CONTACT MET DE EGMONDEN Schoonmaakartikelen heeft voor U Schotvanger 't Woud Dorpshuis Egmond a.d. Hoef BERKHOUT Taxi tel. 1900 Kort Nieuws Het dagelijks bestuur van de op te richten stichting "Dorpshuis" heeft aan de architect Beemsterboer opdracht ge- geven tot het maken van een voorlo pig ontwerp voor een dorpshuis. In dit voorlopig ontwerp zullen de ervaringen welke tot nu toe zijn ver kregen met betrekking tot de wensen van de overheid, alsmede de tot nu toe verkregen opmerkingen van de zij de van de verenigingen worden ver werkt. Het ligt in de bedoeling om vanuit deze praattekening te komen tot een inzicht in de kosten van het dorpshuis. Indien dit inzicht is verkregen kan wor den nagegaan welke de mogelijkheden RAADSVERGADERINGEN Woensdag 3 april om 8 uur verga dert de raad van Egmond aan Zee. Na een aantal hamerstukken gaat de raad over tot het onbewoonbaar ver klaren van een aantal woningen, het vaststellen van een verordening tot re geling van de weekmarkt en de markt- geldverordening om tenslotte te begin nen met de behandeling van het ver zoek van de plaatselijke middenstands- veajeniging tot het instellen van een avondmarkt langs de Voorstraat gedu rende het seizoen. De gemeente Egmond-Binnen verga dert op donderdag 4 april, 's avonds half acht. In de vakature van de heer J. de Waard zal de heer J. Peetoom worden benoemd. De Ned. Herv. Gemeente te Egmond aan de Hoef zal een aan vullende subsidie van 5.217,ont vangen, na goedkeuring althans. In comité zal tenslotte worden gesproken over het schrijven van de commissie Samenvoeging Egmond-Binnen, waarbij een aanvullende toelichting wordt, ge geven. MONTFORT BEDEVAARTEN Dit jaar organiseren de Paters Mont- fortanen weer hun bedevaarten naar Lourdes en het H. Land. Oud-deelne mers weten dat er op de Montfort be devaarten 'n ernstige, prettige en heel eigen sfeer heerst. Duizenden oud-pel grims hebben deze tochten ervaren als een bedevaart en tevens als een echte ontspanning. Ernst en vreugde moeten immers samengaan. Tijdens de tocht naar Lourdes is er 'n oponthoud van een dag en twee nachten in Lisieux. Het verblijf in Lourdes duurt 5 a 6 volle dagen en op de terugweg wordt er een bezoek gebracht aan Parijs. De tocht naar het H. Land duurt dertien dagen met bezoek aan alle H. Plaatsen. Alles wordt zo geregeld dat men werkelijk zorgeloos van 'n gees telijke ontspanning geniet. Volledige inlichtingen Montfort Be devaarten, Berg en Dal, (08805-1900). Het programma voor 1968 Lourdes30 mei t.m. 8 juni; 18 t.m. 26 juli en 19 t.m. 27 september. H. Land 22 april t.m. 4 mei en 4 t.m. 16 november. UGGE UGGE I UGGE 's Nachts iedereen wakker STOP dat gehoest met een drankje van D.A.-DROGIST TANG! Smidstraat 9. Telefoon 1027 HOOG WATER IN EGMOND AAN Woensdag 3 Donderdag 4 Vrijdag 5 Zaterdag 6 Zondag 7 Maandag 8 Dinsdag Woensdag 10 Donderdag 11 zijn ter verkrijging van subsidie van de overheid. Tevens kan dan nog worden nage gaan of ook nog subsidie van andere instanties zoals NSF e.d. zal kunnen worden verkregen. Aan het Wit-Gele Kruis ter plaatse is gevraagd of zij bereid en in staat is medewerking te verlenen in de vorm van het Dorpshuis met een Wijkge- bouw. Indien tot dit laatste zou worden besloten zal ook het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid die nen te worden ingeschakeld. De eerste gift is al binnen. Van de organisatoren van de Kerkeveiling werd bericht ontvangen dat een bijdrage ten dienste van het Dorpshuis zal worden gegeven. DE O.K. KERK WACHT OP UW MEDEWERKING. In de vorige week werd via het Contact een extra parochiebrief ver spreid waarin de dringende eis tot res tauratie van kerk en pastorie van de o.k. kerk van de H. Agnes te Egmond aan Zee sterk werd belicht. In diezelfde parochiebrief lag een inschrijfformulier, die de mogelijkheid opent