MET DE EGMONDEN „Eensgezindheid" behaalde eerste prijs VKTberkhout Kort Mieuws Essogas is gas met karakter, geleverd door Schotvanger 't Woud Veilig Verkeer. Belangrijke test in Egm.-Binnen Plattelands vrouwen D.E.F.A. Vroom, Vrij en Blij Voorkomen is beter als genezen „Spiegel' 8 NOVEMBER 1967 NO. 803 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan den Hoef. Tel. 1201. Giro 36 89 54. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Op het landelijk federatief concours, dat te Arnhem werd gehouden, behaal de het fanfarecorps "Eensgezindheid" uit Egmond-Binnen een eerste prijs met 102 punten. Met het verplichte num mer, "Gallion Rease" werd 50 punten behaald en met het vrije nummer "Har- lem Shadows" 52 punten. Dit is een bijzonder mooi resultaat, temeer daar het corps nog maar korte tijd met een geheel nieuw instrumentarium speelt. De leden hebben dan ook een meer dan gewone prestatie geleverd, terwijl de leiding van de dirigent, de heer P. Kuys boven alle lof verheven is. Of schoon het corps streefde naar een nog hogere winst, want er waren 110 pun ten nodig, om deel te kunnen nemen aan de landelijke kampioenschappen, is men over het resultaat bijzonder tevre den. De nieuwe bezetting is in lage stem ming, waardoor het mogelijk is, om zonder moeilijkheden met koren op te treden. Ondanks dat de repetities voor het afgelopen concours, speciaal ook door het nieuwe instrumentarium, zeer zwaar waren, was de stemming tijdens de re petities prima, waaraan ook het goede resultaat is toe te schrijven. Zaterdag 11 november a.s. zal er een concert gegeven worden in de zaal van de heer Swart. De beide concoursnum mers zullen ten gehore gebracht wor den. Tijdens dit concert zullen de nieuwe instrumenten door het gemeen tebestuur officieel aan het corps wor den overgedragen. Men verwacht een grote opkomst en het entree is vrij. Een groot percentage van het jaar lijkse aantal verkeersongelukken wordt veroorzaakt door een defect aan een voertuig, hetzij een auto, een brommer of een fiets. Zeer veel ongelukken ge beuren echter zonder dat er aan het voertuig iets mankeerde. De oorzaak moet dan gezocht worden bij de mens die het stuur in zijn handen had. In het verkeer is de mens sterk af hankelijk van zijn zintuigen en van de snelheid waarmee hij de indrukken die deze zintuigen hem verschaffen kan omzetten in een of andere handeling. Indien de zintuigen - vooral het oog - de gegevens van een bepaalde situatie in het verkeer onjuist doorgeven of het lichaam op een verkeerde manier op de indrukken van de zintuigen reageert, is veelal een aantal regels in de krant onder de kop "verkeersongeluk" het gevolg. Omdat de zintuigen over het alge meen de mens niet van de ene dag op de andere in de steek laten, doch een proces van verslechtering veelal zo ge leidelijk gaat dat men er zich nauwe lijks van bewust is, heeft het voor ie der die veel aan het verkeer deelneemt zin zich regelmatig te laten testen of de zintuigen nog naar behoren voor hun taak berekend zijn. Het Verbond voor Veilig Verkeer be schikt over een testwagen, waarin zich allerlei apparatuur voor het testen van gezichtsscherpte, oogstand, afstand- en dieptewaaiineming, kleurgevoeligheid, reactie van het oog op verblinding door een tegenligger, gezichtsveld en reactie snelheid bevindt, allemaal zaken die voor het deelnemen aan het verkeer essentieel zijn. Deze testwagen is reeds ongeveer zes jaar in gebruik. Een jaar geleden