GROOT MET DE EGMONDEN Warme voeten in klompen v. hout v. Schotvanger 't Woud Bissatiopswïidini in o.k. kerk Jeugdhuis Joeb wordt heropend Ontwikkelings hulp Ruifieisenweek Jubileum kalender Tamboërkorps Van Speyck Vrouwengilde TrekkingsIIjst ICort PJieuws Koopjes van de week Groente en Fruit slechts 49 Vrijdag a.s. veiling te Eg mond-B innen en aan Zee. Zie rubriek kort nieuws" Taxi tel. 1900 VK1 BERKHOUT terug van vakantie bloemen - planten Supermarkt TELEF. 1370 Alle dagen verse spinazie andijvie spruitjes witlof enz. Met sleutelh. gratis 1 glas gratis 18 OKTOBER 1967 - NO. 800 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Parochianen van de oud-katholieke parochie worden verzocht om i.v.m. de komende bisschopswijding hun in de kerk aanwezige kerkboeken a.s. zondag mee te nemen naar huis om zoekraken van boeken tijdens de drukte van zater dag 28 oktober a.s. te voorkomen. Ter begeleiding van de op 28 oktober a.s. te wijden bisschop van Haarlem zal het muziekkorps "Lamoraal van Egmont" meemarcheren, terwijl langs de route kinderen met vlaggetjes de bisschop zullen begroeten. Verzamelen zaterdag 28 oktober 's middags 1 uur bij de oud-katholieke kerk onder lei ding van de heer J. Stam, Troelstraweg 12, die dit deel van de organisatie voor zijn rekening heeft genomen. Voor diegenen, die mogelijkerwijs te laat waren met het aanvragen van kaar ten voor het bijwonen van deze plech tigheid of anderszins niet in het bezit zijn van kaarten of verhinderd zijn, be staat op zondag 29 oktober a.s. na de hoogmis nog gelegenheid de nieuwe bisschop te begroeten. In de week van 23-28 oktober zullen er geen kerkdiensten worden gehouden in de oud-katholieke kerk, terwijl de mis van 8 uur op zondag 29 oktober vervalt. Op zondag 22 oktober, 's middags om 3 uur zal pastoor van Westerhoven het geheel vernieuwde jeugdhuis van Egm.- Binnen heropenen. Door de jeugd zelf is met vereende krachten een groot karwei geklaard. Het interieur heeft een grote verande ring ondergaan. Er is een gezellige bar van boomstammetjes met sfeervolle verlichting, decoratieve wandversiering, terwijl de stoffering, in vakkundige handen van stoffeerinrichting Apel doorn het geheel een nog gezelliger in druk geeft. De toilets zijn keurig bete geld, een kostbare sanitaire installatie werd aangebracht, een nieuwe schoor steen werd gebouwd, om voor een goe de verwarming zorg te dragen, terwijl de schilderskwast enthousiast werd ge hanteerd om het geheel ook een fris aanzien te geven. Een deel van de opbrengst van de kerkveiling is bestemd voor dit jeugd werk. Het initiatief van de jeugd van Egmond-Binnen verdient alle hulde. Ze hebben het, ondanks moeilijkheden in het begin, geklaard en het resultaat mag gezien worden. Iedereen is bij de heropening welkom. Toont uw belang stelling. Tussen 23 en 29 oktober zullen er weer collectanten en collectrices huis aan huis uw bijdrage komen vragen voor de ontwikkelingshulp, die in het kader van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand wordt ver leend. In deze organisatie zijn alle kerken, politieke partijen, organisaties en bon den vertegenwoordigd. In een folder, die U deze week is thuisbezorgd kunt U lezen, dat het geld dat U in de collecte geeft of dat U op giro 100200 overmaakt naar Anti-Hon ger Actie, 's-Gravenhage, besteed zal worden voor projecten in Indonesië, Columbia, Oost-Brazilië en Ecuador. Wanneer U daadwerkelijk gerechtig heid wilt bedrijven, gedenkt