Drie VVV-kantoren in de drie Egmonden Kort Nieuws Eensgezindheidnaar de top Bridgeclub „De Egmonden" Middenstandbeurs Egmond-Binnen Plattelands vrouwen Leerzame ochtendtrip Egmondia Achilles Egmondia handbal Vfë?BERKHOUT Zeevogels VOOR ALLE LEVENSMIDDELEN NAAR SCHOTVANGER WOUD 11 OKTOBER 1967 NO. 799 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN UitgaveDrukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Wie van de veronderstelling uit mocht gaan, dat de drie VW's in de Egmonden na een druk seizoen zijn in gesluimerd, zal bedrogen uitkomen, wanneer hij zich eens op een der bu reaus zou vervoegen, of bij een der be stuursleden van de VW Egmond-Bin- nen en Egmond aan de Hoef aan huis. In Egmond aan Zee spelen de werk zaamheden zich bijna geheel op het bu reau af. Daar is men momenteel druk doende, de nieuwe adressenlijsten sa men te stellen. Een grote hoeveelheid papieren, waarop de gegevens per VW-lid staan vermeld, moet verwerkt worden. Dat dit een geweldig precies en daarbij om vangrijk werk is, laat zich licht veron derstellen. Weken achtereen werken 2 meisjes, gewapend met hun schrijfma chine aan dit omvangrijke werk. Daar na volgt een nauwkeurige controle op de juiste overname van alle gegevens en wanneer het werk gereed is, buigen zich nog eens enkele bestuursleden over de gemaakte lijsten, om te zien, of al les wel klopt. Ondanks de nauwkeurige werkwijze en de dubbele controle kan het nog ge beuren, dat er fouten in zijn geslopen. De verantwoording ligt bij het bestuur en de leden van dit bestuur moeten dan ook, via het bureau, waar de klacht binnenkomt, de klappen incasseren. Dit doen zij ook, want zij hebben zich vrij willig daarvoor beschikbaar gesteld. Wij weten zeker, dat wij veel kritiek uitlokken, wanneer wij hier de mening verkondi gen, dat het beter zou zijn, dat er in de Egmonden één VW werkzaam zou zijn, die alle belangen behartigde. Wij weten ook, dat in de VW-besturen ver schillende meningen daarover bestaan maar feit is, dat het allemaal veel eco nomischer en waarschijnlijk ook doel treffender zal werken. Dat dit in het begin stroef zal gaan, is welhaast ze ker, maar op de duur zal het nut toch voelbaar zijn. Wanneer wij alleen al denken aan de grote uitgaven voor re clame, de doelstelling van de VW, dan i m Momenteel heerst er een soort koorts in Egmond-Binnen, geen gevaarlijke maar wel een, die bij vele leden van "Eengezinsheid" rode gezichten van in spanning veroorzaakt. Het is een muzi kale koorts, daar krachtig geoefend wordt voor het behalen van de hoogste sport op de muzikale notenladder, waar voor gestreden zal worden op het lan delijk federatief concours te Tilburg, dat zal plaats vinden op zondag 5 no vember. Onder leiding van de heer P. Kuys Pzn. wordt er verschillende avon den per week gerepeteerd, terwijl de leden daar tussen-door thuis ook weer het instrument aan de mond nemen, om alle moeilijke loopjes nog eens inten sief door te nemen. Als er op dit concours 110 punten worden behaald - en daartoe is het corps in staat - dan zal het meedoen aan het concours om het landelijk kam pioenschap te Arnhem, dat in Musi- sacrem zal plaats vinden. "Eensgezind heid" gaat, om dit resultaat te behalen, dus eerst op concours naar Tilburg en het corps komt daar uit in de hoogste afdeling, de vaandelafdeling. Er wor den twee nummers gespeeld, t.w. het