MET DE EGMONDEN VKTberkhout Kort Nieuws Zomeravondconcert VVV. Egm.-Binnen Ingezonden Sfeervolle dienst Autopuzzelrit Kerkdiensten op zondag Hoog water Drukkerij Belleman vraagt een leerling. Voor een pientere knaap een goede toekomst. Tel. 1201 en 1789. Nog eens D.E.F.A. Frisse zomerdranken en lekker koud, in grote hoeveelheid bij Schotvanger 't Woud 19 JULI 1967 - NR. 787 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Han Hoogewoud, organist van de Oude Kerk te Amsterdam en Elly Imhoff, altzangeres verzorgen op dinsdag 25 juli het volgende zomeravondconcert in de Oud-Katholieke Kerk te Egmond a. Zee. De beide artisten brengen deze avond een gevarieerd programma van zowel de oude klassieke, de romantische als van de moderne componisten. Om u enkele werken uit dit programma te noemen J. S. Bach: Preludium en fuga in e klein; eveneens van Bach Recitativ en Aria: „Kreuz und Krone sind verbunden", voor alt en orgel; J. G- Walther: Concerto in b klein; A. Dvo rak 2 Biblische Lieder a Wende Dich zu mir en b Singet ein neues Lied, voor alt en orgel; A Guilmant: Pastorale; voorts 3 Negro Spirituals voor alt en orgel; A. Honneger: Psalm „Jamais ne cesserai" voor alt en or gel; Cor Kee: Toccata over Psalm 24; en tot slot Improvisatie van Han Hoo gewoud zelf over gezang 61 „Christus onze Heer verrees". Over de altzangeres Elly Imhoff het volgende. Zij studeerde aan het Am sterdams Concervatorium solozang bij Jaap Stroomenberg, daarna studeerde zij bij de grote Duitse altzangeres Eva Liebenberg en nu studeert zij nog re pertoire bij Paula Lindberg te Amster dam. De zangeres trad op voor alle Nederlandse omroepen., Wereldomroep en Televisie. Naast vele oratoria en liederen zong zij o.a. ook opera's onder de grote di rigent Ferdinant Leitner. Zij maakt re gelmatig concertreizen in het buiten land. Wij twijfelen er geen ogenblik aan dat deze avond een bijzondere zal worden. Op zaterdag 22 juli om 19.00 uur zal de tweede VVV-Puzzelrit voor auto's, motoren (scooters) en bromfietsen worden verreden. Routelengte ong. 30 km; gem. snelheid: ong. 20 km. Voor de start wordt een klassementsproef gehouden op het Kerkplein. Deelname hieraan is niet verplicht. De klassering van de rit zal door het resultaat van de proefniet worden beïnvloed. Start en finish: Kerkplein. Er wordt gereden in drie klassen: A voor gerou- tineerden; B voor minder geroulineer- den; C voor motoren en bromfietsen. De winnaar van elke klasse mag voor een jaar de VW-wisselbeker mee naar huis nemen. Verder zijn nog vele andere prijzen beschikbaar. Inschrijving vanaf .18.00 uur in het VVV-kantoor. Deelname 4,50 per auto; 3,50 p. motor; 2,50 p. brom fiets. /Bromfietsers zijn verplicht een kaartlezer mee te nemen. Op zondag 23 juli om 14.00 uur KATKNUPPELEN op het voorterrein van de v.v. Adelbert aan de Duinweg. Deelname 1, Uitslag van de ballonwedstrijd: 1 Hans Verdwaald, Oude Schulpweg 20; 2 Tonnie v. d. Reep, Dom Huy- benl. 15; 3 Celina Abbo, Peperstr. 11 De prijzenkunnen worden afgehaald bij de heer G. Abbo, Duinroos 6. Voorstraat 125 Telefoon 1314 Egmond aan Zee, 16 juli 1967 Geachte Redactie, Indien mogelijk, had ik gaarne enige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Een dezer dagen werd de politie ge beld door een arts die het vacantie- adres vroeg van één van zijn patiën ten. De man, zwaar ziek, 'had ver zuimd voor hij naar Egmond aan Zee vertrok een bepaalde „prik" bij de dok ter te halen. De man was zelf uiter aard niet bekend met het ziektepro ces. Wij moesten deze accurate dokter het antwoord schuldig blijven. De verhuurder had verzuimd zijn gasten op te geven. Een ander geval. Een vrouw belt op en vraagt het vakantieadres van haar huisdokter. De vrouw moet bevallen en de bevalling kondigt zich eerder aan dan zij en haar arts hadden ver wacht. Wij konden deze vrouw niet helpen. Niet opgegeven. Nog een tragisch geval. In één van onze grote steden wordt een man door een auto aangereden en dodelijk verwond. Eén van dè kinderen logeert in Egmond aan Zee. Geen