MET DE EGMONDE Klompen van hout heeft Schotvanger 't Woud Zeevogels is weer gered VKTberkhout Kerkdiensten op zondag KORT NIEUWS Badseizoen is weer geopend Nieuwe viszaak geopend Autoshowroom geopend 3 i'tó-CHL TE KOOP AUTOPED 7 JUNI 1967 Nr. 781 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EG MOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Vanaf heden mag de voetbalvereniging „Zeevogels", totdat de aanleg „Hoge- clijk" klaar is, weer van de sportvelden gebruik maken. Dit is het resultaat, dat voortgevloeid is uit onderhandelingen, die de heren P. Ranzijn en C. Belleman hebben gevoerd met de eigenaar van de terreinen, de heer P. Tervoort. In de overeenkomst, die gesloten is lussen beide partijen, worden een aan taal voorwaarden genoemd, die wij hier onder laten volgen „P. Tervoort geeft toestemming, dat Zeevogels op zijn terreinen kan en mag voetballen, wanneer het gemeentebe stuur de mogelijkheid wil openstellen op de korst mogelijke termijn onder handelingen met hem te beginnen over de volgende punten a verkoop van zijn terreinen aan de gemeente, of b grondruil met de gemeente, of c elk ander reëel voorstel door de gemeente naar voren gebracht. Hij hoopt door deze onderhandelingen tot een bevredigend resultaat te komen zowel voor de gemeente als voor hem zelf. De voetbalvereniging „Zeevogels" kan vanaf heden van de terreinen gebruik maken, zolang als het onderzoek naai de bereidheid van het gemeentebestuur om met de heer P. Tervoort te onder handelen over de hierboven onder a, b en c genoemde punten voortduurt. Wij stellen ons echter voor, dat dit onder zoek en een daaruit voortvloeiend be sluit over één van de hierboven onder a, b en c genoemde punten binnen een maand vanaf heden zal plaats vinden. De heer P. Tervoort zal geen huur of vergoeding van Zeevogels verlangen. De heer P. Tervoort verklaart zich be reid, om al het mogelijke te doen om tot een bevredigende oplossing te ko men voor alle drie partijen", aldus.de tekst, waarvan afschriften zijn gestuurd aan alle raadsleden. Het hangt dus van het gemeentebe stuur af, of de positie voor Zeevogels gunstig blijft of niet. In ieder geval Voorstraat 125 Telefoon 1314 Ten dienste van de zomergasten zullen wij gedurende de komende maanden de tijden van de kerkdiensten weer gaan vermelden. Wanneer u meent, uw gas ten er een dienst mee te bewijzen, ver zoeken wij u, hen het lijstje ter hand te stellen. EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 uur; zondag 7.30, 9.30 en 11 uur. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 6 augustus 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF r.k .kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. EGMOND-BINNEN r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. 'St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. kan Zeevogels nu weer voetballen en dit is uiteindelijk het doel, temeer daar een zeer belangrijk stuk jeugdwerk voortgang kan vinden, een doel, dat misschien tijdens vele gesprekken te veel uit het oog wordt verloren. Het geeft voldoening, dat er steeds weer mensen te vinden zijn, die zonder omwegen rechtstreeks op hun doel afgaan en buiten alle instanties om dat weten te bereiken, waar het uiteindelijk om gaat. De toestemming van de heer P. Ter voort, houdt voor Zeevogels geen kos ten in. Er mag gratis van de velden gebruik gemaakt worden. Het eist al leen het normale onderhoud. Veel zal dus afhangen van de komen de besprekingen in B. en W. en de ge meenteraad, en vooral ook van de sfeer, waarin deze gesprekken zullen plaats vinden. Wij kunnen alleen maar hopen, dat deze voor alle betrokken partijen opbouwend zullen zijn. Wij vernemen dat enige weken geleden te Egmond- Binnen de landelijke rijvereniging "De Princeruiters" is opgericht. On der leiding van een instructeur kan men zich bekwamen in dressuurrij- den en springen, alsmede verzorging en onderhoud van paard en tuigage. Er is te Egmond-Binnen een ruime rijbaan ter beschikking die centraal is gelegen. Ook deze vereniging heeft leden nodig om voort te kunnen be staan. Er is daarom een circulaire naar vele geinteresseerden gestuurd met een invulstrook, die u bij de op gaven kunt benutten. Het bestuur wordt gevormd door de heren W. Bakker, Herenweg 273, Egmond aan de Hoef, C. Hes, Hoogeweg 2, Bak- kum en mej. A. Temper, Tiggellaan 2, Egmond aan de Hoef; dat het nieuwe VVV-kantoor te Egm.