voor iedereen om deel te nemen in de obligatoire lening van 100.000,De looptijd is 21 jaar en geeft 5% rente. Dat is meer dan men op een spaarbankboekje kan ontvangen. Het kerkbestuur belicht in haar brief aan alle Egmonders hoe groot de nood zaak is. Als men bedenkt, dat pastoor Horstman met zijn gezin als het ware uit de pastorie is weggeregend, dan kan men zich wel voorstellen, dat er het een en ander moet gebeuren. Geluk- lig voor zijn gezin maar ongelukkig voor de kerk en ook weer voor hejr- vertrok zijn kapelaan naar elders, jÉM dat hij in allereil zijn intrek in uÊf woning nam. Het is niet alleen de pastorie, maar ook de kerk is er erg aan toe. In de brief staat, dat het geen zin heeft, om hout te gaan verven, dat verrot is. Inderdaad, dat heeft nog nooit iets gehaald. Daarom is het nodig, dat geld er komt en het kan gemakkei^P U behoeft alleen maar wat geld van uw boekje te halen en het over te he velen naar de o.k. kerk. Het blijft voor u hetzelfde, of nee u wordt er beter van, want de rente is hoger. Doe het, doe het nu Het kerkbestuur wacht op uw medewerking. Voorstraat 125 Telefoon 1314 AFSCHEIDSAVOND 6e-KL ASSERS VAN SPEYKSCHOOL! Op vrijdag 29 maart was de af scheidsavond van de leerlingen der hoogste klas van de Van Speykschool. De voorzitter van de oudercommissie gaf, na een kort woord van welkom, de avond verder in handen van de 6e klas. In een leuk en vlot programma bracht deze klas een. programma van zang en geestig toneel. De ouders heb ben een plezierige avond beleefd. In het toneelstukje vielen de twee hoofd rolspelers op door hun rolkennis en mimie.k Hulde voor diegene, die zich met de ze avond belast hebben. De voorzitter dankte de kinderen voor deze avond en met een toepasselijk woord reikte hij de fel begeerde Van Speykspeld uit, wijzend op de verplichting verbonden aan deze speld. De in de pauze te ver loten taart oogstte grote bewondering. EGMONDIA 3 KAMPIOEN! Zondag j.1. is het Egmondia 3 gelukt om dankzij een 3-4 overwinning op St. Adelbert kampioen te worden. In een behoorlijk gespeelde wedstrijd, waarbij de Egmondia-spelers het hoofd koel hielden en geen steken lieten vallen voerden zy de score op tot 3-4, ruim voldoende om St. Adelbert op afstand te houden. 's Avonds was er in de kantine op het Egmondia-veld een - hoe kan het anders - gezellige receptie, waar men de kampioenen kon feliciteren. Dat velen hier gebruik van maakten, spreekt voor zich. Ook van deze zijde hartelijk gefeliciteerd. Wij vernemen dat vrijdag j.1. als voorproefje op het in juni te houden concours van dorps- en stadsomroepers te Egmond aan Zee, een t.v.-uitzending plaats vond, waarin Aris Gravemaker als middelpunt stond. In een kort inter view vertelde hij, dat het vak van omroeper niet zomaar voor iedereen geschikt is. Daar heeft hij groot gelijk aan, want als omroeper heeft men juist dat in zich, wat als typische karaktertrek voor een omroeper past. En dat heeft Ares en hij was daar om wel de juiste man, om in on vervalst Egmonds het komende con cours, dat op initiatief van de heer Th. Hilbers in Egmond aan Zee on der auspiciën van de VVV zal plaats vinden, nog eens extra onder de aandacht te brengen. Het concours vindt plaats op 15 juni en er zijn momenteel al bijna 30 deelnemers van de 50 omroepers die Nederland nog telt. Het is een uniek gebeuren, reden waarom ook door de tv extra aandacht hieraan zal worden gege ven; dat in Egmond aan Zee een nieuwe veeg/zuigmachine werd gedemon streerd. Van hetzelfde merk heeft de gemeente een vuilnisauto in dienst. De wagen veegt de weg over een baan van 120 cm schoon. De straatgoten kwamen er inderdaad schoon onderuit en het was opval lend, hoe het apparaat grote hoe veelheden zand naar binnen veegde en zoog. Tegelijk werd er een kleine hoeveelheid water op de weg ge sproeid