verplichte nummer "Gallion Reach", fantasie van York Maas en het vrije nummer "Harlem Shadows", een ou verture van Meindert Boekei. Uitslag clubdrive 10 oktober A 1 P. de Goede - W. Dekker 55 2 Hopman - W. Koper 48 3 Goedel - J. Kareis 45V2 4 P. Liefting- Th. Tromp 44 5 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 43V2 6 Nieuwenhuizen - Horio 37V2 7 J. Huiberts - P. Wittebrood 32J/2 8 Scholte - H. Tromp 30 B 1 Gebr. Beers 05 2 Koning -Levering 62Va 3 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 60 4 Siewertsen - E. Kareis Az. 59V2 5 Fam. Roos 58V2 6 Dames Wittebrood - Huiberts 57V2 7 Rosing - Rosing 53V2 8 Cremer - Groot 47 9 Mevr. Koolhaas - Klay 45 10 Dames de Waard 3IV2 Wegens kerkelijke plichten, beginnen we de volgende week om 8 uur. Mogen we de 5 nieuwe leden, een welkom toeroepen en veel succes toewensen in hun nieuwe bridgeclub. Dat alle leden van het coi nthou- siast zijn, om de top te bereiken, spreekt voor zich. Ook zij, die gewend waren, het wat kalmer te doen, zetten nu hun beste beentje voor, want zij zouden niet graag willen, dat door hun toedoen, het corps het met emi lagere plaats zou moeten stellen. l\^P>is be nieuwd en het dorp leeft gespannen mee met de verrichtingen van hun corps, waar men terecht trots op is. Op 27, 28 en 29 oktober zal te Eg mond-Binnen een middenstandsbeurs worden gehouden in de zaal van Th. Swart. Medewerking wordt verleend door de plaatselijke WV. De opening vindt plaats op vrijdag 27 oktober, 's avonds om 8 uur. Aan deze beurs is tevens een ten toonstelling verbonden van schilderijen, vervaardigd door amateurschllders en tekenaars, woonachtig in Egmond-Bin nen. Het belooft een zeer attractieve beurs te worden, waar het tevens gezel lig is te vertoeven. De actieve midden stand van Egmond-Binnen heeft er te vens prijzen aan verbonden, die de be zoekers kunnen winnen, o.a. 4 hoofd prijzen van 50,Binnenkort zult u over deze beurs meer kunnen lezen in dit blad. KATHOLIEK VROUWENGILDE EGMOND AAN DE HOEF Maandag 16 oktober a.s. om kwart voor acht bijeenkomst in de zijzaal van "Het Roode Hert". De Heer Renzema, leraar aan het lyceum te Hoorn spreekt met als onderwerp: "Moderne jeugd op weg naar de volwassenheid". Een be langrijke avond voor ieder lid, dat een daadwerkelijke belangstelling heeft voor onze jeugd. BOEIENDE AVOND De eerste bijeenkomst van deze afd. vond plaats op 9 oktober in de oude pastorie in Egmond aan de Hoef. De heer Jaap Sax was door ziekte verhinderd. Gelukkig kon door ruiling mevr. Broekman uit Bergen de avond verzorgen. Haar onderwerp: „Het be stuur van Rijk, Provincie en Gemeente" leek wel wat zwaar. De avond werd ech ter een succes door de boeiende manier waarop mevr. Broekman het onderwerp behandelde. Door haar ervaring - zij is reeds 14 jaar gemeenteraadslid van Bergen - en haar prettige manier van vertellen kregen de dames een duidelij ke uitleg, vooral waar het het werk in springt direct al het grote voordeel in het oog, wanneer dit gezamenlijk ge beurt. De VW's hebben zelf al het initia tief genomen voor de uitgave van een gezamenlijke folder. Deze is nu in druk. Nogmaals, samenwerking komt soms stroef op gang en deze folder is daar misschien wel een tastbaar bewijs van, het had al veel eerder moeten gebeuren maar alles moet geleerd worden en het gaat niet zomaar. Maar de tijd zal leren, hoe