heeft men - daar het nut van dergelijke tests duidelijk gebleken was (bij 40% van de mensen die zich aan de tests onderwierpen bleken niet alle zintuigen even best te functioneren) - een nieuwe wagen in gebruik genomen. Op 20 en 21 november zal deze test wagen ook in de gemeente Egmond- Binnen verschijnen, en wel op maandag 20 november op het Kerk plein te Egmond-Binnen (geopend van 11.00-12.30 u., 14.00-17.30 u. en 19.00- 21.00 uur); op dinsdag 21 november op het Raad huisplein te Egmond ad. Hoef (geopend van 10.00-12.00 uur, 13.30-17.30 uur en 19.00-21.00 uur). Alle inwoners van Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef zijn op beide dagen in deze testwagen van harte wel kom. Aan de tests zijn geen kosten ver bonden. Bestuur VvW, Gem. Egm.-Binnen PIJNLIJKE MONDHOEKEN? D.A.-drogist TANG heeft er een zallufie voor Smidstraat 9A - Telefoon 1027 Eginond aan Zee Op 6 nov. j.1. hield de heer Jaap Sax, schilder, uit Bergen een lezing met dia projectie over de schilderkunst. Een onderwerp waar men niet in één avond mee klaar komt. De heer Sax echter wist de aanwezigen een duidelijk beeld te geven over de schilders van vroeger en nu. Dat, en dit geldt niet alleen voor de moderne schilders, het schilderij niet altijd een mooie wand versiering is, bleek uit enkele getoonde dia's en denk eens aan Jeroen Bosch, diens werken hangt men nu niet direct boven het dressoir. Ze hebben iets be angstigend, maar ze zijn waar en de waarheid is niet altijd mooi. De tijd was veel te kort om alle vra gen van de dames te beantwoorden, daarom werd de spontane uitnodiging van de heer Sax hem in Bergen te be zoeken en verder te praten graag aan genomen. Met dank aan de heer Sax voor zijn duidelijke uitleg en prettige manier van vertellen sloot de presidente de avond. Bridgeklub „Ons Genoegen" 1 Mevr. ZwaanSuurbeek 307a 2 De RuyterZwaan 287a 3 DekkerMeijer 267a 4 Mevr. v.d. LindenDekker 25 5 GlasVisser 21 6 Fam. Roos 197a 7 mevr. KingmaGouda 17 Vrijdagavond j.1. sprak voor een goed gevulde zaal in pension Golfzang de bekende diawerker Dr. Kruyt uit Haar lem. Het werk dat werd vertoond ge tuigde van een zeer sterk doorvoeld en vaak een prachtig in beeld gebrachte liefdé voor het dier in al zijn aspecten. De opnamen van vogels, vlinders, in secten die meer als levensgroot op het doek verschenen, waren stuk voor stuk meesterstukjes en voorbeelden van wat met geduld en liefde voor een hobby verkregen kan worden. Na afloop be antwoordde de spreker een groot aan tal vragen, op een gemoedelijke manier van amateur tot amateur. Deze spreker was voor de vereniging een groot suc ces. Met een smeekschrift aan de leden om toch astubieft te komen, anders gaat de vereniging er aan, is het gelukt dat er 25 leden aanwezig waren op de vergadering van Vroom, Vrij en Blij, gehouden 1.1. vrijdag 3 november in het o.k. verenigingsgebouw. Het is noodzakelijk, dat een bestuur van een vereniging steun ontvangt van haar leden. De voorzitter stelde aan de vergadering verschillende vragen ter be vordering van de sfeer in de vereni ging. Er werden verschillende sugges ties naar voren gebracht, de leden in de zaal werden zo enthousiast, dat ze weer hun volle inzet gaven om hun vereniging in stand te houden. Samenvattend werden de volgende punten geregistreerd 1 Herstel van de vrijdagavondspelle tjes of platendraaien door V.V.B. Er zullen weinig mensen zijn die de ze uitdrukking niet kennen en men weel ook dat niet alles