MOOT 98 ct. 59 159 48 159 98 83 89 De Slotkapel overgedragen Nieuw VVV-bureau Nieuwe slijterij in Egmond-Binnen Kerkdiensten op zondag Vf£?BERKHOUT KORT NIEUWS „Huis ter Duin" wordt hotel Spiegel' werft donateurs Ingezonden Egmonda.Zee Supermarkt TE LEF ^13 7 O 2 gezinsfl. Trio Sinas Nieuw Nieuw De mooiste AARDBEIEN voor de LAAGSTE PRIJS Geopend 25 jaar Schotvanger 't Woud en a! 25 jaar leveren wij de beste klompen van hout 28 JUNI 1967 NO. 784 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EG MOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. De vorige week werd te Egmond- Binnen de nieuwe slijterij van de heer Nic. Tervoort geopend. Op de plaats van het woonhuis is een modern win kelpand verrezen, dat een grote sorte ring geestrijke producten omvat. Het interieur is zeer smaakvol. De daarach ter liggende magazijnruimte is praktisch ingericht, terwijl de nieuwbouw zich ook heeft uitgestrekt over de zeer rui me keuken en de daarnaast gelegen toiletruimte, die aansluit op het café. Het er boven gelegen woonhuis heeft EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 uur; zondag 7.30, 9.30 en 11 uur. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 6 augustus 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF Ned. Herv. Kerk: 10 uur. r.k .kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. EGMOND-BINNEN r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. een aparte sfeer. De woonkamer heeft een plafond, uitlopend in een punt, in welke vorm ook de voorgevel van glas is uitgevoerd. Een zeer aparte sfeer werd hierdoor bereikt. Deze uitvoering is gedurfd en bijzonderd geslaagd. Me vrouw Tervoort heeft tijdens de voor bereidende werkzaamheden, die leidde naar een keurige zaak en een zeer apar te woning, niet alleen een steunende maar zeker een smaakvolle invloed uit geoefend. De ondernemingslust van de heer en mevr. Tervoort verdient alle hulde en wij wensen hen veel succes. Voorstraat 125 Telefoon 1314 WARME GEBAKKEN VIS tot half twaalf 's avonds Wij vernemen dat sinds de officiële overdracht van de Slotkapel te Egmond aan de Hoef door het comité "Restauratie Slotka" pel", het bouwwerk elke avond in floodlight staat. Wij raden eenieder aan dit beslist eens te gaan bekijken. Het mooiste gezicht heeft men er op, wanneer men de Hoef binnenkomt vanuit de richting Alkmaar. De his torische omgeving in dit "licht" be zien, brengt ons op het idee, om de historie tot leven te wekken. De en tourage leent zich uitstekend voor een kijk- en luisterspel, waarin de graven en gravinnen van Egmond figuren zijn die daar onmiskenbaar in thuis horen; dat sinds enkele dagen verlichte ver keersborden zijn aangebracht voor men Egmond aan Zee binnen gaat. De eerste geeft de nadering aan van het punt Sportlaan en de tweede een oversteekplaats voor wielrijders. Het figuur op het tweede bord, een wiel rijder, staat juist in tegengestelde richting afgebeeld dan de werkelijk heid is. Op het bewuste punt kunnen de wielrijders alleen naar rechts over steken; dat veel auto's tijdens de afgelopen da gen glasschade hebben opgelopen door opspringende steentjes, die ten gevolge van wegwerkzaamheden wa ren uitgestrooid. Menig voorruit sprong door toedoen van automobi listen, die het niet interesseerden, of een ander honderden guldens schade opliep. Zij reden dikwijls met onver minderde snelheid, zodat een gepas seerde wagen of een langzaam rijden de tegenligger het opliep; dat een trotse VVV van Egmond-Binnen tijdens een gezellige en