MET DE EGMONDEN Geef cachet aan uw correspondentie Kort Nieuws De sensatie REMINGTON Portable „Idool" ƒ198,-- Van Egmond naar Egmond Doortastend optreden redt 5 mensen van verdrinkingsdood Vfë?BERKHOUT LéÊckere rode PONEN i 907 en Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Dat wordt een aantrekkelijke expositie Taxi tel. 1900 Kerkdiensten op zondag Burgerlijke Stand 25 jaar Schotvanger 't Woud en reeds 25 jaar leveren wij dan ook de beste klompen van hout 5 JULI 1967 - NO. 785 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN UitgaveDrukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. De alom bekende concertorganist Piet van Egmond zal dinsdag 11 juli het tweede in dit seizoen te geven. Zo meravondconcert verzorgen in de o.k. kerk. Zoals U weet worden deze con certen georganiseerd door het Comité Zomeravondconcerten onder auspicië11 van de VVV Egmond aan Zee. De organist heeft voor deze avond een prachtig programma samengesteld van zowel de 16e en 17e eeuwse klas sieke als van de romantische componis ten. Uit dit programma noemen we de volgende werken: Dietrich Buxtehude: Fuga in C.; Johann Seb. Bach: Twee koraalbewerkingen over a. Ich ruf zu Dir, Herr Jesu Christ en b. Jesu, bleibet meine Freude, uit Cantate 147: Felix Mendelssohn-Bartholdy: Sonate VI (Va riaties over "Het Gebed des Heren"): César Franck: Prélude, fugue et varia- tion en tot slot een improvisatie van Piet van Egmond zelf. Aan het doortastend optreden van de leden van de Egmondzeeër Reddings brigade hebben 5 mensen hun leven te danken. De Egmondzeeër Reddings brigade kreeg hierbij medewerking van enkele gasten. Er verkeerden 4 dames in moeilijkheden, die met behulp van enkele gasten op het droge werden ge bracht. De brigade verleende de eerste hulp. De 4 dames waren juist gered, toen een bejaarde dame eveneens in moeilijkheden geraakte. Een der jeugd leden van de brigade begaf zich onmid dellijk te water en wist haar in zijn eentje weer op het droge te krijgen. Zij was reeds afgedreven. Van de 4 dames zal er nog een het bed moeten houden. Deze gevallen wijzen weer eens des te meer op de grote gevaren, die aan het zwemmen in zee verbonden zijn. Men dient zich dan ook zonder uitzon dering aan de aanwijzingen te houden, die werkelijk niet voor niets worden gegeven. Een van de belangrijkste daarvan is, dat men zich nooit verder dan tot aan de middel in zee begeeft, en dan nog op plaatsen, waar dat is aangegeven. Men bedenke steeds, dat de leden van de reddingsbrigade hun eigen leven op het spel zetten, om dat van anderen te redden. Wij vernemen dat tijdens het afgelopen zeer drukke weekend, weer de normale kleine aanrijdingen hebben plaats gevonden, die gelukkig geen ernstige gevolgen hebben gehad. Ondanks de grote drukte is alles zeer geleidelijk verlo pen. De plaatselijke verbreding van de Herenweg heeft goede resultaten opgeleverd, ondanks dat het werk, mede door de bouwvakvakanties, nog niet helemaal gereed is. Op het weg dek, richting Egmond-Binnen moeten nog strepen aangebracht worden, zo dat hier duidelijk sprake is van een driebaansweg. Op de fietspaden is split aangebracht en hoewel deze pa den niet voor autoverkeer zijn be stemd, begint het split zich toch hier en daar over het wegdek te versprei den, met alle nare gevolgen van dien; dat tijdens het a.s. weekend weer de traditionele kermis te Egmond aan de Hoef zal plaats vinden. Het kermis terrein is gelegen aan de Oude Eg monderstraatweg, zodat U weet, waar u uw hart op kunt halen. Ook de verschillende gelegenheden te Eg mond aan de Hoef, waar gedanst, gezongen en een slokje genomen kan worden op het welslagen van de kermis, zetten hun beste beentje weer voor. Het