CONTACT MET DE EGMONDEN Koopjes van de week Gratis 1 tube tandpasta 1 beker Sleutel hanger Aardapp. Groente Fruit slechtst 1,15 Voor oud en nieuw Vuurwerk Nog even 1967 Voor oudejaars avond Pension De Kim tel ar. 1370 Egmond aan Zee tegen fusie Christ )j Vrouwenbond V. V. V. vergadering Supermarkt NU 98 ct Wij wensen U veel geluk en voorspoed in 1968. En ook klompen van hout: Schotvanger 't Woud 28 december 1967 No. 810 Uitgave: Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Egmond aan de Hoef. Telefoon (02206) 1201 Giro 368954Egmond aan Zee, Burg. Eymaplein 2a, telefoon (02206) 1789. Nog enkele dagen en wij schrijven een nieuw jaartal op al onze geschriften. Wij zetten een punt achter het oude jaar en het heeft afgedaan. Maar onze herinnering heeft er nog lang niet mee afgerekend en dit geldt speciaal voor diegenen onder ons, waarvoor dit jaar een bijzondere betekenis heeft gekre gen door gebeurtenissen, die belangrijk waren of door hun tragiek misschien een wending gaven aan 's mensen leven. In ons eerste nummer van JANUARI 1967 brachten wij het overlijdensbericht van de heer G. Kranenburg te Egmond a.d. Hoef. Een veelzijdig mens, diep begaan met allen, ging heen na een ver dienstelijk leven. In diezelfde maand stond er een publicatie in het Contact over de eenwording van de Egmonden, al dan niet. Dit onderwerp is zeer ac tueel, maar woensdag 27 december j.L, gister dus, sprak de raad van Egmond aan Zee het "tegen" uit, nadat eerder in dit jaar de gemeente Egmond-Binnen zich voor verklaarde. Het is nog januari. Pastoor van Teij- lingen vertrok naar lJmuiden, de eerste steen van de nieuwe Raiffeisenbank te Egmond aan Zee werd gelegd door de oud-directeur, de heer1 S. Hopman, ter wijl de afbraak van de le Oosterberg in volle gang is. Hier ligt nu het marktplein en er staat een flatgebouw. B W van Egmond-Binnen en Eg mond aan Zee bespreken voor het eerst in de geschiedenis gezamenlijk de eenwording. Garagebedrijf Chris Baltus opent een nieuwe showroom en de boerderij van de gebr. Bommer stort in en brandt later in dit jaar af. Wij schrijven FEBRUARI. Te Eg mond aan Zee overlijdt de heer P. Zwart, oud-mensenredder. Later in dit jaar gaat ook de heer A. Wijker heen, eveneens lid van de reddingsbrigade. De heer P. Franke van de r.k. school neemt zijn ontslag en in zijn plaats wordt benoemd de heer A.J.M. Jaspars. Kapsalon C. Bakkum sluit zijn deuren, terwijl ook bekend wordt, dat de ma nufacturenzaak van de heer C. Mooij na 32 jaar ophoudt te bestaan. G.S. keurt het bestemmingsplan Hoo- gedijk te Egmond aan de Hoef goed, te Egmond-Binnen vindt de bloemen tentoonstelling plaats, de "Boom" aan •de Zuiderstraat te Egmond aan Zee wordt jeugdherberg en te Egmond aan de Hoef neemt juffrouw Ruytenburg tijdens een feestelijke receptie afscheid van al haar leerlingen, na 43 jaar hier werkzaam te zijn geweest. In MAART wordt het nieuwe ge bouw van de Raiffeisenbank te Egmond aan de Hoef geopend. Voor Egmond overigens een rustige maand. APRIL. Te Egmond aan Zee opent brood- en banketbakkerij Aartsen zijn nieuwe zaak. De woningbouwvereniging Egmond aan Zee neemt haar nieuwe kantoor in gebruik en vishandel Berk hout voegt een modern visrestaurant aan zijn bestaande zaak toe. Hotel-pension "De Kim" Verfraait zijn interieur en het jaren bestaande TV-comité Egmond aan Zee stopt met haar werkzaamheden. In deze maand krijgen alle telefoonnummers in de Eg- monden een '1' voor het oude nummer. In MEI opent pension Brouwers te Egmond aan de Hoef, terwijl 'De Boei' te Egmond aan Zee zijn restaurant in bedrijf stelt. Kapsalon Ria van Dam opent haar zaak in het voormalige ma- nuf acturenpand van de heer Mooij en tijdens de feestelijkheden om het prin senkind brandt de boerderij van de we duwe Ligthart af. De bloembollenvelden worden voor het eerst door middel van een