waardevolle bijeenkomst haar nieuwe bureau heeft laten zien aan de naburige VVV's. Het bureau, staande aan de Visweg, is een mooi en praktisch gebouwtje, dat zeer goed is ingericht. Een groot deel van het werk is door eigen leden geklaard. Oud-burgemeester Niele, voorzitter van de VVV, hield in het bureau een toespraak, waarna in café ,,'t Haasje" burgemeester Bakker het woord voerde. De vice-voorzilter van de VVV Egmond aan Zee, G. A. Bel leman, huldigde het idealisme van bestuur en leden van Egmond-Binnen en vond, dat de realisering van het nieuwe bureau daarom een dubbele felicitatie waard was. Ook de secre taris van de VVV Egmond aan de Hoef, de heer G. Rem, roemde het initiatief en dacht reeds aan navol ging; dat in augustus te Egmond-Binnen luin- keuringen zullen worden gehouden. Zij die hieraan mee willen doen, kun nen zich schriftelijk bij de VVV op geven tot 8 juli. Ook opgave bij J. Baltus, Vennewatersweg 24; dat rond de duinroosaanplantingen in het nieuwe Zuidplan te Egmond aan Zee hekjes worden aangebracht met prikkeldraad. Waarom hier prikkel draad wordt gebruikt is ons niet dui delijk. Het is niet alleen bijzonder onvriendelijk, maar nog gevaarlijk ook. De hekjes staan vlak langs de weg. Glad draad heeft voor afraste ring hetzelfde effect, staat beter en is niet gevaarlijk. Dat prikkeldraad rond weilanden gespannen wordt, heeft een doel, maar hier? Nee; dat het gaat toevallig weer over eei^^ek, de lelijke afrastering rond St. Agnes" aan de Voorstraat is Tcidwenen. Dat knapt op. Het is ineens een veel ruimer gezicht en het gevangenisidee is weg; dat op zondag 16 juli vanuit de abdij van Egmond een Hoogmis wordt uit gezonden, die aanvangt om 8.55 uur; dat <j^We stand van de wolkraam op de^Krkt te Egmond aan Zee nog nummers uitgegeven zullen worden, waarmee men kans heeft nog enkele cadeau's in ontvangst te kunnen ne men aan de cadeaukraam. Het voormalige kindervakantietehuis "Huis ter Duin" te Egmond aan Zee krijgt een nieuwe bestemming. Het is aangekocht door de heer Bouma van hotel "Zeehuis". Momenteel wordt het huis in gereedheid gebracht, om de eerste gasten te kunnen ontvangen. De zit- en recreatieruimte is bijna gereed, terwijl de keukens ook prima zijn uitge rust. Deze zijn nu nog ingericht voor gedeeltelijke voorziening, daar de gas ten het diner gebruiken in hotel "Zee huis". De heer Bouma zal in het gebouw een aantal een-persoons kamers inrich ten, daar hieraan steeds een groot te kort is. Momenteel kunnen er plm. 25 gasten ondergebracht worden. Het ge bouw wordt voor dit seizoen gedeelte lijk ingericht, terwijl zich boven ver schillende riante badkamers bevinden. Het is voorlopig niet de bedoeling, dat aan het uitwendige verbouwd wordt, ofschoon er misschien wel een nieuwe toegang wordt gemaakt. Tijdens een sfeervolle plechtigheid in de Slotkapel, werd het bouwwerk, waar voor jarenlang door het comité "Res tauratie Slotkapel" is geijverd, aan de kerkvoogdij overgedragen. Vele genodigden waren hierbij aan wezig. Wij zagen o.a. Ds. Plug met echtgenote, DOM. Beekman, de grote geschiedenisvorser en Eginondkenner, waaraan het comité veel heeft te dan ken, en in de gelederen van het comité Bob Denneboom, de initiatiefnemer. Deze Egmondse kunstschilder zat ja ren geleden eens te schilderen in de kapel, terwijl hij bij slecht weer een paraplu op moest steken, omdat het binnen even hard regende. Niet omdat hij zelf nat werd (uiteindelijk is hij een bekend duiker), maar omdat het gebouw in een zeer vervallen toestand