MET DE EGMONDEN BiS Bisschopswijding in Egmond aan Zee Vf£?BERKHOUT Zysters verlaten Egmond I BOKSEN Mededeling Nieuw orgel in Geref. Kerk Hoog water UNICEF Verandering in Koloniehuis St. Jozef Bridgeclub „De Egmonden" De allerbeste klompen gemaakt van het allerbeste hout worden geleverd door Schotvanger 't Woud 27 SEPT. 1967 NO. 797 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. De parochie van de H. Agnes verwacht hoogwaardigheids bekleders uit binnen- en buitenland i. [:;r r~ De Oud-Katholieke kerk van St. Agnes, dominerend in het dorpsbeeld van Eg mond, verheven tot wijdingskerk van de nieuwe bisschop. Verrassend en onverwacht is het heuglijke nieuws gekomen, dat in de kerk van de Oud-Katholieke parochie van St. Agnes aan de Voorstraat de plechtige wijding zal plaats hebben tot bisschop van pastoor G. A. van Kleef. Dit zeer verheugende bericht werd ons persoonlijk door pastoor T. Horstman medegedeeld. Tot voor kort was nog niet bekend waar de wijding zou plaats vinden van de nieuwe bisschop van het bisdom Haarlem van de Oud-Katholieke kerk. Dat Egmond aan Zee de zeer unieke beurt ten deel valt ooit eens een bis schopswijding mee te maken, mag als een uitzonderlijk hoge eer worden be schouwd. Deze eer geldt tevens pastoor Horstman, die met het bisdom nauwe relaties onderhoudt. De bischopswijding zal naar verwach ting door honderden worden bijge woond. Bisschoppen uit Frankrijk, Duitsland en Engeland van verschillen de kerken wonen de plechtigheid in Eg mond aan Zee bij en zullen daadwer kelijk deelnemen aan de wijding door handoplegging van de jonge bisschop. In het vorige "CONTACT" schreven wij reeds uitgebreid over de levensloop van Mgr. van Kleef, wiens vader in '26 pastoor van Egmond aan Zee werd. De nieuwe bisschop werd zelf in Duitsland geboren, maar in Utrecht in 1946 pries ter gewijd. Zijn laatste pastoraat was in de havenstad Rotterdam. Gezien zijn grote zielzox-gelijke ervaring en zijn vriendschap met vooraanstaanden uit andere kerken, mag de benoeming van de bisschop als een grote blijdschap worden aanvaard. VOORBEREIDING Het spreekt vanzelf dat er reeds druk voorbereidingen worden getroffen voor de wijding op zaterdag 28 oktober. Tal van oud-Egmonders kennen de nieuwe bisschop zelfs van de schoolbanken in de periode toen zijn vader pastoor was van de parochie van St. Agnes. Vooral voor hen zal het een grote ervaring zijn, om te zien dat hun oud-schoolka- meraad de hoge wijding van bisschop ontvangt. De plechtigheid is op genoem de zaterdag om half elf. Vrouwengilde Egmond a. d. Hoef Na een goed bezochte Eucharistie viering kwamen ruim 80 dames naar "Het Roode Hert". Hier was het goed toeven'n goed verwarmde zaal, gezel lige muziek, 'n smakelijke traclatie en bovenal een modeshow, die klonk als een klok. De Firma Stevens uit Castri- cum toonde een schier eindeloze collec tie japonnen, pakjes, jassen etc. in alle maten en stijlen, maar vooral ook in prijzen, die merendeels zeer redelijk wa ren. Na afloop vertolkte Presidente ons aller dank aan alle medewerksters(ers), - het waren er liefst 15 - van de firma Stevens, die ons door hun activiteiten bijna het voetbalduel van het jaar had den doen vergeten. Ter attentie de feestavond is nu de finitief op zaterdag 11 novemberde aardgasavond is dientengevolge verscho ven naar 12 februari 1968. Over ok tober krijgt U nog nader bericht. Voor de wedstrijden in Zaandam zou den oorspronkelijk vier Egmondse bok sers uitkomen. Door een blessure van P. Dekker en afwezigheid van J. Stam, zijn tegenstander, kwamen er maar 2 uit. In de vijfde partij gaf S. Werner par tij tegen Pagin (Bisschop). In de le ronde gebeurde er niet veel, in de 2de ronde bracht hij zijn tegenstander bijna op de knieën. De kgong redde echter in de volgende ronde. In de 6e partij kwam B. de Groot uit tegen Langedijk (BSB). le en 2e ronde een fel aanval lende Groot. Vooral met snelle linkse directes joeg hij zijn tegenstander door de ring. Het was jammer dat hij in de 3e ronde zijn linkse directes weinig ge bruikte. Hierdoor kwam zijn tegenstan der fel opzetten, waardoor zijn groot aantal punten dat hij gescoord had, teniet werd gedaan. Toen de gong ging, en de uitslag bekend werd, was het on beslist. Dit was zeer jammer, maar het teken was dat de Egmondse boksers steeds beter gaan boksen. Dit werd be aamd door enkele deskundigen. