CONTACT MET DE EGMONDEN URM Gratis Een gezellig thuis VK1 lil?? BERKHOUT Taxi tel. 1900 Supermarkt TELEF. 1370 voordeeltjes 49 ct. 49 ct. 59 ct. 45 ct. 49 ct 89 ct. 89 ct 98 Een sleutel hanger bij Groente - Fruit Extra punten het beste hout van Schotvanger 't Woud 24 JANUARI 1968 - No. 814 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmönd aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per min. Bü contract belangrijke reductie. Toen wij een bezoek brachten aan het nieuwe bejaardentehuis 'Torenduin', was het stichtingsbestuur in vergadering bijeen in een van de vertrekken van het gebouw. Het was een van de vele vergaderingen die ten grondslag liggen aan de realisering van het bouwwerk, waarvan men nu de vruchten gaat plukken. Het is voor het bestuur een lange weg geweest, maar het was een weg die zeer voortvarend is bewandeld. Ondertussen gingen de grote toe gangsdeuren open eiï enkele bejaarden met een tas in de hand, waarin nog enkele onmisbare spullen zaten, stapten binnen. Hun nieuwe tehuis stond reeds klaar om hen te ontvangen, terwijl het bestuur bezig was, de laatste hand te leggen aan de bergen werk, die zijn verzet en in de toekomst steeds de volle aandacht vragen. Een opvallende hartelijke sfeer ken merkte de ontvangst van de bejaarde bewoners. De directrice, mej. A. Krab kon hier wegens haar aanwezigheid in de vergadering, niet bij zijn, maar het hoofd van de huishoudelijke dienst, mevr. A. Stam-v. Pel, was de onmis bare schakel voor allen, om de over gang van hun oude bewoning naar dit nieuwe huis te verlichten en tot een genoegen te maken. De ontvangst was in de recreatiezaal (zie eerste foto), waar koffie werd aangeboden. Hier ontsponnen zich direct leven dige gesprekken tussen de adspirantbe- woners. De 76-jarige heer P. Wijker zei tegen de 80-jarige mevr. E. Krab- Zwart (tweede foto)"Ken ik jou" en na kennismaking"joi, maidje, kom jij ier ook?" Wanneer men, als verslaggever daar binnen stapt, met hetL enige in drukken op te doen, Ki^ha-dt men eigenlijk overstelpt metTerflBmgen, die radicaal anders zijn, dan men zich van te voren had voorgesteld. Op onze gang door het gebouw ontmöetien wij vele bekenden en het was opvallend, hoe de bewoners van dit nieuwe tehuis zich thuisvoelden, al warend 4Éog n enkele dagen. Bij verschillende meiisen hebben wij een praatje en een plaatje gemaakt. Wij ontmoetten allemaal gelukkige be woners. De heer W. v.d. Linden zei, dat hij zich als op een luxueus passa giersschip voelde met een eerste klas verzorging. Die verzorging is dan ook eerste klas. Op de derde foto laten wij iets van de keuken zien, waar een mo derne installatie is geplaatst. Hier wordt het voortreffelijk eten bereid, want daar gaat nu reeds roem van uit. Hier zwaai en de heren Reijer Wijn en Siem Leijen de roerspanen. Naast de gewone keu ken zorgen zij ook voor de dieetkeuken, waaraan de nodige extra zorg tnoet worden bésteed. Door het huis dwarrelt een team van meisjes, Fietje, Lientje, Ma rl rijke, Dina, Reina en ofschoon hun werkzaamheden voor een I buitenstaander niet duidelijk zijn, kon men zonder meer waarne- men, dat 'n krachtige leiding er I voor had gezorgd, dat ieder een taak had, die met een, vrolijke stemming werd volvoerd. Zij zor gen voor alle huishoudelijke be zigheden. Wanneer er zieken zijn, dan zal zr. L. Heule, verpleegster zich over hen ontfermen. En wanneer er bewoners zijn, die zich niet goed kunnen behelpen, ook daar is aan gedacht. Mej. Ada Vol gers, bejaardenhelpster, zal er voor zorgen, dat op dit punt geen problemen bestaan. De hr. Willem de Vries zorgt voor de technische installaties e.d. