Geef cachet aan uw correspondenl tie f mm De sensatie f 297,50 Raad Egmond a. Zee OPROEP DE LEEUW kanariezaad Textielhandel Adverteer NU in dit blad vloer bedekking Fa. Scholten niet op de markt VAN DUIN poelier Gevraagd narcissen- land Adverteer in dit blad Kort Nieuws Meisje gevraagd Fa. Fred. Sax, N.2. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 R-K kleuterschool tweede Sokaal Christen Vrouwenbond oksnieuws Een iaat evenement De Egmonden viste volop Zeevogels Egmondzeeër Reddingbrigade Hoog water VVV Egm. a/d Hoef Handbal Egmondia Egmondia Op woensdag 4 oktober '67 hopen onze lieve ouders en grootouders T. ZWAAN i en C. ZWAAN LEIJEN de dag te herdenken, dat zij 40 jaar geleden in het i huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang door God gespaard mogen blijven, is de wens van hun dank- bare kinderen. M. Morsch-Zwaan H. Morsch 1 Marliesje en Henkie i C. Gravemaker-Zwaan 1 K. Gravemaker i Engel, Ton en Karin i Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 62 Gelegenheid tot feliciteren van 4-5.30 uur in restau- 1 rant "Het Roode Hert". BESTEL DEZE WEEK OP DE MARKT UW 25 kilo voor 25, Tropisch, 25 kilo v. 22,50 Parkietenzaad, 25 kilo 20,-- Ook verkrijgbaar per 10 kilo VOGELHANDEL Zaandam v.h. De Blousjeskoning biedt tegen zeer GEREDU CEERDE PRIJZEN kinder en herentruien, Helanca- broeken. Donderdags op de markt in Egmond aan Zee 's Winters komen wij bij U aan huis. tapijtjes, overgordijnen, tapiflex. Velours 120 breed van 18,95 NU - 10,95 Alles voor uw woning kunt u vinden op de markt te Eg- mond aan Zee. BEVERWIJK WIJ ZIJN EEN WEEK WEGENS VAKANTIE te Egmond aan Zee. WILD EN GEVOGELTE (R-37) voor contractteelt INL. J. BAKKER Krijt 14 Telefoon 1435 EGMOND-BINNEN iop 2 oktober a.s. j>|onze ouders tl Cornelis Zwart hopen| Arendje Zwart-Krab ||hun 45-jarig huwelijksfeest^ ^te vieren. Kinderen J| en kleinkinderen® Egmond aan Zee x Plantsoenstraat 16 (R-38)® G. F. M. Versteegh arts. Afwezig van 22 september tot II oktober Voor spoedgevallen neemt waar dokter Helle, Egmond aan Zee. dat de collecte t.b.v. het Koningin Wil- helminafonds in Egmond aan Zee het bedrag van f 1.452,27 heeft opge bracht. Allen die hebben meegewerkt de collecte te doen slagen wordt dank gebracht; dat zaterdag j.1. op de Zeeweg naar Heiloo een auto is omgekanteld met als inzittenden 2 dames, die te gezel lig met elkaar aan het converseren waren, waardoor zij minder aandacht hadden voor de weg en toen de berm verkozen. Gelukkig konden zij zich zelf redden. Attent zijn tijdens het rijden blijft toch geboden; dat het in aanbouw zijnde jeugdhuis aan de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee bijna gereed is, zodat ook de jeugd van Egmond aan Zee een onderdak kan vinden om er hun ta lenten te spuien; dat het vrouwengilde van Egmond aan de Hoef vandaag 20 september haar eerste bijeenkomst zal houden in ho tel Verdegaal. De avond begint om 8 uur en is ook voor niet-leden tegen betaling van 1,-toegankelijk. Een onderdeel van de avond zal bestaan uil een modeshow; dat op maandag 25 september in het o.k. verenigingsgebouw een missie avond wordt gehouden, t.w. voor het missiegebied in Z. Afrika. Dr. Robert Ingle, geneesheer-directeur van het Allerheiligen-ziekenhuis vergezeld van pastoor Young zullen U een inzicht geven van hun werkzaamheden in hun missiegebied; dat de hervormde vrouwenvereniging van Egmond aan de Hoef- weer haar jaarlijkse tentoonstelling organiseert in de oude pastorie aan de Slotweg. Het is een bekend feit, dat deze da mes U fraaie handwerken zullen to nen, zie verdere mededeling