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 1 oktober Zeevogels 1 - Kolping Boys 1 2.30 DTS 2 - Zeevogels 2 2.30 uur Flamingo's 5 - Zeevogels 3 2.30 u. Zeevogels 4 - Go Ahead 11 uur Zeevogels jun. 1 - LSW 12.45 uur Alkm. Boys 5 - Zeevogels 2 2.30 uur Programma zaterdag 30 september Adsp. Zeevogels a - St. Adelbert a 4.15 Zeevogels b - Alkm. Boys h 3 uur PupillenAlkm. Boys b - Zeevogels a Foresters d - Zeevogels b 2.45 uur Zeevogels c - Go Ahead 2 uur Voor de opstellingen van de pupillen, zie het kastje bij de kerk. Langs deze weg verzoeken wij onze leden welke hun gegevens voor de ver- huurlijsten 1968 nog niet hebben inge leverd, dit zo spoedig mogelijk te doen. Ons streven is alle lijsten omstreeks 15 november kant en klaar te hebben. Dit kan alleen met Uw aller medewerking. Dus ook met de Uwe Nieuwe leden kunnen zich nog op geven, zodat hun woning c.q. zomer woning in de gids van 1968 wordt op genomen. Bestuur VW Egmond aan Zee De Gereformeerde Kerk aan het ein de van de Prins Hendrikstraat is ver fraaid met een prachtig kerkorgel. Jaren van ijverig sparen zijn aan de plaatsing van het grote kerkorgel voorafgegaan, maar thans kan de Gereformeerde ge meente haar kerkdiensten opluisteren met orgelspel. Organist A. J. de Waal deelde ons desgdvraagd 'mede, dat het orgel 13 registers heeft en muziek kan produce ren via 572 pijpen. Vrijdag 6 oktober wordt een orgelspel gegeven in de kerk voor iedere belangstellende. Tal van acties, georganiseerd door de kleine Gereformeerde gemeente hebben weerklank gevonden bij honderden. Een van de kerkorgel acties was de "Actie Orgelpijp". Men kon een pijp of pijpje kopen op papier. Het papieren pijpje kreeg men door middel van een kaart in handen. De prijs verschilde naar ge lang van de grootte van de orgelpijp. Er werden er liefst 165 verkocht. Het instrument is niet helemaal nieuw. Het is afkomstig uit het St. Clara-kloos- ter te Heerlen, waar het acht jaar de kerkdiensten heeft opgeluisterd. De fa. Verschueren uit Heythuysen zorgt voor de bouw van het orgel. Ook 's avonds is men druk bezig. Het kerkbestuur gaat ervan uit, dat het noodzakelijk is, dat de kerkbezoeker kan opgaan in de dienst. Het ligt in de bedoeling, dat in de toekomst meer aandacht wordt ge schonken aan verbreiding van de be kendheid van de verschillende speciale diensten in de Gereformeerde kerk vooral in de zomer. TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 27 9.09—21.40 Donderdag 28 10.26—23.09 Vrijdag 29 11.43—13.01 Zaterdag 30 0.41—13.21 Zondag 1 1.45—14.15 Maandag 2 2.3414.59 Dinsdag 3 3.18—15.40 Woensdag 4 3.57—16.17 Donderdag 5 4.2616.57 Voorstraat 125 Telefoon 1314 UNICEF, "het kinderfonds van de Verenigde Naties geeft ook dit jaar een collectie wenskaarten en agenda's uit, die mogelijk in uitvoering nog mooier zijn dan vorige afleveringen. Bekende kunstenaars hebben belangeloos hun medewerking verleend om voor het misdeelde kind hun creatieve geest in te zetten. Met de opbrengst van de verkoop van rijkelijk gekleurde en zeer fraai uit gevoerde Kerst- en Nieuwjaarskaarten wordt voor een gedeelte de nood ge lenigd van de hongerende en zieke kin deren. Wilt U uniek zijn in uw kerst groet, bestelt dan de kaarten bij de heer P. Verschuur, Meeuwenlaan 19 te Eg mond aan Zee. Alle prijzen en inlich tingen verstrekt hij U. Zend een groet van vrede om anderen vrede te geven, is het devies van UNICEF. Het zal niet meer zo heel lang duren of de zusters van Huize St. Josef zul len uit het beeld van Egmond verdwij nen. "Het doet ons heel veel pijn, maar het moet. Ik ben hier al vanaf 1939", zei een van de buitenzusters. En moe der Evarista-"Als laatste zal ik de St. Josef verlaten, als kapitein van het schip". Sinds 1929 staat zuster Evarista aan het hoofd van Huize St. Josef, dat zojuist deze maand het 40-jarig bestaan heeft herdacht. Twee jaar na de openstelling van de St. Josef in 1927, kwam moeder Evaris ta, die met haar 75 jaren bijna even veel "dienstjaren" heeft al het gebouw van dq St. Josef oud is. Na een onder- breki^te/an vier jaar begon zij na de oorlo^Piet 60 Amsterdamse jongens, die gezondheid kwamen opdoen. In de loop van bijna 40 jaar is zus ter Evarista een moeder geweest, voor duizenden als een moeder uit duizenden. Maar het is nu bijna allemaal voorbij. 