VKTberkhout MET DE EGMONDEN Jeugdgebouw ,,JOEB" geopend Koetouwen die houen heeft ook Schotvanger 't Woud Kort Nieuws De vlaggen uit Bloemen- warenhuis in Egmond-Binnen Taxi tel. 1900 Vernielingen 25 OKTOBER 1967 - NO. 801 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EG MOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. De fa. Baltus v.d. Berg te Egmond Binnen, bloemenkwekerij en -handel, is met de bouw begonnen van een glazen kas, waarin de edele bloemprodukten onder ideale omstandigheden tot volle ontplooiing kunnen komen. De kas krijgt een oppervlakte van 60 m2 en wordt ingericht met moderne voorzie ningen, waaronder een nauwkeurig te regelen verwarming. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. G. Tervoort Zonen en het zal ongeveer drie weken in beslag nemen. Waarschijnlijk in de cember zal er een officieel tintje wor den gegeven aan de ingebruikstelling van deze bloemenkwekerij-magazijn. BRIDGECLUB DE EGMONDEN Uitslag clubdrive 23 okt. 1967 A 1 de Goede - W. Dekker 66Vs 2 P. Liefting - Th. Tromp 63 3 Verbrugge - Goedel 60 4 Hopman - W. Koper 59 5 Scholte - P. Huiberts 56Vs 6 Gebr. Beers 51V« 7 Apeldoorn - E. Kareis jz. 51Vjs 8 J. Huiberts - P. Wittebrood 50V2 9 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 43 10 Nieuwenhuizen - Horio 38Vs. B 1 Cremer - Groot 62Vb 2 Koning - Levering 60 3 Mevr. Kingma - Gouda 59 4 S. Kareis az. - Siewertsen 59 5 Burger - Dekker 58 6 Rosing - Rosing 56 7 Dames Witebrood - Huiberts 50V2 8 Damse de Waard 50Vb 9 Mevr. Koolhaas - Klay 46 10 Fam. Roos 3 8 Vb De volgende week bridgen we weer op maandag, aanvang half acht. Wij vernemen dat in de vorige week het eerst nummer van het clubblad van de voetbalver eniging St. Adelbert is uitgekomen. Eigenlijk is het al de tweede jaar gang maar deze keer is de uitvoering sterk gewijzigd en daarmee ook ver beterd. Op de omslag staat een nogal In verband met de bisschopswijding van zaterdag a.s. worden de inwoners van Egmond aan Zee verzocht om, zo mogelijk, de vlag uit te steken, van 9 uur 's morgens tot 5 uur s' middags. Ook van gemeentewege zal worden ge vlagd. Boekjes „Het Sacrament van het priesterschap", waarin o.a. de liturgie van de bis schopswijding is opgenomen, zijn vrijdaë a.s. tussen half tien en half elf 's mor gens verkrijgbaar in de zijzaal van het verenigingsgebouw, Julianastraat, ad 2,50, zolang de voorraad strekt. Een orde van dienst zal bij het bin nenkomen van de kerk aan de bezoe kers worden uitgereikt. De kerkdienst vangt aan oih half elf. Men wordt verzocht behoorlijk op tijd, uiterlijk om kwart over tien, aanwezig te zijn en vooral de toegangskaart mee te nemen. romantische tekening van de abdij met daarom heen "genesteld" enkele haisjes, een symbolische tekening voor het oude en historierijke Egm.- Binnen. In het nummer staan ver schillende wetenwaardigheden over de vereniging en enkele aanmoedi gende en ook opvoedende stukjes. Er staat o.a. ook in, dat de vereniging een verzoek heeft gericht tot het ge meentebestuur. om gebruik te mogen maken van het werklokaal van de leegkomende landbouwschool voor trainingsdoeleinden. Daar de bestem ming van het gebouw nog niet be kend is, kan het gemeentebestuur hierover nog geen beslissing nemen. De redactie van "Contact met de Eg- monden" heeft het nieuwe clubblad in dank ontvangen en hoopt elk vol gend nummer te mogen ontvangen; dat op 6 november a.s. reeds 30 be jaarden van de "Zonnehof' uit Koe dijk naar Egmond aan Zee komen, alajjÊV zij in de "Prins Hendrikstich- tin^woorlopig voor een jaar onder dak zullen vinden. Onlangs schreven wij naar aanleiding van toen nog niet geheel officiële berichten over deze plannen. Hoewel het toen nog niet va^pKstond, en de plannen eigenlijk bés./raken werden voor huisvesting eerst in januari, blijkt nu, dat de re alisering versneld is, zodat over en kele weken het inwonertal plotseling met 30 personen wordt vermeerderd; dat op vrijdag, zaterdag en zondag, 27, 28 en 29 oktober a.s., het komende weekend dus, de grote middenstands- beurs te Egmond-Binnen gaat plaats vinden. De werkzaamheden zijn in volle gang en wanneer wij de voor bereidingen zo eens in gedachten de revue laten passeren, dan krijgen wij de indruk, dat het zeker de moeite waard zal zijn, deze beurs met een bezoek te vereren. Wij verwijzen U voor nadere berichten omtrent deze show naar de speciale pagina's, die wij in ons blad hebben opgenomen. Ook de deelnemende zakenmensen zijn op deze pagina's vertegenwoor digd met hun reklames. Zij brengen u de nieuwste nieuwtjes, elk op