ASTRID SUURBEEK NEDERLANDS KAMPIOENE Kort Nieuws ALLE FRISDRANKEN en lekker KOUD, naar SCHOTVANGER 'T WOUD Nieuw ruiterpad Bramen plukken Autopuzzelrit Achilles Nieuws Taxi tel. 1900 W£?berkhout A4: Zeevogels Uitslag bridgedrive amsterdamse politiekapel gaf" concert Egmondia Kerkdiensten op zondag 16 AUGUSTUS 1967 NO. 791 Het gaat aan vele Egmonders voorbij, misschien omdat de tennissport niet zo algemeen is als bij voorbeeld voetbal. Maar Egmond heeft een Neder lands kampioene onder haar inwoners. Het is Astrid Suurbeek, de 20-jarige dochter van de heer J. Suur** beek, de bekende tel- en schrijfmachineman van de Ir. de Vassy-boulevard te Egmond aan Zee. Met begrijpelijke trots vertelde mevrouw Suurbeek over de prestaties van haar dochter, welke in het afgelopen weekend op de banen in Scheveningen met het Nederlands kampioenschap werden be kroond. Veel post en gelukstelegrammen mocht As trid ontvangen, terwijl burgemeester Bakker, de wet houders Klaassen en Zwart en de gemeentesecretaris, de heer Lodder haar namens de gemeente kwamen complimenteren en een enveloppe met inhoud over handigden. De buren zorgden voor een verrassing door het aanbieden van een tennisbal, waarin een geldsbedrag was verborgen. Zaterdag a.s. neemt Astrid deel aan de landen- wedstrijd België - Nederland te Brussel, terwijl zij op 23 augustus naar Tokio gaat, waar zij deelneemt aan de internationale studentenkampioenschappen. Hierna breekt voor haar weer de studietijd aan, daar zij zich speciaal voor de Engelse taal interesseert. Wij wensen haar met deze studie evenveel succes als zij behaalt heeft in haar tennisloopbaan. Het P.W.N. deelt mede dat een nieuw tracé is aangegeven als ruiterpad beginnende bij de Zeeweg, ingang Vlewoscheweg (Egmond aan Zee) in zuidelijke richting, uitkomende op het reeds bestaande ruiterpad, even ten Noorden van de Middenweg. Ook dit pad voor ruiters is aangege ven met groene palen voorzien van gele koppen. De ruiterkaarten zijn gei- dig voor het gehele 57 km lange ruiter paden - net in het Noordhollands duin reservaat. Van P.W.N .-zijde wordt medegedeeld dat het bramen zoeken in het Noord hollands duinreservaat is toegestaan, uiteraard met een geldige toegangskaart van 15 augustus tot 15 september 1967. Het betreft hier het duingebied ten Westen van de Oldenborgweg, met uit zondering van de zgn. zeereep en het infiltratiegebied. In Bergen mag uitsluitend gezocht worden ten Zuiden van Bergen aan Zee en ten Westen van de Verbrande Pan- weg. Na een prachtige bloei van de bra men heeft de droogte de vooruitzichten op een goed braamjaar grotendeels te niet gedaan. Door de V.V.V. Egmond aan Zee zal a.s. vrijdagavond 18 augustus de laatste puzzelrit van dit seizoen voor auto's en motoren worden verreden. De aard van de rit is een routebe schrijving, die zodanig is samengesteld, dat elke deelnemer, ervaren of onerva ren, gegarandeerd het totale traject kan afleggen. Ook deze keer zijn weer fraaie prijzen te behalen, waaronder diverse bekers en medailles, autoacces- soires, taarten, tulbanden enz., terwijh aan elke equipe, als speciale attractie," een fraai herinneringsvaantje zal wor den aangeboden. Bovendien zal tijdens de rit bij een controlepost door hc', actiecomité "Opgeruimd staat netjes" een attractie aan de deelnemers worden uitgereikt. Gestart zal worden in twee klasse; nl. een A-klasse voor die deelnemers die al eens eerder met succes aan der gelijke ritten hebben deelgenomen en een B-klasse voor de minder gerouli- neerden. Men kan zich vanaf heden opgeven aan het VVV-kantoor, Voorstraat 69, tel. 02206-1362, of vrijdagavond aan de start, die evenals voorgaande malen, op de Zeeweg plaats vindt, tegenover huisnummer 40. U dient aan te rijden vanaf de Kennedy-boulevard. De eerste wagen zal om 19.01 uur worden ge start. ACHILLES NIEUWS Dinsdag 15 augustus waren de va kanties voorbij en zette de vereniging de deuren van het gymnastieklokaal weer open. De afdeling huisvrouwengymnastiek van vrijdagavond begint echter weer op vrijdag 1 september. Nieuwe kleuters kunnen zich aan melden via de kleuterscholen alwaar zij een inschrijfformulier ontvangen. Jongens en meisjes van de kleuter afdelingen, die naar de lagere scholen gaan, komen 1 uur later op de lessen. (Zie de lesuren). De prikkaartenactie t.b.v. "Vreugde geven is vreugde beleven" heeft als eindresultaat 560, Jongens en meisjes en alle milde prik kers, namens het K.N.G.V. onze har- ■fcijke dank. ™Turnpakjes en turnbroekjes evenals emblemen en insignes zijn bij de ver eniging te bekomen, inlichtingen bij P. Dekker, Wlibelminastraat 85. De lesuren zijn dinsdag: 3.45-4.45 kleutermeisjes: ,45-5.45 meisjes 6-7 jaar; 5.45-6.45 'eisjes 8-9 jaar; 7-8 uur adsp. dames -15 jaar: 8-9 uur dames: 9-10 uur sen. heren (heren op deze afd. zijn wel kom). donderdag: 3.45-4.45 kleuterjongens: 4.45-5.45 jongens 6-10 jaar; 5.45-6.45 meisjes 10-11 jaar; 6.45-7.45 meisjes 12-13 jaar: 8-9 uur sel. pl. meisjes; 9-10 uur sen. dames. vrijdag 7-8 uur jongens 10-15 jaar; 8-9 uur dames; 9-10 uur huisvrouwen- gymnastiek. Wij vernemen dat het echtpaar Henk Beukers en Aga- tha Smit, onlangs geëmigreerd uit resp. Bergen en Egmond-Binnen en nu op vakantie in Holland, het plan hebben voor belangstellenden dia's te vertonen van hun nieuwe vaderland Australië. Zij doen dit op maandag avond 21 augustus in café Tervoort, te beginnen om 8 uur. Iedere belang stellende is welkom; dat wij in Egmond-Binnen voor garage Chris Baltus een bijzonder mooie auto aantroffen, die bij nadere infor maite de nieuwe FIAT 125 bleek te zijn, die daar juist was gearriveerd. Wij maakten een plaatje van de wa gen die u in een advertentie in ons blad aantreft. In tijd van een week verkocht de heer Baltus er vier; dat bij voldoende deelname een EHBO- cursus wordt georganiseerd in het Wit-Gele Kruisgebouw te Egmond- Binnen door dokter Versteegh en zuster Korse. De cursus duurt 26 les- avonden van twee uur. De minimum leeftijd voor deelname is 16 jaar. Wij verwijzen u voor verdere bijzonder heden naar de advertentie in dit blad; Voorstraat 125 Telefoon 1314 rs j 4- Programma donderdag 17 augustus Foresters 1 - Zeevogels 1 6.30 uur Zondag 20 augustus S.V.A.