in de ad vertentie van dit blad; dat het comité bejaardenbelangen te Egmond-Binnen in het afgelopen sei zoen met groot succes twee vakantie weken heeft georganiseerd. Een week werd doorgebracht in het vormings centrum te Hoorn, de tweede week in de Volkshogeschool te Havelte. Indien U dit prachtige werk voor de bejaarden van alle gezindten wilt steunen door 4,of 8,per jaar te betalen, dan kunt U zich op geven bij de voorzitter van het comi té, de heer P.J.J. Kraakman, Heren weg 75, Egmond-Binnen; dat de opbrengst van de collecte van 't Kon. Wilhelminafonds t.b.v. de Kan kerbestrijding in Egmond-Binnen 576,71 heeft opgebracht. Hartelijk dank aan alle goede gevers en geef sters en aan de collectanten voor hun geweldig werk. dat er in de Egmonden nog diverse gas ten op vakantie zijn, maar dat er voor hen 's avonds niets meer te doen is. De maand september wordt al te veel als een wintermaand in de Eg- monden beschouwt, dit is misschien een stimulans om in de komende ja ren wat meer aktiviteiten te ontplooi en door onze eigen verenigingen, zo als de drumband, gymnastiekvereni ging, boksclub, toneel enz. meer voor het voetlicht te laten treden; voor hele dagen of dag en nacht Niet beneden 17 jaar. MEVR. HELLE Voorstraat 47, Egmond aan Zee Telefoon 1252 REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235,— REMINGTON Portable „Idool" 198,— is de nieuwe electrische Remington telmachine REMINGTON Portable „Elitra" 218,— REMINGTON Telmachine Electr. neg. sald. 595,— Stalen bureaus Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 Dinsdagavond 19 september zag de Raad van Egmond aan Zee zich ge plaatst voor de behandeling van een 14 punten tellende agenda. Na 40 minuten reeds kon de voorzitter de vergadering sluiten. In deze 40 minuten kreeg het open baar en het bijzonder onderwijs resp. f 1.462,en f 3.480,35 voo^kle aan schaf van leermiddelen. Aan het begin van deze vergadering maakte de voorzitter bekend dat de R.K. Kleuterschool vergunning heeft ge kregen voor de bouw van een tweede lokaal. Ook gaven de Egmondse raadsleden toe stemming tot de verkoop totaal pl.m. 5100 M2 bouwgrond .S^diverse personen. Bijna 4000 M2 hiervan is be stemd voor hotel- of pensionbouw. De prijzen van de stukken bouwgrond va rieerden van pl.m. f 35,tot f 60, per M2. Gebleken is dat het Robbenzand qua oppervlakte te klein is om daar op gun stige wijze ook nog een hertenkamp in te projecteren. Wil men in Egmond aan Zee toch nog overgaan tot de aanleg van een hertenkamp dan kan dit vol gens deskundigen het beste gesitueerd worden in het uitbreidingsplan-Noord. Het gevoelen van de Raad om de ge meente Egmond aan Zee en Egmond- Binnen tot één gemeente samen te voe gen werd nog niet kenbaar gemaakt, omdat de raadsleden zich eerst nog in tens willen verdiepen in de problema tiek die hiermee samenhangt. Er is namelijk een lijvig rapport „ter Veen" verschenen over deze samenvoe ging, waarin gesuggereerd wordt dat het beter zou zijn wanneer beide gemeenten tot één gemeente zou samensmelten. Allereerst zal echter aan Gedeputeerde Staten verzocht worden de datum waar op uitsluitsel gegeven moet worden op te schorten tot 1 januari 1968. De Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling de Egmonden komt dinsdag 26 september bijeen 's avonds om 8 uur in de zijzaal van de Gereformeerde Kerk en de spreker op deze avond is de Z.E. Heer Pastoor T. Horstman van de Oud" Katholieke Kerk. Onderwerp „Ontwik kelingshulp als opdracht van de Chris ten". Ook nietleden die deze avond avond willen meemaken zijn van harte wel kom. De leden