CONTACT MET DE EGMONDEN 125 JAAR GELEDEN BEGON HET Kort Nieuws Handbal Egmondia kampioen Raad Egmond a. Zee hollandsenieuwe BERKHOUT's KLOMPEN VAN HOUT HEEFT AL JAREN SCHOTVANGER T WOUD 6 MAART 1968 NUMMER 820 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mui. Bü contract belangrijke reductie. Het oude handwagentje van 65 jaar terug is er nog. De nu 74-jarige Willem Wittebrood vervoerde hiermee vracht naar de Hoevervaart. Hij was toen 9 jaar. Hoe het nu gaat, ziet u op de foto daarnaast. Om precies te zynhet was 18 maart 1843, toen Cornelis Kraakman te Eg mond aan de Hoef het initiatief nam tot het openen van een dagelijkse vrachtdienst "De Egmonden-Alkmaar". Er is sinds die tijd veel geschiedenis geschreven en de ontwikkeling van die geschiedenis heeft geleid tot het trotse uitvloeisel van nuhet jubilerende ex peditiebedrijf Belleman, waarvan men de wagens dagelijks op de weg kan ont moeten. Het bedrijf heeft een ontwik keling meegemaakt langs de weg die ligt tussen het gammele handwagentje en de trekschuit tot het moderne materi eel van thans. Het vrachtvervoer had vroeger zeker niet die omvang zoals dat nu het geval is, terwijl het vervoer langs de weg nog niet bekend was. Het was pionieren, zeer hard werken en lange dagen ma ken. Men was aangewezen op de vlet, tewijl de enige verkeersader de Hoever vaart was. De zoon van de stichter, Jacob Kraakman, trad in dienst van het be drijf, in 1902 gevolgd door Theodorus en Adrianus Belleman. Het was toen mogelijk om ook het melktransport ter hand te nemen. Om half zes 's morgens ging men met de handkar op pad om de melk bij de boeren in de omgeving op te halen. Om 7 uur vertrok de trek schuit naar Alkmaar, beladen met melk enz. Op 1 mei werd het schippersbedrijf Fa. J. Kraakman Co opgericht. Fir manten waren Jacob Kraakman, Theo dorus Belleman en Adrianus Belleman. In dat zelfde jaar werd aan de scheeps werf Nic. Witsen Vis opdracht ge geven tot het bouwen van een motor- vlet van 10 ton, die op 12 oktober 1904 te water werd gelaten. De vlet kostte 3.127,50. Later trad ook Cor Kraakman, zoon van Jacob Kraakman, tot de firma toe, terwijl zijn zuster Neeltje de admini stratie voerde en de vrachtgelden in casseerde. Beiden hebben jarenlang ge woond in het grote witte huis met de oude historische gevel aan de Juliana- weg, toen Mallegat geheten. Het bedrijf breidde uit Aan het bedrijf werden twee motor- vletten toegevoegd, de "Egmond I en H". Zij waren speciaal bestemd voor het vervoer van melk via het Noord hollands kanaal vanaf Oudesluis langs alle belendende plaatsen naar Alkmaar. De bemanning bestond uit Piet Duin- meijer, Cor v. Vliet, Gerrit Zentveld en^^es Belleman. De 9-jarige Willem W^Brood (nu 74 jaar) bracht voor- en^na schooltijd reeds vracht van 't Woud naar de booten terug. Het hand wagentje, waarvan hij zich bediende, hebben wij van de week achter op zijn erf, toen hij niet thuis was, gefotogra feerd. Het wou bijna niet meer van zijn plaats, zo lang staat het er al. Nadat verschillende firmanten zich hadden teruggetrokken, nam de tegen woordige eigenaar, de heer Jac. Belle man in 1936 het bedrijf over. Het auto-vervoer langs de weg had inmid dels zijn intrede gedaan. Er was bij de overname een, oude T-Ford, die voor 10,werd verkocht. Een nieuw ge kochte auto kostte 1280,er werd een bak op gebouwd voor 450,en hij werd geschilderd voor 40,In de oorlog werd de wagen gevorderd en een Chevrolet uit 1928 moest het be drijf op gang houden. Er is veel over dit jubilerende be drijf te vertellen, maar wat hier beslist genoemd moet worden is, dat de heer Jac. Belleman geassisteerd is door per soneel, dat