31 Spiegel as as as u TS o s es w 8 "as e fes B s w SS E-* S Unieke aanbiedingen gratis 130 liter Indesit koelkast f 718,- i 898. Overjarige gasfornuizen nu f 198,- I 498,- 59 cm. grootbeeld T.V. i 598,- f 298,- Hoog water Stichting Museum Egmond aan Zee Markt in Egmond aan Zee Mensen in nood De Spiegel treedt op 2 jongemannen OPGERUIMD Zeevogels - Egmondia 1-2 TE KOOP Koelvitrine TE KOOP CONTACT MET DE EG MONDEN 12 april 1967 - No. 773 Toneelgroep Egm-Binnen 8 b raS IA IA >-4 t-t I SS as N 8 SS fc* O S3 as 8 O 8 IA M 8 '5 N IA 8 O 8 8 9M 8 Zaterdag 15 april a.s. brengt de toneel vereniging „Spiegel" een blijspel in 3 bedrijven Zachtjes met de deuren door Michel Fermaud en vertaald door Alfred Pleiter, in de grote zaal van de beer Th. Swart. Regie E, Stam. Grime J. Olthof. Aanvang 20.15 uur. Entree 2,(bel. inbegr.) Voor de aanvang, tijdens de pauze en na afloop tot 01.00 uur muziek door het Duo Dijkhuizen. Tijdens de pauze worden lootjes aan boden. De prijzen kunt U na afloop van het toneelstuk afhalen. Bij aankoop GRATIS 7 pers. ijstaart GRATIS "aarding" testen NOG ENKELE DAGEN bij aankoop van INDESIT „LUXURY", 3 en 5 kg. volautomatische wasmachine t.w.v. Erres Tombomatic wasautomaat 2 en 5 kg met aan gebouwde 2800 toeren Centrifuge van 1.145,nu en 5 kg met aan- n 1.145,nu klaar voor aardgas, (100 tot 225 gulden voordeliger) 140 liter koelkast198, 170 liter koelkast298, 205 liter koelkast348, Alleen topmerken met 5 jaar garantie Wij ruilen uw oude koelkast in Volautomatische wasmachines vanaf (of 124,50 kontant, rest. 12x 33,45 Candy, A.E.G., Bico, Zanussi, Zanker, Inaesit, Miele, Hilton. Wij ruilen in tot 400 gulden Handstofzuigers Steelstofzuigers - Slede stofzuigers 63.50 117,— 148,— Holland-Electro, Philips, Hoover, Elektro lux, Excelsior. Wij ruilen in tot 35 gulden met le, 2e en 3e net nu - - - - - - Philips, Blaupunkt, Erres, Grundig. Wij ruilen in tot 400 gulden Grundig T.K.120 bandrecorder, model 1967, 380,— nu - - BETALEN IN 3 KEER KOST NI ETS MEER Landelijk erkend Electro - Sanitair Installatie Buro Vert.: P. G. M. Oudejans Lamoraahv. 38, Egm. a.d. Hoef TORENSTRAAT 4 CASTRICUM. TEL. 02518-2343 TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 12 5.31 17.44 Donderdag 13 5.57 18.13 Vrijdag 14 6.28 18.46 Zaterdag 15 7.00 19.22 Zondag 16 7.40 20.07 Maandag 17 $.30 21.11 Dinsdag 18 9.39 22.25 Woensdag 19 11.07 00.02 DRUK Hoewel de harde wind zondag j.1. niet direct tot een wandeling lokte, gaf de Egmonderstraatweg omstreeks 3 uur 's middags het beeld van het hoogsei zoen. Doordat het verkeer op de He renweg ook bijzonder druk was, vormde zich op de weg naar Egmond aan Zee soms een fille die reikte tot de speel tuin. Een en ander toont wel aan dat de Egmonden meer en meer het doel van een dagje uit of het zondagsritje worden. Uit het aantal bezoekers aan het Museum van Egmond aan Zee is he laas gebleken, dat zich onder hen wei nig Egmonders bevinden. Het bestuur vraagt zich dan ook wel eens af, waar om het Museum niet onder de eigen mensen leeft. Daarom heeft het bestuur het plan opgevat om door middel van publicatie van een en ander in een veel gelezen plaatselijk blad te proberen het bezoek aan het Museum en interesse in de historie van Egmond "op" Zee te stimuleren. Om te beginnen zullen wij U vertel len hoe het Museum eigenlijk is ont staan. Bij de wederopbouw van het tij dens de tweede wereldoorlog afgebroken gedeelte van het dorp, werden in het puin oude tegeltjes, pijpekoppen e.d. en zelfs een hoeksteen, waarschijnlijk af komstig van de in 1741 in zee gestorte kerk, gevonden. De Egmonders werden door deze vondsten zodanig geïnteresseerd, dat