Voor klompen van hout naar Schotvanger 't Woud Juffrouw Ruytenburg nam afscheid De Spiegel speelt Bemoeial zaterdag zaal Swart 20.15 uur Zeevogels Toneelveren„De Spiegel treedt zaterdag op Grote plannen vande fotoklub Egmondia-L.S.V.V. Onderwijs Verkeerskursus groot sukses KORT NIEUWS W£?berkhout 60 slachtoffers Egmondia Bridgeklub De Egmonden 1 MAART 1967 - NO. 767 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uilgave Drukkerij „Egmondeo" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. H oef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter De sfeer, die zich zaterdag j.1. van Egmond a.d. Hoef had meester gemaakt tijdens het afscheid van juffrouw Ruy tenburg, was van spontane hartelijkheid en hoewel men, bewust van het afscheid eigenlijk geen feest kon vieren, groeide deze dag uit tot een grootse manifestatie van dankbaarheid jegens een onderwij zeres, die gedurende 43 jaren alles wat in haar vermogen lag, had gegeven voor het onderwijs van Egmond aan den Hoef. 's Morgens werd zij van huis gehaald door het komitee, dat haar afscheid had voorbereid en de dag begon met een h. Mis uit dankbaarheid in haar „tweede" parochiekerk. Want zoals bekend be hoorde juffrouw Ruytenburg tot de pa rochie van Egmond aan Zee. Tijdens die Mis - de kerk was tot de laatste plaats bezet - sprak een oudleerling van haar, kapelaan Jan Hopman. Een der hoogtepunten van de dag kwam tijdens de lunch, die haar en haar familie werd aangeboden in de zaal van de heer Verdegaal. Daar deel de burgemeester Bakker haar mee, dat zij tot Ridder in de orde van Oranje- Nassau was benoemd, waarvan iiij de gouden medaille met de versierselen opspelde. De dag was reeds .geslaagd, maar 's middags diende een nieuw hoogtepunt zich aan, toen zij na een feestelijke in tocht werd binnengeleid in de afgeladen volle receptie-zaal. „Lamoraal" zorgde voor een stemmingsvolle muzikale be geleiding van haar glorieuze intocht tus sen een haag van enthousiaste belang stellenden, waaronder zeer veel oud leerlingen, die uit alle delen van het land waren gekomen, om haar nog eenmaal te spreken en te huldigen. De receptie is uitgegroeid tot een climax. De leiding van het feest had het zich zo voorgesteld. De sympathie voor deze onderwijzeres en de dank baarheid van oud-leerlingen en ouders was zó groot, dat deze afscheidsreceptie voor juffrouw Ruytenburg een mijlpaal is geworden in haar leven. De openingsrede van de voorzitter had als tema„herinnering als steun voor het verdere leven". De gehele receptie kreeg deze sfeer, toen later de 43 jaren van juffrouw Ruytenburg tij dens een reünie van oud-leerlingen de revue passeerden. Dit alle delen van het land wilden oud-leerlingen hieraan mee werken en zo passeerde haar gehele schoolleven vanaf de eerste klas van nu tot ver terug in de „geschiedenis" tot in 1923, van de kleine, 6-jarige Lex Ranzijn tot de 50-jarige Heer J. Kuiper. Verschillende sprekers voerden even eens het woord, terwijl het kinderkoor onder leiding van de heer Jaspars voor humoristische opluistering zorgde. Zeer vele genodigden waren aanwezig, waar onder kollega's van verschillende scho len in de Egmonden. Na afloop van de receptie drukten honderden belangstellenden juffrouw Ruytenburg de hand. Egmond aan den Hoef ziet een onderwijzeres gaan, die om haar grote persoonlijkheid het diepste respekt en de grootste sympathie genoot bij allen. Op de foto: de voorzitter van het huldigingskomitee overhandigt Juffrouw Ruytenburg het kadoo van de oudleerlingen en ouders. De enveloppe met de zeer waardevolle inhoud bevindt zich onder de strik. