25 69 69 98 69 ICort Nieuws Doe de was met Essogas, gehaald bij SCHOTVANGER T WOUD 2 21. Derby-Up 2 fles Riedel 4 Okees Supermarkt TELEF. 1370 Kop en schotel 98 ct. LANDBOUWSCHOOL WORDT OPGEHEVEN Mgr. G. A. v. Kleef Taxi tel. 1900 VKTberkhout DE „HENRY DUNANT" 20 SEPT. 1967 NO. 796 3 Mentos 69 3 Mars 69 4 Party 92 5 Milky Way 69 4 rol drop met hippe speld Grote zak Engelse pepermunt 69 6 Van Houten repen 89 22 rol Drups 98 Borrelglaasjes, per stuk Melkbekers per stuk 1 blik Appelmoes van 89 voor Verpakte zuurkool 48 Verpakte rode kool 55 Verpakte rode biet 59 Waspeen 1 kg. 49 Zoete Bloemee's 2 kg 98 James Greeve 2 kg 98 Moesappelen 2 kg 98 Stoofperen 3 pond 98 Handperen per zak 98 9 Perssinaasappelen 98 Tomaten per pond 45 Aardappelen 2Va kg 2 Sinas 2 Gazeuse met sleutelhanger met sleutelhanger met sleutelhanger VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN UitgaveDrukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. De lagere landbouwschool aan de Herenweg te Egmond-Binnen zal rond Kerstmis van dit jaar definitief haar poorten sluiten. Hiermede komt dan jammerllijk genoeg een einde aan het landbouwonderwijs in 'de Egmonden. Niettemin zullen de jongens uit Eg- mond en wijde omgeving wel agrarisch gevormd kunnen worden, maar dan moeten zij naar Castricum gaan, waar een geheel nieuwe landbouwschool be gin 1968 haar poorten zal openen. Deze geheel nieuwe school is eigenlijk ku^^ nen ontstaan door de opheffing van landbouwscholen in Egmond-Binnen en Beverwijk. In Castricum zal les gegeven worden o.a. in veeteelt, akker- en weidebouw, groenteteelt, bollenteelt, tuinaanleg en -onderhoud en bloemsierkunst. De leerkrachten van Egmond-BinnWr en Beverwijk zullen overgaan naar de school in Castricum. Reeds 80 leer lingen staan ingeschreven. Het school gebouw te Egmond-Binnen, dat eigen dom is van de gemeente, zal dus nu 'n andere bestemming dienen te krijgen. Welke dit zal zijn, is op dit moment nog niet met zekerheid te zeggen. Het is wellicht nuttig voor ons gemeentebe stuur om tijdig haar gedachten op dit punt te concentreren. In onderwijs en andere kringen te Egmond-Binnen is men niet zo gelukkig met stopzetten van het landbouwonderwijs. Men heeft een gegronde vrees, dat de plannen, die men in behandeling heeft, hierdoor wel eens niet gerealiseerd kunnen worden. Op zondag 17 september j.1. is in alle oud-katholieke kerken bekend gemaakt, dat de op 5 september j.1. tot bisschop van Haarlem van de oud-katholieke kerk verkozen pastoor G. A. v. Kleef, zijn verkiezing heeft aanvaard en dat sinds 14 september j.1. het bestuur van het bisdom Haarlem in zijn handen is overgegaan. Mgr. van Kleef is geboren op 19 juli 1922 in Meeskirch (Duitsland), waar zijn vader prof. B. A. v. Kleef de oud- katholieke gemeente als pastoor diende. Toen zijn vader in 1926 pastoor werd van de parochie van de h. Agnes te Egmond aan Zee, kwam de zoon in Egmond wonen, alwaar hij de lagere school bezocht, terwijl hij later het gymnasiale onderwijs volgde in Alk maar. Het einddiploma van het gymnasium werd echter behaald te Amersfoort, daar zijn vader inmiddels tot president van het seminarie te Amersfoort was benoemd. In 1946 weid hij tot priester gewijd te Utrecht, waarna hem de zorg werd toevertrouwd over de parochie van Leiden. Begin 1951 werd hij over geplaatst naar Gouda en vandaar in 1953 naar Rotterdam, waar hij tot op heden pastoor was van de parochie van de heiligen Petrus en Paulus aan dc Nieuwe Binnenweg. Met vrouw en vier zonen hoopt hij zich zo spoedig moge lijk in het bisdom te vestigen. Waar en wanneer de bisschopswij ding zal