te voorkomen is. Toch is er veel, dat voorkomen had kunnen worden indien men meer "kennis van zaken had, zoals de gevolgen van een ongeluk, die nog onaangenamer voor hel slachtoffer kunnen zijn als het ongeluk zelf eigenlijk veroorzaakt. Wist U dat ongeveer 45% van de geregis treerde ongelukken thuis gebeuren, dat het vaak de kinderen zijn die daar het slachtoffer van worden? Stel dat bij L' thuis iets gebeurt, zou U in staat zijn direct dat te doen wat gedaan moet worden en nog beter, wat niet gedaan had moeten worden? Deskundige eerste hulp is bij een on geval van groot belang. De Egmondse Reddingsbrigade organiseert ook dit jaar weer een cursus waarin U de be ginselen van de eerste hulp wordt bij gebracht. De kosten zullen geen be zwaar zijn en als U bedenkt dat door uw ingrijpen wellicht een mensenleven gespaard zal kunnen worden, dat U door uw ingrijpen de levenskansen van een slachtoffer van een ongeval ver groot, dan moet dit toch een grote vol doening voor U zijn. Doe wat al velen vóór U gedaan hebben en volg een be ginnerscursus E.H.B.O. De lessen on der leiding van een kundig instructeur worden gegeven in het wijkgebouw aan de Wilhelminastraat te Egmond a. Zee op woensdagavond, aanvang 19.30 uur. De kosten bedragen ongeveer 10, voor de geheel cursus. Voor diegenen, die de herhalingscursus moeten volgen, deze is op vrijdagavond in de brand weerkazerne aan de Schoolstraat, aan vang 8 uur. Kosten ongeveer 4,50. 2 Enquête onder de leden gaan hou den; 3 De aannemelingen, direkt weer tot V.V.B. te gaan richten. 4 Voorstel tot het doen oprichten van een V.V.B.-muziekband. 5 Oprichting van een commissie uit de leden, welke het bestuur met raad en daad kan bijstaan, mede, om de moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. 6 Het houden van filmavond(en). 7 Sportkadering. 8 Het houden van een sokkenbal, zo mogelijk met St. Nicolaas op sok ken. 9. Het houden van kienavonden enz. ^OEDE DAGEN VOOR DE""' PfeEHENGELAARS De afgelopen dagen waren uitermate gunstig voor de zeehengelaars, haast iedere dag hoorde en zag men behoor lijke vangsten van gul. Er waren kna pen van vissen bij, terwijl men versteld •ond van de techniek om zulke knapen *t zee en op het strand te krijgen. Naar verluidt houdt de zeehengel- club "Bij Nacht en Ontij" zaterdag of zondag een wedstrijd voor zijn leden, hopenlijk is de gul niet afgeschrokken en zit de vangst ook dan mee. Er is zelfs een gul van ruim 14 pond ge- vangen. Zaterdag 18 november a.s. brengt toneelgroep "Spiegel" heer eerste uit voering van het seizoen '67-'68 in de grote zaal van café Swart. Aanvang 8 uur. Ditmaal een toneelspel, dat zich afspeelt vele duizenden kilometers van ons verwijderd, namelijk in Australië. Een hartverwarmend spel waarin wordt getoond, hoe ondanks de grote afstanden tussen de bevolking onder ling, met behulp van moderne commu nicatiemiddelen vele bewoners in dit zo dun bevolkte werelddeel door bekwame medische hulp kunnen worden geholpen en ook ziet men hoe door onvoorziene omstandigheden deze hulp soms te laat kan komen. Maar laten we U niet alles vertellen. Komt U zelf kijken naar dit door de schrijver Ben Bierman zo menselijk en meesterlijk verwerkte gegeven. De muziek voor de aanvang, tijdens de pauze en na afloop tot 01.00 uur met gezellig samenzijn, wordt verzorgd door het duo "Eminent" Alles bijeen, inclusief de verloting, belooft dit weer een echte sfeervolle avond te worden. K.V.G. EGMOND AAN DE