VKTberkhout 100 100 ESSOGAS HEEFT SCHOTVANGER 'T WOUD MET DE EGMONDEN Brood TAXI tel 900 GROOT 95 cent Groente Vrijdag 24 februari kerkeveiling in het o.k. ver.gebouw aanv. 8 uur Afscheid Juffrouw Ruytenburg zaterdag 25 februari a.s. Diplomauitreiking verkeerscursus Schietwedstrijden Egmond uw schoonste badplaats kerkeveiling vrijdag 24 februari Wij kwamen de lente tegen Hoog water Film- en kienavond der A.N.M.B. Egmond aan Zee helpt Groesbeekse Tehuizen autoped Egmondia Zeevogels gebakken kuitjes Uw bloed voor een leven! Plattelands vrouwen Ned. Christen Vrouwenbond 2 flessen 8,00 2e fles slechts 500 gram zuurkool 39 en 25 punten 22 FEBRUARI 1967 - NO. 766 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Nog enkele dagen en juffrouw Ruy tenburg legt haar taak aan de r.k. la gere school te Egmond a.d. Hoef na een onafgebroken periode van 43 jaren, definitief neer. Het is in een paar woor den gezegd maar de betekenis van deze mededeling is voor Egmond a.d. Hoef des te sterker. Haar persoon en haar optreden is met het onderwijs te Egmond aan de Hoef zo intens verweven, dat zij als het ware niet weg te denken is uit het beeld, dat velen zich gevormd hebben van de gehele leefssfeer in de dorps gemeenschap. Het is al 43 jaren juf frouw Ruytenburg en het was voor elk ouderpaar vanzelfsprekend, dat hun kind zijn eerste schreden in het onder wijs deed in de klas van juffrouw Ruy tenburg. Zij hadden immers zelf ook bij haar in de klas gezeten. Wat deze onderwijzeres voor het on derwijs te Egmond a.d. Hoef heeft ge daan, is niet in enkele woorden te beschrijven. Dat zou gemakkelijk een dik boekdeel kunnen vüllen. En dan zou op elke bladzijde beschreven kun nen worden, op welke hoogstaande wij ze zij haar taak opvatte, hoe haar har lelijkheid het altijd weer won van haar strengheid, hoe zij onderwijzeres was met een stralend enthousiasme, met een bezieling die aller bewondering en res- pekt afdwong. Maar haar taak zit er op. Zij gaat afscheid nemen, want ook voor haar komt de periode van welverdiende rust. En daarom zal op zaterdag 25 februari tevens haar verjaardag, haar een pas send afscheid bereid worden. Hel orga niserend comité heeft voor die dag een programma samengesteld, waarvoor het hoopt een enthousiaste medewerking te krijgen, door zoveel mogelijk op te komen. Het luidt als volgt Om 10 uur zal uit dankbaarheid een plechtige H. Mis worden opgedragen in de kerk van Egmond aan de Hoef. Daarna volgt een kinderhulde in de zaal van „Het Roode Hert". Na afloop van die kinderhulde wordt aan juffrouw Ruytenburg en haar familie een lunch aangeboden, 's Middags om 2.15 uur zal „Lamoraal van Egmont" haar en haar familie ophalen bij de „Blauwe Paal" aan de grens van de gemeente. Zij wordt dan muzikaal binnengehaald en naar de zaal van „Hel Roode Hert" gebracht, waar om half drie de grote receptie begint, waarbij iedereen ver wacht wordt. Het comité verwacht een zeer grote opkomst, want dat alleen al is in staat haar een groots afscheid te bereiden en bewoners langs de route, steekt u de vlag uit De diploma-uitreiking aan de ge slaagden van de gehouden verkeers- kursus te Egmond aan Zee vindt plaats op vrijdag 24 februari a.s., niet in de „Vergulde Valk", maar in de zaal van Speeltuin „De Egmonden", gelegen aan de Sportlaan. Alle kursisten worden die avond verwacht om het diploma in ontvangst te nemen. Ook de leden van het Verbond voor Veilig Verkeer en eventuele belangstellenden zijn van har te welkom. Er wordt die avond een aantal interessante films vertoond. Op het politiebureau te Egmond aan Zee konden wij deze week een aantal verkeersborden zien, die als instruktie- materiaal zijn bedoeld. De