was, waardoor een belangrijk stuk geschie denis van de Egmonden voorgoed dreigde ten onder te gaan, ziedaar de reden, waarom hij aan de bel ging trekken. Hij besprak het in hem gerijpte plan met de juist binnen stappende heer V. de Vloed en in principe was het comi té tot restauratie geboren. Vele akties zijn er sindsdien op touw gezel, vele tegenslagen werden overwonnen en er werden veel successen geboekt. Het uiteindelijke doel werd door de inmiddels stijgende kosten eigenlijk maar ten dele bereikt maar door deze nu ge deeltelijk uitgevoerde restauratie is het kerkgebouw voor het nageslacht be waard gebleven. Zo gauw er meer geld is, zal de definitieve afwerking volgen. Het zou wellicht passend zijn, om bij die afwer king tegelijk een gedenksteen aan te brengen naast of onder de steen uit het verleden, waarop de bouwheren en gul le gevers staan vermeld. In de nieuwe steen dienen dan de namen gegraveerd te worden van de mensen, die hun bes te krachten aan het tot stand komen van deze restauratie hebben gegeven, al zou het alleen maar een stimulans in houden voor het nageslacht, om het werk weer ter hand te nemen, wanneer de tand des tijds weer zijn sporen heeft achtergelaten. Onderstaand artikel werd voor plaatsing in het vorige nummer te laat ontvangen Na een bestaan van 14 jaar heeft de toneelgroep "Spiegel" te Egmond-Binnen bewezen, recht van bestaan te hebben. Om het voortbestaan te verzekeren, gaa1 de vereniging donateurs werven, waar voor men binnenkort bij u aan wil kloppen. U krijgt daarmee de zekerheid' dat u een keer per seizoen en wel met twee personen, een toneelstuk gratis kunt gaan zien. De vereniging heeft uw financiële steun hard nodig. Voor f 2,50 per jaar (en dat is niet veel) bent u al donateur, met alle rechten van dien, en de vereniging kan door blijven wer ken. U steunt een belangrijk en goed werk, waarmee het dorp zeker is ge diend. Mogen zij op uw hulp rekenen? Bij voorbaat zijn de leden u reeds dankbaar. Het gaat om "Eensgezindheid" Egniond-Binnen Geachte dorpsgenoten, De muzikale sfeer in ons dorp is de laatste tijd in ons dorp weer levendig geworden en dat doet niet alleen ons maar gelukkig het gehele dorp groot ge noegen. U zult begrijpen, dat het in stand houden van een corps zeer veel vraagt. En al hebben wij het gevoel, dat het eigenlijk een beetje te gek gaat worden met het gebedel, wagen wij het toch, weer een beroep te doen op uw edelmoedigheid. We moeten wel, willen wij het 'muzikale leven in ons dorp voortgang doen vinden. Wij willen ons speciaal wenden tot de zakenmensen in Egmond-Binnen, de rajWenstand, vee houders en bloembol^Bwekers. „Eensgezindheid" is dringend om pauke-trommels verlegen. Wie neemt er een voor zijn rekening Het aantal jonge leden moet steeds beperkt worden* omdat er geen materiaal is. Het gaat ook om Uw zoon o^Jrieinzoon, die door middel van de i^Bek iets waar devols voor zijn gehele «even kan mee nemen, als de gelegenheid er maar is. Met drie pauke-trommels komen we al een heel stuk in de goede richting. Een zo'n trommel kost 300,Mis schien is er een goede gever en is dit bedrag te groot, er zijn nog vele andere dingen nodig, o.a. kleine trom mels, per stuk ongeveer 100,Alle giften, hoe klein ook, zün welkom, want vele kleine maken, een grote. Wij schrijven het nuchter, maar veel omhaal is niet nodig. Wij veronderstel len dat wij u toch warm hebben ge maakt voor de goede zaak. Misschien wilt u zich in verbinding stellen met onderstaande personen: Gerrit Beentjes, .Abdijlaan; Cor