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 5 maart a.s. Zeevogels 1 - S.V.W. 1 2.30 uur Zeevogels 3 - Alkm. Boys 7 12.15 u. Junioren: Berdos - Zeevogels 2.30 u Adsp.: Zeevogels a - Alkm. Boys d 11 u Training welpen en adspiranten: Dinsdagavond 6.30-7.30 u. welpen a-b. Woensdagavond 7-8 uur adspiranten b. Donderdagavond 6-7 uur welpen c-d. Donderdagavond 7.15-8.15 u. adsp. a. De training vangt volgende week aan. Geachte ouders, Aangezien onze adspiranten A zondag a.s. kampioen kunnen worden, verzoe ken wij U onze jongens om 11 uur te komen aanmoedigen. Jeugdkommissie Van de toneelgroep „Spiegel" was door het uitblijven van uitvoeringen, ge durende het winterseizoen '66-'67, wei nig of niets bekend. Dit is inderdaad zo, maar door ziekte van twee der spelers, kon de eerste uit voering welke was gepland op 22 janu ari j.1. geen doorgang vinden. Toch heeft de groep ondanks deze tegenslag niet stilgezeten. Er is hard gewerkt en geleerd, want de regisseur is met zyn groep zelfs met 2 stukken tegelijk bezig. Een prestatie op zich. Zonder verdere tegenslag zal het eerste toneelstuk nu worden opgevoerd op zaterdag 4 maart a.s. om 20.15 uur in de grote zaal van de heer Th. Swart. (Zie de advertentie elders in dit blad). Als titel draagt het stuk „Bemoeial", een thriller in 3 bedrijven door Jac. Popplewell en vertaald door de bekende Alfred Pleiter. Als wij het goed gehoord hebben, kan dit voor toneel-liefhebbers weer een fijne avond worden. Alle aandacht is weer besleed aan spel, dekors, kleding enz. Tussen het 2e en 3e bedrijf wordt een verloting gehouden. De keur van prijzen spreekt voor zichzelf. Deze verloting gaat als volgt. U koopt b.v. 5 loten voor 1,Wanneer er nu een num mer op een van die loten staat, gaat U met dat nummer naar de prijzentafel, waar u de prijs uitzoekt met hetzelfde nummer als wat u heeft. Na afloop van het toneelstuk is er gezellig samenzijn tot 01.00 uur. Mochten er onder U zijn, die inte resse hebben voor het toneel, wij heb ben nog plaats voor enkele dames en heren. Het bestuur geeft u graag een inzicht over het doen en laten van de groep. H. J. Orij-Stuifbergen, secretaresse KONTAKTAVOND VAN DE HANDBAL „EGMONDIA" Op woensdag 22 februari j.1. hield de handbalvereniging een zeer geslaag de avond in de kantine op het Egmon- diaveld. Deze avond die een gezellig karakter had en zeker voor herhaling vatbaar is, was gevuld met o.a. een quiz, kennis van de spelregels en met kienen. De aanwezige leden waren het er overeens dat zo'n avond leerzaam en opbouwend voor de klubgeest is. Zondagmiddag voor de voetbalwed strijd Egmondia-L.S.V.V. bood de hand- balklub aan de voetbalklub een prach tige leren bal aan, als dank voor het gebrpik van het veld en de kleedkamers. Een gebaar dat door Egmondia zeer op prijs werd gesteld. De amateur-fotografenvereniging in Egmond aan Zee bestaat dit jaar 5 jaar. Het bestuur van deze vereniging heeft plannen om dit eerste lustrum te vieren met een grote tentoonstelling, te houden in juli a.s. Deze tentoonstelling wil een beeld geven van het werk van de vereniging en hoe zou dit anders kunnen gebeuren dan door het expose ren van foto's. Men wil deze tentoon stelling zodanig inrichten, dat zij repre sentatief is voor heel Egmond en een wezenlijke attraktie zal zijn voor de Egmonders en de dan in Egmond aan wezige badgasten. De vereniging heeft in de bijeen komst van 24 februari j.1. de foto's voor een regionale fototentoonstelling en de dia's daarvoor gejureerd. Het vo rig jaar eindigde men vlak achter ge renommeerde klubs en het was domme pech dat^^t op een hogere plaats werd geeindigf^^e