U deze collecte en inzameling dan mild, opdat de mensen met wie wij samen leven en de kinderen met wie onze kinderen sa men moeten leven, met ons in staat zul len zijn een samenleving op te bouwen, waarin ieder mens zijn plaats heeft en zijn beste gaven tot ontplooiing kan la ten komen. Het Comité van aanbeveling A.G. Bakker, burgemeester C. Groot-de Graaff H.P. Harmsen, hoofd Trompschool T. Horstman, oud-kathol, pastoor J. Klaasen-Stokvis J. Oskamp, ned. herv. predikant J.J.G. v.d. Steen-de Raadt, contact persoon N.O.V.I.B. L. Wijker A. v. Zwieten, r.k. pastoor. Het sparen wordt in de komende week ook door de Raiffeisenbank bij zonder geactiveerd. De wereldspaardag wordt extra onder de aandacht gebracht in verband waarmee de bank aan alle inleggers een presentje verstrekt, waar over u meer kunt lezen in de adverten tie, opgenomen in dit blad. De Raiffei senbank zal ook op de komende mid- denstandsbeurs te Egmond-Binnen aan wezig zijn. JUBILEUMKALENDER Wij ontvingen op onze redactietafel enige exemplaren van de prachtige uitgevoerde jubileumkalender. Ter ere van de Wereldspaardag 1967 en het 150-jarig bestaan van de Bonds spaarbanken wordt dit jaar vanaf 23 oktober tot en met de Wereldspaardag zelf, 30 oktober, aan alle spaarders de prachtige jubileumkalender uitgereikt. Deze uitreiking geschiedt op alie 7 kantoren van de NUTSSPAARBANK ALKMAAR en uiteraard zolang de voorraad strekt. Aan deze kalender is ter gelegenheid van genoemd jubileum extra zorg besteed. Uren van openstelling op wereldspaar dag Op maandag 30 oktober (wereld spaardag) zijn de kantoren van de Nuts- spaarbank geopend van 8.4517.00 u. en wel zonder onderbreking. gjÜ) Men leze ook de advertentie. De gymnastiekvereniging "AchMles" heeft aan de nog jonge drumband geld aangeboden, dat door het bestuur dank baar is aanvaard. Er zal een tambour- maitre-staf voor gekocht worden. De drumband hoopt, dat er veel donateurs zich zullen aanmelden, daar de kaspo- sitie nog steeds alarmerend is. Er zijn ook nog loten verkrijgbaar. Op een za terdagmiddag zal de drumband al-drum mend bij u langs komen om haar loten aan te bieden. De trekking hiervan is op 4 december. Het bestuur heeft besloten een ervaren instructeur aan te trek ken. EGMOND-BINNEN Maandag 23 oktober om 19.15 uur gelezen avondmis voor de leden van het Vrouwengilde. Daarna bijeenkomst in het pas geopende jeugdgebouw 'JOEB'. Voor de pauze bestuursverkiezing en jaarverslag van het afgelopen jaar. Na de pauze diavertoning door pastoor v. Westerhoven. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Verloting ten bate van de O.L. School te Egmond aan de Hoef. Ie prijs lot nr. 1119; 2e prijs nr. 1425; 3e prijs lot nr. 153; 4e prijs nr. 1013: 5e prijs nr. 1315; 6e prijs nr. 1075; 7e prijs nr. 527; 8e prijs nr. 441; 9e prijs nr. 646; 10e prijs nr. 329; 11e prijs nr. 869; 12e prijs nr. 378; 13e prijs nr. 885; 14e prijs nr. 809: 15e prijs nr. 924; 16e prijs nr. 78; 17e prijs nr. 519; 18e prijs nr. 1006; 19e prijs nr. 222; 20e prijs nr. 515; 21 prijs nr. 208. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer R. Schoon, Herenweg 225, Egmond aan de Hoef. HEKTRAWLERS EN AARDGAS Over deze twee onderwerpen hande len de kleurenfilms, die op donderdag 26 oktober a.s. 