helicop- ter bespoten en te Egmond aan Zee wordt het nieuwe gebouw van de Raif feisenbank geopend. Pastoor J.J. Wou denberg neemt afscheid, terwijl het jacht, dat gedurende een> aantal jaren is gebouwd door een Duitse arts op het terrein van de heer Hink te Egmond aan de Hoef, in haar element wordt gebracht. Inmiddels is het JUNI. Vishandel G. Dekker Zn. opent zijn nieuwe zaak. De fa. Kareis doet zijn construc tiebedrijf over aan de fa. v.d. Wel. Autoshop "Service" van de heer P. Zwart verhuist van Waaigat naar Ach terom 1, waar de heer Zwart tevens een nieuwe showroom opent. Het nieuwe VW-kantoor te Egmond Binnen wordt in gebruik genomen, er komen vlaggen aan de Boulevard, de Nutsspaarbank te Egmond aan Zee opent haar kantoor, terwijl de eerste weekmarkt plaats vindt. De heer Bruin opent zijn nieuwe Vivo-zaak in het pand v/h Centra-Krijnen en "Eensge zindheid" 'te Egmond-Binnen krijgt nieuwe instrumenten. Het comité res tauratie Slotkapel draagt de gerestau reerde kapel over aan de Ned. Herv. Gemeente, en slijterij Nic. Tervoort o- pent een nieuwe zaak. In JULI wordt te Egmond aan Zee het tambourcorps "Van Speyck" opge richt. In deze maand redt de E.R.B. tijdens een actie met behulp van enkele gasten 5 mensen van de verdrinkings dood. DEFA opent zijn foto-tentoon stelling en de oude r.k. kerl^ van Rin- negom wordt onder slopershanden ge nomen. 't Is al weer AUGUSTUS. In Aus tralië overlijdt mevrouw Schuit-Orij, die 7 jaar eerder daarheen met haar gezin emigreerde. In de abdij werd de 34-jarige pater Adelbert v.d. Wielen tot abt gekozen. Astrid Suurbeek wordt Ned. kampioen tennissen en pastoor Van Zwieten wordt te Egmond aan Zee geïnstalleerd. Zowel in Egmond- Binnen als in Egmond aan Zee heeft men een jeugdhuis onderhanden. In zee wordt een, bom gevonden en door de marine onschadelijk gemaakt. SEPTEMBER is voor Egmond een maand, waarin niet veel gebeurd. Het is vakantie in Egmond na een druk seizoen. In OKTOBER zijn weer verschillen de activiteiten te vermelden. Bakkerij van Niekerk opent haar hernieuwde zaak. In de Gereformeerde kerk wordt een nieuw orgel ingewijd en te Egmond- Binnen wordt het jeugdhuis "JOEB" geopend. De middenstand van Egmond- Binnen organiseert een middenstands- beurs. Te Egmónd aan Zee wordt in de o.k. kerk Gerhardus Angelmus van Kleef tot bisschop gewijd tijdens een feestelijke en zeer druk bezochte plech tigheid. Het is al weer NOVEMBER. Te Egmond-Binnen overlijdt op 53-jarige leeftijd de heer G. Beentjes en te Eg mond aan Zee de heer C. Wijn, 55 jaar. Belden maakten zich verdienstelijk voor de gemeenschap van hun eigen woonplaatsen. Het comité bejaarden van Egmond- Binnen en de Hoef vierde haar 20-jarig bestaan, de zaak van de heer Bout on derging weer een uitbreiding en te Eg mond aan de Hoef opende de fa. Drui ven haar nieuwe showroom. En op het eind van de maand konden wij de ge meente Egmond aan Zee feliciteren met de geboorte van de O-jarigè Trudy de Boer, zijnde de 5.000ste inwoner van Egmond aan Zee. Zij is de dochter van de heer en mevrouw J. de BoerenM.J. de Boer-Orij. In DECEMBER, de maand die nog niet om is, opende de fa. Baltus v.d. Berg haar bloemenjkas. Maar in het begin van deze maand ging de heer B. Duin heen, op 53-jarige leeftijd, een man ook, die zich voor zijn gemeen schap verdienstelijk maakte. In deze maand sprak de gemeenteraad van Eg mond aan Zee zich uit tegen eenwor ding. Het jaar is om. Veel is genoemd, velen gingen heen, van wie wij er en kelen noemden. Maar al die anderen, van wie wij ons de namen niet alle kunnen herinneren, waren even belang rijk, omdat zij ook hun taak in dit le ven hadden te vervullen, hoe onopval lend ook. Het is goed om al die men sen te gedenken in de persoon van mevrouw M. Dekker-Brinckman, die op 41-jarige leeftijd in de laatste maand van het jaar heenging. Het leven