-tournooi te Assendelft. Berdos 1 - Zeevogels 1 11 uur Weslfriezen 1 - Zeevogels 1 13.40 uur Vertrek 10.15 uur van 10 augustus 1967 A 1 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 30 2 J. Huiberts - P. Wittebrood 29Va 3 J. Heddes - A. Scholte 26Vz 4 Hallewas - de Goede 221/z 5 Hopman - Koper 22lls 6 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 22 S1MON C. JANSEN IN LAATSTE ZOMERAVOND CONCERT De bekende organist Simon C. Jansen, die reeds meerdere malen in de Oud-Katholieke Kerk concerteerde, ver zorgt woensdagavond 23 augustus a.s. het laatste zomeravondcon cert. Uit het program ma César Franck Choral III; L. Nic.Clé- rambault: Suite du pre mier ton; Herman Stra- tegiefNegen Korte Inventionen; Georg Friedrich Handel: Alle gro uit concert in F.gr. De avond wordt beslo ten met 3 werken van Johann Sebastian Bach. Aanvang 20.00 uur. Het optreden van de Amsterdamse politiekapel in Egmond aan Zee is een zeer geslaagde en bijzonder gezellige avond geworden. Op uitnodiging van de VW bracht de kapel een uitgebreid en gevarieerd repertoire, dat bij de duizenden belangstellenden een aan dachtig gehoor vond. Op hel Pomp- plein was een mobiele muziektent ge plaatst, waaromheen een aantal drang hekken voor de afzetting zorgden. Hel vjoltallige politieapparaat, aangevuld met reservepolitie handhaafde de orde, die op geen enkele wijze verstoord werd* Voor deze avond was de Voorstraat voor alle verkeer gesloten, waardoor een gote rust en een bijzonder gezellige sfeer werd verkregen. De duizenden belangstellenden konden hierdoor onge stoord genieten van een muzikale top prestatie, terwijl de sfeer zijn hoogte punt bereikte, toen aan het eind van het programma een polonaise werd in gezet, waardoor velen tenslotte rond het Pompplein hosten, zowel jong als oud. De spontane reactie van de gasten en het Egmondse publiek bleek voor de muzikanten een openbaring, waardoor hun eigen enthousiasme nog meer werd opgevoerd. Hr. Volk - J. Horio Wesselius - Dekker 29 Mevr. Koolhaas - Klay 28 Rosing - Rosing 27Va mevr. Wittebr. - mevr. Huiberts 26l/z Fam. van der Linden 21 Va Dames Kingsma - Roos 15Va De opkomst was niet zo groot als de eerste keer, maar over het geheel ge nomen zijn de VVV drives toch wel geslaagd. Een woord van dank aan de VW voor de medewerking en mogen we het volgend jaar weer op U rekenen en financieel iets beter. Programma donderdag 17 augustus Egmondia 1 - St. Adelbert 1 7 uur Egmondia 2 - St. Adelbert 2 7 uur Programma zondag 20 augustus R.K.A.F.C.-tournooi Egmondia 1 - RKAFC 1 Egmondia 2 - RKAFC 2 Egmondia 3 - ADO 3 Egmondia 4 - ADO 4 Alle wedstrijden op het RKAFC-terrein aan de Hoeverweg te Alkmaar. 2.30 uur 11.30 uur 11.30 uur 2.30 uur EGMOND AAN ZEE r.k. kerk, Wilhelminastraat 12 zaterdag 19 en 20 uur; zondag 7.30, 9.30, 11.00, 19.00 en 20.00 uur. o.k. kerk, Voorstraat 112 8 uur H. Mis, 10 uur hoogmis en 7 uur vespers. Ned. Herv. Kerk: 9 uu; kinderdienst; 10 uur en 19.30 u. Duitse dienst. Ger. kerk, Pr. Hendrikstraat tot juni: 10 uur en 5 uur. V.a. zondag 4 juni t/m 6 augustus: 8.30, 10 en 19 uur. EGMOND AAN DE HOEF r.k .kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 8.45 en 10.30 uur. EGMOND-BINNEN r.k. kerk: zaterdag 19.15 uur. Zondag 7.30, 9.30 en 11.15 uur tot juni. St. Adelbertusabdij 9.30 uur hoogmis, 5 uur vespers, completen 20.30 uur. Ned. Herv. Kerk: 10 uur. dat de r.k. scholen te Egmond aan de Hoef vanaf heden een kwartier eerder beginnen. Tot nu toe was het steeds kwart voor negen, nu wordt dat