komen vanzelfsprekend zoveel mogelijk op deze avond. Na 'n vakantie van enkele maanden hopen wij :er velen te ontmoeten. A.s. vrijdag zullen Egmondse boksers weer in aktie komen en wel in Zaan dam des avonds om 8 uur. Er zullen •komen voor Egmond in welterge- ;ht P. Dekker, in halfzwaar gewicht J. Stam, Siegfried Werner en B. de Groot. Verder heeft de Egmondse boks vereniging verschillende aanbiedingen gehad om te komen boksen, o.a. van de bekende bokspromotor Theo Huize naar uit Rotterdam. Wie zaterdagavond j.1. langs de Bou levard liep, kreeg onwillekeurig de ge dacht, dat er die avond in Egmond op het strand een vuurwerk zou worden afgestoken, bij nadere informatie bleek het de brandstapel te zijn, welke zoals reeds eerder in dit blad was aangekon digd, door de E.R.B. op het strand voor de hoofdpost was aangelegd. Om ongeveer 8 uur werd de brand in de enorme houtstapel gestoken en verspreidde zich een zee van licht over het strand. Voor het strand naar de Boulevard kijkend bleek dat heel wat mensen voor deze brandstapel de wan deling naar de Boulevard hadden ge maakt, een grote menigte sloeg het af scheid van de E.R.B. van het seizoen 1967 gade, en was het er over eens dat deze brandstapel weer grootser dan het voorgaande jaar was. Binnenin de bri- gadepost ging het feest nog even door, een feest dat door de leden der brigade volkomen verdiend was. Het idee van de Amerikaanse fuif, iedereen neemt wat mee, is door de leden goed in prak tijk gebracht. In de wedstrijd 10 september j.1. wa ren het vooral v. Pel, Krab en Hotten- tot die domineerden. Eerstgenoemde bleef evenwel duidelijk de meerdere. De 2de wedstrijd op 17 september gooide evenwel de gehele competitie stand door elkaar. Op magistrale wijze was het Krab die z'n sportbroeders op overweldigende wijze zijn wil oplegde, de leiding der competitie op v. Pel ver overde en met 251 punten 't clubkam pioenschap 1967-1968 veroverde. Bravo Glijn, onze gelukwensen. De uitslag I. G. Krab, 2. S. Hopman, 3. P. Hop man, 4. J. Kareis, 5. D. Castricum, 6. K. Schoenmaker, 7. J. Peetoom, 8. J. Bos, 9. A. Warmerdam, 10. D. Wijker, II. G. Kleverlaan. Voor beide wedstrijden was grote be langstelling en er werden in totaal 1301 vissen gevangen. 30 september van 2- 4.30 uur n.m. zal er een wedstrijd zijn op alle catogoriën vis met 2 hengels. Enige kennisgeving. De leden worden er aan herinnert, dat hun vergunning strikt persoonlijk is, en uitsluitend voor 2 hengels. Over treding is strafbaar en zal worden be boet. De Secretaris, aan alle inwoners van Egmond aan Zee, welke in het seizoen 1968 willen verhuren en (nog) geen lid zijn van de V.V.V. "Egmond aan Zee". Het samenstellen van de gidsen voor o.a. gemeubileerd verhuur en verhuur van kamers met ontbijt is momenteel in volle gang. De ervaring is, dat wan neer de diverse gidsen gereed zijn, veel nieuwe leden zich komen aanmelden. Indien U voornemens bent in het sei zoen 1968 te gaan verhuren, kunt U zich nu reeds als lid van de V.V.V. laten inschrijven, zodat Uw naam en adres in de gids kan worden opgeno men. Mochten toekomstige bewoners van de nog nieuw te bouwen woningen in plan Zuid hun huisnummer nog niet weten, kunt U dit opvragen bij het gemeente huis. U kunt zich vanaf heden dagelijks op geven aan het V.V.V.-kantoor aan de Voorstraat, waarna U later nadere in formatie ontvangt. Wij verzoeken U wel, dit dan vóór 1 oktober a.s. te doen, omdat dan de diverse gidsen wor den vastgesteld. Bestuur V.V.V. "EGMOND AAN ZEE". Programma zondag 24 september Limmen 1 - Zeevogels 1 2.30 uur Zeevogels 2 - Foresters 3 2.30 uur Zeevogels 3 - Koedijk 3 11 uur Vitesse 7 - Zeevogels 4 2.30 uur Jun.: Meerv. 