Ver hoogt, Dom Huybenlaan; Kees Lute, Herenweg; G. Tervoort, Kloosterweg. Bridgeclub De Egmonden Mogen we U er op attent maken dat we donderdag 6 juli een VW-drive or ganiseren in "Het Roode Hert". In iede re lijn 3 mooie prijzen. Lees volgende week de advertentie in dit orgaan. De raad komt bijeen Donderdag 29 juni a.s. om 20.00 uur zal de raad van Egmond aan Zee zich weer buigen over enige punten, het ge meentelijk belang betreffende. De naam "He Oosterberg" gaat uit het straattoneel verdwijnen en wordt daarmee aan de historie toegevoegd. Ook zullen er beslissingen genomen worden in verband met herziening in het uitbreidingsplan Zuid (zuidelijk deel), daar verschillende delen van dit plan anders zijn uitgevoerd, dan in de oorspronkelijke plannen was voorzien. Het heeft betrekking op de bungalows, de flatbebouwing, bejaardenwoningen en huizen, die gebouwd zijn op plaatsen, die niet in het plan waren opgenomen. Er zullen verschillende verzoeken be handeld worden van diverse schoolbe sturen. De r.k. lagere school heeft een verzoek tot het aanbrengen van een dwarsventilatie in de school. De Tromp- school verzoekt om medewerking tot uitbreiding van de school met een les lokaal, het aanschaffen van leermidde len en het vernieuwen van het meubi lair in één lokaal. Het bestuur van de r.k. kleuterschool verzoekt om mede werking tot het aanbrengen van een telefoonaansluiting in de school. Op al deze vragen en verzoeken zal gunstig worden beschikt, aangezien de normale eisen te stellen aan het geven van nor maal lager onderwijs en kleuteronder wijs niet worden overschreden. Ook zal de raad gaan praten over autos, die de laatste tijd op de weg schijnen te staan, waarop reclame ge maakt wordt voor bepaalde bedrijven en produkten. B. W. stellen aan de raad voor, een bepaling in de Politieveror dening op te nemen "welke aan deze ongewenste toestand een einde maakt", aldus B. W. Ook worden voorstellen gedaan, die verder strekken, o.a. een verbod op het te koop aanbieden van auto's aan de openbare weg of het repareren daar van aan de openbare weg. Zeevogels - Welpen Zondag 2 juli a.s. Bergen-tournooi voor welpen A en B. Vertrek om kwart vóór twaalf. Reserves zijn W. Twisk cn H. Eikhoff. Wij verzoeken ouders of medesportgenoten hun auto beschikbaar te stellen, om onze welpen weg te brengen en op te halen. Bij voorbaat onze dank. Jeugdcommissie. Het nieuwe VVV-bureau te Egmond- Binnen, waarover mevrouw Demmen- dal de scepter zwaait. Zij is de opvolg ster van Mevr. Apeldoorn, die de VVV- werkzaamheden verschillende jaren in 'n oud houten optrekje aan de Heren weg achter haar huis heeft uitgevoerd. Het nieuwe gebouwtje is een keurig ge heel. Mevr. Demmendal woont er pre cies tegenover en zij kan telefonische informaties zowel thuis als in het bu reau afhandelen, daar beide toestellen onderling overgeschakeld kunnen wor den. De VVV Egmond-Binnen heeft met dit nieuwe bureau een belangrijke vooruitgang geboekt. (In onze rubriek „Wij vernemen" meer hierover. Wegens enorm succes nogmaals KOOPJES VAN DE WEEK Grote zak Chips Liter Koffiemelk 2 pak Lucifers 1 page luierettes 1 Lux afwas I Hero Cassis Wijn met Citroen-jenever Wijn met jonge jenever Rumbo en mix-cognac 5 pond Dore's Holl. bloemkool Rode bieten per pond 109 69 33 Prachtige taartbodems 129 t/s pond Variété 89 Pjoer rol 79 Vloerbroodje 42 Roggebrood vanaf 34 van 7.00-19.00 uur, zaterdag van 7.00-18.00 uur en zondag van 10-12 uur.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1