bewondering heeft afge dwongen, want aangezien zijn drie oud ste kinderen meisjes waren, heeft men jarenlang kunnen, zien, hoe twee cordate chauffeuses het stuur hanteerden van grote vrachtwagens. Het waren achter eenvolgens Clara en Afra, terwijl Jan- ny met een tansportfiets door Alkmaar manouvreerde. Nu zijn de beide zonen Adrie en Gerard in het bedrijf, dat in middels ook reeds 16 jaar een speciale dienst voor Van Gend Loos onder houdt door geheel Noord-Holland. Zaterdag 16 maart recipieert expedi tiebedrijf Belleman van 4 tot 7 uur in ,„t Roode Hert"^^ Egmond aan de Hoef, op welke i^wtie het aan belang stelling niet zal opbreken. Onze geluk wensen. Wij vernemen dat de VVV Egmond aan Zee vanaf heden aanneemt, dat de maand juli geheel is bezet, tenzij men voor het einde van deze week doorgeeft, dat dit niet het geval is. Het blijkt dat on danks de herhaalde nadruk op het doorgeven van verhuurde perioden, hieraan niet wordt voldaan. Men leze ook de advertentie; dat de collecte voor de Groesbeekse te huizen het bedrag van 487,heeft opgebracht. Dit was 135,92 meer dan vorig jaar. De organisatie dankt alle schenkers en medewerkers; dat Harry Wesselingh op grond van de resultaten, behaald tijdens het Gawalo-examen voor adspirant-sani- tairmonteur is uitgenodigd, deel te nemen aan de beroepenwedstrijd, die van 3 t/m 6 april in de Jaarbeurs hal te Utrecht wordt gehouden. De besten worden daarvoor uitgekozen, dus dat is een felicitatie waard; dat aan de Herenweg te Egmond-Bin- nen een auto uit de bocht is gevlo gen en in de sloot is terecht gekomen. De auto werd totaal vernield; dat de voetbalvereniging Zeevogels dit jaar weer een bezoek gaat brengen aan de Duitse voetbalclub Viktoria te Dieburg. Het bezoek wordt ge bracht tijdens de Pinksterdagen; dat ''Lamoaal van Egmont" de oude band met Zotteghem in België weer Egmondia D.D.O. 51 In een met cupsfeer geladen, veiling hal te Alkmaar is het seniorenteam van Egmondia er in geslaagd het kampioen schap te behalen. Wat er voor rust ook door Egmondia werd geprobeerd, steeds was het de zeer goed in vorm zijnde D.D.O.-keepster, die een doelpunt in de weg stond. De met vlaggen, spandoeken en toe ters gewapende supporters vuurden hun favorieten echter onophoudelijk aan, een steun die zeker nodig was toen D.D.O. met een nogal gelukkig doel punt de leiding nam. Ook na rust een fel aanvallend Egmondia, maar tot 8 minuten voor tijd was de stand nog steeds 10 in het voordeel van D.D.O. Toen werd de geest vaardig over Eg mondia, de zenuwen, werden vergeten en plotseling ging het weer vanouds. Het eindresultaat was dan ook volkomen verdiend. Het werd 51. Na het laatste fluitsignaal stormden de supporters het veld op en werden speelsters en officials spontaan op de schouders genomen. De receptie in de kantine op het Eg- mondia-veld was een groots gebeuren. Hier voerden o.a. burgemeester Bakker, wethouder Klaassen en verschillende vertegenwoordigers van Egmondse ver enigingen het woord, De serenade van "Lamoraal van Egmont" was voor de meeste speelsters een volkomen verras sing. Het was laat toen de speelsters moe maar voldaan huiswaarts gingen. Van deze plaats onze hartelijke felici taties en denk er om, ook in de veld- handbalcompetitie is zeker nog een eervol resultaat te behalen. op gaat nemen. Het is de bedoeling, dat het corps in september a.s. daar toegaat bij gelegenheid van de fees- die daar plaatsvinden rondom onthoofding van Lamoraal van Egmont(?); dat in de Van Speykschool te Egmond aan Zee van donderdag t/m vrijdag een bloemententoonstelling zal wor den gehouden. De bollen werden door de oudercommissie aan de leerlingen ter