komende weekend biedt dus weer het een en ander, bijvoor beeld ook dat u vanaf zaterdag 8 juli a.s. kunt ge nieten van een unieke fototentoon stelling in de loods van het slrand- bedrijf Bad Noord van de heer A. de Groot aan de Pieter Schotsman- Voorstraat 125 Telefoon 1314 straiHpe Egmond aan Zee. Wat u deze tentoonstelling biedt, is niet zo maar in enkele woorden gezegd. Dat doen wij ook niet. U kunt het beste heengaan, om te zien wat de actieve fotoclub DEFA van Egmond alle maal doet, om door middel van dia's, foto's en allerlei u Egmond te pre senteren in al zijn werkzaamheid, want echt, het is zo, Egmond is wel een vakantieplaats bij uitstek, maar er wordt niet alleen in de zomer maar vooral ook 's winters hard gewerkt; dat op dinsdag 11 juli een orgelconcert plaats vindt in de o.k. kerk aan de Voorstraat 112. De bekende organist Piet van Egmond zal het orgel van deze kerk bespelen en er werken aan ontlokken, die eens geschreven zijn door Joh. Seb. Bach, Buxtehude, Mendelssohn-Barholdy, César Franck; terwijl Piet van Egmond ook eigen werken ten gehore zal brengen. Kaarten verkrijgbaar op het VVV- bureau; dat op 12 juli te Egmond aan de Hoef een wandelpuzzeltocht wordt gehou den, waarvan de start is op het raad huisplein. De aanvang is om 7 uur; dat op 14 juli een spuitbalwedstrijd plaats vindt op het plein aan de REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw J 235,— is de nieuwe electrische REMINGTON Portable „Elitra" 218, Remington telmachine REMINGTON Telmachine Electr. neg. sald.595, I Mm w M j \M Stalen bureaus Archiefkasten K aartenkastjes Stoelen Eigeuaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 De bekende Egmondse foto-amateur vereniging "DEFA" te Egmond aan Zee opent zaterdag 8 juli a.s. haar tentoonstelling. Het is de moeite waard, om daar en kele uren te gaan ronddwalen. Het ge heel is ingericht in de loods van de hr. A. de Groot aan de P. Schotsmanstraat te Egmond aan Zee. Een oude Egmon- der of in ieder geval een Egmonder die de jaren nog kent van voor de oorlog en van ver daarvoor, die zal misschien enige tijd stil blijven staren voor de kostelijke verzameling oude prenten en foto's van het Egmond aan Zee van vroeger, waarin hij als kind opgroeide, speelde en lief en leed meemaakte. Hij zal het waarschijnlijk niet eens horen, als iemand hem aanspreekt, zo verdiept als hij zal zijn in die tijd van toen Maar deze tentoonstelling laat ook het heden zien in al zijn frappante te genstellingen. Een kostelijke foto is daarvan het getuigenis: Een zeer, zéér oud vrouwtje, klein van ouderdom, ge kleed in haar oude, omvangrijke Eg mondse dracht, in gesprek met een da me van deze tijd, "geldeed" in bikini. Het "allerlei" ,wat in de titel van de tentoonstelling wordt aangeduid, bete kent veel. Er staan scheepjes, manden, flessen, zomaar dingen, die men op het strand vond, er is een kostelijk duin panorama en wij springen van de hak op de tak, zo geboeid waren wij, wij zagen een foto van Mie Heeren, oud 90 jaar en er stond bij, dat zij zelfs bij de strengste koude nog nooit geen kachel had gestookt. Het isV een pracht tentoonstelling, waarmee de leden van de Egmondse Foto-Amateur eer in leggen. Gaat u die vast zien en beleven, wij vertellen u er niets meer van, maar wij zijn er vol van. Zuiderstraat te Egmond aan Zee. Een aantrekkelijk gebeuren, waar meestal veel belangstelling voor bestaat. Aan vang 7 uur; dat op diezelfde avond in Het Roode Hert te Egmond aan de Hoef een klaverjasdrive wordt gehouden. Gas ten van Egmond kunnen hier in een gezellige sfeer hun kaartje leggen om prachtige prijzen. Aanvang 8 uur; dat op het strand van Egmond aan Zee zich een ernstig geitfk van hernia