- Op zaterdag 3 juni werd het badsei zoen officieel geopend in de drie Eg- monden. Allereerst werd na een rond rit door het dorp zijne Majesteit, de zeegod Neptunus door burgemeester Bakker op het Kerkplein in Egmond- Binnen ontvangen, alwaar "Eensgezind heid" hem muzikaal verwelkomde. Op de toespraak van de burgemeester gaf Neptunus een geestig antwoord, waarna de honderden kinderen hun bal lon oplieten. Neptunus begaf zich per jeep bege leid door leden der Egmondse Reddings brigade, naar Egmond aan de Hoef, waar al weer een grote kinderschare, gewapend met ballonnen zijne Majesteit opwachtte. Achter de vrolijke klanken van "Lamoraal van Egmont" werd aan een rondtocht door het dorp begonnen. Na de toespraak van Neptunus, waarbij hij aan wethouder Groot een zeemeer min aanbood (deze moest dit aanbod echter weigeren daar Egmond nog niet over een zwembad beschikte), konden ook hier de kinderen hun ballon opla ten en vervolgde Neptunus zijn tocht in de richting van Egmond aan Zee. Bij de gemeentegrens leverde "Lamo raal van Egmont" hem keurig af aan het inmiddels gereedstaande korps "Soli Deo Gloria" uit Alkmaar, dat voor het muzikale gedeelte te Egmond aan Zee zorgde. Na de tocht door het dorp, waarbij Neptunus door een gfote menigte kin deren werd gevolgd, werd het grote parkeerterrein op de "Werf" bereikt, waar Neptunus door burgemeester Bak ker werd ontvangen en hartelijk werd toegesproken. In zijn antwoord gaf Nep tunus vooral de raad de aanwijzingen van de reddingsbrigade op te volgen, daar zijn rijk (de Zee) altijd gevaarlijk was. Daarna gingen ook hier de bal lonnen de lucht in en vertrok Neptunus naar het strand, waar een andere vlet van de reddingsbrigade gereed lag, die Neptunus weer in zijn element bracht. Het was een goed idee van de V.V.V. en het 'vooral jeugdige publiek heeft volop genoten. Onder grote belangselling is gister avond de nieuwe viszaak van de Fa. G. Dekker Zonen aan de Voorstraat ge opend. Burgemeester Bakker huldigde het initiatief van de heer Dekker, waardoor de Voorstraat weer meer in aanzien had gewonnen. Het nieuwe pand is zeer modern in gericht en het interieur geeft een zeer goed overzicht op de produklen. Mo derne koelvitrines zorgen voor een vers produkt terwijl het assortiment is uit gebreid met allerlei nevenprodukten. Het pand is gebouwd door het aan nemersbedrijf Baard te Egmond aan Zee, die met de diverse onderaannemers er een keurig geheel van wist te maken. De voorgevel is geheel uit wit-gegla- zuurde stenen opgetrokken, terwijl de in metaal gevatte glasdeuren de zaak een zeer ruim entree geven. Even zien hoe het in de Hoef is Guus Kareis vertrok 15 jaar geleden naar New-Sealand, een jaar later ge volgd door Rieky de Goede en beiden zijn nu, intussen zo'n 14 jaar getrouwd, eens over komen wippen, om gedurende 8 weken van hun oude vertrouwde om geving te genieten. Met hard werken hebben ze beiden een goed bestaan opgebouwd. Zij hebben 6 kinderen, die gedurende hun afwezig heid bij vrienden vertoeven. Het echt paar Kareis drijft een farm met 102 koeien en zo'n 26 pinken. Voor de ver zorging hebben zij, dank zij moderne apparatuur, geen extra personeel no dig. Zij wonen 5 km. vanaf het eerste nabijgelegen dorp, op een afstand van 65 km. van Auckland. De kinderen gaan met de bus naar school, terwijl mevr. Kareis zelf gods dienstonderwijs geeft gedurende 1 u. per week. De heer Kareis is hoofd van de huisbezoekers, een gezelschap, dat in dit district zeer veel goed pionierswerk ver richt. Over 6 weken gaan zij weer naar huis, waar hun levenswerk, dat zij niet meer willen missen, wacht op voltooiing. Samen hopen zij een gelukkige toekomst op te bouwen, waarvan hun kinderen de vruchten plukken. Wij geloven, dat zij, door het geluk, dat zij nu kennen, hun doel bereiken. Wij wensen hun dat van harte toe. Binnen bijna klaar is en een dezer dagen in gebruik kan worden geno men. Het is geplaatst op de hoek Visweg/Meeuwenlaan, terwijl mevr. Demmendal daar de scepter gaat zwaaien. Het nieuwe gebouwtje, dat gebouwd werd door de fa. Gebr. Apeldoorn, is een visite-kaartje voor de VVV Egmond-Binnen. Hier werd in betrekkelijk korte tijd iets moois gerealiseerd en het spreekt des te meer, daar hier ook de handen uit de mouwen zijn gestoken door de VVV-leden. Die zorgden zelf voor aftimmeren en schilderen. Dat is nog eens hart voor de zaak hebben; dat op het kampeerterrein van de heer Boendermaker weer een trampoline is ingericht. Een