zij vele voorwerpen van historische waarde, betrekking hebbende op Egmond aan Zee, op het raadhuis kwamen brengen. De (zee)vissers kwamen met bijzondere vissen die geprepareerd werden en aldus voor het publiek werden tentoongesteld. Ook werden veel voorwerpen geschon ken of in bruikleen afgestaan door niet- inwoners van Egmond aan Zee. Op deze wijze ontstond er langzamerhand een verzameling van folkloristische kleding, munten, schilderijtjes, boeken, foto's van oude dorpsgedeelten enz. Op de zolder van het raadhuis, waar alles was gedeponeerd, was al spoedig ruimte tekort. Er moest worden uitge zien naar een meer passende tentoon stellingsruimte. In 1953 vatte de voor malige burgemeester M. Niele de koe bij de horens en vormde een Comité tot Oprichting van een "Stichting Mu seum van Egmond aan Zee". Op 14 mei 1954 was de Stichting een feit. Toen stuitte men op de moeilijkheid: Waar moet het Museum worden onder gebracht? Het Bestuur van de Stichting, onder voorzittersschap van de reeds ge noemde heer Niele, slaagde er tenslotte in, mede door giften van bedrijven en personen uit het gehele land en niet in het minst dankzij het feit, dat dr. Polak een oplossing voor de financiering wist te vinden, het voormalige gereformeerde kerkje aan de Zuiderstraat aan te kopen en als Museum in te richten. Op 28 mei 1960 was men dan zover, dat men kon overgegaan tot de officiële opening. Wanneer de oprichtingsgeschjedenis van het Museum wordt gereleveerd; dan past een woord van bijzondere erkente lijkheid voor de heren A.B. van Thiel en W. ten Bruggencate. Zij hebben tij dens hun leven voor het Museum grote verdiensten gehad. Beiden gingen helaas door overlijden voor hel bestuur verlo ren. De heer A.B. van Thiel overleed in 1963 en de heer W. ten Bruggencate in 1964. Sedertdien is het Museum door dui zenden mensen bezocht. Het aantal be zoekers vertoont een stijgende lijn, dat aangetoond kan worden met de volgen de cijfers: in 1963 bezochten 525 men sen het Museum, in 1964 bijna 1000 en in 1965 en 1966 ruim 1500. Dus druk werk voor onze onvolprezen gids Aris Gravemaker! Verreweg het grootste deel van al die bezoekers komt uit andere delen van het land en het buitenland. Het aantal bezoekers uit Egmond zelf steekt hier schril tegen af. Het is zonder meer te leurstellend te noemen, dat zo weinig Egmonders de moeite nemen om een bezoek aan het Museum te brengen en zodoende hun geheugen op te frissen over de geschiedenis van hun mooie dorp. Om zo maar eens een voorbeeld te noemen van wat er zoal is te zien: de roeireddingsboot. Deze roeireddingsboQt heeft te Egmond aan Zee maar liefst 40 jaar (van 1900 - 1940) trouw dienst ge daan. Geen roeireddingsboot heeft een staat van dienst achter de rug als deze. Vele Egmonders zullen zich de specta culaire redding van de bemanning van de sleepboot "Drente" herinneren. On der leiding van schipper van der Plas wisten de redders met gevaar voor eigen leven de gehele bemanning aan wal te brengen. Zelfs toen bleek, dat de kapi tein van de "Drente" zich nog aan boord bevond, trotseerden zij de woeste zee in een bulderende storm opnieuw. In een ROEIreddingsboot Na het lezen van dit stukje schiet U misschien in de gedachte, dat er bij U thuis op zolder of in een vergeten berg ruimte een mooi voorwerp, betrekking hebbende op oud-Egmond, ligt. Wij den ken hierbij aan schilderijen, tekeningen, prentbriefkaarten, munten enz. Wij kun nen dan ook niet nalaten aan ieder, die het Museum een goed hart toedraagt, te vragen zich te willen opgeven als do nateur voor tenminste 2,50 per jaar. Als donateur hebt U vrije toegang tot het Museum. U kunt zich