. zondag niet worden gespeeld. BRIDGECLUB „DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 24 januari 1967 A 1 de Goede - Dekker 55V2 2 Liefting - Th. Tromp 49Va 3 J. Huiberts - P. Wittebrood 44 4 Gebr. Beers 39V2 5 Hopman - P. Huiberts 39 6 Nieuwenhuizen - Apeldoorn 38 7 E. Kareis - Horio 36 8 Mevr. Twisk - B. Wittebrood (34Va B 1 Mevr. Koolhaas - Klay 30 2 Goedel - Verbrugge 28V2 3 Scholte - Tromp 27 4 Rosing - Rosing 24Va 5 Dames Wittebrood - Huiberts 22Va 6 Cremer - Groot 19 7 Koning - E. Kareis I6V2 Zijn er nog meer liefhebbers voor de kofferdrive, nu is er de gelegenheid voor. Voorstraat 125 - Telefoon 314 HANDBAL EGMONDIA Uitslag zondag 22 januari j.1. Jun. N. Niedorp - Egmondia 86 Programma zondag 29 januari a.s. Sen. Egm. - Dirkshorn 10.30 u. Vetrek 9 uur per Naco Adsp. Con Brio - Egmondia 11.20 u. Vetrek 9 uur per Naco Jun. DTS - Egmondia 18.00 uur Vertrek 17.15 uur B. en W .-veigadeiing van bijzonder gehalte Voor een eerste contact tussen de 2 gemeentebesturen in de Egmonden, zijn de beide B en W's dinsdag bijeengeko men. De belangen van de gemeenten Egmond aan Zee en Egmond-Binnen beginnen steeds meer gemeenschappelijk te worden. U hebt uit verschillende publicaties kunnen lezen, welke gedach ten er leven in de Egmonden over de toekomstige eenwording tot één Eg mond. De nieuwe bestemmingsplannen van beide gemeenten zijn van elkaar niet los te denken. Egmond aan Zee o.a. ligt zowel ten Zuiden als ten Noor den omsloten door het grondgebied van de gemeente Egmond-Binnen. Ten Zui den is de grens nagenoeg bereikt, aan de Noordzijde bijna, maar wanneer de plannen van Egmond aan Zee aan die kan gerealiseerd willen worden, dan dient er grond van de gemeente Eg mond-Binnen aangekocht te worden. En als het streekplan ten uitvoer wordt gelegd, dan worden er wegen aange legd, die beide gemeenten nog meer met elkaar verbinden. Hierbij spelen zowel agrarische als recreatieve problemen een grote rol. Deze en nog vele andere problemen vragen om een gemeen schappelijke aanpak. Het is dan ook voor de handliggend, dat er een samenwerking moet komen, die uiteindelijk in het belang van beide gemeenten zal zijn. Het is niet moge lijk vooruit te lopen op de gesprekken, die nog maar pas zijn begonnen. Vast staat echter, dat de nabije toekomstige ontwikkeling van EGMOND aanleiding is geweest tot een eerste contact tussen de twee B en W's. Wij vernemen dat de le Oosterberg te Egmond aan Zee wordt afgebroken. De afbraak werkzaamheden vorderen snel, zodat binnenkort een stukje oud-Egmond definitief is verdwenen; dat volgens nog niet bevestigde berich ten, de plannen voor de sporthal/ noodkerk, welke zou gaan verrijzen aan de Plantsoenstraat geen door gang zullen vinden; dat automobielbedrijf Chris Baltus te Egmond-Binnen op vrijdag 27 janu ari a.s. zijn geheel vernieuwde be drijf zal openen Aan het garagebe drijf is een grote showroom toege voegd, waarin diverse modellen auto's kunnen worden geshowd. Voor na dere gegevens verwijzen wij U naai de advertentie in dit nummer; dat de zaal van „Het Roode Hert" te Egmoj^Kfi.d. Hoef intern een sfeer- volle iHpbetering heeft ondergaan. Een dsfmmige wandbetimmering en een keurige plafondbetimmering doen hier wonderen. Het initiatief van de heer Verdegaal tot het nemen van deze maatregelen zal menige ver- eniginaÉdie regelmatig van zijn zaal gebrui^Bfaken, een gevoel van waar dering geven; dat de gymnastiekvereniging „Achilles" op zaterdag 28 januari a.s. zijn jaar vergadering houdt in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat. In deze vergadering zal, wegens het overlijden