beschikking gesteld. Alle leerlingen heben hun best ge daan, een zo goed mogelijk resultaat te behalen. U kunt dit zelf gaan zien; dat de heer C. Valkering, bedrijfsleider van "Valkering Sons" zjjn taak heeft neergelegd. Hij is opgevolgd door de heer G. Kool uit Egmond- Binnen; dat de heer N. Apeldoorn, verwoed foto-hobbyist, een door hem ingezon den foto van een strandgezicht, door de "Famous Artist School" met een eervolle vermelding bekroond zag. De foto wordt nu op verschillende tentoonstellingen getoond, o.a. in Londen en Keulen; dat te Egmond aan de Hoef een car navalsvereniging is opgericht, als uitvloeisel van de -viering van het afgelopen carnavalsfeest en ter voor bereiding van de feesten in de toe komst; dat de raad van de gemeente Egmond- Binnen op donderdag 7 maart a.s. bijeen komt, aanvang half acht. Op deze vergadering wordt ook een ver zoek behandeld tot stichting van een openbare kleuterschool en de toewij zing van de voormalige r.k. land bouwschool; dat er een Christelijke Jeugdvereniging is opgericht voor de drie Egmonden. De eerste avond vindt plaats op 9 maart in het bijgebouw van de Ger. kerk te Egmond aan Zee. Tjjdens de maandagavond gehouden raadsvergadering werden in het bouw plan Zuid II een aantal percelen bouw grond verkocht. Aan de heer Schots werd een stuk grond verkocht aan de Kennedy-Boulevard, voor het bouwen van een hotel/pensionbedrijf met 9 ho- teleenheden. Het voorstel van B W, om de markt, die vorig jaar als proef heeft gedraaid op het Dorus Rijkersplein, nu tot een definitieve markt te maken, werd met 6 stemmen voor en vier tegen aangenomen. Voor de stemming werd de vergadering vijf minuten geschorst, daar de P.v.d.A.-fractie zich nog even wilde beraden. De burgemeester gaf o.a. als motief, dat de markt zowel voor het dorp als voor de exploitaj^». geslaagd genoemd mag worden, ter^Pr de gemeente er fi nancieel was uitgesprongen Eventu eel in het geding komende belangen van de plaatselijke zakenmensen kon den niet als tegenmotief gelden. De besprekingen rond de aanschaf van een nieuwe vrachtauto voor ge meentewerken bleken dermate geheim te moeten zijn, dat dit punt in comité behandeld werd. Het meest verkwikkende gesprek ont stond bij de behandeling van de nieuwe verordeningen op de drankwet. Op een vraag van een der raadsleden, wat er precies onder sterke drank werd ver staan, zei wethouder Zwart, dat hij maar eens naar Bols moest schrijven om een boekje, waarin dat precies stond beschreven. Na vrij lange bespre kingen merkte het raadslid P.L. Zwart op, dat hij er dorst van kreeg. Tijdens de vergadering werd ook de stichting "Sporthal Egmond aan Zee" geïnstal- leerd. THUIS BEVALLEN? NATUURLIJK MAAR LAAT DAN D.A.-DROGLST TANG! VOOR ALLES ER OM HEEN ZOR GEN. Smidstraat 9, telefoon 1027 A.V.R.O.-CROSS 24 MAART Atletiekvereniging "Trias" gaat met bussen naar de A.V.R.O.-cross in Hil versum. Er vertrekt ook een bus uit Egmond. Ook niet-leden kunnen mee. Kosten deelnemers 7,50 waar inbe grepen 2,inschrijfgeld. Supporters 5,50. Opgeven in Egmond bij Kees Hopman, v. Oldenborghweg 11 en Joop Smit, Visserstraat 1. Deelnemers die nen zich vóór 12 maart en supporters vóór 17 maart op te geven met gelijk- tijdig betaling van de kosten. BLOEDAFNAME-AVOND ROODE KRUIS Uw aanmeldingskaart hebt u in uw bezit. Vul deze kaart s.v.p. in. Uw bloed kan een leven redden Van 6-16 maart worden de kaarten opgehaald. Wilt u de kaart klaar leg gen 't Is ook mogelijk dat u net niet thuis bent. Neem dan even de moeite en lever de kaart in bijH. Stobbe, Pr. Hendrikstraat 31, voorzitter. 