MET DE EGMONDEN 79 49 55 Stichting Dorpshuis Egmond aan den Hoef I Kleurrijke avond I j 1 I k 1 ■1' Torenduin Bisschopswijding 28 oktober ICort Nieuws Supermarkt 1 Koopjes van de week Aardappelen Groente Fruit 89 ct, 49 ct. 49 ct. 19 ct. 1 pond witte Druiven Extra zegels geheel gratis Essogas en Engels zout haalt U of wordt bezorgd door Schotvanger 't Woud 4 OKTOBER 1967 NO. 798 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.rn. Het is enkele weken geleden, dat wij een artikel schreven over de oude St. Jozefschool aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef, die over niet al te lange tijd zal gaan verdwijnen. Op die plaats of in de onmiddellijke omgeving daar van zullen een aantal bejaardenwoning en verrijzen. In dat zelfde artikel lieten wij ons nogal pessimistisch uit over de accommodatie voor de verschillende verenigingen, die van het oude gebouw gebruik maken en naar aanleiding daar van met groter pessimisme over de vor deringen, die gemaakt worden inzake de stichting van een dorpshuis, waarover enige jaren geleden een bespreking is geweest tussen de burgemeester en de verschillende verenigingsbesturen. Men hoorde of zag niets meer tot nu toe. Wij kunnen nu optimistischer gelui den laten horen want van het uit ge noemde bespreking gevormde comité kregen wij uitgebreide informatie over de vorderingen. Er is reeds een schets ontwerp gereed, waarvan wij hier een deel tonen. Het is de noordgevel van het gebouw, dat men in de nabije toe komst hoopt te realiseren. Het gebouw zal gaan verrijzen op door het r.k. kerk bestuur geschonken terrein, gelegen op het Hanswij k. Voor het zover is, zal er nog heel wat werk verzet moeten worden en daarvan is het comité zich terdege be wust. De voorbereidende werkzaamhe den, waarin o.a. werd onderzocht, wat de mogelijkheden zijn en hoe groot de behoefte is en als gevolg daarvan het gebruik van het gebouw, dat een be staan rechtvaardigt, zijn achter de rug. Het geheel is in een rapport neerge legd. De verenigingen reageerden posi tief, wat aanleiding was voor het ge meentebestuur, om haar technisch- en administratief apparaat ter beschikking te stellen ter verdere uitwerking van de plannen. De gemeente-architect heeft onder tussen ontwerpen gemaakt terwijl er be sprekingen zijn gevoerd met vertegen woordigers van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk en van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Ook is er nader overleg geweest met de NSF, ter wijl de mogelijkheden lot exploitatie grondig zijn onderzocht. De gemeente lijke instanties hebben zichzelf verdiept in het bestaan en de exploitatie van reeds bestaande dorpshuizen en aldus een schat van gegevens verzameld. Naar aanleiding van al deze activi teiten is het comité van mening, dat nu over gegaan kan worden tot de vorming van een stichtingsbestuur. Hiertoe zul len de verenigingen, die hun interesse en belang in een dorpshuis hebben ge toond, een schrijven ontvangen, waarop voor 23 oktober een antwoord wordt terugverwacht met vermelding van de afgevaardigde, die het betreffende ver enigingsbestuur zal vertegenwoordigen. Het is dus de bedoeling, dat de vereni gingen actief bij de gehele ontwikke- link worden betrokken. Daarom zal ook de voorlopige tekening toegestuurd wor den, terwijl het de bedoeling is, dat de ze critisch worden bestudeerd. Op- en aanmerkingen kunnen een zo goed mo gelijk resultaat uit de bus doen komen. De verenigingsbesturen zullen het nu voor een