borden zijn op schaal gemaakt door de plaatselijke politie en zijn zo „levensecht", dat, wanneer men dit instruktiemateriaal eventueel langs de weg zou zien staan, het niet zou opvallen. De plaatselijke politie maakt er veel werk van, om de inwoners van de Egmonden met alles wat met het verkeer le maken heeft, op de hoogte te brengen. De waardering hiervoor wordt het beste uitgedrukt door de grote deelname aan de ver- keerskursussen. Op de maandag j.1. gehouden zes kamp, tussen de schietverenigingen van Akersloot, Castricum, Bergen, Heiloo en de verenigingen „De Vrijheid" en „Prins Hendrik" van Egmond aan Zee, eindigde „De Vrijheid" als eerste met 1184 punten. Bergen werd tweede met 1183 punten en Heiloo derde met 1176 punten, Akersloot 1170 punten, Castri cum 1171 punten, „Pr. Hendrik 1162 p. De volgende en laatste wedstrijd van de zeskamp is te Castricum en Bergen op 7 maart. Jacqueline Steenbeek Uw schoonheidsspecialiste komt na telefonische afspraak bjj u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 Enkele bewoners van het Jacob Schol plantsoen hebben een ingezonden stuk ingestuurd, waarvan wij de inhoud in wat gewijzigde vorm hieronder laten volgen. Deze bewoners zeggen, dat wanneer u afval heeft, zoals oude stoelen, bed den, kleding, oude schoenen, boxen, kin" derstoelen en zelfs oude kinderwagens, kortom alles wat u kwijt wilt, gooit u het dan maar in het dal nabij het Jacob Scholplantsoen, als u tenminste niet wilt wachten op de gemeentewagen, die wekelijks langs komt. Terecht wijzen deze bewoners op cTë wantoestand, die momenteel daar heerst. Onverantwoordelijke medebewoners van deze buurt presteren het, om de ge zondheid van hun omgeving te onder mijnen door het zondermeer neergooien van vuil, waar een ander last van heeft. Het ongeoorloofde van hun daad zien zij zelf in, door het niet overdag te doen maar alleen wanneer het donker is. Door verschillende vondsten, o.a. door een kinderhand getekende en be schreven voorwerpen, weet men wie de daders zijn. Het ligt voor de hand, dat tegen doorgaan met deze onverantwoor de daden, streng zal worden opgetreden. NIET WOENSDAG, MAAR VRIJDAG 24 FEBR. t.b.v. Restauratiefonds O.K. Kerk en pastorie, op 's avonds 8 u. in bet O.K. Verenigings gebouw, Julianastraat 5, Egmond aan Zee. Vele interessante artikelen! Gelegenheid tot het bekijken van de koopjes yan 7 tot 8 uur. De zevende expositie van gelrokken bloemen te Egmond-Binnen is dank zij de gedegen organisatie en de voortref felijke en zeer smaakvolle opzet een ge slaagd winterevenement geworden. Dat de expositie deze keer in de zaal van de heer Swart gehouden werd en niet zo als tot nu toe in de bedrijfsgebouwen van de fa. J. de Waard en Zonen, heeft geen enkele nadelige invloed op het bezoek uitgeoefend. Integendeel, de ge zellige en smaakvolle inrichting van de zaal kwam zeer ten goede aan het ge heel. De arrangeur, de heer de Ruiter uit Driehuis, heeft met zijn artistieke gave en met het hem ter beschikking gestelde materiaal een prachtig resul taat bereikt. «\jrgemeester Bakker prees de akti- i van de bloembollenkwekers en dat de exporl van hun produkl een zeer belangrijke factor uitmaakte van de Ned. betalingsbalans, terwijl de cre ativiteit van de Egmonden in niet ge ringe mate wordt gediend. ^Aan de tentoonstelling kon iedereen ^wiemen, door het inzenden van Si^mschik-werkstukken. Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. Zowel bij de beoordeling van de ingezonden bolgewassen van de kwekers als de werkstukken had de jury een zware taak. De uitslagen laten wij aan het slot volgen. De deelnemers aan de bij deze expositie gehouden middenstandsten toonstelling zijn zeer tevreden. Er wer den goede zaken gedaan, terwijl er vele kontakten werden gelegd, die tot goede resultaten kunnen leiden. De uitslagen: 100 potten of meer: 1. fa. J. de Waard Zn.; 2. fa. J. Valkering; 3. H. Zo merdijk; 4. B. Hilbers. 