JÊk CONTACT Mif DE EGMONDEN KERSTMIS 1967 we? Kf?>? Kort Nieuws h<r k» Verkiezing Miss Disco Veilig Verkeer Wit-Gele Kruis de Egmonden BERKHOUT smaakvolle feestdagen toegewenst met öe fijne klasse-pROöucten van schotvangeR 't wouö 20 DECEMBER 1967 NO. 809 De sfeer van het vrede-feest heerst weer in deze koude, gure en donkere dagen. Bij velen ontstaat een bepaald verlangen, om goed te doen. Dit gevoel welt bij de een vanzelf op, bij de an der zijn de twinkelende iichtjes van kerstbomen en sterren nodig, of de gloedvolle woorden van een talentvol redenaar in de kerk of voor radio en T.V. In deze oorlogszuchtige tijd valt het woord "vrede" zeer veel en rond Kerst mis neemt dit toe. Men is er van be zield, er moet een vredige en vooral gezellige sfeer zijn, overal waar men komt en vooral in de huiskamers. Een kerstboom is het einde, dus de moeite waard om ook daar voor te vechten, zoals vele dames dat de afgelopen da gen in Alkmaar hebben gedaan. Het Kerstfeest geeft dus ook aanleiding om te gaan vechten. VREDE OP AARDE! Men rekent op een kerstgratificatie, „want die hebben wij vorig jaar ook gekregen". „De baas kan al niet min der" zegt men. De laatste werkdag breekt aan en de baas moet zeggen, dat hij in grote moeilijkheden verkeert en helaas geen of een veel kleinere grati ficatie kan geven. Hij deugt nu niet meer. Hij is minder sympathiek in de ogen van zijn mensen. Hij is een egoïst. En zij gaan het feest van de vrede vieren. Zijn moeilijkheden interesseren hen niet. VREDE OP AARDE! Wat heeft die man op de T.V. prach tig gesproken. Hij zei, dat wij eens om een ander moesten denken. „Neem eens een eenzame bij U in huis eni laat hem meegenieten van die heerlijke kerst sfeer". „Hij heeft gelijk", zegt men dan, „want neem nou eens die en die en wat zou je van Piet en zijn vrouw zeg gen, die kunnen het gemakkelijk doen, maar wat denk je, ze peinzen er niet over". En de opmerkzame opmerker zakt weer genoegzaam in zijn stoel en kijkt naar de T.V. Wat kan die man het toch prachtig zeggen en ook hij peinst niet verder. VREDE OP AARDE! Een automobilist rijdt 's avonds op een eenzame weg met zijn auto tegen een boom. Na 10 minuten komt er een andere auto aan. De inzittenden zien de bestuurder van de verongelukte wa gen over zijn stuur gebogen liggen. „Niet stoppen Kees", zegt zijn echtge note „er zal direct wel een ander langs komen en we willen op tijd zijn". Die andere bestuurder had dat ook gewild. VREDE OP AARDE! Men zegt, dat Kerstmis zo'n prach tige gelegenheid is om goed te doen en misschien zal er ook veel goed wor den gemaakt. Maar elke dag doet zich die gelegenheid voor. Daarvoor behoe ven geen kerstbomen met lichtjes en ballen te worden versierd en is het ook niet nodig, dat er sterren worden opge hangen. Dat is allemaal bijzaak. Maar toch kan dit kerstgeflonker misschien iets doen ontbranden in vele mensen harten, zodat er gedurende een heel jaar iets door blijft gloeien van het hartverwarmende feest, dat Kerstmis in wezen is. Moge Kerstmis 1967 voor U veel goeds inhouden. Wij wensen U dit van harte toe. HERWONNEN LEVENSKRACHT Eginond aan de Hoef Op 19 december 1967 heeft Herwon nen Levenskracht haar jaarlijkse loterij gehouden. Zij die loten gekocht heb ben, nemen hiervan goede nota. Alle kopers van loten worden, na mens het Comité, bedankt voor hun spontane medewerking. HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 20 6.03—18.16 Donderdag 21 6.41—18.58 Vrijdag 22 7.25—19.46 Zaterdag 23 8.13—20.41 Zondag 24 9.09—21.35 Maandag 25 10.07—22.39 Dinsdag 26 11.1123.49 (Doodtij) Woensdag 27 0.19— 0.20 Donderdag 28 0.56—13.22 