van de voorzitter, de heer P. C. Dekker, door het bestuur als kandidaat voor het voorzitterschap worden voorgedragen de heer D. Tol momenteel secretaris. Na afloop van de vergadering wordt om 21.30 uur de film vertoond van het grote turn- festijn in Zagreb (Joego Slavië); dat het afscheid van pastoor Van Tey- lingen te Egmond-Binnen zeer veel belangstelling heeft getrokken. Diver se sprekers uitten hun waardering voor het zegenrijke werk, dat de scheidende pastoor voor de parochie had verricht. Tallozen drukten hem de hand ten afscheid; dat de nieuwe pastoor van Egmond- Binnen, de Zeereerwaarde Heer W. Westerhoven op plechtige wijze is geinstalleerd. Na afloop van de in stallatie werd de nieuwe parochie herder een aubade gebracht door „Eensgezindheid", die door pastoor Westerhoven bijzonder werd gewaar deerd; dat er in de gemeente Egmond-Binnen een stichtingsbestuur is gevormd ter oprichting van een Bejaardencentrum in het dorp Egmond-Binnen. EGMONDIA-NIEUWS Programma zondag 29 januari 1967 Egmondia 1 - Texel 1 uur Egmondia 2 - Alw. Forward 2 12 uur Alkm. Boys 6 - Egmondia 3 10 uur Egmondai 4 - de Rijp 3 12 uur B-terrein Junioren: Alkm. B 2 - Egmondia 1 10 B W PRESENTEERT DE SHOW „Hoog geëerd publiek" Sedert 1949 heeft het gezelschap Jean en Joop Kok ieder jaar opnieuw een volle zaal getrokken bij het presenteren van zijn internationale shows. Zonder ook maar één platvloersheid weten Jean en Joop Kok en hun ge zelschap voor enige uren van grote vrolijkheid te zorgen. De jongleur Rudi Bremlow die mo menteel tot het tableau de la troupe behoort, is afkomstig van het Staats theater te Praag. Los Aventureros brengen zang- en instrumentale num mers van de Antillen; het jonge acro- batentrio „Die Marelly's" komt uit de Bondsrepubliek, een ander acrobaten- trio uit Frankrijk en Dios en nog enkele andere artiesten uit Spanje. En dan is er nog de balletgroep van de choreograaf Jack Bow. De zelfbedieningsbedrijven van B W in Alkmaar, Bergen, Egmond aan Zee en Heiloo hebben het gezelschap Jean en Joop Kok voor 10 shows gecontrac teerd. De eerste acht zullen in ,,'t Wapen van Heemskerk" worden gepresenteerd op 13, 14, 15, 16, 20, 21 22 en 23 febr. De eerste twee avonden zijn reeds to taal uitverkocht, de derde bijna. De toe gangskaarten zijn in alle genoemde ver krijgbaar aan de kassa tegen betaling van f 1,75 per stuk voor iedere f 10,- die aan boodschappen wordt besteed. NED. CHRISTEN VROUWENBOND De afd. „De Egmonden" hield op 17 januari haar maandelijkse vergade ring. Mej. M. Zwaan, officier van Jus titie bij de rijkspolitie, belast met de afdeling jeugdzaken, smwk over het werk van de kinderpolilMfc Er was een goede opMpk, wat de gezelligheid verhoogde. 28 februari vindt de jaarvergadering plaats in het zijgebouw van de Ger. Kerk. Mevr. Mary Brückel-B/'*^ schrijf ster van kookboeken geefj^-i demon stratie van rijsttafelrecej^B^t waarna een rijsttafel wordt opgei^fftd (volledig maal). Deelneemsters aan de maaltijd betalen 2,50 per persoon. Ook dames die geen lid zijn van de vereniging kunnen zich opgeven bij Mevr. de Rooy, Schotsmanstraat 43. Betaling bij opgave. De vrouwen wereldgebedsdag wordt ge houden op 10 februari. Ditmaal in de Gereformeerde Kerk. Mevr. Palsma-de Graaff en Mevr. Dekker-Pluimgraaf zullen daar in voorgaan. Aanvang 8 uur. VASTENAVOND VROUWENGILDE EGMOND-BINNEN Dinsdagavond vierden de leden van het Vrouwengilde hun vastenavondfeest. Er was voor deze avond een speciaal be stuur samengesteld dat bestond uit de dames Mevr. J. S. M. Apeldoorn- Logger; Mevr. A. Boendermaker; Mevr. A. Klaasse-Klaver; Mevr. A. Apel- doorn-Schuit