voordeed, waardoor c^^atiënt, hoe wel lijdend aan een ziekte met meest al een slepend karakter, bewusteloos geraakte. Directe opname in het zie kenhuis was noodzakelijk, waarvoor in allereil de nodige maatregelen werden getroffen; dat aan de Egmondersti^Bveg te Eg mond aan de Hoef een lichtmast werd stukgereden. Het gebeurde in de nacht om plm. 1 uur. De bestuur der van de auto, S. v.d. P. uit Heiloo verklaarde, dat hij was ingehaald en daardoor schrok en plotseling naar rechts stuurde met het genoemde ge volg De wagen werd voor-rechts be schadigd en de lichtmast is vernield; dat. ondanks waarschuwingen, - zij het zeer sumiere - zeer snel wordt gere den op wegen waarop split is ge strooid. Degenen die er wel rekening meehouden, lopen het op door deze onverantwoordelijke handelwijze. De verkeersmentaliteit is in veel gevallen volkomen kapot. Een andere zaak is Waarom moet er juist split op de wegen worden gestrooid? Dit lijkt ons ook niet meer verantwoord. Er zijn heel wat goede wegen, waarop geen kiezeltje is verwerkt; dat, wanneer het weer gunstig is, vry- dag a.s. een gecombineerde oefening van de reddingsboot en de E.R.B. ge houden zal worden; dat het houten huis aan de Wilhelniina- straat/hoek Julianastraat te Egmond aan Zee is afgebroken; dat de Doe-het-zelf-zaak van de fa. de Goede te Egmond aan Zee een in wendige uitbreiding ondergaat. Tot nu toe was de zaak in twee delen ge splitst, die overigens beide gemakke lijk toegankelijk waren. Nu wordt echter het tussenliggende kantoorge deelte uit de winkel verwijderd, zodat er een grote ruimte vrij komt, die een overzicht geeft over de gehele zaak. De houtverwerking wordt nu naar de overkant van de Schoolstraat overgebracht, in het pand, waar voor heen het loodgietersbedrijf "Bij nacht en Ontij" (Slob) was gevestigd, daar vóór schildersbedrijf Stam en weer daarvoor schildersbedrijf de Goede. Men heeft het oude bedrijf er dus weer bijgetrokken; dat in Egmond aan Zee een tambour- corps wordt opgericht. Enige initia tiefnemers hebben hun schouders er onder gezet. De mogelijkheid tot lid maatschap staat open voor jongens en meisjes vanaf 7 jaar en zij kunnen zich opgeven bij A. Koelink, Prins Hendrikstraat en bij D. de Vries, Bergstraat 28. Deze vereniging in op richting heeft nog geen geld en het ligt in de bedoeling, donateurs te werven, waarvoor wij hier gaarne 'n aanbeveling doen. Laat de organisato ren niet al te veel moeilijkheden on dervinden. Zij zijn u dankbaar; dat op de „stoep" voor Berkhout's vis handel te Egmond aan Zee een ge rookte paling is te zien, die maar liefst 4 kg weegt. Of het beestje er nog ligt als dit blad verschijnt, weten wij niet maar het is (was) de moeite waard; dat drukkerij Belleman een leerling in haar bedrijf kan plaatsen, waarin hü, naast een gedegen praktische opleiding ook via het part-time onderwijs (dit is een dag in de week, die doorbe taald wordt) een all-round theoretische opleiding krijgt. Het drukkersbedrijf is zeer dinamisch en geeft altijd werk. Door ons modern materiaal, waar onder ook een Linotype-zetmachine volautomatische degel- en cilinder- persen, maakt hij kennis met de ver vaardiging van bet meest eenvoudige zwart/witwerk tot alle mogelijke meer kleurenwerken, die in ons bedrijf ge maakt worden. dat bridgeclub „De Egmonden" donder dagavond een drive organiseert in het „Rode Hert" te Egmond a.d. Hoef. Neemt uw gasten mee, u doet hen er zeker eeu plezier mee. Dus niet langer praten, donderdag komt u ge zellig kaarten. Leden en gasten van Egmond aan Zee - Binnen en de Hoef gezelligheid is daar altijd troef Ook voor u zit de kans er in, dat u een van de mooie prijzen wint. Men re kent op u allemaal, donderdag om 8 uur bij Verdegaal; dat de reddingsbrigade van Egmond-Bin nen van de gemeente-subsidie 'n zuur stofkoffer heeft aangeschaft, zodat er nu een in het dorp en op het strand is. De koffer is gestationeerd in het Wit-Gele Kruisgebouw; EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 en 20 uur; zondag 7.30, 9.30, 11 en 19 uur. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 6 augustus: 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF r.k .kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. EGMOND-BINNEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur. r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. dat het bestuur van de Kom Ned. Mjj. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. „De Egmonden" haar leden op het volgende attent maakt 6 juli wordt een bezoek gebracht aan de stads- kwekerijen te Alkmaar. U dient om 10.00 uur aanwezig te zijn bij de in gang van de kwekerijen, Jan van Scorelkade te Alkmaar. Kosten zijn hieraan niet verbonden; EGMOND AAN ZEE GEBOREN: Schipper, Jacobus H., zoon van Schipper, Petrus en Ouwen- hand, Anna; Gul, Harry C., zoon van Antonie Gul en Albertje Gouda, Zuider straat 29; van der Schinkel, René, zoon van Piet van der Schinkel en Katharina van der Vliet, Zeeweg 32; van der Schinkel, Judith, dochter van Jan van der Schinkel en Tilly Vermeulen, Wil helminastraat 84; Wijker, Mario, zoon van Jacob Wijker en Marianne Orij, Pieter Schotsmanstraat 39; Meijer, Jo- han D., zoon van Hinrich Meijer en Aafje Smiet, Wilhelminastraat 3; Schou ten, Ronald P., zoon van Cornelis Schouten en Maria Ekkebus, Jac. Glas straat 1; Wijker, Robert J.L., zoon van Jan Wijker en Johanna Dekker, 3e Oos- terberg 10. OVERLEDEN Wijker, Johannes, oud 57 jaar, echtgenoot van Elisabeth Sloot; Pohl, Joseph, oud8 5 jaar, echt genoot van Klara Heinze; Groen, Pieter oud 60 jaar, echtgenoot Dirkje Groen. HUWELIJKEN Zagwijn, Johny en Embrechts, Maria, Prins Hendrik straat 8; van der Bijl, Cornelis te Alk maar en Kamphuis, Dineke, Pr. Hen drikstraat 25; Siewertsen, Jacob te Langedijk en Hottentot, Alice, Wilhel minastraat 77; de Vries, Sjoerd te Heemskerk en van Pel, Engeliena, Wa- tertorenweg 22. ONDERTROUW: de Vries, Sjoerd, te Heemskerk en van Pel, Engeliena, Watertorenweg 22; Franse, Hermanus te Heiloo en Zwaaij, Albertje, P. J. Troelstraweg 5. INGEKOMEN: Geertruida Zwart, van Alkmaar naar Bergstraat 6; Corne lis Harmsen, van Klundert naar Chur- chill-laan 40; Nicolaas Berkhout, van Zweden naar Watertorenweg 23; Bas- tejaan Hans en gezin, van Rotterdam naar Churchill-laan 40; Maria v. Dam, van Bergen nr. Voorstraat 123; Petrus Glas en gezin, van Egmond-Binnen nr. Winkelmanplantsoen 28; van den Berg, Margretha, van Warmenhuizen naar V. Speijkstraat 20; Johannes van Staveren en gezin, van Amsterdam naar Mars- hallstraat 49; Jacob Siewertsen, van Langedijk naar Eisenhowerstraat 1; Gerrit van Beekum, van Alkmaar nr. Noorderstraat 17; Willem Koster en gezin, van Beverwijk naar Churchill- laan 10; Petrus Apeldoorn, van Egm.- Binnen naar Rooseveltstraat 42; Mari- nus Groeneveld, van Moordrecht naar Parallelweg 2-4; Egbert Nienhuis en gezin, van Den Helder naar Eisenho werstraat 3; Sjoerd de Vries, van Heemskerk naar Watertorenweg 22; Achim Schönig, van Duitsland naar Bergstraat 6; Maria van der Valk, van De Bilt naar Prins Hendrikstraat 64; Gerardus de Jong en gezin, van Vel- sen naar Voorstraat 64; Teunis Bijls- ma en gezin, van Alphen aan de Rijn naar Marshallstraat 51; Henriette ter Berg, van Amsterdam naar Kennedy- boulevard 44; de Goede, Klaas, van België naar Plantsoenstraat 10; Jantje van Triest, van Beilen naar Smidstr. 2.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1