50-100 potten: 1. Jac. Valkering; 2. J. Baltus-J. Valkering; 3. P. L. de Waard; 4. P. Burger. 30-50 polten: 1. Fa. C. Baltus Zn.; 2. fa. gebr. Pepping. 1-30 potten: 1. gebr. Hopman; 2. P. Liefting; 3. Jac. Burger; 4. N. Burger. 3 potten tulpen: 1. J. Valkering-J. Bal tus; 2. Jac. Valkering. 3 potten hyacinl^to, fa. J. de Waard Zn.; 2. fa. J. ^Kering Zn. 3 potten narcissei^i. fa. J. Valkering Zn.; 2. J. Valkering-J. Baltus. 3 potten bijgoed: 1. B. G. Hilbers: 2. H. Zomerdijk; 3. fa. J. Valkering Zn. k Werkstukken: 1. JËj&ers van de Kar- mel; 2. Mevr. M.^^oyer, Schoolstraat; 3. Gerard Duindan, Castricum; 4 mevr. Rozing, Egmond a.d. Hoef; 5 mevr. Hilbers, Egmond a.d. Hoef; 6 Mevr. de Waard-Kuiper; 7. Mevr. de Waard- Smal; 8. Pastoor Horstman, Egmond a. Zee; 9. Mevr. Lodder, Egmond a. Zee; 10 Mevr. v.d. Berg, Egmond-Binnen. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 1 Donderdag 23 2.58 15.18 24 3.48 16.02 25 4.31 16.46 26 5.14 17.27 27 5.55 18.10 28 6.36 18.35 maart 7.20 19.40 2 8.04 20.27 Deze avond door het afdelingsbestuur op vrijdag 17 februari j.1. georganiseerd heeft niet dat resultaat gehad, wat de organisators er zich van hadden voor gesteld. Ondanks het aantrekkelijke bij programma, met o.a. een aktuele film over aardgas en een specifiek Egmonds programma n.1. de trawlervisserij met de moderne hektrawlers (in deze film kwamen nog bekende Egmondse vissers voor) was de belangstelling zo gering, dat het bestuur besloot de keur van prijzen onder de aanwezigen te verlo ten. Misschien omdat er tegelijkertijd twee klaverjasavonden waren, was de opkomst zo slecht. Nu was het A.N.M.B., maar morgen misschien een andere vereniging het slachtoffer. Een z.g. agendabureau zal in Egmond wellicht nuttig werk kun nen doen. (Noot van de redaktie: In Egmond aan Zee bestaat een agenda bureau. De heer N. v. Elsland behar tigt dit, telefoon 396, Pr. Bernhardstr. 14, maar van deze mogelijkheid wordt tot schade van alle verenigingen nog le weinig gebruik gemaakt.) VERKEERSCURSUS De verkeerskursus van Egmond a.d. Hoef en Egmond-Binnen begint vaste vormen aan te nemen. Er zijn reeds een aantal aanmeldingen binnen. Voor Egmond-Binnen is het nu ook mo" gelijk zich op te geven bij de heer Nan- nes van de Rijkspolitie, aan het Krijt nr. 12a, tel. 350. De Groesbeekse Tehuizen pogen le zijn een ware Centrale voor Praktische Hulpverlening; bijna 400 kinderen en volwassenen worden er verzorgd in deze protestantse instelling in 14 apart staan de tehuizen en gezinspaviljoentjes; kin deren die om enigerlei reden hun ou derlijk huis moeten missen (vnl. voogdij kinderen) en volwassenen die zich we gens overgevoeligheid, een moeilijk ka rakter of een geestelijke of lichamelijke handicap niet goed zelfstandig in de harde maatschappij kunnen handhaven. Voor alle arbeid die deze opvoeding, opvang, werkverschaffing, therapeu tische begeleiding, enz. met zich mee brengt zijn de gedeeltelijk gesubsidieerde verpleegprijzen niet toereikend. Nieuw bouw, noodzakelijke extravoorzieningen e.d. dienen betaald te worden uit giften en gaven, waaronder de jaarlijkse kol- lekte een zeer belangrijke plaats in neemt. In Egmond aan Zee zal deze open bare inzameling worden gehouden in de week van 27 februari tot en met 4 maart. Wij zijn zeer benieuwd of de opbrengst van dit jaar de vorige weer zal over troeven Daarin kunt u een zeer be langrijke rol spelen! Ook staat er een girorekening