aardige trainings mogelijkheid voor allen, die hun stij ve spieren eens op de proef willen stellen; dat de gewezen informatrice van de VW Egmond-Binnen, mevr. Apel doorn, dezer dagen in het huwelijk is getreden en nu woont in Zaandam. Het WV-bestuur is haar zeer erken telijk voor het vele werk dat zij in het belang van Egmond-Binnen heeft gedaan; dat tijdens de bouw van het VVV-kan- toor te Egmond-Binnen per ongeluk de stroomkabel werd doorgeknipt. De werkzaamheden hebben zich toen voortgezet bij-een schaarse noodver lichting. Gelukkig kwamen er geen ongelukken voor; dat de reddingsbrigade "De Robben" over goed materiaal beschikt. Er is op het strand ook een nieuw wacht- verblijf verrezen, zodat de accommo datie er mede toe zal bijdragen, dat de veiligheid van de gasten beter verzekerd is; dat aan dLjfcjoulevard te Egmond aan Zee 25^^iggen zijn geplaatst van vele nationaliteiten. De vrolijk wap perende vlaggen geven aan de Boule vard een feestelijk en voornaam cachet, waardoor het karakter van de badplaats mede wordt getekend. Het is een fafijiatief van de hotelhouders en de FwP^lijke middenstand; dat het bestuur van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar leden er nog eens op wil attenderen, dat het bezoek aan de stadskwekerij te Alkmaar niet plaatsvindt op zaterdag 10 juni maar op zaterdag 8 juli; dat mejuffrouw Dienke Stavenuiter tij dens een uitvoering voor de jeugd in het o.k. verenigingsgebouw te Eg mond aan Zee onder grote bijval een aantal Oosterse dansen heeft uitge voerd. Haar optreden tijdens deze avond werd met intense belangstelling gevolgd; dat de bekende organist Feike Asma op 20 juni een kerkorgelconcert zal geven in de o.k. kerk te Egmond aan Zee. Feike Asma geniet grote popu lariteit. Hij werd opgeleid door Jan Zwart. Aan het Kon. Haags concerl- vatorium studeerde hij directie, piano en compositie. Ook studeerde hij bij Eduard Flipse en nam gedurende 2 jaar deel aan de meestercursus voor dirigenten van Paul van Kempen te Sienna. Reeds meer dan 100 gram mofoonplaten werden er van zijn spel opgenomen; dat het bekende garagebedrijf van de fa. Kareis te Egmond aan Zee dezer dagen haar 12V2-jarig jubileum vier de. Wij kunnen ons nog best herin neren, hoe het bedrijf werd gebouwd. Het dak werd geconstrueerd uit fra mes van vliegtuigvleugels sym bool van de grote vlucht die het be drijf heeft gemaakt. Het dealerschap van Morris/MG wordt niet zomaar gegeven en is dus mede een bewijs van het vertrouwen, dat dit bedrijf geniet. Onze hartelijke felicitaties; dat pastoor Woudenberg op feestelijke wijze in zijn nieuwe parochie te Net- treden is binnengehaald. Het gehele dorp was op de been en begeleid door het plaatselijk fanfarecorps werd hij naar de kerk gebracht, langs een weg, die over een kilometer leng te met vaantjes was versierd. Een overvolle kerk was getuige van zijn installatie tot pastoor van de parochie van Netterden. Het deed verschillen de Egmonders, die ook getuige waren van deze spontane en feestelijke intocht, goed te bemerken, dat pastoor Wou denberg hier wel de nodige medewer king zal ontvangen; dat alle leerlingen van de Trompschool zijn geslaagd voor hel verkeers- examen; dat Conny v.d. Boogaard en Erik Ma ter geslaagd zijn voor het toelatings examen van het Chr. Lyceum te Alkmaar. Automobielbedrijf P. L. Zwart n.v. aan het Achterom te Egmond aan Zee opende vorige week haar nieuwe show room, waarmee het daarachter liggen de garagebedrijf nu compleet is ge maakt. In het nieuwe gebouw, dat de uiterlijke vorm heeft behouden van het oude pand, is door een ingrijpende verbou wing een riante ruimte ontstaan, die door een smaakvolle inrichting de ge toonde artikelen tot hun volle waarde laat komen. Daar tussen prijken de nieuwste Simca- modellen, van welk merk, zoals bekend, de heer Zwart de vertegenwoordiging heeft in de Egmonden en omgeving. Door de grote voorgevelruiten, zicht baar vanaf de Voorstraat, heeft men een onbelemmerd overzicht op het as sortiment van dit moderne bedrijf, dat tevens alle artikelen voert van de auto shop „Service", die in de Egmonden reeds een bekende klank had. H m aangeboden wegens overcompleet bank stel en salontafel, in prima staat. A. J. v. Esch, Montelbaan 80, Alkmaar (p) Welk kind heeft Richard zijn meegenomen van het Kerkplein. Tegen beloning lenig te bezorgen bij L. Nij- man, Esdoornlaan 4> Egmond-Binnen.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1