'Het brandweercorps van Egmond a.d. Hoef/Egmond-Binnen heeft de Oterle- ker brandweerstaf bemachtigd. De le den hebben 7 dorpen afgezocht. Zij be gonnen in Hoogwoud en hadden ein delijk resultaat in Zaandam. Arie Heddes vond hem, boven op het dak van de kazerne. Op onze foto de staf die wij voor het plaatje voorop de brandweerauto hadden bevestigd. Voor het corps van Egmond aan Zee een pracht kans en dicht bij huis. DE EERSTE ECHTE zo groen als gras - VISHANDEL Voorstraat 125 - Tel. 1314 OUDERCOMITé EGMOND AAN DE HOEF Op donderdag 7 maart nodigt het Oudercomité u uit voor de ledenverga dering in de zaal van ,,'t Roode Hert". Op deze avond zal zuster Thea Maria uit Hoofddorp spreken over"De we reld en de kerk van heden''. Daarna zal de ledenvergadering worden gehou den met een interessante agenda. Het bestuur hoopt op een flinke opkomst, dit laat wel eens wat te wensen over. Het Bestuur K.V.G Egmond aan de Hoef en de Plattelandsvrouwen van Egmond. Maandag jj. hebben we genoten van de verfrissende humor van de bekende schrijfster mevrouw Harriët Freezer. Haar motto: "Geven en nemen" kon den we op alle levensterreinen toepas sen. We keken in een spiegel en konden ons zelf herkennen met al onze mooie en minder mooie eigenschappen. Graag vragen we nog even aandacht voor de discussie-avond voor jongeren op vrijdag 8 maart a.s. om 8 uur in de zijzaal van ,,'t Roode Hert". Kom ge rust, de toegang is gratis en jullie zul len er beslist geen spijt van hebben! ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 10 maart Meervogels 1 - Zeevogels 2.30 uur Vertrek per bus om 1.30 uur 113: Zeevogels 3 - Berdos 7 12 uur 117: Zeevogels 4 - Dynamo 5 2.30 uur 282: Jun.: Flamingo's - Zeev. 12 u. 299: Egmondia 2 - Zeevogels 2 11 uur Programma zaterdag 9 maart 75: Adsp.: Adelbert 1 Zeev. a 4.15u. 141: Alkm. Boys h - Zeevogels b 4.15 Pupillen Berdos a - Zeevogels a 2 uur Berdos b Zeevogels b 2 uur Egmondia E - Zeevogels C 3 uur Zeevogels d - Berdos d 2 uur EGMONDLA-NIEUWS Programma 10 maart 1968 Egmondia 1 - Limmen 1 2.30 uur Helder 2 - Egmondia 2 12 uur vertrek bus 10.30 uur Egmondia 3 - Adelbert 3 2.30 uur Egmondia 4 - HSV 4 12 uur Go Ahead 5 - Egmondia 6 10 uur Jun. Egmondia - Duinranders 12.45 u. Egmondia 2 - Zeevogels 2 11 uur Adsp.: de Rijp a - Egmondia a 11 Programma zaterdag 9 maart Adsp.: Kolping boys c - Egm. c 4.15 Egmondia d - Mollen a' 4.15 uur BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 5 maart A 1 J. Huiberts - P. Wittebrood 70 2 Gebr. Beers 64Vt 3 Verbrugge - Goedel 59 4 Scholte - H. Tromp 57 5 Liefting - Th. Tromp 567i 6 Hopman - Koper 54 7 Nieuwenhuizen - C. Beers 51 8 mevr. Twisk - B. Wittebrood 45Va 9 J. Kareis - Heddes 42*/s 10 de Goede - W. Dekker 40 B 1 dames Wittebr. - Huiberts 40'/s 2 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 40Vt 3 Mevr. Koolhaas - Klay 40 4 Koning - Levering 39 5 Rosing - Rosing 34Vz 6 mevr. de Waard - mevr. Groot 34 7 Cremer - Groot 33 8 Siewertsen - E. Kareis Az. 33 9 Burger - N. Dekker 29Vi De koffer is door 16 leden gespeeld, heeft u de gelegenheid al waargeno men. HOOG WATER BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" TE EGMOND AAN ZEE 1 Gouda - Zwaan 541/» Woensdag 6 8.14—20.23 2 Dekker - Meijer 51V« Donderdag 7 8.56—21.26 3 Bas - v.d. Molen; 49V« Vrijdag 8 9.53—22.36 4 Fam. Roos 46 Zaterdag 9 11.20—24.— 5 Fam. de Ruyter 44 (dood-tij) 6 mevr. Brak - Glas 43V« Zondag 10 12.54—13.13 7 v.d. Linden - Stikvoort 39Vt Maandag 11 1.34—13.58 8 mevr. Zwaan - Suurbeek 31*/» Dinsdag 12 2.27—14.46 9 dames Bas - v.d. Molen 29V» Woensdag 13 3.1215.27 10 Dekker - Visser 26'/» Donderdag 14 3.50—16.03 11 mej. v.d. Berg - Prins 24

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1