voor u open: 882788 t.n.v. de Ned. Centrale P.H. te Groesbeek. Collektanten kunnen zich opgeven bij H. Sander, Emmastraat 14, Egmond a. Zee. Wie heeft gevonden mijn donkerrode EDITH KUIL, Julianaweg 21, Egmond a.d. Hoef. Programma zondag 26 februari Egmondia 1 - LSVV 1 2.30 uur Kolping Boys 2 - Egmondia 2 2.30 u. Egmondia 3 - DTS 3 10 uur A-terrein Egmondia 4 - de Rijp 3 2.30 uur B-terrein Egmondia 5 - Egmondia 6 10 uur B-terrein Jun.: Egmondia 1 - Foresters 1 12 u. A-terrein Foresters 2 - Egmondia 2 10 uur Adsp.: Kolping B. a - Egmondia a 12u. Egmondia b - Schoorl a 12 uur B-terrein Programma zaterdag 25 februari Egmondia c - J. Holland c 4 uur A-terrein Egmondia d - RKAFC e 4 uur B-terrein Programma zondag 26 februari Succes 1 - Zeevogels 1 2 uur Vertrek per bus 12.30 uur Zeevogels 4 - Flamingo's 4 12 uur Zeevogels jun. 1 - Al km. Boys 12 uur Vitesse adsp. d - Zeevogels a 1.15 u. Programma zaterdag 25 februari Flamingo's adsp. b - Zeevogels b 4uur Voorstraat 125 - Telefoon 3 Op donderdagavond 2 maart a.s. heeft de bloedafname van het Rode Kruis plaats. Zij, die zich hebben opgegeven, krijgen tijdig bericht met vermelding van plaats en tijd. Neemt U de kaart met de Pelikaanzegel(s) mee Hebt U zich nog niet opgegeven U kunt het nog doen, maar dan van daag nog. Na 23 februari kan het be slist niet meer. NAMENS HET BESTUUR H. Stobbe, Pr. Hendrikstraat 31, voorz. Mw. Biersteker, Boulevard 30, secr. DANKBETUIGING Mede namens de kinderen dank ik U hartelijk voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn onvergetelijke man. M. Kranenburg - v. Hulsbergen Egmond a.d. Hoef, februari 1967 Egmonderstraatweg 50 „DE EGMONDEN" Dal het 'aardgas een aktueel onder werp is, bleek gisteravond toen de Plattelandsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst hielden in het verenigings gebouw in Egmond a.d. Hoef. Voor de pauze besprak Mevr. de Ro ver de ombouw en de aansluiting van diverse gastoestellen en aan de hand van dia's liet zij zien, waarop men bij de aanschaf van een nieuw toestel dient te letten. Zij deelde mede, dat men bin nenkort start met de inruilaklie van nieuwe toestellen geschikt voor aardgas. In de pauze bood zij eigen gebakken boterkoek aan ,die bij de koffie prima smaakte. Na de pauze kreeg Dhr. van Ovink het woord. Hij besprak de ver warming door aardgas waarbij, vooral de nadruk werd gelegd op de verwar ming van hel hele huis door centrale verwarming of door het plaatsen van muurkachels. Hij vertelde dat het aan tal ongelukken, volgens de statistieken zeer laag is, mede doordat het aardgas niet giftig is. Er waren zeer veel vragen die zoveel mogelijk beantwoord werden. Dinsdag 28 februari a.s., 's avonds 8 uur is er een rijsttafel-demonstratie in de zijzaal der Ger. Kerk. Na de demon stratie gezamenlijke maaltijd. Deelname nog mogelijk a 2,50 per persoon, ook door niet-leden. Opgave bij mevr. S. de Rooy-Colyn, Pieter Schotsmanstraat 43. ZELFBEDIENING Waarom yer gelopen Hier kunt U koopjes kopen 3 Mars of Toprepen 3 rol Mentos 8 Chocolade repen 1 pak Choc. vlokken 10 rol drop nu FLES GRAVES SUPERIEUR 4,25 1 FLES LA RONDE WIJN wit of rood 1.95 100 gr. Zwan magere ham 69 100 gr. fijne metworst 39 150 gr. Kips leverworst 69 200 gr. Bloedworst 59 lij Vacuum Rookworst 98 6 verse kadetten slechts 49 1 witbrood 800 gr. 67 500 gr. Sanwich melkbr. 59 1 groot krentenbrood 98 groot krentenbr. m. spjjs 139 7 Citroenen voor 15 Sinaasappelen Spaanse vol sap voor ZIE T.V. REKLAME: Douche bad spons gratis voor 2,45 2 cups Eyssen Smeerkaas 115 Dinsdagmiddag 28 februari a.s. na 12 uur gesloten inplaats van woensdag 1 maart

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1