serie welke dit jaar word* ingezondens hoofdzakelijk het zgn. Candid-werk. Deze tentoonstelling is in DenHelder. Op de klubavond toonde de voorzit ter de beker, beschikbaar gesteld door de fam. de Vries van „Golfzang" (die de fotokJdjk ook belangeloos onderdak verleent)^^ de beker geschonken dooi de V.V.V. voor de beste foto. Begrij pelijk dat de voorzitter de gevers har telijk dankte. Deze wedstrijd heeft niet dat resul taat voor Egmondia gehad wat er zeker inzat. Het was jammer dat de schoten zo slecht waren gericht, dat zij of op de paal of tegen de lat belandden. De wedstrijd ontwikkelde zich meer gelijk matig, maar Egmondia bleef wel ge vaarlijker, hoewel er door beide partij en slordig werd gespeeld, de rust brak dan ook aan met een 0-0 stand. Direkt na de rust een sterker Egmon dia, wat na 15 minuten bleek door een doelpunt van Dekker. Hierna .kreeg men weer hetzelfde beeld als voor de rust lot het laatste kwartier, toen was het overwicht van Egmondia zo groot dat het onbegrijpelijk was dat er geen doel punten meer vielen, zodat het einde met 1-0 voor Egmondia wel verdiend, maar toch enigszins teleurstellend was. Jacqueline Steenbeek Uw schoonheidsspecialiste komt na telefonische afspraak bü u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 Bij het afscheid van juffrouw Ruyten burg is de wens uitgesproken, dat „zij een dure voor het pensioenfonds zou worden". Inderdaad! Dat verdient zij. Maar helaas is het maar een heel klein percentage van de onderwijsmensen, dat „duur" is voor het pensioenfonds. Hier zij een misstand gesignaleerd. Het on derwijs is in onze maatschappelijke sek- tor, waar de zwaarste arbeid wordt ver richt. Vooral bij het lageronderwijs zijn nog altijd zeer ongewenste toestanden. Grote klassen, slechte gebouwen. Een leerkracht moet zich altijd voor de vol le 100% kunnen geven. Na een ziekte voor halve dagen beginne^| niet mo gelijk. Bij het ouder wor^^ kan men een onderwijzeres niet wat „lichter" karweitjes laten opknappen. Er wordt verwacht, dat hij of zij op 65-jarige leeftijd even vief is als toen hij pas van de kweekschool kwam. Vele on derwijsmensen halen daar^L hun pen sioen niet of worden oi^B:hikt ver klaard en krijgen dan niet^^n volledige pensioen. Maar moet er bezuinigd word, dan krijgt het onderwijs de groot- De verkeerskursus in Egmond aan Zee is ook dit jaar weer een groot sukses geworden. Opperwachtmeester J. de Jong en wachtmeester W. J. Rasch hebben als docenten eer van hun in- struktief werk gehad, omdat zij aan 56 kursisten, van de aanvankelijk 80 deelnemers, het diploma konden toe kennen. De geëksamineerden, die allen slaag den, ontvingen hun diploma uit handen van burgemeester Bakker in een geani meerde bijeenkomst in restaurant „De Speeltuin". De kursisten werden stevig aan de tand gevoeld en het examen was des te moeilijker door de opgave over de nieuwste verkeersborden, waar van er in Egmond aan Zee alleen al vijftig zijn geplaatst. De belangstelling voor het verkeer is dermate groot, dal tijdens de diploma-uitreiking zich 25 nieuwe leden voor de afdeling Veilig Verkeer aanmeldden. Egmond aan Zee heeft thans meer dan honderd leden. Er werden ook plannen bekend gemaakt voor de oprichting van een verkeers school in Egmond aan Zee, die door de Koninklijke Shell en het Verbond van Veilig Verkeer wordt onderhouden. Dat de politie het ernstig meent met het verkeer, blijkt wel uit het jeugd- verkeerseksamen, dat op 14 maart schrif telijk wordt afgenomen. Begin april volgt het praktische gedeelte van dit eksamen, waaraan door alle Egmondse scholen wordt deelgenomen. De route