adres ach tergelaten. „Wij sturen wel een kaartje met het adres moeder", werd bij het vertrek gezegd. Maar ja, het weer was zo mooi en hoe zijn kinderen vaak, ook al zijn zij de twintig reeds gepas seerd. Het kaartje moest na een week nog komen. De verhuurder had ver zuimd zijn gasten op te geven. On danks veel navraag en ettelijke tele foontjes mocht het niet lukken deze jongeman te vinden. Zo zou ik door kunnen gaan met et telijke voorbeelden, maar dat heeft geen zin. Ik wil nogmaals een laatste beroep op alle inwoners doen, hun gasten op te geven. En dan geeft het niets of u ze krijgt via de-VW, of welke instantie ook. Of he^Bi heel of half pension is, of slapeil^net ontbijt: Opgeven Uiteraard brengt ons ambt mee dat wij niet direct alles geloven. Ik heb dan ook lichtelijk moeten twijfelen aan het verhaaltje van een vrouw die mij mededeelde absoluut geen betalende gasten te hel*|'. Het gezin in haar wo ning bestonJBilt een achternicht var haar man, met man en kroost. Zelf ga je dan zo lang in een schuurtje wo nen. Je moet ook iets voor je familie overhebben, is het niet Ik hoop dat thaqs een ieder er aan zal meewerken dat onze gastenstatistiek „bij" blijft. Het kan en het moet an-J ders. Waarschuwingen zullen van onze onze kant niet meer worden gegeven. O, ja, nog een ding. Wij geven niets op aan de belastingen. Het is een hard nekkig verhaaltje, maar ik hoop dat u mij gelooft als ik u vertel dat u dit ver haaltje naar het rijk der fabelen kunt verwijzen. Met dank voor de plaatsruimte ver blijf ik hoogachtend, J. DE JONG Owmr. Postcomm. Rijks politie Egmond aan Zee Naschrift van de redaktie Daar deze oproep ernst is, doet ook de VW in dit blad een beroep op alle logiesverstrekkenden. Wij verwijzen ook naar de rubriek „Wij vernemen". Oude luister in een sfeervolle omge ving herleefde zondagmorgen in de fraai gerestaureerde slotkapel aan de Slotweg. Fanfare „Lamoraal van Eg- mont o.l.v. de heer F. F. Alleman, verleende namelijk bij de gebeds- en zangdienst in de kapel, medewerlting ter opluistering van de samenkonst. Speels vielen de zomerse zonnestralen door de statige kerkvensters, gevat in hun gothieke sponningen, flonkerend op de kaarsenluchters, die alle opnieuw zijn aangebracht. De dienst, die niet afweek in zijn samenstelling van andere diensten, werd voorgegaan door Ds. Veenhuysen. De kleine slotkapel was overbezet. On geveer tweehonderd kerkgangers had den de gang gemaakt naar het rus tieke plekje, waar het oude bedehuis als een kleinood uit vervlogen eeuwen bewaard is gebleven. De trompetklan ken in „AU in the april evening" ac centueerden de rankheid van het kerk gebouw. De speelse en statige klanken dwarrelden langs de zonnige muren om hoog en vulden de gehele kapel met een wonderlijke sfeer. De schoonheid die in de muziek werd bereikt, bena drukte Ds. Veenhuysen in zijn medita tie. Hierbij haalde hij de bijbel aan. waarin telkens wordt herhaald hoe het volk van Israël de harp bespeelde, God ter ere. „Lamoraal" speelde voorts een balletsuite en het ranke „Retraite Frangaise", waarin C. Wittebrood solistische medewerkink verleende. De bijzondere dienst heeft zeer grote in druk gemaakt op de aanwezigen en de wens is, dat meermalen een dergelijke dienst wordt gehouden. Het ligt echter niet in de bedoeling om bij herhaling dit te doen. Misschien is het eens per maand in de drie zomermaanden mo gelijk een gebeds- en zangdienst te houden met medewerking van de fan fare. In Egmond-Binnen zou^\ kun nen met fanfare „Eensgezim^Pu" in het hervormde kerkje aan het einde van de Abdijlaan. Op vrijdag 21 juli zal door Egmond aan Zee de tweede ^^Lzelrit van dit seizoen voor auto's eii moto ren worden georganiseerd. De aard van de rit is een routebeschrij ving, die zo is samengesteld, dat elke deelnemer, ervaren of niet, het traject kan afleggen. Bovendien zal tijdens de rit een klassementsproefje worden vec- reden waarvoor een extra prijs beschik baar is. Als speciale attractie zal aan ieder equipe, die haar controlekaart aan de