HOEF Wè willen ons 3e lustrum aangrijpen voor een bescheiden feestviering op za terdag 11 november a.s. Om 7.15 uur avondmis voor levende en overleden leden van ons Gilde. Om 8 uur bijeen komst in de grote zaal van ,,'t Roode Hert". Echtgenoten zijn van harte en gratis welkom. Het 45-man tellende gezelschap "De Alpenblazers" zal aan de verdere feest viering luister bijzetten door het op voeren van haar nieuwe winterrevue. We rekenen op een zeer grote op komst van onze trouwe en andere leden! Nieuwe leden zijn steeds van harte welkom. Komt U gerust eens kijken, het verplicht U tot niets. Voorstraat 125 Telefoon 1314 ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 12 november a.s. Zeevogels 1 - De Rijp 1 2.30 uur 283: jun. LSVV 2 - Zeevogels 1 2.30 298 jun. Vitesse 4 - Zeevogels 2 2.30 363 adsp. CSV a - Zeevogels a 12 Programma zaterdag 11 november a.s. 116 adsp. Vitesse g - Zeevogels b 2 Pupillen Egmondia a - Zeevogels a Go Ahead b - Zeevogels b BRIDGECLUB DE EGMONDEN Uitslag clubdrive 7 nov. 1967 A 1 J. HuibertsP. Wittebrood 68 2 de GoedeW. Dekker 64 3 mevr. TwiskB. Wittebrood 6172 4 Scholte—Tromp 617b 5 Goedel—^«brugge 59 6 Koning—^vering 51 7 LieftingTh. Tromp 51 8 HopmanKoper 48 9 Gebr. Beers 4072 10 SiewertsenE. Kareis Az. 357a B 1 RosingJttting 48 2 Cremer—^Pbot 417» 3 NieuwenhuiienHorio 417a 4 BurgerDekker 397a 5 Mevr. KoolhaasKlay 36 6 HeddesJ Kareis 347a 7 ApeldoornE. Kareis Jz. 327a 8 dames GrootHuiberts 26 9 dames de Waard 247» Welkom aan onze 2 nieuwe (oud) leden J. Kareis en J. Heddes. We ho pen dat U tot in lengte van dagen enz. Denkt U er nu al vast aan om zater dag 25 november te reserveren, dan spelen we een open drive in Egmond- Binnen. Egmondia Programma zondag 12 november a.s Kolping Boys 1 - Egmondia 1 2.30 u. Vertrek per bus om 13.15 uur Egmondia 2 - Kolping Boys 2 10 uur Egmondia 4 - HSV 4 2.30 uur Alkm. Victrix 7 - Egmondia 6 10 u. Jun.: St. Adelbert - Egmondia 12 uur Egmondia 2 - St. Adelbert 2 2.30 Adsp. de Rijp a - Egmondia a 11 uur Egmondia b - Uitgeest a 12 uur Egmondia c - Meervogels c 3 uur op zaterdag 11 nov. Deze week huis aan huis-actie van foto-kalenders t.b.v. de jeugdafd. HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 8 4.0716.50 Donderdag 9 4.5917.53 Vrijdag 10 6.0619.08 Zaterdag 11 7.21—20.26 Zondag 12 8.33—21.25 Maandag 13 9.3322.20 Dinsdag 14 10.23—32.01 Woensdag 15 11.0423.37 Donderdag 16 11.41—12.09 E.R.B. vergaderde Vrijdag j.1. hield de E.R.B. haar na jaarsvergadering in "De Klok". Een be hoorlijk aantal leden was op deze ver gadering aanwezig, zodat de voorzitter terecht kon opmerken, dat de E.R.B. een springlevende vereniging is. In zijn opening bracht de voorzitter de dank van het bestuur over aan die leden die zich tijdens het seizoen op het strand verdienstelijk hebben gemaakt. Het verslag van de werkzaamheden liet zien dat de E.R.B. dit jaar zeer actief is geweest. Een flink aantal reddingen werd verricht, soms meerde re malen op een dag. Slechts een ver- drinkingsgeval deed zich voor. Hierbij had de brigade wel eerste hulp verleend maar aan de redding zelf geen deelge nomen. De agenda werd vlot afgewerkt. Het speet de voorzitter dat het zwem bad te Alkmaar nog niet gereed was, zodat pas in december weer met de training kan worden begonnen. AAN ALLE VERHURENDE LEDEN VAN DE VVV EGMOND-BINNEN! In het laatste "VW-nieuws" is U gevraagd de gegevens voor de vermel ding van uw adres in de verhuurlijst 1968 vóór 1 november