1 - Zeevogels 1 12 uur Jun. Zeevogels 2 - Vitesse 4 12.45 uur Adsp. Egmondia a - Zeevogels a 12u. Go Ahead b - Zeevogels b 4.15 uur op zaterdag 23 september Pupillen: Egm. a - Zeevogels a 3.30 Zeevogels b is vrij. TRAINING JUNIOREN: In plaats van de woensdagen 20 en 27 september, is er trainen op de vrijdagen 22 en 29 september. Aanvang 8 uur. Gevonden een paar voetbalschoenen en op het veld een blauw kinderjack. Te bevragen bij C. de Raadt, Juliana' weg. Monnikendam Egmondia Het is Egmondia jammer genoeg niet gelukt om in de moeilijke uitwedstrijd de volle winst te behalen, hoewel het gelijke spel dik verdiend was. Nu we twee tegenstanders van formaat hebben gehad, hebben we alle hoop voor het verdere verloop van de competitie. Vanaf heden bestaat de gelegenheid zich op te geven als lid of adsp.-lid bij de volgende adressen A. Zwart, Julianastraat 7„ C. Zwart, Torensduin 10, J. Zwart, Jacob Schol plantsoen 6, Egmond aan Zee. Eisen voor toelating Leeftijd tenminste 13 jaar. Zwemdiplo ma A en B, of lerend voor het B-diplo ma of E.H.B.O.-diploma. TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 20 4.5917.17 Donderdag 21 5.28—17.45 Vrijdag 22 5.56—18.11 Zaterdag 23 6.25—18.39 Zondag 24 6.55—19.10 Maandag 25 7.29—19.47 Dinsdag 26 8.1320.35 Woensdag 27 9.0921.40 Donderdag 28 10.26—23.19 Het lage water is ongeveer 8 uur iater als de boven aangegeven tijden. Hier volgt de uitslag van onze teken wedstrijd. Er waren vele goede inzen dingen en het was dan ook moeilijk voor de jury om hun keus te bepalen. Tenslotte zijn de prijzen gevallen op de tekeningen van Kees Wijnands, 15 jaar, Pisuisselaan 17, Amsterdam Osdorp; Hans Werner Richardt, 11 jaar, 47 Hamm, Freilig- rathstr. 24; Olette de Vries, 11 jaar, Graaf Dirkplein 10, Egmond a.d. Hoef; Heddy Ynterna, 11 jaar, Kruisstr. 32„ Hoorn; Tonneke Meyer, 8 jaar, Sirius- str. 24, Amsterdam N.; Jolke de Vries, 8 jaar, Graaf Dirkplein 10, Egmond a. d. Hoef; Anja Baltus, 5 jaar, Beatrix- laan 3, Egmond a.d. Hoef; Angelika Garbosnik, 6 jaar, Schweizerstrasse 54, Duisburg. We danken de jury voor hun moei lijke taak. De jury bestond uitHr. E. v. Uitert, Docent Rijksacedemie van Beeldende Kunst, Utrecht; Mevr. D.A. v. Uitert-Kaltofen, lerares tekenen. Uitslagen 17 september 1967 Sen. Egmondia a - Duboca 1 31 Sen. FSA - - Egmondia a 43 Jun. Kolping 1 - Egmondia 1 51 Jun. CSV 2 - Egmondia 2 53 Jun. St. George 3 - Egmondia 3 70 Adsp. Foresters 1 - Egmondia 1 13 Programma 24 septemer Sen. Valken 1 - Egmondia 1 13.00 uur Scheidsrechter K. Stammes Sen. Egmondia 2 - Alkmaar 2 15.00 uur Scheidsrechter Mej. Koeman Jun. Egmondia 1 - A.O.G. - 13.30 uur Scheidsrechter Mej. Koeman Jun. Egmondia 2 - HVA 2 13.30 uur Scheidsrechter J. Oudhuis Jun. Schagen 2 - Egmondia 3 10.00 uur Scheidsrechter Mevr. Zut Adsp. Egmondia 1 - DTS 15.00 uur Scheidsrechter J. Oudhuis Willen de speelsters er goede nota van nemen dat zij 15 minuten voor de wed strijden aanwezig zijn. Programma zondag 24 september Egmondia 1 - CSV 1 2.30 uur HRC 3 - Egmondia 2 11 uur Vertrek per bus 9.30 uur Egmondia 3 - Go Ahead 2 10 uur Hugo Boys 3 - Egmondia 4 12 uur Egmondia 5 - Uitgeest 2 10 uur Adelbert 5 - Egmondia 6 2.30 uur Jun.: Go Ahead - Egmondia 10 uur Adsp. Egmondia a - Zeevogels a 12 u. Programma zaterdag 23 september Adsp. Egmondia b - HSV d 4.15 uur Egmondia c - Duinranders b 3 uur St. Adelbert c - Egmondia d 3 uur Afberichten alleen bij J. F. Dekker, Ju lianastraat 62.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 2