's avonds te acht uur in het oud-katholiek verenigingsgebouw worden gedraaid voor de leden van de mannenvereniging St. Jan. Introductie van belangstellenden is op deze avond toegestaan. Entree gratis. Wij vernemen dat wij een vergissing hebben gemaakt in de vermelding van de twee nieuwe telefoonnummers van de gemeente huizen, dus eerst even rechtzetten. De nummers luiden: gemeente Eg mond-Binnen 1154 en voor Egmond aan Zee 1044 (dus niet andersom); dat de PIT-colIecte te Egmond aan Zee verzorgd door de kinderen van het kolonietehuis "Juliana" het bedrag van 285,heeft opgebracht. Alle gevers en geefsters hartelijk dank; dat loodgieters- en sanitairinstallatie- bedrijf Druiven te Egmond aan de Hoef een nieuwe showroom krijgt. Het oude gedeelte wordt ingrijpend uitgebreid met een deel van de voor malige werkplaats. Met het oog op de komende inschakeling van aardgas, en de mogelijkheid om nog meer te kunnen laten zien, van wat er zoal op sanitair- en aanverwant gebied te bieden is, heeft de fa. Druiven tot deze uitbreiding besloten. Binnenkort zal de nieuwe toonkamer in bedrijf worden gesteld; dat ook het schildersbedrijf Kleverlaan te Egmond aan de Hoef een grote modernisering ondergaat. Momenteel zijn de werkzaamheden geconcen treerd op het woonhuis, daar het oude praktisch geheel is verdwenen. Het ligt in de bedoeling, om ook de winkel in de uitbreiding te betrekken, terwijl het geheel een aangepaste uit voering krijgt aan de oude historische omgeving op dat punt. Volgens het uitbreidingsplan gaat het deel van de Schoolstraat aan de Oostzijde ver dwijnen, zodat deze bouw ongestoord kan plaats vinden; dat de EHBO-cursus te Egmond-Bin nen is gestart met 25 deelnemers. De cursus verloopt zeer leerzaam, temeer daar er beschikt wordt over modern materiaal. De cursus staat onder lei ding van dokter Versteegh en zuster Korse; dat het nieuwe programma van de NCRV, dat deze week voor het eerst werd uitgzonden vanuit de Pr. Hen drikstichting te Egmond aan Zee, nog duidelijk een programma in opbouw was. Zonder chauvinistisch te zijn, vonden wij de aankondiging door de 85-jarige Ares Gravemaker en het optreden van "Eensgezindheid" het meest aantrekkelijke deel van het ge hele programma; dat het volleybalseizoen weer in volle gang is. De volleybalclub "Rapide" kan nog enkele leden gebruiken en ook donateurs. U kunt zich aan melden bij mevr. T. v.d. Schinkel- Vermeulen, Wilhelminastraat 84 te Egmond aan Zee; dat tijdens de hevige storm van gister morgen door de gebr. Hopman een lelijke eend op het strand werd ge vonden. De auto stond aan de rand van het water. In de wagen lag een briefje, waarop stond, dat het de die ven, want hij was in Amsterdam ge stolen) speet, dat zij de wagen zo achter moesten laten. Hij had twee lekke banden. De wagen reed nog goed; dat er veel stormschade is. Naast de vele TV-antennes is er aan de Jacob Glasstraat een gevel van een onbe woond huisje in elkaar gewaaid. Om gevaar te voorkomen, is het dak toen ook maar in elkaar gedrukt; dat vorige week in de gemeente Eg mond-Binnen een raadsvergadering was over de toekomstige eenwording. Unaniem besloot de raad, aan deze eenwording mee te werken. In Eg mond aan Zee zal hieraan binnen kort een vergadering worden gewijd; dat op vrijdagavond 20 oktober 2 vei lingen zullen plaats vinden, de een in Egmond aan Zee in de zaal van de heer van Balen en de ander in zaal ,,'t Haasje" te Egmond-Binnen. Beide veilingen zullen veel belangstelling trekken, daar 2 twee doelen worden gesteund, die iedereen na aan het hart zullen liggen, nl. de jeugd. In Egmond-Binnen wordt ook getracht een deel van de schuld van de kerk af te