finish inlevert, een fraai herinnerings vaantje worden dangeboden. Er zijn mooie jprijzen te behalen, "waaronder diverse bekers, medailles, auto-asses- soires, taarten, tulbanden enz. Gestart zal worden in twee klassen nl. A voor geroutineerden en B voor de minder geroutineerden. Tijdens de rit zal bij een controlepost, door het actie comité „Opgeruimd staat netjes" een attraktie aan de deelnemers worden aangeboden. Men kan zich vanaf (heden opgeven aan het VW-kantoor, Voorstraat 69 of vrijdagavond aan de start op de Zeeweg bij huisnummer 40. Aanrijden vanaf de Kennedy-boulevard. De eerste wagen start om 19.01 precies. EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 en 20 uur; zondag 7.30, 9.30, 11 en 19 uur. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 9 uu; kinderdienst; 10 uur en 19.30 u. Duise dienst. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 6 augustLS 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF r.k .kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. EGMOND-BINNEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur. r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. v.m. n.m. Woensdag 19 1.30 14.07 Donderdag 20 2.27 15.01 Vrijdag 21 3.18 15.52 Zaterdag 22 4.09 16.40 Zondag 23 4.55 17.24 Maandag 24 .5.37 18.04 Dinsdag 25 6.17 18.43 Woensdag 26 6.55 19.18 De door de Egmondse Fotoclub georga niseerde tentoonstelling is uitgegroeid tot een manifestatie, die de organisatoren zelf niet hadden verwacht. Naast de bewondering voor de vele fraaie foto's staat men zeer lang stil bij de magnifieke oude foto's van het Egmond van vroeger. Hier wordt de klok tientallen jaren terug gezet. Voor de mensen, die zich voor deze ten toonstelling hebben ingezet is het elke dag weer een belevenis, wanneer zij ervaren, hoe voor velen het verleden weer tot leven komt, daar reeds lang vergeten gebeurtenissen en personen weer klaar en helder voor de geest ko men, door herkenning van dat stille verleden in de vergeelde en in veel ge vallen nog zeer goed bewaard geble ven oude prenten. Tot 23 juli bestaat de gelegenheid nog een bezoek te brengen. U weet waar het is Het adres is Pieter Schotsman straat 24. De „DEFA" verdient onze dank voor het initiatief. Een bezoek aan deze tentoonstelling zal u niet spij ten. De trekking van de loterij is zon dagavond om pl.m. 21.30 uur. Wij vernemen dat vrijdag 21 juli a.s. in Egmond aan Zee weer een puzzelrit voor auto's en motoren wordt georganiseerd. Voor bijzonderheden verwijzen we naar 't desbetreffende artikel in dit blad; dat de kerk van Rinnegom, de voorma lige parochiekerk van Egmond-Binnen onder de slopershamer gedoemd is te verdwijnen. Hoewel het kerkgebouw sinds enkele jaren niet meer in ge bruik was, gaat er toch iets van het pitoresque landschap verloren. Het vertrouwde beeld van het kerktoren tje tussen het geboomte is, door het vellen van de spits, reeds verdwenen. Er zal na het ruimen van het puin, een grote oppervlakte vrij komen, waarop, naar verluidt, misschien in de toekomst een jeugdcentrum zal verrijzen; dat in dit nummer een „ingezonden" is opgenomen van de politiecommandant te Egmond aan Zee, i.v.m. de gasten statistiek. Wij raden iedereen aan, het daarin geschrevene ter harte te ne men; daar er door het niet opgeven van aanwezige gasten reeds zeer veel moeilijkheden zijn ontstaan. Boven dien zal er controle uitgeoefend wor den op de naleving van deze veror dening, terwijl bij geconstateerde over treding, fikse boetes opgelegd kunnen worden; dat op zaterdag 22 juli ook door de VVV van Egmond-Binnen een puz zelrit voor auto's scooters en in dit geval ook brommers, wordt georgani seerd. Ook voor de bijzonderheden hiervan verwijzen wij naar het artikel in dit blad; dat op zondag 23 juli om 14.00 uur te Egmond-Binnen de traditionele kat knuppelwedstrijd wordt gehouden. Plaats: terrein v.v. „St. Adelbert" aan de Duinweg; dat op dinsdag 18 juli j.1. in de gemeen te Egmond-Binnen een raadsvergade ring plaats vond, waaronder men van gedachte heeft