CONTACT MET DE EGMONDEN 110 110 Egmond weer in de sfeer van de bloemen 40 jaar Egmondzeeër Reddingsbrigade! 89 19 19 Taxi tel. 1900 Schoolstrijd mi M ?1 BERKHOUT Supermarkt TELEF. 1370 Donderdag., vrijdag- en zaterdag- voordeeltjes Weekend reklame Weekreklame Gratis sleutelhanger bij GRATIS GRATIS 1 kalenderdoek 1 wasbak DIEPVRIES <3Clompen van kout levert al jaren <Sckotvanger 't HOoucl 14 FEBRUARI 1968 - NUMMER 817 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. B(j contract belangrijke reductie. Er zijn veel streken in Nederland, die bloemen voortbrengen en vele stre ken hebben de naam, maar het is zelfs bij Egmonders niet helemaal doorge drongen, dat onze omgeving op het ge bied van bloembollen ergens bovenaan de ranglijst staat genoteerd, terwijl wij sinds de laatste jaren ook al een aardig woordje mee gaan spreken, waar het de bloem zelf betreft. Want dit is een teelt, die tot voor kort hier uit den boze was. Er mochten wel bloembollen worden geteeld en ver kocht, maar geen bloemen. Door de kascultuur is het echter mogelijk ge worden, in alle jaargetijden bloemen te telen en daarin hebben verschillende reeds een bestaan gevonden. Men wil graag bloemen in huis en daarom is ook deze handel levendig. Om alle mogelijkheden, die Egmond in zich heeft, waar het het edele bloem- produkt betreft, weer eens duidelijk de monstreren, zullen de Egmondse kwe kers op geurige en kleurrijke wijze weer gaan demonstreren op de grote bloemententoonstelling, die vrijdag a.s om drie uur zal worden geopend door Jb. Hopman, voorzitter van Bloembol lencultuur afd. de Egmonden. De tentoonstelling vindt plaats van 16 t/m 19 februari in de zaal van café Swart te Egmond-Binnen. Aan deze ten toonstelling is ook weer een bloem schikcursus Verbonden, waarvoor zeer veel belangstelling wordt verwacht. Bij een van de organisatoren gingen wij even langs. Het was de heer Zo merdijk, waarmee wij een gesprek had den en het vond plaats in zijn kas in de sfeer dus van de bloemen. Het lijkt allemaal zo romantisch, prachtige kleuren, bloemengeuren, heerlijke tem peratuur en een gezellige sfeer. Het is de buitenkant, die wij waarnemen, want als de heer Zomerdijk gaat vertellen over de werkzaamheden, dan ervaart men, dat een tentoonstelling als de ko mende niet anders tot stand kan komen dan met grote moeite, en bovenal grote zorgen voor het edele bloemprodukt, dat zich met veel moeite tot kleurige bloei laat verleiden. Natuurlijk, het is goed dat de be zoekers aan de tentoonstelling daar iets van weten, maar het is de kwekers er om te doen, dat men goed doordrong en raakt van het feit, dat de bloembol voor Egmond niet alleen belangrijk is, maar dat de bloem daarvan er is, om van te genieten. En daarom zullen zij zich weer alle moeite getroosten, om er iets moois van te maken, terwijl zij ho pen, dat hun werk wordt gewaardeerd door een talrijk bezoek. Dit is al weer de achtste keer, dat de kwekers het initiatief nemen. Er is echter een handicap. Elke keer moet men woekeren met de ruimte want Eg mond beschikt niet over grotere accom modatie, dan die wordt geboden door de plaatselijke zaalhouders. Wanneer men er een meer regionale opzet van zou kunnen maken, dus met medewer king van kwekers uit omliggende plaat sen, dan zou het wellicht mogelijk wor den, een grootse opzet te geven aan een tentoonstelling, die voor deze streek zeer zeker de moeite waard is. Wij denken hier bijvoorbeeld aan het cree- ëren van ruimten door middel van ten ten. Maar hoe dan ook, hel komende weekend kan men weer genieten. De zaal van de heer Swart te Egmond-Bin nen wordt weer één grote bloementuin. U kunt daar weer genieten van het ede le bloemprodukt, dat in eigen regionen is gegroeid en tot bloei gekomen. Wij kunnen een bezoek van harte aanbeve len. In de advertentie in ons blad kunt U verdere bijzonderheden lezen. Belangrijk is, dat aan deze tentoon stelling ook een middenstandsshow is verbonden, die gehouden wordt in de zaal van café ,,'t Haasje", aan de over- kant van de tentoonstellingszaal. SJONGE SJONGE, WAT EEN SOOR TEN DROP HEEFT DIE D.A.