opgeven bij de volgende adressen: G. Stam, Wilhelminastraat 18. G. Gravemaker, Zuiderstraat 37-39. A. Wijker, Ankerstraat 2. Het Museum is geopend van 1 juni tot 15 september van 3.00 - 5.00 uur n.m., ook des zondags. Uw gids is, zoals hier boven al vermeld, de kenner van oud- Egmond, de bijna 80-jarige Aris Grave maker. Voor niet-donateurs bedraagt de toe gangsprijs voor volwassenen 0,35, voor kinderen (t.m. 12 jaar) 0,20. Het Bestuur van Stichting Museum van Egmond aan Zee. VERLOTING SCHOOLREISJE OPENBARE SCHOLEN EGMOND AAN ZEE De trekking vond plaats vrijdag 7 april j.1. De prijzen, die inmiddels zijn bezorgt, zijn gevallen op de nummers 1468 (taart), 968, 1188, 1778, 1652, 1282, 1250, 698, 1272, 686, 918, 1468. Het gemeentebestuur van Egmond a. Zee heeft het voornemen, om binnen kort aan de raad een voorstel te doen tot het instellen van een weekmarkt. De opzet van deze markt zal zijn zoals in andere plaatsen, dus de verkoop van ge- bruiks- en verbuiksmiddelen en allerlei variaties hierop. De raad zal hierover een beslissing moeten nemen, waarin het voor en tegen wel degelijk overwogen zal moeten wor den. Egmond aan Zee is niet groot, ter wijl het zakenpotentieel naar verhou ding te groot is. Deze vorm is een na tuurlijk gevolg van het feit, dat Eg mond aan Zee een seizoenplaats bij uitstek is, zodat vele zaken voor een groot deel op het seizoen zijn afgestemd. De verhoogde omzet in de seizoenmaan den is dan ook voor velen een keiharde noodzaak, waarom wij ons afvragen, of een markt in Egmond aan Zee wel zo gewenst is. De middenstandsvereniging van Eg mond aan Zee zal zich binnenkort ook hierover kunnen uitspreken in een con tact met B en W van Egmond aan Zee. Het ligt voor de hand, dat er vele vraagstukken aan dit plan kleven. De zakenmensen van Egmond aan Zee krij gen bij eventueel doorgaan van de markt voorrang bij het uitgeven van standplaatsen. Als er dan al gegadigden zouden zijn, lijkt het ons moeilijk om vooral in het seizoen nog extra perso neel voor de bezetting van een stand plaats te krijgen. tef dank namens de "Mensen ■oor de reactie op de kleding en vilthoeden-actie. Het is een blijvende actie, mogen we dus op u blijven reke nen? Heeft U soms een. babyuitzet die U vr Nd/ 'jachtige doel wilt afstaan? U kuiu het- alles bezorgen bij mevr. M. de Waard-Kuiper, Egmonderstraatweg 23 of even een telefoontje (790) en het wordt bij U afgehaald. Ook postzegels van alle landen en goed schoeisel zijn welkom. Zijn er misschien jongens en meisjes in Eg- mond-Binnen en Egmond aan Zee die voor een inzameling willen zorgen, heel graag! Comité "Mensen in nood" Zaterdag 15 april a.s. brengt de to neelgroep "Spiegel" in Egmond-Binnen dan haar 2e stuk. Een blijspel in 3 be drijven. Echt een stuk om heerlijk van te genieten en weer eens smakelijk, door allerlei verwikkelingen, te kunnen lach en. Dit wordt nu zo'n avond waarvan je met recht zeggen kan: UIT; GOED VOOR U Er is voor de uitvoering, tijdens de pauze en na afloop een fijn gezellig stukje muziek, verzorgt door het Duo Dijkhuizen. Deze avond mag U beslist niet mis sen. Voor verdere gegevens verwijzen wij U naar de advertentie elders in dit blad. Vrouwengilde Egmond a, d. Hoef Zondag 16 april a.s. handwerktentoon- stelling in de zijzaal van "Het Roode Hert". Op genoemde datum kunt U tussen 3 en 6 uur minstens 125 werk stukken (we hebben 125 leden, dus bewonderen. Er zijn meerdere aardige extra prij zen en attracties. Ook de jeugd is niet vergeten! De trekking van de loterij vindt plaats dezelfde avond om 8 uur. P.S. Mocht u uw werkstuk nog niet ingeleverd hebben, geen bezwaar. Tot donderdagavond a.s. heeft