GROOT 9,95 MET DE EGMONDEN Frisse zomerdranken heeft Schotvanger 't Woud Opening Badseizoen KRUISËEN MUNT op*Weg naar zijn élement de schelp autoshop verhuist 89 Losse verkoop Achilles 'n verzorgster Boksnieuws KORT NIEUWS VKTberkhout Afscheidsreceptie net meisje Hoog water Supermarkt telef.1370 Koopjes v. d. week 250 gr. roomboter I49 89 89 79 79 144 49 Groente en fruit Prachtige tuinstoel 1 Badmin- tonset4,25 10 ct. 31 mei 1967 - nr. 780 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. EGMOND AAN ZEE 3 juniDe drie Egmonden openen het badseizoen. Z.M. Neptunes, verge zeld van 2 zeemeerminnen, verricht de plechtigheid. Ontvangst om 19.00 uur bij de Sportlaan. Soli Deo Gloria bege leidt het gezelschap naar het parkeer terrein aan de Zuid-Boulevard. Deze opening gaat gepaard met een ballonoptocht. Ballonnen afhalen tussen 16.00 en 18.00 uur in het Achterom. Deelname 50 ct. Start ballonoptocht om 18.45 uur in de Duinstraat achter het VVV-kantoor. Medewerking van 't Alkmaars Trompettercorps. Via Voor straat en P. Schotsmanstraat gaat men Neptunus tegemoet en sluit zich hier bij de optocht aan. De ballonnen wor den opgelaten op het parkeerterrein op het teken, dat Neptunus in hoogst ei gen persoon zal geven. De Egmondzeeër Reddingsbrigade zal Zijne Majesteit na afloop naar zee begeleiden, waar hij in zijn rijk zal terugkeren. Daarna grote Taptoe van de twee deelnemende corp sen, op het parkeerterrein. Tekenwedstrijd voor de jeugd. Leef tijd 4 tot 8 jaar, 9 tot 12 jaar en 13 tot 16 jaar. Tekenvel bij de VW en de diverse winkels a 25 ct. te Egmond aan de Hoef. 16 juni: Autopuzzelrit. Deelname 3,50. Inschrijving VVV-kantoor vanaf heden. Start 19.00 uur, Zeeweg 36. Aanrijden vanaf Kennedy-boulevard. 17 juniMuzikale rondgang door „Lamoraal van Egmont". 18 juniViswedstrijd aan zee, van 8-10 uur 's morgens. Inschrijving VW- kantoor. 20 juniOrgelconcert in de o.k. kerk door Feike Asma. Aanvang 20.00 uur. 23 juni Wandelpuzzeltocht. Aan vang, start en inschrijving V.V.V.-kan- toor om 19.00 uur. Deelname 50 cent. 24 juni Rondgang door tambour- en trompettercorps "Amsterdam", om 10 uur 's morgens. Afhankelijk van weersomstandigheden show en demon stratie. Autopuzzeltocht te Egmond-Binnen. Start en inschrijving te Egmond-Binnen. EGMOND-BINNEN Op zaterdag 3 juni a.s. zal Neptunes, de god der zee, met enige zeemeermin nen het badseizoen in de Egmonden weer komen openen. In tegenstelling tot vorig jaar zal hij zich niet via een heli- copter vanuit Egmond aan Zee naar Egmond-Binnen begeven, maar recht streeks vanuit zee door de duinen tot ons komen. Om 4 uur 's middags zal de fanfare „Eensgezindheid" op het parkeerterrein bij de ingang van het PWN-duinterrein aan de Oude Schulpweg aanwezig zijn. Ook de kinderen met hun ballonnen zullen Neptunes hier opwachten. Ver volgens zal een rondgang door het dorp worden gemaakt. Op het Kerkplein zul len enkele welkomstwoorden tot de zeegod worden gesproken, waarna de ballonnen zullen worden opgelaten. Vervolgens zal Neptunes zich richting Egmónd aan de Hoef en Egmond aan Zee begeven. Ballonkaartjes voor de ballonoptoch (en v\edstrijd) zijn vanaf half twee bij het VVV-kantoor verkrijgbaar a 35 ct. Alleen op vertoon van dit kaartje is een ballon verkrijgbaar bij de heer B. Schuit, St. Albertsweg 19, vanaf 3 uur. De ballonnen die het verste komen, zul len weer een prijs ontvangen. Hierover zal later nog mededeling worden ge daan. VVV Egmond-Binnen EGMOND AAN DE HOEF 3 juniOpening badseizoen met Nep