groot deel zelf in handen heb ben, hoe de vorderingen ter realisering van een dorpshuis zullen gaan verlopen. De stichting zal over een belangrijke subsidie van het rijk kunnen beschik ken, maar om die te verkrijgen, zal ei gen activiteit een besliste noodzaak zijn. Het plan van het dorpshuis om vat een grote gymnastiekzaal, een ver gaderzaal, bergruimte voor materialen, kleedruimte, was- en toiletruimten, keu ken, centrale verwarming enz. De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afd. de^j^ï- monden heeft het seizoen geopenJMet een bijzonder geslaagde avond in de zaal van de heer v. Balen. Voor de goed gevulde zaal met leden en introducés gaf de voorzitter, de heer A. G. Ligtvoet een goede uiteen zetting over het nut van de vereniging in de Egmonden. De inhoud va ■ij' emning Bakkerij van Niekerk aan de Julianastr. te Egmond aan Zee heeft een nieuw aanzien gekregen. Deze vanouds beken de zaak wist de aandacht om zijn prima produkten steeds te trekken. Door de ingrijpende modernisering zal deze zaak nog meer in de belangstelling staan, welk resultaat wij de ondernemer van harte toewensen. rede was vooral gebaseerd op de ver fraaiing van de Egmonden door de tuinen en de gevels op te vrolijken, door verzorgde bloembakken. Vooral in onze toeristische omgeving is dit van groot belang. "Egmond moet zijn gasten een lustoord kunnen aanbieden. Het is de taak van de Maatschappij om U daarin te helpen", aldus de voorzitter. Vervolgens gaf de hr. de Vries uit Castricum, jurylid van de tuinwedstrijd 1967, zijn ervaringen over de afgelopen keuringen, met vertoon van verschillen de dia's van de gekeurde tuinen. Burgemeester A.G. Bakker reikte aan De winnaars en winnaressen de prijzen uit. Een leerzame kleurenfilm over de bewegingen van verschillende planten tijdens het groeiproces, een gratis ver loting van kamerplanten en de verto ning van de film "Watersnood 1953" werkten aan het welslagen van deze avond mee. Voor een boeiend en kleurrijk boekje waarin U alles vindt op het gebied van tuinen, kunt U zich opgeven bij de heer Ligtvoet, telefoon 1689, de heer G. Stam, Wilhelminastraat 18 en mej. N. Belleman, telefoon 1201. Puntenuitslag Siertuinwedstrijd 1967 Grote tuin 1C. Aberkrom, Egmond aan Zee, 59'/a p.; 2. Mevr. van Os- Schuit, Egmond aan de Hoef, 55V2 p.; 3. P. de Waard, Egmond a.d. Hoef, 55V2 p.; 4. N. Schuit, Egmond-Binnen, 54 3/4 p.; 5. P. de Goede, Egmond a. d. Hoef, 51 1/4 p. Wisselbeker gaat van N. Schuit naar C. Aberkrom. Klei®^.uinen 1 Zr. M. P. Korse, Eg- mona-LJinnen, 55V2 p.; 2. J. Zwart, Eg mond aan Zee, 55 p.; 3. P. Kramer, Eg mond-Binnen, 53 p.; 4. H. den Boer, Egmond aan Zee, 52 3/4 p.; 5. P. Punt, Egmond aan Zee, 52 1/4 p. Wisse^eker gaat van P. Punt naar Zr. M.P^kprse. H S V 4 y - .j Jkï - ■--i, Dit zal de naam zijn, die het be jaardencentrum te Egmond aan Zee zal dragen. In een vergadering van het be stuur is tot deze naamgeving besloten. Het bestuur is de vele inzenders van een naam erkentelijk voor de moeite, die zij namen en die vele originele be namingen opleverde. Natuurlijk zal het huis "een veilige haven" zijn, maar ons huis wil toch ook wel een begin zijn in het leven. De arabische naam Insjallah eist de nodig toelichting en zal, de Egmonders eigen, wellicht verbasterd worden tot een on herkenbare uitdrukking. "Ons licht baken", schreef een inzendster, maar dit woord heeft een historische radio betekenis. ,,'t Zuiderlicht" gaat vooraf aan Westerlicht. Lichtnamen worden door