lossen. Wij zouden hier op een opwekking kunnen schrijven, maar de sfeer tijdens dergelijke veilingen is altijd gezellig. en de jeugd kijkt naar u. Koopt dus spontaan; dat de lezing van de Christen-Vrouwe- bond Egmond aan Zee wegens de storm niet kon doorgaan. Het wordt nu 25 oktober. Onderwerp „Allah's wondertuin"; Voorstraat 125 Telefoon 1314 Bridgeclub „De Egmonden" Uitslag clubdrive van 17 oktober 1 de Goede-W. Dekker 64 2 Hopman-Koper 62V2 3 Gebr. Beers 58 4 Liefting-Th. Tromp 55 5 Verbrugge-Goedel 54V2 6 Schol te-Tromp 53 7 Huiberts-P. Wittebrood 52 8 Mevr. Twisk-B. Wittebrood 49Va 9 Nieuwenhuizen-Horio 47'/2 10 Apeldoorn-E. Kareis 44 1 E. Kareis Az.-Siewertsen 64 2 Koning-Levering 59Vz 3 Dames Wittjebrood-Huiberts 58V2 4 Dames de Waard 56 5 Mevr. Koolhaas-P. Huiberts 54V2 6 Cremer-Groot 54Va 7 Fam. Roos 53 8 Rosing-Rosing 52Va 9 Mevr. Kingma-A. Gouda 51 Va 10 Burger-N. Dekker 36V2 We hebben weer 2 nieuwe leden, van harte welkom. Denkt u er allen aan dat we volgende week op maandag bridgen. Aanvang half 8. BOKSNIEUWS Op 21 oktober zal de Egmondse boksclub deelnemen aan de kampioen- scharlèka van N.-Holland te Amster dam. ij zal daar vertegenwoordigd worden door S. Werner, J. Stam en B. Groot. Jammer is het dat de talentvolle P. Dekker thuis moet blijven, wegens een blessure. Bij de ledenvergadering zijn met algemene stemmen herkozen. Voor- zitte Prins, penningmeester C. de GraaR/.Oe heer Petit legde zijn functie van secretaris neer en zal worden opge volgd door de heer Bakker. De heer Petit zal voortaan de functie als trainer op zich nemen. ZEEVOGELS Programma zondag 22 oktober Monnikendam - Zeevogelf, 2.30 uur Vertrek per bus 1 uur Duinranders 2 - Zeevogels 2 2.30 uur Zeevogels 3 - S.C. Dynamo's 3 2.30u. Zeevogels 4 - RKAFC 8 12 uur Alkm. Boys 2 Zeev. jun. 1 2.30uur RKAFC 4 - Zeevogels 2 2.30 S.V.-adsp. - Zeevogels a 12 uur Programma zaterdag LSW f - Zeevogels b adsp. 3.30 Pupillen Zeev. a - Duinranders Zeevogels b - Bergen b Zeevogels c - Egmondia e Hoog water te Egmond aan Zee Woensdag 18 okt. 3.56 16.11 Donderdag 19 okt. 4.26 16.41 Vrijdag 20 okt. 4.55 17.08 Zaterdag 21 okt. 5.24 17,37 Zondag 22 okt. 5.55 18.08 Maandag 23 okt. 6.28 18.40 Dinsdag 24 okt. 7.03 19.19 Woensdag 25 okt. 7.46 20.07 Donderdag 26 okt. 8.40 21.11 EGMONDIA Programma 22 oktober 1967 Egmondia 1 - Purmerend 1 2.30 Holl. 3 - Egm. 2, 10 u. Vertr. bus 8.30 Egm. 4 - Vrone 3, 12 uur B-terr. Egm. 5 - Vrone 4, 10 uur B-térrein Alkm. Boys 10 - Egmondia 6 10 uur Jun. Egm. 1 - Limmen 1 2.30 B-terrein Bol 2 - Egm. 2 3.30 uur, op 21 okt. Adsp. Egm. a - Assendelft a 12 A-terr. Egm. b - Meerv. b 3.30 b-terr. 21 okt. Egm. c - Go Ahead c 3.30 u. a-terr. op 21 okt. Alkm. B. - Egm. d 2,15 u. op 21 okt. Vrijdagavond om 20.30 uur klaverjas- drive in de Vergulde Valk t.b.v. de jeugd GROTE SORTERING Bezoek onze stand tijdens de midden- standsshow op 27 - 28 - 29 okt a.s. Fa. Baltus v.d- Berg Vennewatersweg 24 Egmond-Binnen Telefoon tijdelijk 1332 500 gr. jonge volvet 3 blikjes leverpastei 5 Milky Way 4 binky repen 219 99 69 55 1 blik appelmoes le kw. 79 1 blik Sperziebonen le kw. 79 2 fles Gazeuse 69 2 fles Exota Sinas 98 2 pak A.J.P. soep nu 89 2 kg James Greeves 98 500 gr. witte of blauwe druiven Bij 2 vacuum rookworst 298 500 gr Kruit boy zuurkool GRATIS 300 gram drups 75 2 fles Betuwe jus d'Orange 310 1 fles C.P. Limonade met cowboy of indiaan bij 2 tl. Hero Up

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1