tunes. De kinderen zullen hem opwach ten op het raadhuisplein met hun bal lonnen. Ballonkaartjes a 35 ct. verkrijg baar bij het VW-kantoor en de heer J. Twisk, Herenweg en de heer H. Kle verlaan, Pr. Marijkelaan 3. Tekenwedstrijd voor de jeugd. Leef tijd 4 tot 8 jaar, 9 tot 12 jaar en 13 tot 16 jaar. Tekenvel bij de VVV en de diverse winkels a 25 ct. te Egmond aan de Hoef. Onder motto „Kruis en munt" en niet „Kruis of munt" is in een groot aantal Nederlandse bladen een advertentie ver schenen waarin de lezer wordt opge roepen tijdens de inzamelcampagne het Nederlandsche Roode Kruis te steunen. Dit jaar bestaat het Nederlandsche Roode Kruis 100 jaar. In deze 100 jaar is veel, heel veel gebeurd en met trots kan worden vastgesteld dat het Neder landsche Roode Kruis in onze samen- ving een dergelijke plaats heeft ingeno men, dat het daaruit niet meer is weg te denken. Het is geen loze leuze wan neer wordt gezegd „Uw Roode Kruis!" Want en dat is reeds lang begre pen het Roode Kruis valt of staat met de morele en materiële steun van het Nederlandse volk en bedrijfsleven. De morele steun is alom aanwezig, doch men vergeel de materiële kant nog wel eens. Het 100-jarige Roode Kruis is uitgegroeid tot een gezonde, krach tige organisatie. Met dankbaarheid kan een terugblik worden geworpen. Nog meer is het echter zaak dat bij het bereiken van deze mijlpaal naar de toekomst wordt gezien. Hoewel er dus reden is voor gepaste vreugde, zijn er toch ook vele zorgen. De financiële situatie is zonder meer moeilijk. Wanneer een ieder, die het goed meent met het Roode Kruis, ditmaal nog meer dan anders zijn waardering voor het Roode Kruiswerk mede ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan tot uitdrukking zou willen brengen in extra klinkende munt, dan heeft niet alleen het motto: „Kruis en munt" reële waar de gekregen, doch dan heeft men zijn Roode Kruis tevens een goede start gegeven voor de volgende 100 jaar. Helpt Uw Roode Kruis anderen helpen! De zakjes worden deze week opge haald. Zoals wij in een vorig nummer reeds schreven, heeft ook de gymvereniging Achilles aan de landelijke actie 'Vreug de geven is vreugde beleven', medege werkt. Een flink aantal jeugdleden is met de prikkaarten op stap gegaan en het resultaat van deze actie in Egmond aan Zee is tot op dit moment 50, Het bestuur wil de mensen die tot dit resultaat bijgedragen hebben, hartelijk danken. De vereniging, die voor een ieder een insigne in het vooruitzicht stelde, kan dit aan de volgende leden uitreiken, daar deze als groep tcsamen ruim 25,bijeen prikteH. Ver dwaald, G. Damstra, D. Rasch, W. Klerks, M. Butter, C. Houtman, J. Punt, D. Sloof en J. van Balen. Er zijn nog enige jongens en meisjes dit tot nu toe verzuimden hun prik- kaart bij het bestuur in te leveren. Graag deze kaarten voor a.s. zaterdag bij A. Stam, Wilhelminastraat 82, af geven. GEMEENTE EGMOND AAN ZEE vraagt voor de maanden juni, juli en augustus voor een te plaatsen toiletwagen nabij Boulevard-zuid. Inl.: Bureau Gemeente werken, P. Schotsmanstraat 8, Egmond aan Zee. Bij de wedstrijden j.1. vrijdagavond zijn de Egmondse boksers in aktie ge weest. In de derde partij kwam B. de Groot tegen Verbaan uit van de 'Ring', IJmuiden. In de le en 2e ronde liep Groot een lichte achterstand op, in de 3e en laatste ronde viel hij nog wel fel aan en bracht zijn tegenstander in gro te moeilijkheden, maar de lichte achter stand die hij had opgelopen in de le en 2e ronde bleek beslissend te zijn. Hij verloor