dus half negen. De school is dus ook een kwartier eerder uit; dat het telefoonverkeer vanuit de Egnionden de laatste dagen zeer veel stagnatie ondervindt. Het is op bepaalde lijden van de dag haast niet mogelijk om interlokaal te telefoneren. Wij hebben ons tot de PTT ge wend, afd. storingen. Onze toestellen bleken in orde. Na speuringen in de centrale brachten aan het licht, dat er een zeer intensief gebruik werd gemaakt van de interlo kale lijnen. Dit is het gevolg van het grote aantal gasten, dat momenteel in de Egnion den vertoeft. In september zal het dus wel weer beter wor den; dat te Egmond a.d. Hoef enkele grote lichtmasten zijn geplaatst met verlichte bewijzering. Dit is een grote vooruitgang en 't zal de bezoekers van de Eg- monden dankbaar stemmen, deze service te ontmoeten; dat, om nog even bü verlichting te blijven, steeds meer de klacht wordt gehoord van gas ten, dat de toegangswegen naar de Egmonden, dus de Hoeverweg, de Zeeweg en de Herenweg zowel ten zuiden als ten noorden van Egmond aan de Hoef zo slecht zijn ver licht. Door de aanhoudende reclame van de VW's hebben de Egmonden bij de gasten de naam gekregen van een groot recreatiecentrum en een spe cifiek toeristisch gebied. En dat is dan ook het geval. Maar zij hebben geen ongelijk, wan neer zij zeggen, dal de toe gangswegen naar dit toeris tisch gebied maar zeer pover zijn, speciaal waar het 'cc wegaccommodatic betreft. Misschien zit hier een stimu- lance lot te nemen aktivitei- ten in. De Egmonden moeten steeds meer gebracht worden aan de bezoekers van nu en de toekomst. Dan is het ook zaak, dat de entourage aan de werkelijkheid beantwoord; dat wij u nog eens herinneren aan de inidgetgolfwedstrijden, die op de bekende baan "De Kolle" aan de Julianastraat worden gehouden op zaterdag de 26e augustus. Er zijn totaal 6 prachtige bekers beschikbaar, drie voor volwassenen en drie voor kinderen. Men leze ook de advertentie in dit blad; dat op vrijdag 18 augustus a.s. pater A. van Zwicten tot pas toor van de r.k. parochie te Egmond aan Zee zal worden geinstalleerd. De Eucharistie viering, waaronder de installa tie zal plaats vinden vangt aan om 19.30 uur, terwijl daarna van 20.45 tot 21.45 uur in de aula van het kindertehuis St. Joseph de gelegenheid bestaat met de nieuwe pastoor kennis te maken. Het kerkbestuur stelt prijs op ieders belangstel ling; dat tegenover het WV-bureau te Egmond aan Zee een rckla- mebord is geplaatst, waarop een aantal zaken van het dorp slaan vermeld, die hun vesti ging ter plaatse hebben. Tus sen deze aanduidingen is de plattegrond van Egmond aan Zee aangebracht, waarop de diverse punten nog eens dui delijk worden aangegeven. Wij kunnen ons herinneren, dat er in het voorjaar besprekingen zijn geweest tussen het mid- denstandsbestuur en het VVV- bestuur, om tot een dergelijke opzet te komen. Er waren toen allerlei bezwaren, waar van de kosten de belangrijkste waren. Voorlopig kwam er niets van. Nu heeft een niet hier ter plaatse gevestigde on derneming los van de bestaan de plannen het initiatief ter hand genomen en een aantal zaken bereid gevonden, hun reclame op dit bord te plaat- sen. Kosten? Belangrijk meer; VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1