VISWEDSTRIJD VAN "BIJ NACHT EN ONTIJ" Zondag j.1. hield de zeehen gel vereni ging "Bij Nacht en Ontij" een viswed strijd voor haar leden. Ondanks dat het niet direct best weer was, waren toch een dertigtal leden van de partij. Bij het einde bleek de heer E. Prins met de grootste gul als eerste te zijn ge ëindigd, op de voet gevolgd door de heren Zwaan, Blaauwboer en de Lange. Al met al toch een gezellige wedstrijd waar, al viel dan de vangst wat tegen, zoals gewoonlijk de stemming prima was. Zaterdagavond j.1. stond de dansavond in de speeltuin "De Egmonden" in het teken van Miss Disco. Na een spannende strijd werd Marjan Visser uit de Troelstra weg verkozen tot Miss Disco. In de nabije toekomst mag zij op een landelijke wedstrijd gaan probe ren de nationale titel in de wacht te slepen. Wij wensfcn haar veel succes toe BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" 1 Bus - v.d. Molen 66V2 2 Dekker - mevr. v.d. Linden 64 3 Dekker - Meijer 59 4 mevr. Kingma - Gouda 59 5 v.d. Linden - Stikvoort 57 6 fam. Roos 55 7 fam. Zwaan 49 8 Dames v.d. Molen - Bus 457-2 9 Glas - Visser 45V2 10 Juffr. v.d. Berg - Prins 391/2 Donderdag 28 december bridgen om half acht. Het ligt in de bedoeling van de Af deling Gemeente Egmond-Binnen van het Verbond voor Veilig Verkeer in jr nuari en februari a.s. zowel in Egmon? aan de Hoef als in Egmond-Binnen een uit zes avonden bestaande, complete verkeerscursus te organiseren. Op deze cursus zullen allerlei ver- keersvraagstukken alsmede de nieuwe verkeersregels worden behandeld; 'zij i'W dan ook voor alle weggebruikers uite mate interessant. Als cursusavond in Egmond-Binnen de woensdagavond, in Egmond aan de Hoef de donderdag avond gekozen. Vanzelfsprekend zal deze cursus al leen dan gegeven kunnen worden indien hiervoor voldoende belangstelling be staat. Belangstellenden worden verzocht zich op te geven bij de politiefunctiona rissen uit de gemeente, of bij G. Res- -Valkering, Hogeweg 6; P. v.d. Berg, Weg naar de Bleek 2; B. Mathis, St. Albertsweg 11a; F. Nieuwenhuizen, He renweg 187. Nadere mededelingen over deze cursus zullen nog in het Contact worden gepubliceerd. Bestuur VvVV, gem. Egm.-Binnen BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 19 december 1967 A 1 Gebr. Beers 6OV2 2 de Goede - W. Dekker 58 3 Hopman - Koper 57 4 Scholte - H. Tromp 57 5 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 56 6 Goedel - Verbrugge 56 7 Kareis - Heddes 5 U/2 8 Liefting - Th. Tromp 5072 9 Rosing - Rosing 48 10 J. Huiberts - P. Wittebrood 4472 B 1 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 4472 2 Nieuwenhuizen - Horio 43 3 Koning - Levering 38 4 Siewertsen - E. Kareis Az. 37 5 Burger - N. Dekker 3672 6 Mevr. Wittebr. - mevr. Huiberts 35 7 Mevr. Koolhaas - Klay 3372 8 Cremer - Groot 30 9 dames de Waard 28 Prettige Kerstdagen en tot woensdag 27 december, aanvang half acht. HANDBAL EGMONDIA Uitslagen zondag 17 december Sen. WGW 2 - Egmondia 1 6—7 Jun. Schagen 1 - Egmondia 1 135 Jun. Egmondia 2 - Hollandia T 2 35 Zondag a.s. geen handbal. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 24 december Meervogels 1 - Zeevogels 1 2.30 uur Vertrek per bus 1.30 uur 73: Zeevogels 2 - de Rijp 2 2.30 uur 159: Zeevogels 3 - Berdos 7 11 uur 161: Koedijk 4 - Zeevogels 4 12 uur 327: Jun. Zeevogels 1 - HSV 2 12.45 416: adsp. CSV a - Zeevogelsa 12 uur Programma zaterdag 23 december 45: Jun. Zeev. 2 - J. Holland 2.30 uur Vrijdagavond 22 december klaverjassen in hotel Brouwers, aanvang 7.30 uur. Langs deze weg willen wij als bestuur van de stichting "Het Wit-Gele Kruis der Egmonden" U benaderen over en kele problemen