die de jeugdige scholieren dienen te rij den is reeds uitgezet. Binnenkort wordt er tevens voor de jeugd een interessante Veilig Verkeer-tekenwedstrijd georgani seerd, waarvan de bekroonde tekenaars in Utrecht worden ontvangen. Ter om lijsting van de diploma-uitreiking werd de film vertoond „Een van de vijf bent U", een rolprent, die vijf karaktertypen in het verkeer laat zien, waarvan er een in de regel overeenkomst vertoont met de toeschouwer. De diploma-uitreiking werd onder meer bijgewoond door de kommandant van de groep Bergen, de heer C. J. Verduin en mevrouw de Herder, consulente van het Verbond voor Veilig Verkeer. Burgemeester Bakker reikte onder an dere het diploma uit aan zijn vrouw. Op deze foto ziet U en gedeelte van het aantal model-verkeersborden, dat door de manschappen van de politiepost Egmond aan Zee is vervaardigd. Egmond aan Zee beschikt hierdoor over uniek instruktiemateriaal. ste klappen. Dat was in de krisisjaren al zo, dat is nu nog zo. Anderzijds smijt men met geld. Er zijn nog tien tallen scholen in ons lieve vaderland, waarin de koeien niet op stal zouden willen staan, doch ze worden niet ver nieuwd. Men bouwt echter wel tech nische en u.l.o. scholen van miljoenen guldens, zó luxueus, dat de conciërge er voor zich nog een mooiere kamer heeft dan zijn eigen flatje met centrale verwarming. Vreemd, dat je in verkiezingspro grams daar nooit iets over leest. Al die lijsttrekkers, die zelf toch ook de basis van hun karrière op de lagere school gelegd hebben, die ons allemaal gouden bergen beloven, schijnen niet te beseffen, dat je overal op kunt bezui nigen, behalve op het lager onderwijs! H. Wij vernemen dat de heer A.J.M. Jaspars is benoemd tot hoofd van de kath. lagere school te Egmond aan Zee. De heer Jaspars vervangt de hr. P. Franken die met in gang van 1 april Egmond aan Zee gaat verlaten. Zoals bekend is de heer Franken benoemd tot hoofd van de kath. lagere school in De Scher mer. De heer Jaspars is 5 jaar werk zaam geweest aan de St. Josephschool te Egmond a.d. Hoef. Hij aanvaardt met ingang van 1 mei zijn nieuwe functie. Met de benoeming van deze jonge onderwijzer prijst het school bestuur zich zeer gelukkig, temeer, daar uit een intensief onderzoek de heer Jaspars over de beste kwaliteiten bleek te beschikken; dat het bejaardenkomitee van Egmond aan Zee er in is geslaagd, voor de be jaarden een muziekavond te beleggen. Deze avond vindt plaats in het o.k. Verenigingsgebouw op maandag 13 maart a.s. 's avonds om 8 uur en wordt verzorgd door „Concertino" uil Landsmeer; dat het in Egmond aan Zee dinsdag morgen een rommeltje was. Het was wel overmacht, die dat in de hand werkte maar door de storm waren een aantal vuilnisemmers omgewaaid, zodat de inhoud daarvan op straat terecht kwam. De wind deed de rest. Het heeft veel moeite gekost, de roni- mel weer op te ruimen. Wellicht is hier een goede raad op zijn plaats. Zet u de emmers niet te vroeg op straat en zeker niet gedurende de ge hele nacht. Het is niet de eerste keer, dat iemand over een emmer is ge vallen. Als wij ons niet vergissen, staat het ook vermeld in een of an dere gemeentelijke verordening, dat de emmers niet te vroeg op straat gezet mogen worden; dat de verkoop van Unicef kaarten te Egmond aan Zee het mooie bedrag van 192,heeft opgebracht; Voorstraat 125 - Telefoon 314 dat voor oud-militairen een pensioen regeling in het leven schijnt te zijn geroepen, die de moeite waard is na der te onderzoeken. Daar er in de Egmonden ook verschillende oud militairen woonachtig zijn, die enkele jaren in het buitenland hebben door gebracht door welke