hun gebied. Wij wijzen er ook hier nog eens extra op, dat de beurs gratis toegankelijk is; dat op de hoek Pr. Marijke-Pr. Irene- straat te Egmond aan de Hoef een huis wordt gebouwd door doe-het- zelvers. Het is een eendrachtige sa menwerking tussen man en vrouw. Hij metselt en timmert en zij oppert en doet alle klusjes, die een vrouw in deze kan doen; dat de heer M. Kleinsina te Egmond a. d. Hoef, woonachtig aan de Egmon derstraatweg a.s. vrijdag 40 jr. werk zaam is bij technisch bureau De Vries te Alkmaar. Hij is daar pro curatiehouder. Dat die dag voor hem en zijn familie anders zal verlopen dan gewone dagen, spreekt voor zich. Onze felicitaties; dat op maandag 30 oktober a.s. de 1ste Zeevogels-contactavond zal worden belegd in de oude school aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef; Vervolg pagina 2 Voorstraat 125 Telefoon 1314 Het was een feestelijke zondagmiddag, toen tijdens prachtig zonnig herfstweer door pastoor van Westerhoven het rode lint werd doorgeknipt, dat gespannen was voor de deur van het te openen gerestaureerde jeugdgebouw te Egmond- Binen. Op onze foto ziet U het lint stuk springen. Wat U niet kunt zien is, dat tegelijk een doek omlaag zakte, waarachter vandaan een gevelbord te voorschijn kwam, waarop de naam JOEB prijkte, wat betekentjeugdor ganisatie Egmond-Binnen. Er was veel belangstelling voor deze opening. Onder de genodigden was ook burgemeester Bakker, wethouder Apel doorn, terwijl ook de abt van de abdij van "St. Adelbert", Dom v.d. Wielen aanwezig was In zijn openingswoord zei pastoor van Westerhoven, dat hij er trots op was, van deze parochie pastoor te mo gen zijn. Hij noemde het voltooide werk aan het jeugdgebouw een parel op de kroon van Egmond-Binnen. Hij hul digde het levende en spontane initiatief, dat door de jeugd zelf genomen was, terwijl hij in zijn woord speciaal de ini tiatiefnemer, Hans de Groot betrok. Hierna nam Hans, voorzitter van de restauratiegroep, het woord. Hij toonde zich bijzonder dankbaar voor de gewel dige medewerking, die hij en zijn groep van alle kanten had mogen ontvangen, want, zei hij, het is gemakkelijk een plan te maken, maar om het uit te voeren komt nog wat anders kijken en dat is toevallig het belangrijkste. In zijn humoristisch speechje dankte hij alle medewerkers, die vele belange loze uren hadden geploetertl in een soms hopeloze chaos. Het resultaat mag er zijn. Een zeer gezellige bar van boom stammetjes met decoratieve verlichting geeft aparte sfeer. Het geheel is met Op de foto ziet U nog juist het lint springen Het afgelopen weekend 'heeft zich weer eens door verschillende vernie lingen gekenmerkt. Langs de Egmon derstraatweg moesten verschillende ban ken het ontgelden. Deze werden van hun plaats gerukt. Zwaardere bescha diging liep de nieuwe verlichte beweg wijzering op aan de Herenweg/hoek Zeeweg te Egmond aan de Hoef. Deze wegwijzers hebben veel geld gekost, maar iemand heeft het nodig geoor deeld, met een steen de zaak te ver nielen. Het blijkt dus ook al niet mogelijk, om richtingborden ongemoeid te laten. Hoewel hier sprake is van het werk van zeer primitieve geesten, die hun gemoed moeten uiten in vandalisme, zit men met een schadepost van ruim 600, De politie heeft de zaak in onder zoek. Vast staat, dat de daders een zware straf oplopen, daar hier niet al leen van moedwillige vernieling sprake is, maar de gevolgen zijn tevens, dat het verkeer in moeilijkheden raakt door onvoldoende bewegwijzering. De verant woording hiervoor ligt bij de gemeente maar deze instantie zal ook deze gevol gen zeer terecht naar het adres van de dader(s) verwijzen. Zij die enige aan wijzing kunnen geven tot opsporing van de daders, worden verzocht zich te mel den. Tipgevers, die zich niet recht streeks tot de gemeente of de politie willen wenden, kunnen zich voor dit geval ook wenden tot het bureau van dit blad, dat zich ten opzichte van naam en adres van tipgever aan strikte geheimhouding heeft gebonden. frisse kleuren afgewerkt terwijl een smaakvolle vloerbedekking van meer- kleurig linoleum het zeer goed doet. Op de gezellige openingsmiddag wa ren vele belangstellenden in de zaal bij een. Prachtige bloemstukken verhoog den de bijeenkomst, terwijl de fa. Bal tus en v.d. Berg er voor had gezorgd, dat de tafeltjes door middel van bloem- stukjes een decoratieve opstelling had den verkregen. Het oude jeugdgebouw, dat lange tijd een bouwval is geweest, is in de twintiger jaren gebouwd en bestaat dus nu ongeveer 40 jaar.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1