het in de praktijk zal gaan gebeuren. Een ding heeft men al geleerd en dat is, dat elke nieuwe gedachte niet zonder meer is te verwezenlijken. Ook dat is een ervaring waar men rekening mee moet houden. Wij hebben bij dit artikel de drie VW" kantoren afgedrukt. Ondanks dat de Egmonden als toeristisch centrum, in binnen- en buitenland zeer bekend zijn, zijn de drie "kantoren", waarin het VVV-werk moet gebeuren maar zeer povertjes en in veel gevallen ontoerei kend. Wij zouden deze foto's niet graag in een buitenlandse krant aantreffen met het onderschrift"Dit zijn de VW-bureaus van Egmond in Holland aan de Noordzee". Wij zouden ons schamen. Want de toerist, die over Eg mond hoort praten, verwacht werkelijk iets anders. De mensen, die zich dage lijks voor het WV-werk uitsloven, staan machteloos, als het om de nodige middelen gaat. Het wordt hoog tijd, dat er veel meer medewerking komt, om het WV-werk op dat niveau te kunnen brengen, waar het zeker hoort te staan. De beste hulp is snelle hulp. de gemeente betreft. Zij wees nog eens extra op de mo gelijkheid voor de vrouw, actief aan dit werk deel te nemen. Dat die niet vol doende wordt benut is alleen maar jammer, maar daaraan hebben de da mes zelf schuld. "Er is een bepaalde schroom, is die eenmaal overwonnen, dan is het juist de vrouw die door haar praktisch en helder oordeel veel kan bijdragen tot het oplossen van plaatselijke problemen", aldus mevr. Broekman. In het begin van de avond las mevr. de Jager het verslag voor van de ex cursie naar het gemeentelijk gasbedrijf in Alkmaar. NED. CHRISTEN VROUWEN BOND Dinsdag 17 oktober bijeenkomst van de Ned. Christen Vrouwenbond afd. "De Egmonden", 's avonds om "uur, in de Pr. Julianakolonie. Spreekster mevr. C.J. Ooms-Vinckers over"Mijn reis naar Rusland". Belangstellenden harte lijk welkom. HOOG WATER Woensdag 11 Donderdag 12 Vrijdag 13 Zaterdag 14 Zondag 15 Maandag 16 Dinsdag 17 Woensdag 18 Donderdag 19 9.48—22.27 11.22—13.06 12.50—13.26 1.18—13.52 2.14—14.37 2.53—15.11 3.28—15.42 3.56—16.11 4.26—16.41 Het lage water is ongeveer 8 uur na het hoge water. EGMONDIA 1 - DE RIJP 1 1-0 Deze wedstrijd kenmerkte zich voor al voor derust door het ongekend hoog aantal vrije trappen, waarvan de mees ten voor Egmondia waren. Hoewel Eg- mondia voor rust zwaar op het doel werkte, lukte het niet om te scoren. Ondanks verschillende gemiste kansen, ook door de Rijp, waren er geen toe schouwers die vóór tijd het veld ver lieten, daarvoor zat er te veel spanning in deze wedstrijd. Dat het uiteindelijk Egmondia lukte was te danken aan een vrije trap, die hoewel in eerste instan tie tegen "het muurtje" werd geschoten, door Visser in het doel werd gewerkt. Het meer als grandioze doelpunt, ge scoord door Schol vond in de ogen van de scheidsrechter geen genade, daar Schol buitenspel zou hebben gestaan. Door deze overwinning zit er mede om het feit dat er maar één punt achter stand op de leider is, nog volop pers pectief. A.s. Zondag is de derby Zee vogels - Egmondia, deze wedstrijd zal zeker een groot aantal bezoekers trek ken. v.v.v. Uitslag ballonwedstrijd van augustus te Egmond aan de Hoef. Eindelijk is hier dan de uitslag. We hebben 15 kaartjes teruggekregen. De prijswinnaars zijn lste prijs: Lucas Belleman, 3 jaar, He renweg 219, kaartje kwam in Lublui, Polen, neer; 2de prijs: Gidi en Marion Weterings, 7 en 5 jaar, Julianaweg 42, kaartjes zijn in Dresden, Oost-Duitsland, neergeko men; 3de prijs: Erika Strooker, 4 jaar, Vier- akkers 1, Heiloo, kaartje in Bokel, W. Duitsland, neergekomen. De andere kinderen die hun kaartje ingeleverd hebben, kunnen dit weer af halen bij mevr. Duinmeyer, Julianaweg 8. Zij ontvangen dan een aardigheidje. De prijswinnaars krijgen hun prijs thuisgestuurd. Wjj vernemen dat maandag 16 oktober a.s. vanuit de Pr. Hendrikstichting" een T.V.