in de brieven bus van het WV-kantoor te deponeren. Helaas moeten we constateren dat slechts 1/3 deel aan dit verzoek gevolg heeft gegeven. Aan de samenstelling van de lijst wordt inmiddels begonnen. Aangezien het het streven van de VW is de toerist een zo volledig mogelijk overzicht te geven van de adressen, waaruit hij zijn keus kan maken, ver zoeken wij diegenen, die de kleine moeite een geheel ingevulde lijst met gegevens aan ons te doen toekomen, nog niet hebben genomen, dit ten spoe digste te doen. Daarmee zijn toerisme, VVV en U persoonlijk het meest ge baat. Het Bestuur van de VW Egmond-Binnen Wü vernemen dat na een tweedaags examen aan de machinistenschool te Ede, de heer S. C. J. Zuurbier is geslaagd voor het diploma aspirant-machinist; dat de heer P. Bras te Egmond aan de Hoef binnenkort het feit hoopt te herdenken, dat hij 40 jaar lid is van het parochieel zangkoor van de r.k. kerk en tevens 25 jaar deel uit-maakt van het college van kerkmeesters; dat de topscorer van het eerste elftal van St. Adelbert, Gerard Duinmcijer, tijdens de training een been heeft gebroken; dat met ingang van 11 en 12 november een ingrijpende wijziging zal plaats vinden in het Naco-dienst re geling, al hoewel deze voor de Egmonden waarschijnlijk niet zo belangrijk blij ken te zijn. De verandering in de nieuwe dienstregeling zijn vooral van toepassing op de stadsdienst van Alk maar en het gebied rond West-Fries land, Edam, Volendam, Monniken dam, Purmerend enz. Wij raden U echter aan, de nieuwe dienstregeling goed te bestuderen, daar wijzigingen voor deze streken in verband met de wijzigingen verderop niet zijn uitge sloten; dat de in de slotkapel te Egmond a.d. Hoef gehouden kerkdienst met mede werking van het 50 dames en heren tellende hervormde koor uit Wor- merveer zeer druk is bezocht. Hoe wel het orgel zo nu en dan wat te luid was, waardoor het koor soms werd overstemd, kan men van een zeer sfeervolle dienst spreken, terwijl de opluistering door dit koor bijzon der op prijs werd gesteld; dat de St. Nicolaasactie te Egmond aan Zee ondertussen is gestart. De baten zijn, zoals bekend, voor het pas op gerichte tambourcorps "Van Speyk". Het corps telt 120 leden en heeft veel geld nodig. Door deze actie wordt dus een goed doel gesteund en het gestelde doel is allerwege goed ontvangen. De actie begint ook al goed door te dringen, want de reeds uitgedeelde zegels werden maandag al in loten omgezet. U weet het, wissel de zegels tijdig in, dus uiterlijk elke donderdag op de bekende adressen. Dan doet U mee met de weektrek- kingen, terwijl de kans op de hoofd prijzen even groot blijft; dat - wij deelden het al mee - de to neelvereniging "Flierefluiters" op don derdag 9 en vrijdag 10 november op de planken staat van het toneel "De Vergulde Valk". "Daar moet je vrouw voor zijn" heet het stuk en waarvoor men dan vrouw moet zijn, kunt U tijdens die avonden gaan zien. Het belooft wel heel goed te zijn; dat de E.H.B.O.-cursus te Egmond aan Zee beslist niet alleen voor leden van de E.R.B. is. De cursus wordt geor ganiseerd door de E.R.B., maar de deelname staat open voor iedereen. Men leze het artikel: "Voorkomen is beter als genezen"; dat Astrid Suurbeek met Ada Bakker en Judith Salomee voor 3 maanden naar Australië zijn vertrokken, om aan het tennistornooi deel te nemen. De laatste weken zal zij via Nieuw- Zeeland naar Nederland terugkeren;

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1