gaat door en wij kunnen daarbij steunen op een schat van erva ring opgedaan in het achter ons lig gende jaar. Wij schreven over Egmond en alles wat in ons gebied gebeurde. Wij zijn er van overtuigd, dat het maar een eng kringetje is en dat het in het wereldgebeuren niets heeft te betekenen. Maar feit is, dat een gezond leefkli maat meewerkt aan een gezonde we reld. En al gebeurt er in ons kleine we reldje wel eens iets, dat wij liever an ders zagen, wij mogen toch constateren dat er in ons Egmond geleefd en ge werkt wordt voor een betere toekomst. En dan begint het kleine toch een grote betekenis te krijgen. Wij fristen uw ge heugen weer eens op en hopen, dat u met belangstelling heeft kennis genor men van alles wat er leeft in onze ge meenschap. Wij wensen u voor het nieuwe jaar veel geluk en voorspoed, terwijl wij hopen, op het eind van 1968 veel goeds te kunnen melden. (Redactie) DANKBETUIGING Mede namens mijn zoon, dank ik allen zeer, die blijken van medeleven hebben gegeven bij het heengaan van zijn "lieve moeder en mijn innig geliefde vrouw MARIA CORNELIA JOHANNA BRINCKMAN De vele persoonlijke zowel als schrif telijke betuigingen van deelneming en de mooie bloemen, hebben ons gesterkt in ons verdriet. A. DEKKER Egmond aan Zee, december 1967 3e Oosterberg 12 Egmond aan Zee en Egmond-Binnen gaan voorlopig niet samen als een ge meente. Dit besloot de meerderheid van de raad van de gemeente Egmond aan Zee tijdens de raadsvergadering, die een tamelijke publieke belangstelling had. Bij monde van de verschillende frac tievoorzitters werden de voordelen als mede de nadelen van al dan niet samen gaan van beide gemeenten tegen elkaar afgewogen, uit welke betogen zeven stemmen kwamen, die tegen fusie wa ren, terwijl vier stemmen in het voor deel van de fusie uitvielen. Een motie, gericht aan de Kroon, terzake van een grenscorrectie werd door acht raadsle den gesteund. Drie stemden tegen de motie. Raadslid G. Stam benadrukte als woordvoerder van zichzelf (zijn mede- K.V.P.-partijgenoot J. de Boer was te gen fusie) de concentratie van werk zaamheden, die een samengaan van de gemeenten in de hand werkt. Hij noem de de voorgestane grenscorrectie (door de P.v.d.A.) een halve maatregel en zei voorts dat bij zijn besluit geen politieke bijbedoeling was. Het P.v.d.A.-raadslid R. Konijn noemde de gemeentelijke concentraties niet altijd goed. Als woordvoerder van zijn fractie zei hij, dat sex tegenwoor dig in is om over te praten, maar dat fusie tussen gemeenten ook in is. Is een gedwongen levensstaat al moeilijk, aldus de heer Konijn, een gedwongen samengaan (dwang van G.S.) van beide gemeenten is nog moeilijker. Hij wees op de grote vooruitgang van Egmond in de achterliggende jaren en zei dat zowel Egmond-Binnen als Eg mond aan Zee in goede positie ver keerde. Voorts had hij een grote onrust waargenomen bij de burgerij, die meer dan eens de klacht had geuit geen in spraak te hebben gehad in de plannen van de fusie. Verschil in geaardheid van de bevolking mede op grond van de godsdienstige overtuiging waren voor zijn fractie factoren, die mede het standpunt hadden bepaald, aldus de heer Konijn. SLECHTE BADPLAATS. De heer Schots (Gem. Bel.) ging in zijn betoog uit van de positie van Eg mond als vierde badplaats. Als woon plaats is Egmond goed, maar als bad plaats is Egmond niet best, aldus de heer Schots. Hij wees op de nadrukke lijke voordelen zoals betere financiële regelingen als gevolg van het samen gaan, terwijl de ontplooiing van de ge meente ruimer wordt. Voorts deelde hij mede, dat grens correctie geen haalbare kaart zou wor den gezien de uitlatingen van de gede puteerden Roelse (K.V.P.) en Mierman (P.v.d.A.). Wie tegen fusie is, is naar de mening van de heer Schots onver antwoordelijk aan het werk. Ook het raadslid H. Wijker wees op de voorde len van