-uit- zending plaats vindt van 9-9.45 uur, 2e net. Hetis een amusementspro gramma met een quiz, modeshow enz. Aan het begin van de uitzending zal waarschijnlijk door het fanfare corps "Eensgezindheid" uit Egmond- Binnen een muzikale opening worden verzorgd. Het corps is hierover enige tijd geleden door de NCRV benaderd maar het bestuur heeft sindsdien geen nader bericht meer over dit optreden ontvangen. Het vraagt zich daarom af, of op het eerste contact nog terug gekomen wordt; dat aan de Voorstraat te Egmond aan (\Zee een nieuwe herenkapsalon zal ^«worden gevestigd. De zaak zal wor- den ingericht naast drogisterij Pals- ma. Exploitant is de heer Pronk uit Warmenhuizen, die zijn aldaar geves tigde kapperszaak opheft. De nieuwe zaak zal daarbij het gebruikelijke he renassortiment gaan voeren en zal ongeveer per 1 januari gevestigd zijn. ^^Door de vestiging van deze zaak en de in aanbouw zijnde zaak van de Fa. Wesselingh wordt het winkelge deelte van de Voorstraat belangrijk verlengd, daar dit punt door de vestiging van twee nieuwe zaken een grondige wijziging ondergaat; dat het winkelpand van de fa. Wesse lingh snelle vorderingen maakt. Het wordt een modern pand, waarin men over niet al te lange tijd een keuze kan maken uit een uitgebreid assorti ment sanitaire artikelen en kooktoe- stellen en uit vele aanverwante arti kelen. De bouw is in handen van de Fa. De Graaf en Wittebrood; dat de collecte van het blindenwerk te Egmond aan Zee het bedrag van 385,93 heeft opgebracht. Hartelijk dank aan alle gevers en medewer kers. dat de o.k. damesvereniging "Mirjam" te Egmond aan Zee op 13, 14 en 15 oktober een grote bazar houdt in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juli- anastraat. Geopend elke avond van 8-10 uur en zondagmiddag van 3-5 uur. Dat iedereen welkom is, spreekt voor zich. Men leze ook de adverten tie. Een aardige bijzonderheid is, dat 35 jaar geleden er ook een dames vereniging "Mirjam" was. Enige oud" leden van deze vereniging hebben voor de opening ook een uitnodiging ontvangen; dat de toestand van de heer M. Koop man, die vorige week in zijn huis zware verbrandingen opliep, naar ons door 't centr. ziekenhuis werd meege deeld, bevredigend is. Zoals bekend, brak er vorige week brand uit, door dat een petroleumkachel omviel. Door de damp werd de heer Koop man versuft, zodat hij niet in staat was, zich in veiligheid te stellen. Terwijl de brandweer het vuur te lijf ging, verleenden de heer H. de Boer en later ook dokter Helle op deskun dige wijze eerste hulp, zodat nog er ger werd voorkomen; dat op donderdag 12 oktober, 's avonds om half acht een raadsvergadering plaats vindt te Egmond aan de Hoef. Er wordt gesproken over "Grotere bestuurlijke eenheden", met andere woorden, over het toekomstig samen gaan van de gemeenten Egmond aan Zee en Egmond-Binnen; dat zondag a.s. van 9.15 - 9.35 u. voor de