die de laatste tijd veel aandacht van ons bestuur vragen. In de loop van de laatste 5 jaar heeft onze stichting regelmatig te kam pen gehad met tekorten in de exploi tatie. Deze tekorten vormden op 1 ja nuari van dit jaar een totaal-som van ruim 5.200,Dankzij allerlei po gingen is het ons - niet dan met de grootste moeite - gelukt het budget van de stichting te verruimen. Het gemeen tebestuur heeft in de loop van dit jaar besloten aan de stichting een eenmalige subsidie te verstrekken ten bedrage van ruim 5.200,waarmee het bestaan de tekort kan worden gedekt. Ook heeft het gemeentebestuur - de financiële problemen van onze stichting ziende - een nieuwe subsidie-verorde ning vastgesteld, op grond waarvan wij hopen een sluitende exploitatie te ver krijgen. Het gevolg van deze nieuwe regeling is echter dat de gemeentesub sidie diende te worden verdubbeld ten opzichte van voorgaande jaren. Telken- jare wordt thans ongeveer 10.000, subsidie genoten. Alhoewel de gemeen te derhalve volledig meewerkte aan de oplossing van onze problemen werd contributie per 1 januari 1968 tenmin- echter als eis gesteld, dat de jaarlijkse ste in overeenstemming diende te wor den gebracht met het landelijk contri butie-niveau, liggende tussen 12,en 15,per jaar. Uit het bovenstaande kunt U hebben begrepen, dat wij als bestuur weinig keus hadden, want het tekort van de laatste 5 jaar diende te worden gedekt, een nieuwe subsidie-regeling moest er komen om ons in staat te stellen ons werk voort te zetten, dus ook van onze zijde diende een tegenprestatie aanwezig te zijn. In verband hiermee is door het bestuur besloten de contributie ingaan de 1 januari '68 te brengen op 12. per gezin per jaar. Wij vertrouwen, dat U begrip zult hebben voor deze maat regel waartoe wij niet gaarne hebben besloten. Gezien het bovenstaande ne men wij echter aan, dat de genoemde verhoging U alleszins redelijk voor komt, waarbij wij U er wel op wijzen, dat de contributie-verhoging beperkt is sebleven tot een aanpassing aan het landelijk MINIMUM. Van deze gelegenheid maken wij ge bruik U te attanderen op de diverse activiteiten van onze stichting. Wij noe men U o.a. de moederschapszorg. zui gelingenzorg, kleuterzorg, zwanger- schapsgymnastiek, moeder- en kleuter cursussen, zorg voor tbc-patiënten en de nazorg van hen, incidentele hulp bij bevallingen, bejaardenzorg, hulp bij overlijdensgevallen. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat in het begin van het volgend jaar een spreekuur gehou den kan worden voor diëetpatiënten. Wij zullen U daarvan door middel van een advertentie in "Contact" op de hoogte houden. Rest ons een woord van "vermaning" tot U, die nog geen lid bent van onze stichting hebt uit het bovenstaande kunnen weiden, dat één van de ge noemde omstandigheden wel eens op U en/of Uw gezin van toepassing kan zijn. Wij doen daarom een beroep op U, lid te worden van onze stichting, waartoe U zich kunt opgeven bij onze incassee&A^s. de heren M. Schuit, Oude Schulpw'^19 te Egmond-Binnen en N. Ruyter, otweg 5 te Egmond aan de Hoef dan wel bij ons bestuur. Wij danken U voor de tijd, die U aan het lezen van dit schrijven hebt willen besteden en hopen U met een en ander verduidelijkt te hebben, waar om tot contributie-verhoging dien.de te worden besloten. HET BESTUUR Bestuurs-samenstelling H.J.G. Bleekemolen, Zeedistel 3, Egm.- Binnen}, voorzitter; J. de Boer, Pieter Schotsmanstraat 2a, Egmond aan Zee, lid: C. Broersen, Schoolstraat 25, Egm. a.d. Hoef. lid; A. Klaver, Herenweg 27. Egmond-Binnen, lid; dokter G. F. M. Versteegh, Egmond a.d. Hoef. medisch adviseur; J.C. Vreeken, Tooroplaan 2. Alkmaar, secr.