-DROGIST TANG! Smidstraat, telefoon 02206-1027 De Heer Herman Zomerdijk Er is een jubileum op komst en als er een jubileum is, de moeite waard om er volle aandacht aan te schenken, dan is het het 40 jarig bestaan van de Eg mondzeeër Reddingsbrigade Gedurende 40 jaar heeft de brigade over de veiligheid van de strandbezoe- kers gewaakt en dat Egmond aan Zee als badplaats door het optreden van deze brigade in aanzien sterk is geste gen, staat als een paal boven water. In 1928 werd de brigade opgericht, nadat de noodzaak van het bestaan van een dergelijke brigade maar al te vaak bleek. Nu 40 jaar later realiseert men zich pas goed, wat deze brigade voor Egmond aan Zee betekent en speciaal ook voor hen, die aan haar optreden hun leven hebben te danken. Een mensenleven is niet te betalen, dus daarvoor kan dan ook niets wor den gevraagd. Maar toch is dit jubileum aanleiding, om de brigade tijdens de viering daarvan eens in het zonnetje te zetten. Er is aan hen gevra.'^d, waar mee zij het best ged^Ék 1 zijn. Het antwoord was "V™ M mate riaal nodig, o.a. een reddingaviet,^ maar wij hebben er geen geld voor". Daar ligt dus een mogelijkheid om iets te doen. En het ligt voor de hand dat er iets gedaan moet worden, want een vereniging, waarvan de lgim zich volledig inzetten vooraf '41 die moet in staat gesteld vvoTïren tfït werk te kunnen blijven doen en dat kan al leen met goed materiaal. Er is een feestcomité opgericht, dat zich gaat inspannen, om tot een waar dige viering te komen. Dit comité con centreert zich speciaal op het cadeau, dat namens de bevolking van Egmond wordt aangeboden. Er zal zaterdag a.s. een inzameling gehouden worden. De comité-leden komen bij U langs met de vraag, of U iets voor dit goede werk beschikbaar wilt stellen. Men twijfelt er niet aan. Deze inzameling moet een succes worden en Egmond za: Egmond niet zijn, wanneer dit niet zo' was. Vroeger beperkten de hulpmiddelen van een reddingsbrigade zich tot een lang touw. Nu is dat gelukkig anders maar het materiaal, hoewel modern en zeer goed, is nog niet toereikend. Ver ouderd materiaal moet tijdig vervangen worden, want dat is beslist noodzake lijk. Zowel vroeger als nu is er moed en zelfopoffering voor nodig om zich voor dit werk beschikbaar te stellen, want de leden moeten altijd paraat zijn en vooral niet bang zijn. Maar tegen woordig vereist het lidmaatschap van de brigade veel meer. Men moet be reid zijn cursussen te volgen, die allen in de wintermaanden plaatsvinden. Want er wordt ook deskundigheid ver eist. De honderden strandbezoe- kers van vroeger zijn uitgegroeid tot de duizenden van vandaag. De gevaren van de zee zijn dezelfde gebleven maar de zorgen van de brigade zijn verhonderd voudigd. Wij gaan hier niet verhalen, hoeveel mensen gedurende de afgelopen jaren van een zekere dood zijn gered. Feit is, dat menigeen zijn leven aan het optreden van de brigade heeft te dan ken. Over een succesvolle redding wordt niet lang nagepraat. De brigade be- I treurt het alleen, als het een keer niet sargeiyt. - 'meentebestuur waardeert dit .ioge mate en subsidieert het Os.k. De leden zijn hiervoor dankbaar. Maar er is niet genoeg geld, om steeds en tijdig vernieuwingen aan te brengen. Gelukkig zijn er ook donateurs, die op hgn vvixë aan dit prachtige werk mee- h dan de inkomsten van de Jk #7r voor de vele uren, die zt'iK» uit werk besteden, ontvangen zij niets, integendeel, zij betalen trouw hun contributie. De zwaarste