een fusie. Hij kon zich wel voorstellen, dat Egmond-Binnen niet voor grenscorrectie voelde, terwijl hem overigens van de vermeende onrust on der de bevolking niets was gebleken. Ook zei hij, dat Egmond-Binnen minder agrarisch werd. In dat opzicht groeit de gemeente ook naar Egmond aan Zee toe, aldus de heer Wijker. Wet houder H. Klaassen zag geen concrete voordelen, terwijl het raadslid P. Zwart opmerkte"Wij zijn een duizendjarig dorp" Tenslotte gaf een stemming de uit slag voor fusie 4, legen 7. Een inge diende motie gericht aan de Kroon om een grenscorrectie door te voeren kreeg 8 stemmen. Burgemeester en Wethouders houden Nieuwjaarsreceptie op woensdag 3 januari 1968 ten ge- ineentehuize. P ^DGECLUB "DE EGMONDEN" )lag clubdrive van 27 december A 1 Rosing Rosing 61 Va 2 Verbrugge Goedel 6lVa J Mevr. Twisk - B. Wittebrood 57 (D 4 Gebr. Beers 56Va 5 J. Huiberts P. Wittebrood 54Va v?. Liefting Th .Tromp 53Va ..de Goede Dekker 52Va 8 Hopman Koper 50 (D 9 J. Kareis Heddes 48 10 Scholte H. Tromp 44 B 1 Koning Levering 61 2 dames Wittebr. - Huiberts 5 8Va 3 Burger N. Dekker 58Va 4 v.d. Linden P. Huiberts 58Va 5 Nieuwenhuizen Horio 56Va (P 6 Siewertsen E. Kareis Az. 56 7 Cremer Groot 54 8 E. Kareis Jz. - Apeldoorn 51 Va (P 9 Mevr. Koolhaas Klay 48Va 10 dames de Waard 37 P promoveren. D degraderen. Allen een voorspoedig 1968 en tot dins dag 2 januari AFD. "DE EGMONDEN" 19 december w de Kerstavond in de Ger. Kerk. Ii £t midden van de kerk stond een kerstboom, waar om heen de dames plaats namen. De Kerst liturgie was dit jaar zeer mooi. Juffr. de Graaff bespeelde het or gel en de dames de Waal en de Rooy verzorgden de tekst en declamatie. Tot onze spijt was de presidente Mevr. Biersteker deze avond plotseling verhin derd. Mevr. de Rooy als 2e presidente nam haar taak over. Na de pauze las zuster Hidding een goed Kerstverhaal voor en aan het ein de van de avond zongen we staande Ere zij God. Mevr. de Waal sloot de avond met dankgebed. Het was een prachtige avond. Een druk bezochte vergadering heeft met interesse het wel en wee gevolgd van de VW in het afgelopen jaar. De penningmeester, de heer P. Zwart bracht tijdens een goed gedocumenteerd en uitgebreid betoog aan de vergadering de financiële gang van zaken, zodat het punt, contributieverhoging, zonder te genstand werd aangenomen. Na 42 jaar lid geweest te zijn van het bestuur, nam de heer P. v.d. Pol, die niet aanwezig kon zijn, afscheid. Namens het bestuur en de leden dankte de voorzitter hern voor het vele werk, dat hij in het belang van Egmond aan Zee had gedaan. Tijdens deze vergadering werd de nieuwe kleurenfolder gepresenteerd. Hel eerste exemplaar werd aan de heer M. Niele aangeboden, de oorspronkelijke initiatiefnemer. Deze kleurrijk uitge voerde folder is tot stand gekomen, door samenwerking van de 3 Egmondse WV's. Burgemeester Bakker, die met zijn wethouders aanwezig was, sprak in zijn slotwoord stimulerend over het werk van de VW. Hors d'oeuvres, russisch ei en de fijnste croquetten. Specialiteit in fijne bitterhapjes Wordt aan huis bezorgd. Bestel tijdig J. H. Beer, Egmond aan Zee Boulevard 12. Telefoon 1372 mor 1 fles Azet Jus d'Orange 89 2 fles Azet Appelsap 98 2 x 12 zak Vanille suiker 79 2 Bic pennen 98 2 pak Lucifers 56 2 toilet zeep 59 2 blik Peli was no. 2 99 2 Gazeuse 69 1 flacon afwas, 1 liter 98 1 Azet Augurken 89 1 pak 400 gr. Biscuit 89 1 grote zak Chips 135 bij 4 stukken Palmolive zeep bij 2 pak Radion bij 1 flacon Andy 1 Hero Sinaasappeldrank 1 Zwan Wenerworst 3 pond Golden Delicious 79 1 pond Bananen 44 5 kg Aardappelen 89 1 Rookworst 500 gr Zuurkool 1 blik Krab 485 1 blik Garnalen 198 Zalm, grote en kleine blikjes Tonijn, Sardines enz. verkrijgbaar in alle soorten -Wij wensen onze cliënten een gelukkig en voorspoedig 1968.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1