plaatsvinden is momenteel nog niet bekend, maar ongetwijfeld zal deze plechtigheid mettertijd door velen wor den bijgewoond, onder wie natuurlijk vele egmonders, die uit vroeger jaren de nieuwe bisschop nog kennen, hetzij van school, hetzij uit anderen hoofde. De "derper lucht" is hem niet vreemd, iets waarover de oud-katholieke gelo vigen, /ch mogen verblijden. Maar evenzeeÉjp.ogen gelovigen van de ande re kerken zich verheugen gezien de ve le en diepgaande contacten, die momen teel reeds bestaan tussen de nieuwe bisschop en dienaren van zusterkerken. dat ook de heer Niekerk zyn winkel een nieuw gezicht gaat geven. Deze ban ketbakkerszaak aan de Julianastraat krijgt een geheel ander karakter, zo wel het exterieur als het interieur wordt naar de eisen van deze tijd ge moderniseerd, zodat het prettig win kelen wordt in deze winkel; Voorstraat 125 Telefoon 1314 dat, om op zakengebied te blijven, de heer Wesselingh aan de Voorstraat 102 een geheel nieuwe showroom gaat inrichten op het gebied van sa nitair, gaskachels, gasfornuizen en verdere gastoestellen, alles afgestemd op het toekomstige aardgas; Vervolg pagina 2 De ^wegommerkerk is bijna niet meer. CT slopershamers gaan gestadig hun gang en zoals U op onderstaande foto kunt zien, zal het niet zo heel erg lang meer duren of we kunnen zeggen: „hier stond vroeger de Rinnegommer- ■kerk". Zaterdag 16 september vond te IJmui den de ontscheping plaats van de pa- tienten, die met het hospitaalschip van het Rode Kruis "Henry Dunant", een week lang over diverse binnenwateren van ons land hadden gevaren. Wij hebben de "Henry Dunant" op zijn vakantietocht een bezoek gebracht toen hij afgemeerd lag in het Noord hollands kanaal te 't Zand. Dit prachtige hospitaalschip met zijn ziekenzalen, voorzien van een fantas tische medische outillage en zeer veel comfort, vervoerde ook twee van onze zieke medemensen uil Egmond aan Zee namelijk mevrouw A. de Boer en me vrouw A. Bas. Deze hebben ondervon den wat hel Rode Kruis voor ons kan betekenen. Op de "Henry Dunant" wer den wij rondgeleid door de zeereerwaar- de Heer Pastoor Zwart van de O. K. Kerk te Zaandam, die vroeger als ka pelaan in Egmond aan Zee heeft ge staan. Het is een niet te beschrijven bele venis te zien hoe dankbaar en blij de vakantievierende patiënten waren. De zorg aan hen besteed is dan ook zo ge weldig en zo intens gemeend, omdat het mede door diverse vrijwilligers ge daan wordt. Zelden hebben wij ooit dankbaarder patiënten meegemaakt. Het is goed, dachten wij, wanneer wij gezonde mensen dit liefdewerk met onze liefdewerk belonen. Hierdoor kunnen wij onze zieke medemens een prachtige vakantieweek aanbieden. Uw gift aan 't Rode Kruis is werkelijk goed besteed. De jonge ondernemer Gerard Groot trekt sinds enige dagen aller aandacht in Egmond aan de Hoef met zijn prach" tige zelfbedieningswagen. Met deze wa gen handhaaft hij zijn melkwijk en biedt tevens de klanten in zijn wijk een unieke service door hen in de gelegen heid te stellen naast zuivelproducten ook diverse levensmiddelen te kunnen betrekken. Wij hopen dat zijn gedurfde initiatief voldoende weerklank zal vin den bij zijn cliënten. Wij vernemen dat er onder de Egmondse bevolking behoefte bestaat aan wandelen. Een wandelclub in de drie Egmonden zou de oplossing zijn om verschillende tochten voor de liefhebbers te orga niseren; dat de slagerij van de heer KI. Lampe aan de Voorstraat een inwendige ver andering ondergaat, een geheel nieuw plafond en een nieuwe betegeling zullen deze zaak een fleurig en fris geheel geven;

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1