taak van de brigade is niet het redden van mensen, niet het behandelen van verwondingen, niet het spalken van een been of het opsporen van een kind, ook niet het aanhoren van klachten maar het lopen met een collectebus op het strand, om met de opbrengst daarvan mede het werk voort te kunnen zetten. Daarom moet Egmond zich van zijn beste zijde laten zien. Zaterdag a.s. komt men bij U langs. Toont dat U dit werk waardeert. Geeft gul. Voor Egmond aan de Hoef en Egmond-Bin nen is bij de Raiffeisenbank een reke ning geopend, zodat U daarop uw ga ven kunt storten. Het rekeningnr. is 12643 t.n.v. jubileum reddingsbrigade. Ook kunt U gireren op postrekening 368954 t.n.v. drukkerij Belleman. Ver meld U dan s.v.p. wel duidelijk "Jubi leum Reddingsbrigade". Hartelijk dank. Een aantal niet schoolgaande kleuters is inzet geworden van een min of meer onverkwikkelijke schoolstrijd in Eg mond-Binnen. Bij deze strijd z(jn de gemoederen tamelijk opgewonden, om dat de initiatiefpartij voor oprichting van een openbare kleuterschool in Eg mond-Binnen, zich benadeeld voelt door het gemeentebestuur en hét kerkbestuur van de parochie vim St. Adelbertus te Egmond-Binnen. Reeds enige tijd is er namelijk sprake geweest om tot de stichting te komen van een openbare kleuterschool in Eg mond-Binnen gezien het grote aantal kleuters, dat voor kleuterschöolbezoek in aanmerking komt. Ouders van verschillende gezindte zagen een door hen ondernomen actie doorkruist door een - naar het schijnt - een tegenactie van ouders, die alleen een katholieke kleuterschool zouden wensen. Handtekeningen van dezelfde ouders kwamen op meer dan een lijst voor, die ter inzage naar het gemeente bestuur was gezonden. Dit leidde tot een voorlopig afwijzen- de beschikking door 't gemeentebestuur van Egmond-Binnen op het verzoek van de initiatiefnemers tot oprichting van bedoelde kleuterschool. Over en weer zijn er beschuldigingen geuit. Overigens roept de scholenstrijd herin neringen op aan de Hoekse en Kabel jauwse twisten, in welke strijd de oecu mene ver te zoeken was, De verwachting is, dat er nader overleg plaats vindt om tot een bevredigende oplossing te ko- riien. Feit is, dat de ouders in Egmond- Binnen een kleuterschool willen en als er dan in die richting een initiatief wordt genomen, door wie dan ook, dan is dat te huldigen. Wanneer een andere groep dan nieent, dat er op grond van godsdienst een tegenactie moet worden gehouden, dan zijn we weer aardig op weg, om de godsdienst als struikelblok te plaatsen tussen een goed bedoeld ini tiatief en de uitvoering daarvan. Laten we in hemelsnaam niet meer teruggaan naar de tijd van voorheen. Men mag er op vertrouwen, dat het gezonde ver stand bij burgerlijke zowel als bij ker kelijke instanties zal zegevieren. In het belang van alle betrokken ouders hopen we, dat dit dan ook snel gebeurt. Voorstraat 125 Telefoon 1314 mm 2 fles Gazeuse 69 6 blik Tomaten puree .69 2 jampotten Appelmoes69 1 Witte Peper 69 3 rol Autodrop 69 1 Raak Sinas69 1 literblik Sperziebonen 69 1 Veluwse Ruitjes 69 1 Siam Ryst (500 gram) 69 5 Sleutelhangers (verschillende 99 4 kleine Pils110 1 Prince Fourré 89 Aardappelen groenten en fruit 5 kg Aardappelen 89 35 kg Aardappelen 625 5 pond Moesgoudr. 9 flinke Jaffa's 12 sapp. Marrokkanen 1 pond geschr. Waspeen 29 1 pond le kwaliteit Witlof .59 1 pakje Dadels.99 1 pond gesn. rode of groene kool 1 pond gesn. Uien of Wortelen 1 pak Omo 1 flacon Andy 4 Kick repen 5 Bros repen 1 Goudmerk koffie 1 Heinz Sandwich Spreed 1 Castella shampoo 1 pak Popla 1000 3 rol Black White bij Omo matic bij Omo gezinspak 700 gr Boerenkool98 1 pakje verse Soepgroenten .39 4 Bami schijven 105 4 Croquetten Alb. v. Zonen 89 1 portie Nasi Goreng 240

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1