presidente haar deur en haar armen wijd open om een en ander dankbaar in ontvangst te bieden zich aan voor café, cafetaria of dancing voor de weekenden. Brieven nr. 1 bureau van dit blad. De aktie "Opgeruimd staat netjes" staat ook weer voor de deur. Eigenlijk is het een vreemde zaak met die aktie. Want al dienen wij haar vanzelfsprekend hartelijk te ondersteunen, het is toch goed er eens een paar kanttekeningen bij te plaatsen. Een paar jaar geleden zijs in het hele land de comité's voor "Opgeruimd staat netjes" in het leven geroepen. Waarom? Nou, dat is niet bepaald omdat wij, Nederlanders, zo netjes zijn blijkbaar! Uiterlijk ziet het er met ons heel goed uit. We gaan netjes gekleed. De dames kappers verdienen goed aan het vrou welijk deel van onze bevolking. We lap pen onze ramen op z'n tijd. Ga zo maar door. En toch was het nodig om "Opgeruimd staat netjes" in het leven te roepen. Wegens de grenzeloze ver vuiling in steden en dorpen. Rijk en gemeenten stellen er zelfs geld voor beschikbaar, teneinde kinderen bij de aktie te betrekken. Ze tekenen en krijgen een prijs, ze maken een straat of plantsoen schoon en krijgen een ijsje. Even later zien ze, dat vader z'n lege sigarettendoosje op de straat gooit opgeruimd staat netjes! Als er gecollecteerd wordt voor het Rode Kruis, voor de kankerbestrijding of het reumafonds, dan is dat terecht. Die patiënten kunnen er tenslotte zelf niets aan doen, dat ze ziek zijn. Maar kunnen we er ook zelf niets aan doen, dat het op onze straten, in onze duinen en bossen vaak een zwijnenstal is In sommige Europese steden krijgt men een boete, als men de straat ver ontreinigt. Als men dat hier ook eens ging invoeren en het geld, dat binnen kwam, aan dat reumafonds of het Rode Kruis of aan welke sociale instelling dan ook schonk, er zou niet meer gecollec teerd hoeven te worden. H. Dat deze wedstrijd niet dat is gewor den wat de supporters van de beide ver enigingen er van hadden verwacht is wel grotendeels aan de straffe wind te dan ken, die behoorlijk voetbal onmogelijk maakte. Zeevogels, startend met de wind in de rug, bezorgde de Egmondia-verde- diging in eerste instantie nog wel en kele benauwde momenten, maar de ge routineerde verdedigers wisten weldra wel raad met het zwak aanvallende Zeevogels. De onmacht werd wel sterk bewezen, toen de back van Zeevogels, naar voren gekomen, een gevaarlijk schot loste, dat Huiberts echter fraai tot hoekschop wist te werken. Na rust een fel aanvallend Egmondia dat gesteund door de verdediging veel voor het doel van Peperkamp opdook, zodat het wel duidelijk was dat een doelpunt "in de lucht" hing. Na een mooie pass van Stam loste schol een on houdbaar schot en was de stand 0-1. Jammer dat Stam zich enige ogen blikken later door Peetoom moest laten vervangen. Visser die wat later de stand op 2-0 kon brengen, mocht een penalty wegens hands nemen en hoe wel Peperkamp in eerste instantie zijn schot stopte, kon Visser toch gemakke lijk de los gelaten bal in het doel wer ken. Toen Huiberts even later Leyen vasthield mocht Zeevogels een penalty nemen, die door Groot beheerst werd ingeschoten. Na foutief terug spelen leek Zeevogels te gaan scoren, maar Benjamin redde op de lijn. Deze derby verliep in een sportieve sfeer en de club, die gezien de techniek hier wel het meeste recht op had, won. goed onderhouden kinderwagen, don kerblauw, hoog model, merk Koelslra. Peperstraat 32, Egmond-Binnen. z.g.a.n. 1.80 lang, 1.30 hoog, 0.80 br. zeer billijk. Zeedistel 1, telefoon 340, Egmond-Binnen. (p) kinderwagen. Pr. Marijkelaan 27, Eg mond a.d. Hoef. (p)

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 4