deze partij slechts op een ge ring aantal punten. In de vijfde partij kwam voor Eg- Wij vernemen dat op vrijdag 23 juni de slotkapel te Egmond aan de Hoef officieel in ge bruik zal worden genomen, nadat de eerste fase van de restauratie is af gesloten. Deze officiële ingebruik name gaat met enige plechtigheid ge paard, waarvan de aanvangstijd is ge steld op 11 uur. Zoals bekend heeft het comité „Restauratie Slotkapel" zich jarenlang ingespannen, om tot resultaten te komen. Er is reeds veel resultaat geboekt, maar het uiteinde lijke doel, de totale restauratie, is nog niet bereikt. Hiervoor zullen nog wel enige jaren nodig zijn en veel geld. Als sluitstuk van de eerste fase zal op beperkte schaal een foto in passe-partout worden aangeboden, waarop het kerkje in zijn tegenwoor dige luister prijkt; dat men hier en daar weer de heerlijke zomerse geuren van drogend gras kan opsnuiven. De hooitijd breekt weer aan en wanneer het weer mee werkt, zal men binnenkort het oude vertrouwde beeld van de hooiwagens weer langs de weg kunnen zien. Voor een boer is het belangrijk, wanneer hij later kan zeggen, dat zijn hooi „best gewonnen" is, om in vaktermen te spreken; dat het bloembollenbedrijf van Joh. Baltus aan de Herenweg te Egmond- Binnen een grondige vernieuwing on dergaat. Een riante bloembollen- schuur verrijst er en als wij ons niet vergissen, zal deze schuur zeer snel klaar moeten. Binnenkort komen de bollen uit de grond en dan is een dergelijke ruimte onontbeerlijk voor een goede verwerking; dat aan de Peperstraat te Egmond-Bin nen een opvallend mooi gebouw staat, nl. van de heer S. P. Boersen, sinds jaar en dag DE brommer- en rijwielhandel daar ter plaatse. Eerst is aan het oude pand een riante win kel gebouwd, waarin zo'n 50 brom mers en fietsen staan te prijken. Maar aangezien de heer Boersen ruimte te kort kwam, ten eerste om behoorlijk te kunnen wonen, terwijl hij daarbij met plannen rondloopt, om te zijner tijd het gehele onderste gedeelte van het oude pand aan de zaak te trek ken, besloot hij, het "hoger op te zoeken". De oude gebroken kap ging er af en hiervoor in de plaats is een riant bovenhuis gekomen, met 4 slaapkamers, een prachtige woonka mer, een moderne keuken, enfin, er is alles wat in een modern woonhuis hoort. Met de bouw van dit pand heeft dat plekje een keurig aanzien gekregen; dat even verder op, ook aan de Peper straat, een bijzonder leuk huis ver rijst. Aangezien het hier geen zaak betreft, is hier een stijl doorgevoerd, die zeer vriendelijk en zelfs een tikje romantisch is. Het doet een mens goed, wanneer bij het bouwen niet alleen aan doeltreffendheid wordt ge dacht, maar dat smaak en menselijk heid toch altijd weer de stijl mede bepalen. Het zou goed zijn, wanneer hieraan meer aandacht besteed zou worden, vooral bij het bouwen van flats en woningwetwoningen; dat de werkzaamheden aan het Burg. Eymaplein te Egmond aan Zee een behoorlijke "make-up" ten gevolge hebben. Het oude roestige prikkel draadhek is vervangen door een keu rig hek van aluminium materiaal. In de verlaagde bank zijn bloemen ge plant, die misschien een ongestoord leven zijn beschoren, want wij gelo ven toch steeds, dat de jeugd, die veelvuldig van die bank gebruik Voorstraat 125 Telefoon 1314 een opvallend mooi gebouw veelvuldig van die bank gebruik maakt, een bloemetje wel weet te waarderen; dat de oud-katholieke bisschop van Haarlem (85 jaar) mgr. Jacobus van der Oord op 1 september zal terug treden. Voor vele Egmonders geen