TV een uitzending zal worden ge geven door een beatgroep, genaamd "The Wiskes". De Egmonder Jan Stam, die reeds vier jaar aan deze groep is verbonden, zal op die avond eveneens voor het scherm treden; dat het volgend jaar 400 jaar geleden is, dat "Lamoraal van Egmont", een der roemruchte graven uit het verre veleden, werd onthoofd. Deze figuur uit de geschiedenis van onze omge ving heeft eens zijn voetsporen ook in Egmonds zand gedrukt. Wij kun nen momenteel nog niet met zeker heid zeggen, of er in ons Egmond aparte aandacht aan dit feit zal wor den besteed. Zeker is wel, dat men momenteel elders reeds druk doende is, een herdenking te organiseren, o.a. in het Belgische Zotteghem, waar zijn graf is en het Limburgse Horn, de plaats, die zijn naam te danken heeft aan de vriend van La moraal: "Hoorne". Egmont en Hoor- ne rijn twee onafscheidelijke namen. Door onthoofding zijn zij tezamen ge" schiedenis geworden, die echter zo roemrijk is, dat men nu, 400 jaar later, aanleiding vindt, om aan deze twee mensen een passende herdenking te wijden. Bij die gelegenheid zal de naam van het Limburgse Horn zeer waarschijnlijk definitief veranderen in "Hoorne"; VOOR DE SCHOOLKINDEREN Maandag j.1. zijn de vijfde en zesde klas van de "Van Speykschool" op de fiets naar de herfsttentoonstelling van het P.W.N. in het Johanneshof te Bak- kum geweest. De kinderen hebben van de fietstocht door de duinen genoten en de herfsttentoonstelling geleerd. Het is een goede gedachte van de onderwij zers geweest om de kinderen door deze tentoonstelling meer liefde voor de na tuur bij te brengen. Ondanks het feit dat zij tussen de duinen wonen, waren rij verbaasd om te zien wat er in de duinen groeit. Zeker is, dat wanneer deze kinderen weer in de duinen ko men, zij de natuur met andere ogen zullen bekijken. Programma 15 oktober Zeevogels 1 - Egmondia 1 2.30 uur Egmondia 2 - Alkm. Victrix 2 10 Hugo Boys 2 - Egmondia 3 2.30 Alkm. Boys 6 - Egmondia 4 10 uur Egmondia 5 - G. Ahead 3 12 uur Egmondia 6 - HSV 7 2.30 uur Jun.; Egmondia 2 - RKAFC 4 2.30 uur Adsp. de Rijp a - Egmondia a 11 uur Programma zaterdag 14 oktober Jun.: J. Holland - Egmondia 1 4.15 uur Adsp.: de Rijp b - Egmondia b 3.45 u Alkmaria d - Egmondia c Egmondia d - RKAFC k 3.45 uur Klaverjasdrive in de Vergulde Valk op 20 oktober, aanvang 20.30 uur t.b.v. de jeugd. Dinsdag 7, donderdag 9, vrijdag 10 en donderdag 16 november organiseert de vereniging haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden. Door het grote aantal jongens is er vanaf a.s. vrijdag 12 ok tober een lesuur voor de jongens bij. Huisvrouwengymnastiek op vrijdag avond van 9-10 uur. Heeft U inter- resse? Komt U maar eens kijken. Voor de heren is dinsdagavond ontspannings avond. Programma zondag 15 oktober Sen. DDO 1 - Egmondia 1 12 uur Bavogirls - Egmondia 2 11 uur Jun. Meervogels 1 - Egmondia 1 Egmondia 2 - Alkmaar 2 10 uur Quick 2 - Egmondia 3 11 uur Adsp. Egmondia - Alkmaar 11 uur Voorstraat 125 Telefoon 1314 Programma zondag 15 oktober a.s. Zeevogels 1 - Egmondia 1 2.30 uur DDO 3 - Zeevogels 4 12 uur Jun.: Zeevogels 1 - RKAFC 2 12 uur Programma zaterdag 14 oktober Adsp.: Zeevogels a - Meerv. a 3.45 Zeevogels b - Alkm. Victrix c 2.30 Pupillen: Zeevogels a - Alkm. Boys Zeevogels b - Go Ahead b Zeevogels c is nog niet bekend.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1