f 1,35 f 2,98 MET DE EGMONDEN 99 cent 35 cent 35 cent 59 cent nu f 1,65 Kort Nieuws Taxi tel. 1900 Supermarkt TELE^370 T.V.-reklame 198 198 109 Een vacuum rookworst 89 Groente Fruit 16 pers- sinaasapp. 800 gram diepvrieskip VOORDELIGE GASKACHELS (flessengas) HEEFT SCHOTVANGER T WOUD WC?BERKHOUT Geslaagde midden&andsbeurs Mgr. G. A. van Kleef Oud-Kath. bisschop van Haarlem 1 NOVEMBER 1 967 NO. 802 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN UitgaveDrukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. smr 1/1 blik Koen Visser Rijst met Goulash 1/1 blik Koen Visser Kerry - Rijst met Kip 5 Milky Way 69 3 Mars 69 10 repen Chocalade 98 7 Knotsen 25 200 gram Mandarijn 59 1 Groninger koek van 115 nu 150 gram Ham 98 150 gram Metworst 59 150 gram Haagse Leverworst 49 4 pond Jonathan 1 pond Hutspot 1 knol Selderij Iglo Vissticks 6-10 of 14 stuks 700 gram Boerenkool 98 3 Croquetten 69 9 Bitterballen 74 4 rol Closet 49 1 blik ananas, 4 schijven géén 69 maar 1 grote tube Mayonnaise 85 2 grote Cassis, géén 212 maar Wij vernemen dat op vrijdag 3 november a.s. een gro te klaverjasdrive plaats vindt in ho tel "Duin en Dal" aan de Juiiana- straat/hoek Emmastraat te Egmond aan Zee. Ofschoon wij buiten de ad vertentie-aankondiging dit soort bij eenkomsten altijd vermelden, even speciale aandacht voor deze drive. Deze had al eerder plaats moeten vinden maar is toen niet doorgegaan, omdat de advertentie door een mis verstand niet in het "Contact" was opgenomen. Nu staat hij er dus wel in en men leze goed, vrijdag 3 no vember dus, aanvang half negen, in schrijfgeld 1,per persoon en er zijn prachtige prijzen; Voorstraat 125 Telefoon 1314 dat de schietvereniging "De Vrijheid" te Egmond aan Zee in de traditione le zeskamp momenteel de tweede plaats inneemt. De schietvereniging "Prins Hendrik" is meer bescheiden en neemt momenteel de vijfde plaats in. De kwaliteit van de schutters in aanmerking genomen, geloven wij, dat zij weldra "De Vrijheid" voorbij zul len schieten; dat inbrekers een vergeefse kraak heb ben gezet in "de Ruyterschool" te Egmond aan Zee. Er was geen geld in de school aanwezig, ofschoon zij er wel naarstig naar hebben gezocht, getuige de omvergehaalde bureaus en lessenaars; Vervolg pagina 5 Egmond aan Zee beleefde een in drukwekkende plechtigheid, die 51 jaar geleden ook eens plaats gehad heeft. In 1916 werd de pastoor van de o.k. parochie H.T.J. van Vlijmen tot bis schop gewijd, nu was het Gerhardus Anselmus van Kleef, oud-Egmonder en pastoor van de parochie te Rotterdam, die door de plechtige wijding in zijn oude parochiekerk, in de voetsporen trad van zijn voorganger Mgr. Jacobus v. Oord als bisschop van Haarlem. Geruime tijd voor het begin van de plechtigheden was het kerkgebouw tot de laatste plaats bezet met genodigden en belangstellenden. Toen de plechtige stoet van prelaten en priesters het kerk gebouw reeds betrad, stroomden de mensen het kerkgebouw binnen, zodat velen zich met een staanplaats achter in de kerk tevreden moesten stellen. Mgr. Van Kleef had speciaal ver zocht dat zijn wijding plaats vond te Egmond aan Zee, daar hij zich door dierbare herinneringen uit vroeger jaren nog sterk verbonden voelt met deze plaats. De consecrator, de Aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. Andreas Rinkel werd geassisteerd door de o.k. bisschoppen mgr. dr. Urs Küry uit Zwitserland en mgr. Josef Brinkhaus van Duitsland. Ook waren aanwezig mgr. P. J. Jans, Bisschop van Deventer (Nederland); mgr. dr. Otto Steinwachs, wijbisschop (Duitsland); de Bisschop van Fulham, vertegenwoordiger van de Aartsbisschop van Canterbury en de Anglikaanse kerkgemeenschap (Londen), vergezeld door the rev. W. Popham Hosford, de ken der Anglikanen in Nederland; mgr. Luis Pereira, bisschop van de Lusitaan- se kerk (Portugal); mgr. Th. Zwartkruis, roomskatholiek Bisschop van Haarlem, vertegenwoordiger van het Episcopaat der Rooms-Katholieke kerk in Neder land, vergezeld door zijn vicaris dr. K. Koper; pater Maximos Mastichis, verte genwoordiger van Metropoliet Polyefk- tos van de Grieks-Orthodoxe kerk (Kon- stantinopel); mgr. Dionysios, Bisschop van Rotterdam van de Russisch-Ortho- doxe kerk in Nederland, vergezeld door zijn secretaris, diaken A. van Leeuwen; père Joseph Lamine, vertegenwoordiger van het Aartsbisdom Brussel en België van de Russisch-Orthodoxe kerk (Brus sel) en Hoogwaardig Heer Adelbert van der Wielen, abt van de Sint-Adelbert- abdij te Egmond-Binnen. Terwijl buiten de koude en gure zee wind de regenvlagen tegen de muren van het kerkgebouw striemde, vond de luisterrijke plechtigheid plaats, waar bij door handoplegging v.d. bisschoppen de nieuwe bisschop van de o.k. kerk werd gewijd, een bisschop, die de ge- Het initiatief van een stel jonge za kenmensen in Egmond-Binnen is het afgelopen weekend onderwerp van ge sprek