onbekende, daar mgr. v.d. Oord vroeger parochieherder is geweest van de o.k. kerk te Egmond aan Zee; dat de enige rokerij die nog overgeble ven is in de Egmonden, die van de firma G. Dekker Zn., nu uitge breid is met een modern winkelpand aan de Voorstraat. Voor bijzonder heden en de opening verwijzen wij naar de advertentie in dit blad; Tijdens een spontane afscheidsrecep tie, heeft pastoor Woudenberg van Eg mond aan Zee afscheid van zijn pa rochie genomen. Verschillende sprekers getuigden van hun waardering voor het vele, moeilijke werk, dat de scheidende parochieherder in het belang van zijn parochie voor het onderwijs en allerlei andere zaken had gedaan. Zijn vooruit strevendheid was bij alle sprekers het kernpunt, terwijl burgemeester Bakker die met zijn wethouders mede aanwezig was, hem lof toezwaaide voor de ple zierige samenwerking, die het gemeente bestuur steeds met hem had gehad. Na afloop drukte alle aanwezigen pastoor Woudenberg de hand ten af scheid. Nog een plaatje van een eigen bouw. Vorige week vermeldden wij, dat het „doe-het-zelf'-werkstuk van de Duitse tandarts Stramm zou gaan vertrekken. Het transport was een geweldig karwei. Op onze foto ziet U, hoe de boot tij dens de draai op de hoek Herenweg/ Slotweg vastliep. De voorplecht beland de in de kruin van een boom, terwijl een lantaarnpaal sneuvelde. Het ver keer stond volkomen vast en er was veel overleg en berekening nodig van de met het transport belastte mensen, voor ze het vaartuig weer vlot kregen. Maar het is gelukt. De volgende dag is de boot, na stapvoets naar Alkmaar te zjjn gebracht, in het Noordhollands kanaal gezet. mond Siegfried Werner uit, tegen Langedijk, B.S.B., categorie half zwaar gewicht. In de le ronde joeg een snel draaiende Werner in een zeer hoog tempo zijn tegenstander door de ring. In de 2e ronde hetzelfde beeld, waar bij het talrijke publiek zeer enthousiast werd. In de 3e en laatste ronde moest de prachtig draaiende Werner tol beta- PAVILJOEN D ZUID H. J. KONIJN vraagt een voor de keuken. len voor het hoge begin-tempo en moest hij de partij opgeven. Men heeft van goede wedstrijden kunnen genieten en de Egmondse Boks club heeft een sportieve indruk achter gelaten. Het bestuur van de Egmondse Boksvereniging heeft plannen om wed strijden in Egmond te organiseren op 16 juni a.s. IN EGMOND AAN ZEE Woensdag 31 mei 9.54—22.29 Donderdag 1 juni 11.00—23.32 Vrijdag 2 juni 0.02— 0.20 Zaterdag 3 juni 0.31—13.04 Zondag 4 juni 1.31—14.00 Maandag 5 juni 2.21—14.44 Dinsdag 6 juni 2.56—15.16 Woensdag 7 juni 3.27—15.49 De autoshop "Service" van automo bielbedrijf P. L. Zwart is met ingang van 2 juni definitief gevestigd aan het Achterom 1 en is daarmee aan het garagebedrijf van de heer Zwart toege voegd. Vanaf 2 juni t/m zondag 4 juni zal bij gelegenheid van de totale verbouw van het voormalige oude pand een gro te Simca-show worden gehouden, waar over U meer kunt lezen in de in dit blad geplaatste advertentie. Na deze: show zullen er buiten de duizenden accessoires steeds de nieuwste typen wa gens te bewonderen zijn. 2 fles Sinas 98 2 fles Upp jjrank 2x1/2 pond koek 1 pak variété Nizza 1 bl. Sperzieb. lekw. 1 bl. Appelm. le kw. 1 pak Venz hagel 400 gram 1 tube Dubro 7 Citroenen 98 3 gr grape fruits 98 3 pond geschr. worteltjes 98 4 pond Spinazie 98 3 pnd. Stoofperen 98 4 pr. Perziken 98 TELEGRAAF VOLKSKRANT MUZIEKPARADE TROS KOMPAS SPORTKRANT Water- en vannilleijs zolang de voorr. strekt

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1