-penningm.; mej. C. J. de Waard, Herenweg 169, Egmond aan de Hoef. Voorstraat 125 Telefoon 1314 EGMONDIA-N1EUWS Programma zondag 24 december Egmondia 1 - Limmen 1 2.30 u. Helder 2 - Egmondia 2 12 uur Vertrek per bus 10.30 uur Limmen 3 - Egmondia 3 12 uur SVW 4 - Egmondia 4 12 uur Egmondia 5 - de Rijp 3 12 uur Flamingo's 4 - Egmondia 6 12 uur Jun.: Egmondia 1 - Duinranders 1 2.30 Alkm. Boys 5 - Egmondia 2 10 uur Adsp. de Rijp a - Egmondia a 11 uur Programma zaterdag 23 december Adsp. Egmondia c - RKAFC i 3 u. Egmondia d - de Mollen a 3 uur Er zijn nog kalenders te koop bij de jeugdleiders op de vogende adressen Jac. Scholplantsoen 40, Duinstraat 44, Schoolstraat 10, Torensduin 12, derde Oosterbarg 7, Eisenhowerstraat 70. Wij vernemen dat het cabaretgezelschap van Fredy v. Bergen (het vroegere Langedijker ca baret) naar Egmond a.d. Hoef komt op 13 jnauari. Het gezelschap treedt dan op voor de leden van het NKV in ,,'t Rode Hert"; dat de gemeenteraadsvergadering te Eg inond aan Zee, die vastgesteld was op vanavond, woensdag 20 december, niet doorgaat en is uitgesteld tot woensdag 27 december; dat op het raadhuisplein te Egmond a. d. Hoef en het Kerkplein te Egm.- Binnen weer verlichte Kerstbomen worden geplaatst. Hiermede wil het gemeentebestuur aan de kerstsfeer, die tijdens de feestdagen onontbeer lijk is, krachtdadig meewerken; dat de Peperstraat en de Krijt te Eg mond-Binnen een opknapbeurt krij gen. Het plaveisel wordt vernieuwd, trottoirs aangelegd, terwijl op de Krijt het plantsoen verdwijnt en een kinderspeelplaats wordt aangelegd. De praktijk kennende vraagt het ge meentebestuur reeds bij voorbaat aan de ouders, hun kinderen op de kost bare aanleg te wijzen, zodat vernie lingen worden voorkomen; dat deze week, terwijl wij dit schreven, weer de traditionele Karmelaetie - plaats vond. De bedoeling is, dat het Karmelklooster te Egmond aan de Hoef elk jaar weer een Kerstcadeau van de bevolking krijgt in de vorm van geld en goederen. Hieraan wordt altijd prachtig meegewerkt ên het zal ook deze keer wel wer lukken. Al leen zouden wij het comité, waarvoor overigens niets dan lof. willen aan raden, ons voortaan tijdig op de hoogte te stellen, zodat wij een sti mulerend stukje kunnen schrijven. Wellicht komt het de opbrengst ten goede. In ieder geval, aan de zusters Karmel een Zalig Kerstfeest!— dat bij D.A. Ürogist Tang, Smidstraat 9A te Egmond aan Zee een meter- lange zeer bijzondere kaarsen-stan daard in de etalage te bewonderen is. Geheel met de hand gesneden en van bizarre Oosterse oorsprong. Prijs? 295,Hij heeft ook stan daards voor een kwartje; (adv.) dat donderdag 2T"tIeceiiibeti-Qai_8 uur de grote najaarsvergadering plaats vindt van de VW Egmond aan Zee. Op deze vergadering, die plaats vindt in hotel "Zeehuis" aan de Boulevard, zal ook de nieuwe folder worden aangeboden. Er wordt gesproken over contributieverhoging; dat op vrijdag 2 december een grote Zeevogels-kerstklaverjasdrive wordt gehouden in hotel Brouwers. Prach tige wildprijzen. Aanvang 7.30 uur; dat op vijdag 22 december een grote Kerstklaverjasdrive plaats vindt in hotel "Duin en Dal" te Egmond aan Zee. Aanvang 8.30 uur. Er zijn prachtige prijzen; dat eveneens op vrijdag 22 december een kerstklaverjasdrive plaats vindt in café Schuit te Egmond-Binnen. De baten zijn voor de reddingsbriga de "De Robben" en diverse vereni gingen. dat in het pand van de heer J. Bosman, kapper te Egmond aan Zee, een boe kingskantoor zal worden gevestigd. Het kantoor zal waarschijnlijk in ja nuari geopend worden.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1