1 janumji 1968 begint een nieuwe direc tie d«^p:epter te zwaaien over Huize St. J^^^. Het bestuur heeft echter be paald, dat moeder Evarista als laatste de deur achter zich zal sluiten. Een ge weldig teken van de hoge waardering van het bestuur. Een waardering, die door vele duizenden world gedeeld, die ooit kennis hebben gemaakt met het onbaatzuchtige werk van deze zusters. Thans zijn er nog negen zusters. Het aantal novicen is echter tekort om voor aanvulling zorg te dragen. De negen vrouwen houden zich man haftig. De bejaarde moeder Evarista was zeer ontroerd. Wij vernemen dat zaterdagmiddag j.I. de bemanning van de Ubbo gealarmeerd werd voor hulpverlening aan een vlet die voor Bergen aan Zee was omgeslagen. De Ubbo wachtte niet op nadere berich ten. Hulp was niet meer nodig, daar men er reeds in was geslaagd om de mensen uit de vlet (een paar vissers) op het droge te krijgen. Hulde aan schipper en bemanning die zo snel op het Bergen aan Zeese S.O.S. reageer de; dat te Egmond-Binnen een veiling wordt gehouden t.b.v. de r.k. kerk op vrij dag 20 oktober in café 't Haasje; dat ook te Egmond aan Zee op vrijdag 20 oktober in de zaal van de Speel tuin een veiling wordt gehouden t.b.v. het nieuwe r.k. parochiehuis aan de Wilhelminastraat; dat over een weinig tijds op de Krijt te Egmond-Binnen, inplaats van de nu nog groeiende planten en heesters een kinderspeelplaats zal komen; dat men te Egmond-Binnen gist naar de bestemming van de landbouw school. Wanneer deze gissingen alle maal bevredigd zouden worden, zou de school een hele gedaanteverande ring moeten ondergaan; dat de middenstand van Egmond-Binnen in de maand oktober een expositie houdt in de grote zaal van café Swart. Vele middenstanders nemen er aan deel. Verschillende attracties ge ven aan de expositie een aantrekke lijk karakter; dat de gespreksavond van de o.k. kerk in het verenigingsgebouw aan de Ju- lianastraat niet op 6 oktober, zoals vermeld staat in de parochiebrief, maar op maandag 9 oktober 's avonds om 8 uur, plaats zal vinden; dat Lamoraal van Egmont nu met een geheel nieuw instrumentarium op de weg komt; dat het Wit-Gele Kruis 18 oktober a.s. een moedercursus organiseert in het wijkgebouw te Egmond-Binnen. Deel name staat open voor ieder die be langstelling toont, zie advertentie in dit blad; dat de Kon. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde haar eerste Ie- denavond organiseert in de zaal van de Speeltuin. De winnaars van de wedstrijd siertuinen, ontvangen uit handen van burgemeester Bakker de fraaie prijzen. Een kleurenflim en gratis verloting van kamerplanten zul len de avond attractief maken. Ook niet-leden zijn van harte welkom op vrijdag 29 september 's avonds 8 uur; dat de bazar en de verloting van de Ned. Herv. Vrouwenvereniging, afd. Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef heeft opgebracht het prachtige bedrag van 2431,78; dat het weekend in Egmond-Binnen in grote vrolijkheid zal staan door de viering van de jaarlijkse kermis. Er komen vele attracties terwijl de been" tjes ruimschoots van de vloer kunnen! Uitslag bridgedrive 26 september 1 Apeldoorn-Scholten 6472 2 Liefting-Tromp 62 3 Dekker-d Goede 60 4 Honing-Levering 58 5-6 Mevr. Koolhaas-Klay 53 5-6 Hopman-Koper 53 7 Burger-Dekker 52 8 Goedel-Verbrugge 5172 9 Wittebrood-Huiberts 45 10 Nieuwenhuizen-Horio 41 Volgende week dinsdag 3 oktober is de ledenvergadering. EGMONDIA. Programma 1 oktober Meerv. - Egm. 2.30uur. Bus 13.45 uur Egm. 2 - RKAFC 2 12 u. Leid. J.Schut KSV 2 - Egm. 3 2.30. Leid. Elft.comm. Egm. 4 - K. Boys 4 2.30. Leid. de Vries WW 6 - Egm. 5, llu. Leid. de Groot Egm. 6 - Alcm. 7 lOu. Leid. Harms Jun. Vitesse 4 - Egmondia 2 2.30 uur Adspiranten op 30 september Limmen a - Egmondia a 4.15 uur Vitesse c - Egmondia b 4.15 uur Vitesse h - Egmondia c 4.15 uur Egmondia d - Dynamo 4.00 uur

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1