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 28 januari Zeevogels 1 - Monnikendam 2.30 u. 77: Foresters 3 - Zeevogels 2 12 u. 164: Berdos jun. 1 - Zeev. 1 12 uur Feestavond op zondag 28 januari Eenieder die bij de Zeevogelsfamilie behoort of Zeevogels een warm hart toedraagt, wordt uitgenodigd zondag avond 28 januari om 8 uur aanwezig te zijn in ,,'t Roode Hert" om onze feestavond mee te vieren. Muziek van het Duo Ger en Rob. Contactavond Maandagavond 29 januari contact avond in de school aan de Slotweg. CHRISTEN VROUWENBOND De afdeling vergadert dinsdag 30 ja nuari, 's avonds 8 uur in de Pr. Juli- anakolonie. Spreekster is mevr. den Hollander-Knibbe uit Alkmaar. Zij ver telt aan de hand van dia's over haar drie-jarig verblijf in Nieuw Guinea. Wij hopen op een goede opkomst. Belangstellenden zijn hartelijk welkom VISCLUB "BIJ NACHT EN ONTIJ" De uitgestelde viswedstrijd zal nu worden gehouden op zondag 28 januari van 8.30 uur tot 10.30 uur. Een half uur voor de wedstrijd verzamelen bij "Lido". Aanmelden bij de heer H. Ko nijn voor zaterdagmiddag 12 uur. In- schrijfgeld 2, ACHILLES-NIEUWS Dinsdag 30 januari en donderdag 1 februari geeft de vereniging voor de kleuters openbare lessen. Familie van de kleuters kunnen deze lessen bijwo nen. Aanvang 3.45 uur. Contributieverhoging. Met ingang van 1 februari wordt de contri butie voor de adspiranten en jeugdle den als volgt Wanneer U 1 kind op de vereniging heeft betaalt U 2,2 kindei en 4,3 kinderen en meer 4,50. Dit alles gedurende 10 maandenjuli en augustus niet. De contributie voor de andere lesuren wordt gedurende 10 maanden: dames 4,senioren dames 3,huisvrouwenafdeling 3,50 en senioren heren 3,50. De afdeling huisvrouwengymnastiek op vrijdagavond van 9 tot 10 uur heeft plaats vrij, nieuwe dames zijn van harte welkom. DATUMWIJZIGING VERKEERSCURSUS Nadat het bericht over de verkeers- cursus in het Contact van 17 januari j.1. werd geplaatst, is bekend geworden dat de St. Jozefschool aan de Slotweg in Egmond aan de Hoef op de donder dagavonden reeds in gebruik is. De verkeerscursus zal in Egmond aan de Hoef dan ook niet op de donderdag dagavond gelden (eerste avond 24 ja- worden gehouden. De eerste avond is vrijdagavond 26 januari a.s. In Egmond-Binnen blijft de woens dagavonden gelden (eerste avond 24 ja nuari a.s.). Bestuur VvVV, gem. Egm.-Binnen HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 24 10.26—23.02 (doodtij) Donderdag 25 '11.40—00.20 Vrijdag 26 0.26—13.01 Zaterdag 27 1.45—14.10 Zondag 28 2.45—15.07 Maandag 29 3.44—16.02 Dinsdag 30 4.33—16.46 Woensdag 31 5.15—17.58 (springtij) Donderdag 1 5.55—18.08 Het lage water is ongeveer 8 uur na de hierboven aangegeven tijden. Van hete hoofden tot koude voeten D.A.-DROGIST TANG! Smidstraat, telefoon 02206-1027 heeft er iets voor BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 22 januari 1968 A 1 P. Liefting - Th. Tromp 64 2 J. Huiberts - P. Wittebrood 63 3 Verbrugge - Goedel 59'/2 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 55 (D) 5 Nieuwenhuizen - Horio 52 6 Scholte - Tromp 50V2 Gebr. Beers 50V2 8 de Goede - W. Dekker 49V2 Rosing - Rosing 48V2 (D) 10 J. Kareis - Heddes 471/2 B 1 Mevr. Wittebr. - mevr. Huiberts 41 Mevr. Koolhaas - Klay 39 Hopman - Koper 38V2 (P) Cremer - Groot 37 -5 Koning - Levering 37 (P) Siewertsen - E. Kareis Az. 35 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 33x/2 8 dames de Waard 32 P. Huiberts - N. Dekker 31 P is promoveren. D is degraderen. Dikke geb. schar f O Afl per 1/2 kg. I L JU Voorstraat 125 Telefoon 1314 HISTORISCHE KERKDIENST De aloude historie herleefde, toen vorige week in de Abdij van Egmond een kerkdienst plaats vond, waarvoor de abt, Dom. v.d. Wielen speciaal de Oud-katholieken van Egmond aan Zee had uitgenodigd. Mgr. van Kleef, de in Egmond aan Zee gewijde bisschop, zei in zijn predi katie, dat de vrede in de harten der mensen alle verschillen weg kan nemen. De abt was bijzonder verheugd, dat zijn uitnodiging gehoor had gevonden