gewisseld over de tot nu toe gevoerde onderhandelingen me1 de heer P. Tervoort inzake de moge lijke ruiling van gronden en de voor waarden daartoe; dat de burgemeester gedurende de pe riode 15 juli-6 augustus geen spreek uur houdt, niet in het gemeentehuis van Egmond-Binnen noch in dat van Egmond aan Zee; dat de nieuw op te richten drumband „J. C. J. van Speyck" te Egmond aan Zee op donderdag 20 juli, 's avonds om 8 uur haar oprichtingsvergadering houdt in het o.k. verenigingsgebouw. Niet alleen de opgegeven leden, maar ook de ouders van hen en alle be langstellenden zijn van harte welkom. Wij kunnen mededelen, dat zich tot op heden 70 leden hebben gemeld. Het voortvarende bestuur heeft zie reeds beraden op de aankoop van in strumenten, om zo spoedig mogelijk de eerste oefeningen te kunnen doen plaats vinden. Op de Raiffeisenbank is een spaarrekening geopend, waaroP iedereen kan storten, 't Is cru ge zegd, maar de bedoeling is natuurlijk, dat er een mogelijkheid moet zijn, om deze jonge vereniging te helpen. Egmond aan Zee, die bezig is uit te groeien tot een badplaats van in ternationale bekendheid, moet toch minstens over wat eigen show kun nen beschikken, terwijl men dan niet altijd aangewezen is op andere corp sen. Het seizoen brengt altijd weer verdiensten op en daarom lijkt het ons juist, deze vereniging te helpen, die de eerste f 100,vol maakt, deelt in de openingshulde bij het eerste optreden naar buiten; dat sinds kort een directe Nacobusver- binding bestaat tussen Egmond aan Zee en Amsterdam v.v. De bus rijdt elke woensdag en vrijdag. Hij ver trekt 's morgens om 9 uur uit Am sterdam en arriveert hier om 10 uur. Vertrekt 's middags om 16.30 uur weer naar Amsterdam. De vorige week vrijdag vertrokken er 4 volle bussen. Wij geloven, dat hier in een behoefte wordt voorzien; dat aan het tennnistornooi te Egmond aan Zee een ongekend grote deel name is. Het zal de organisatie wel enige hoofdbrekens kosten, om de 320 deelnemers aan bod te laten ko men, maar de ervaring zfal hier wel weer de beste resultaten opleveren. De mogelijkheid werd zelfs overwo gen, om banen in de omgeving af te huren; dat de boerderij van de St. Adelbertus abdij te Egmond-Binnen ter nauwer- nood aan de verwoesting door brand is ontkomen. In het in de boerderij opgeslagen hooi was door broei zo'n grote hitte ontstaan, dat de toestand kritiek Werd. Door zeer deskundig optreden van de brandweer, o.l.v. dhr. de Groot, is de boerderij behou den gebleven. De totale voorraad hoo1 is uit de boerderij verwijderd; dat onder de naam „Gloria Maris" 'n unieke expositie wordt gehouden van schelpen uit alle wereldzeeën. Deze vindt plaats in de bijzaal van het o.k. verenigingsgebouw van 18 juli tot 18 augustus. Elke dag geopend van 3-5 en van 7.30 - 10 uur; dat de foto's van oud - Egmond aan Zee die op de tentoonstelling van „De Egmondse Foto-amateur" wor den tentoongesteld, van de heer E. Konijn zijn, een oud-Egmonder en dus niet zoals abusievelijk vermeld, van een zekere heer Prins; dat het kinderkoor van Egmond aan de Hoef dinsdag a.s. uitgaat. Alle kinderen worden 's morgens om 8 u. op het Raadhuisplein verwacht, waar een bus staat, die langs allerlei ver rassingen zal rijden. Voor orood wordt gezorgd; dat in het komende weekeinde op de midgetgolfbaan,, De Kolle" wed strijden worden georganiseerd, waar aan iedereen mee kan doen. Voor deze zeer attractieve wedstrijden ver wijzen wij naar de raambiljetten en de advertentie in dit blad; dat een moeder van 3 kinderen gister middag op het strand onwel werd. Onmiddellijk heeft de reddingbrigade zich over haar ontfermd terwijl dok ter Helle, na de eerste medische hulp toegepast te hebben het nood zakelijk achtte, dat zij naar het zie kenhuis vervoerd werd. Op deze foto zien wij nog een stukje van de toren van de oude kerk van Rinnegom, die onder de slopers hamer is genomen en momenteel een trieste aanblik geeft. Van het oude bede huis zal spoedig niets meer te zien zijn.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1