en Mevr. M. Kool-Zent- veld. Het bestuur was gekleed in ouderwetse klederdracht, afgestaan door verschillen de dames van de parochie, waarvoor vanaf deze plaats hartelijk dank Tot grote verrassing van de dames was ook onze burgemeester aanwezig in de gedaante van Mevr. Klaasse, gekleed in zwart costuum, bolhoed en grijze das. Hij was ook voorzien van snor en bak kebaardjes. Zij deed het zo meesterlijk dat het lachen niet van de lucht was. De burgemeester werd toegesproken door de voorzitster en er werden hem veschillende vragen gesteld, o.a. een kleine subsidie ter bestrijding van de onkosten. Ook werd er gevraagd om een dorpshuis, waarin de vergaderingen kun nen worden gehouden en om af en toe te feesten. Tijdens de avond kwam de nieuwe pastoor W. van Westerhoven met zijn huishoudster Mejuffouw Miep. De pastoor werd door de voorzitster toe gesproken, waarna de gezelschapsspe len gewoon doorgingen. Pastoor ge noot zichtbaar. Er werd op de ken nismaking een glaasje gedronken, waarna de pastoor ook een rondje gaf. Het werd een gezellige avond. Na afloop werd door de voorzitster het bestuur overgedragen aan het wer kelijke bestuur. Mevr. Ory dankte het bestuur voor het vele werk dat zij verricht had en allen keerden vrolijk huiswaarts. Op deze winderige, met buien ver sierde koude zondagmorgen organiseer de de athletiekvereniging Trias uit Hei loo een strandloop. Ondanks het vrij gure weer waren er toch 200 deelne mers naar Egmond gekomen. Om 10 uur ging het eerste start schot en wel voor de 8800 m en de 4000 m heren, alsmede de A-jeugd die eveneens 4000 m moesten afleggen 120 man). Er werd gelopen in de rich ting van Bergen aan Zee, de 4000 m lopers keerden bij paal 35 terug, terwijl de mannen van de lange afstand door gingen naar paal 33 (Bergen aan Zee). Het keerpunt werd door Joop Smit als eerste genomen met in z'n kielzog Kees Hopman, Gerrie Zwart, en Jan Wit. Na het keerpunt hadden de lopers het zwaar le verduren, want nu moest de zuidelijke wind en een smaller, dus zachter strand getrotseerd worden. Dat onze plaatsgenoten zich op dit terrein wel thuisvoelden, blijkt uit de uitslag, want winnaar over de 8800 m werd Joop Smit, 2 Kees Hopman en 4 Gerrie Zwart. Op de 4 km werden M. Zwaan, KI. Zwaan en R. Wijker 6, 13 en 15. Het was goede propaganda voor de athletiek en een reden temeer voor Trias om deze wedstrijd volgend jaar weer te organiseren. Geniest kalfsvleeslappen 3,40 Kalfsfricandeau 4,25 500 gr. gehakt h.o.b. 1,80 500 gr. runderrosbeef 3,70 500 gr. riblappen 3,10 Magere runderlappen 3,25 Magere paardelappen 2,70 500 gr. varkenslever 2,00 250 gr. tartaar 1,50 100 gr. gebr. rosbeef 95 150 gr. boterhaimvorst 55 150 gr. pekelvlees 89 150 gr. gesneden rollade 89 Voorstraat 146, Egmond a. Zee Telefoon 326 V;'.'....": Zou er op deze foto geen verkeersbordje te veel voorkomen Deze situatie treft men aan op de Wilhelminastraat/hoek Kerkstraat te Egmond aan Zee. Men mag daar met een auto niet verder rijden. Verkeerd parkeren 'ijkt ons dus ook uitgesloten. ZELFBEDIENING Waarom verder lopen, in de DE HELE WEEK GELDIG 50 gr. Oploskof f ie 198 nu 2 x 250 gr. Koffie 500 gr. (droogkokend) Rijst le kwaliteit KILO VOOR I pak Ruiter vlokken, melk of puur, 85 nu 250 gr banketbakkerskoek 79 2 pak grote koeken (20) 100 150 gr. Bonbons Grote zak Eng. Peperm. 69 200 gr. Musketflikken 89 3 Mars of Toprepen 69 3 rol Mentos, Dropminta of Mellomint 69 2'A» kg. Bintjes bl. Hogenstr. Capucyn. 79 1 bl. Unox Nasi Goreng 179 Trim choc. inints 2 cups Eyssen smeerkaas

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1