vele bejaardentehuizen gedragen. De "saronroos", bloeiend in het droge zand eist ook de nodige toelichting, evenals Salpenor, Sociesta en afkor tingswoorden. Een naam, die je een paar keer moet uitspreken, en die dan bijzonder geestig klinkt was't went wel (twentwel), maar dat zei de boef, die gehangen zou worden ook en daar om hebben we het maar gehouden op Torenduin, waartegen geen grammatica le bezwaren bestaan. De straat heet "Torensduin" en legt de nadruk op het feit, dat dit het duin was van de toren, terwijl Torenduin gebruikt wordt in de zelfde zin als "helmduin", "zandduin". Prettig, dat U zo heeft gereageerd op onze vraag. Hartelijk dank. In verband met de wijding tot bis schop van de elect van Haarlem, G.A. v. Kleef, op 28 oktober a.s. in de oud- katholieke parochiekerk van de h. Ag- nes te Egmond aan Zee, is ons ver zocht het volgende te melden: Om bij deze wijding aanwezig te kun nen zijn, dient men in het bezit te zijn van een toegangskaart. Deze maatregel is nodig, omdat reeds nu blijkt dat het aantal belangstellenden het aantal plaat sen verre overtreft. Deze kaarten kan men vanaf heden aanvragen bij de heer H.J.W. Verheyn, Essenburgsingel 22 a, Rotterdam-3-. Daar er vele genodigden uit binnen- en buitenland aanwezig zul len zijn, is het aantal beschikbare plaat sen beperkt. Men wordt dus verzocht direct zijn aanvrage in te sturen. Wij vernemen dat de naam van het nieuwe bejaarden tehuis te Egmond aan Zee bekend is. Het is "Torenduin" geworden, zonder "s" dus. Het is jammer dat schrij ver van deze rubriek juist op vakan tie was, zodat hem de gelegenheid ontging, ook een suggestie te doen. Wij kunnen allerlei namen bedenken, o.a. 'Op 't droge', 'Branding', 'Storm bal', 'Naseizoen' om er zo maar en kele te noemen, die iets met Egmond aan Zee te maken hebben. Maar als wij nu van de gedachte uitgaan, dat dit een tehuis is voor bejaarden en dat in dit gebouw dus in principe de oude garde van Egmond a. Zee gaat wonen en leven, dan zal het mis schien voor de toekomstige bewoners vertrouwd klinken en door iedere be woner van Egmond aan Zee duide lijk, wanneer de naam zou luiden ,,'t ouwe derp"; dat het misschien goed is, om er nog maals op te wijzen, dat de telefoon nummers van de beide gemeentehui zen zijn gewijzigd. Het nummer van de gemeente Egmond aan Zee luidt 1154 en dat van Egmond-Binnen 1044; Het r.k. jeugdgebouw aan de Juliana- straat te Egmond aan Zee nadert haar voltooiing. De oude onderwijzerswoning heeft door de nieuwe voorgevel een mo dern uiterlijk gekregen. Binnen het ge- bouw moet veel gebeuren, maar de in deling wordt zo praktisch, dat het ge bouw voor verschillende doeleinden ge schikt zal zijn. 3 fles Gazeuse 98 1 Terwe Pinda's 59 1/4 blik Fruitcocktail 69 2 Nasi Koen Visser 189 3 rol Perminta 69 1 pak Speculaas100 1 pond Marietjes 98 1 bl. Appelm. v. Goudreinett. 79 4 pond mooie James Greeves 1 hagelwitte Bloemkool 4 pond Moesappelen 1 pond Bananen 2 krop Sla ;1 pond gesneden Groene Kool 2 Gloeilampen 25 punten extra 1 paar Crêpe nylons 50 punten extra 1 pak Wasknijpers -f 25 punten extra 1 pak Brillo -f- 25 punten extra 1 pot Pindakaas -f 25 punten extra 1 Fam. baal Chips 25 punten extra Sleutelh. gratis bij 1 pak heerlijke koek 1 zak frisse Zuurtjes 2 fles Jus d'Orange 1 flacon Lux 1 flacon Andy Bij aankoop van 1 fles La Ronde Vruchtenwijn 1 ZAK CHIPS Geopend van 7.0018.00 uur. Woensdagmiddag na 13.00 uur gesloten

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1