geweest. Het weer zat niet mee, maar ondanks deze tegenslag mochten de organisatoren zich in een grote be langstelling verheugen. De keurige opzet van de gehele ten toonstelling trok aller aandacht. De standhouders afzonderlijk hadden zon der uitzondering veel werk gemaakt van hun diverse zaken. Er werden veel con tacten gelegd, maar wat vooral belang rijk was, dat de zakenmensen van Eg mond-Binnen toonden wat zij waard zijn. De entree was direct al kleurrijk door de bloemen van de fa. Baltus v.d. Berg, terwijl daar tegenover het stijlvolle porcelein en aardewerk van C. Lute de volle aandacht trok. De smaakvolle opzet van het leerwerk van C. Verhoogt liet zien, dat er op dit ge bied zeer veel te bieden is, terwijl J. Swart toonde, dat de moderne huis vrouw met diepvries en koelkasten ook in haar huishouding veel kan doen. Bij de stand van de Joh. Apeldoorn kon men proeven van uitgelezen geestrijke dranken en aangeland bij Dick Zent- veld ontdekte men, waar de parfum- lucht vandaan kwam, die daar veroor zaakt werd door de zeer exquise soor ten reukwerken. Een en al techniek zag men bij W. J. Apeldoorn, de apparaten, die daar getoond werden, waren speciaal inge steld op de moderne huishouding. De geschiedenis van het rijwiel kon men in een oogop slag volgen bij S. P. Boersen, waar een fragiel sportrijwiel en moderne brom mers c^itasteerden met een grote old timer. ■PPiinginrichting Apeldoorn wist veel te vertellen over vloerbedekking, die in alle soorten aanwezig was. Ook de Raiffeisenbank was aanwezig om te vertellen, dat men door de mo derne spaarsystemen via deze bank al de getoonde artikelen kan kopen. Een leuke tentoonstelling van schilderwerken van P. Klucht en H. Bloedjes deed het, terwijl de WV liet zien, op welk ge bied men werkzaam is. Buiten de ten toonstellingzaal werd de aandacht ge trokken door een keurige show van ga rage Chris Baltus, die op zijn manier toonde dat Egmond-Binnen op autoge bied ook alle mogelijkheden heeft. Het ligt voor de toekomst in de be doeling om ook een kunstnijverheidsten- toonstelling te organiseren. In ieder ge val denkt men aan herhaling. De prijzen, waardebonnen van 50,- z.ijn gevallen vrijdag op nr. 52 rood; zaterdagmiddag 406 oranje; zaterdag avond 142 oranje; zondagavond 15 geel. Het bestuur van de middenstands vereniging is 'bijzonder dankbaar jegens allen die hun medewerking aan het welslagen van de beurs hebben ver leend. en de ontwikkeling zal voort zetten van een kerkgemeenschap in Ne derland die in de historie ontstaan, vooral ook in Egmond aan Zee het kerkelijk leven heeft beheerst en in stand gehouden. Tijdens het plechtig wijdingsceremo- nieel was het alsof de historie weer heden werd. Het was stil in Egmonds oud-katholieke kerk, toen de wijdeling op het altaar voorover gebogen lag, met 't evangelieboek op zijn schouders, waarmee gesymboliseerd werd, dat hij het juk van het evangelie kreeg te dra gen en de tekst van dit boek in levende praktijk te brengen en in stand te hou den. Het is hetzelfde boek waarin ge schreven staat, dat men zijn naaste lief heeft tot aan het einde der tijden, on verschillig wie of wat die naaste is. Niet alleen om het hoge karakter was deze plechtigheid voor Egmond aan Zee belangrijk. Maar de aanwezigheid van vertegenwoordigers van de andere kerken in Nederland gaf aan deze ge beurtenis een grootse betekenis, die speciaal tot uitdrukking kwam in het uitwisselen van de vredeswens aan de aanwezige geestelijkheid van al de an dere kerken. Hiermee werd tot uitdruk king gebracht, dat het woord uit het evangelie maar één betekenis heeft, die voor iedereen hetzelfde is. De plechtige eucharistieviering werd begeleid door het parochiële zangkoor, dat op keurige wijze de gezangen van de 39ste mis ten gehore bracht. Het koor stond onder leiding van Ab de Graaff, terwijl het orgel bespeeld werd door pastoor H. Wijker uit Den Helder. Na afloop van de dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik, de nieuwe bisschop de hand te drukken. Terwijl in het kerkgebouw de plech tige dienst zijn einde naderde, stelden buiten voor de kerk honderden kinde ren zich op, allen van een vlaggetje voorzien, om de nieuwe bisschop een kinderhulde te brengen. De kinderen waren reeds ver voor het afgesproken tijdstip aanwezig en zij konden hun on geduld nauwelijks meer de baas blijven. Het zal voor de bisschop zeker een verrassing zijn geweest om deze kinder schaar te zien, zwaaiend met hun kleu rige vlaggen, met rode gezichtjes van de kou maar laaiend enthousiast. De kou was vergeten, wat over bleef was echte kindervreugd, de lolly die zij later kre gen verhoogden voor hen de feestvreug de. Tenslotte verzorgde "Lamoraal van Egmont" een feestelijke tocht naar „Lido" alwaar de buitenkerkelijke vie ring van het feest plaats vond.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1