omstandigheid en in welke funktie dan ook, raden wij hen aan, zich in verbinding te stellen met de heer P. Verschuur, Meeuwenlaan 19, Egmond aan Zee. Deze zal nadere inlichtingen kunnen verstrekken; dat mejuffrouw J. Bruinenberg 127a jaar geleden de taak op zich nam, om in dienst van de gemeente Eg- mond-Binnen, te zorgen, dat de Openbare school te Egmond aan de Hoef er steeds up to date uit ziet. Gedurende dezelfde periode heeft zij haar beste krachten gegeven ten huize van de familie Adr. de Boer te Egmond aan Zee; dat aan de gevel van drogisterij Palsma een nieuwe neon-verlichting is aan gebracht, waardoor heldere oranje- stralen duidelijk aangeven, dat men het hier met een drogisterij te doen heeft; dat de fotozaak van de heer Jonker te Egmond aan Zee een grondige uitbreiding onder gaat. De zaak krijgt een vloer oppervlakte, die zeker 6 maal meer is als de oude ruimte. De fotozaak van de heer Jonker zal hierdoor meer mogelijkhe den kunnen bieden, ook waar het de boekhandel betreft. Zo als bekend voerde deze zaak reeds jaren een deel van deze branche, maar kon door gebrek aan ruimte, niet tot die ont wikkeling komen, die men daarvan zelf graag zag; dat de zaak van de fa. G. Dek ker Zonen aan de Voor straat eveneens in wording is. Deze week is de pomp wegge haald die gedurende ruim een week de grond droog heeft moeten houden voor de kon- struktie van de kelder; dat het steeds meer onooglijk wordende Naco/V.V.V. ge bouw te Egmond aan Zee het weer heeft moeten ontgelden. Verschillende ruilen aan de Naco-zijde sneuvelden. Het in terieur van het wachtstation is meestal een beestenstal. De oplossing zou wellicht zijn: ra- dikaal opruimen en moderne abri's plaatsen. Ook de VVV kan zo onmogelijk een visite kaartje zijn voor de badplaats Egm. a. Zee. Door de zeer be krompen ruimte is dit toch al onmogelijk; dat de Kerkeveiling voor de res tauratie van de o.k. kerk en pastorie een bedrag van 1750,heeft opgebracht. Op deze avond was er in het dorp veel te doen, zodat de opkomst in het begin wat rus tig was. Het plan bestaat, vol gend jaar weer een veiling te houden. Tijdens een snelheidskonfrole vorige week, aan de Egmonder straatweg te Egmond a.d. Hoef zijn 60 bekeuringen uitgedeeld. Het gebod, niet harder dan 50, is eenieder bekend maar hier is de situatie niet helemaal dui delijk. De plaatsing van de bor den voldoet aan alle eisen. Maar omdat tussen Egmond aan Zee en Egmond a.d. Hoef wel" harder gereden mag worden, over pl.m. 350 meter, voelt elke automobi list zich genomen. Hier is sprake van een val. Een suggestiede gehele weg 50 km, maar dan dui delijk op het wegdek aangeven. Dat is service. Programma zondag 5 maart a.s. Hollandia T - Egm. 1 2.30 u. Vertrek per bus om 1.00 uur Egm. 3 - H.S.V. 3 2.30 u. A-terrein Egm. 5 - Meervogels 4 12 uur B-terrein H.S.V. 5 - Egmondia 6 2.30 u. Junioren: C.S.V. 1 - Egmondia 1 12 u. Egm. 2 - Duinranders 2 2.30 u. B-terrein Adspiranten Egmondia a - Go Ahead lOu. B-terrein Flamingo's - Egm. b 12 u. Programma zaterdag 4 maart a.s. Adspiranten Egmondia c - Vitesse f 4.15 Bergen c - Egmondia d 3 uur Uitslag klubdrive 28 febr. j.1. A 1 Goedel - Verbrugge 48 2 Kareis - Horio 47 3 Mevr. Twisk - B. Wittebr. 46 4 J. Huiberts - P. Wittebr. 43 5 de Goede - W. Dekker 42 6 Liefting - Th. Tromp 38 7 Koning -E. Kareis 36 8 Gebr. Beers 36 B 1 Scholte - H. Tromp 537a 2 Hopman - Koper 487a 3 Rosing - Rosing 447a 4 Cremer - J. Kareis 417a 5 Nieuwenh. - Apeldoorn 40V2 6 Mevr. Koolhaas - Klay 3972 7 Drns. Wittebr. - Huiberts 387a 8 Burger - N. Dekker 2972

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1