Pastoor Horstman merkte in zijn slot woord op, dat- de gelovigen door het gezamenlijk zeggen van "Amen" het in feite met de gang van zaken eens wa ren. Hij dankte vader abt en de mon niken voor dit prachtige begin van de internationale gebedsweek. EGMONDIA 1 - ZEEVOGELS 1 Deze met spanning tegemoet geziene derby is niet dat geworden wat er van werd verwacht. Was men bij Zeevogels vol goede wil, bij Egmondia verkeerde men geregeld in een paniekstemming. Vanaf het begin was het Zeevogels die de touwtjes in handen nam en met een beetje meer geluk had zij met rust ver voor kunnen staan. Nu bleef het met de rust 00. Zeevogels bleef na de rust in het offensief en een doelpunt kon niet uitblijven 10. Een kwartier voq^^et einde kon Egmondia gelijk malWr na een stel missers van de Zee vogels-achterhoede. Mistte men de achterspeler Snijders of' <^vas men in het Egmondia-elftal zo ontstemd dat er speler(s) waren, die s' mjorgens aan de 10 km. strandloop meiKn? Zeevogels een teleurstellende wedstrijd waarin zij niet kreeg wat ze zeker verdiende. Voor Egmondia een les de zaken steviger aan te pakken. OPPERWACHTMEESTER VENEMA VERLAAT EGMOND. Opperwachtmeester-postcommandant Venema gaat per 1 februari Egmond a.d. Hoef verlaten. De heer Venema heeft vanaf 1 juli 1961 zijn taak politie te Egmond aan de Hoef be ëindigd, Zijn opvolger is nog niet be noemd. „Ik heb hier plezierig gewerkt en veel vrienden gemaakt. In onze functie moet men zoveel mogelijk de mensen tegemoet treden, het is ook een verant woordelijke baan". De heer Venema heeft ook zijn bij drage gegeven aan de verkeersveiligheid in de Egmonden, de blijvende verlich ting 's nachts, en de verbreding en in richting van verschillende wegen in de gemeente. De opperwachtmeester ver trekt nu naar Hattem (Gld.), een plaats met 9.000 inwoners, waar hij een nieuwe taak gaat dienen als plaatsver vangend groepscommandant. Wij hopen dat de heer Venema even veel plezier in zijn werk "zal hebben als in de afgelopem dienstjaren in de Egmonden. K.V.G. EGMOND A.D. HOEF De jaarvergadering stond in het teken van de jaarverslagen. Onze aftredende penningmeesteresse kon een goed ge vulde kas (ruim 500,overdragen aan haar opvolgster mevr. Ulaga-Kool. Er was maar één kandidaat voor een bestuursfunctie ingediend, mevr. Belle man-Kok. Dus heeft de presidente voor nog drie jaar bijgetekend. Nadat de presidente had meegedeeld dat de kralencursus definitief op 22 fe bruari begint, de gespreksavond met de heer Renzema op een maandag in maart gehouden wordt en de opbrengst van het ziekenbusje deze avond be stemd is voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Sicilië, kreeg de heer de Beurs, chef afdeling beplan tingen van de gemeente Alkmaar het woord. Aan de hand van honderden zelf op genomen dia's hoorden we vele interes sante bijzonderheden. Maar ook veel minder bekende planten kwamen we op onze rondgang door de kassen tegen! In haar dankwoord stelde presidente dan ook een bezoek aan bovenvermelde kassen, in juni waarschijnlijk, in het vooruitzicht. Donderdag - vrijdag en zaterdag 1 zak Chips (bekend merk) 2 stuk Palinolive zeep 1 fles Hero Sinas 1 pot Appelmoes pot gesn. Komkommers 1 rol Prince Fourré van Parein 1 pak Variété Koek 7 Mars-repen in plastic een oersterke dweil b(j 1 koffer Luvil een mikadospel bij 1 tube Macleans een kalenderdoek bij 1 voordeelpak Dixan een spons bij 1 Vileda zeem a 3,95 1 Zwan Rookworst 1 potje Sandwich Spread 1 flacon Andy 1 Hero Sinas Appeldrank 1 Venz Hagelslag 1 pond Witlof 59 11-10-6 handsinaasappelen 100 5 kilo Bintjes 85 5 Citroenen 69 By aankoop van 3,groente of fruit een blik Jonker Fris appelmoes v. 55 ct. 1 grote fles Cola -f 10 PUNTEN Victoria Chokwi 10 PUNTEN 10 PUNTEN fles Pale dry Sherry 50 PUNTEN

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1