om stuiven te voorkomen. In korte tijd bleek de wagen 4 m3 zand verwijderd te hebben. Het geheel stond gemonteerd op een Dafchassis. Hoewel de uitvoering eenvoudiger kan, kostte deze versie 80.000, dat de weersomstandigheden veel extra werk met zich meebrengen. Tijdens de vorige week werden grote hoe veelheden zand, dat door de storm in vele straten werd opgewaaid, ver wijderd. Ofschoon het nu minder erg is, kan men weer opnieuw begin nen; dat de heer A. Duys van de Spar-super- rnarkt in mei Egmond aan Zee zal gaan verlaten. Nog de vorige week plaatste hij in zijn zaak een zeer modern open wandkoelkast, daar de besprekingen, die intussen over een op handen zijnd vertrek werden ge voerd, nog geen definitieve uitslag inhielden. Toch is het er van geko men. Hij zal een grote Spar-super- markt gaan exploiteren met 18 man personeel. De heer Duys is secretaris van de middenstandsvereniging te Egmond aan Zee en met het oog op de activiteiten van de vereniging spijt het hem, dat hij de gemeente gaat verlaten. Acht jaar geleden ves tigde hij zich hier en door toen gel dende omstandigheden heeft hij aan vankelijk veel moeilijkheden moeten verwerken. Zijn persoonlijkheid stond er echter borg voor, dat die snel werden overwonnen. De zaak zal worden voortgezet door de heer L. Mens uit Medemblik; dat de collecte voor het nationaal Rheumafonds te Egmond aan Zee het bedrag van 803,09 heeft op gebracht. In de gemeente Egmond- Binnen 1190,Aan alle gevers en medewerkersters hartelijk dank; dat van maandag 8 t/m zaterdag 14 april de SAKOR-collecte plaats vindt. teEgmond aan Zee. Dit betekent, dat de landelijke kinderbescherming om een offer vraagt. Wist U, dat deze instelling de liefderijke opvoeding verzorgt van 45.000 kindertjes, die deze liefde van hun ouders niet krij gen? Weest blij, dat U zelf geen hulp behoeft te ontvangen en dat U kunt geven. U kunt storten op giro 404040 SAKOR Utrecht of geven aan de collectanten waarvan mevr. Kemps, Piet Heinstraat 31 er nog wat kan gebruiken. Wie geeft zich op? dat het in Egmond aan de Hoef een bende is. Het is bekend dat op de eerste en de derde dinsdag van de maand grof vuil wordt opgehaald. Nu gebeurde dit niet, ofschoon alle inwoners het wel verwachtten en dus alles buiten hadden gezet. Extra veel, want het is schoonmaak. Of zal het 'm daar juist in zitten, dat de mannen niet langs kwamen, omdat ze overbelast waren? dat Zeevogels op vrijdagavond 5 april a.s. in hotel Brouwers, aanvang 7.30 uur, een grote klaverjasdrive houdt ten bate van hun eigen jeugd. Er zijn vele prijzen beschikbaar gesteld door de Egmonders; dat bij schildersbedrijf Fr. de Goede aan de Schoolstraat te Egmond a.d. Hoef 1 blauwe autoped is terug te halen. f P. ZWART EN SIMCA Tijdens het afgelopen weekend maak ten velen gebruik van de mogelijkheid, die autobedrijf P. L. Zwart n.v. bood, om tijdens de Simca-show zich te laten voorlichten, en dat dit voor de heer Zwart resultaten heeft opgeleverd, mag toegeschreven worden aan het ver trouwen, dat dit bedrijf geniet. De show is prima geslaagd. Ook de Simca geniet in de Egmonden en daar buiten grote belangstelling. K.V.G. EGMOND A.D. HOEF De zondag j.1. gehouden handwerk- tentoonstelling is weer een groot succes geweest, dit dank zy veler medewerking. De kas heeft wee* een goede aanvul ling g^irid Hartelijk dank en mo gen v^Bct volgende jaar weer op 103 prijzenBtkencn. Wat de extra prijzen betreftLucas Schuit had een goede avond. Eerst een voetbal op lot nr. 249 (geel) en als klap op de vuurpijl een paar stelten op lot nr. 969 (groen). Mej. Sauer heeft dankzüjg|t nr. 869 (rose) een goedkope week ^B®oven(iien een gezellige bood schappentas. De dames Ulaga-Kool en Pepping-Glorie gaan in alle rust ge nieten van de gewonnen prijzen t.w. het Smyrnakussen op lot nr. 59 (geel) en lot nr. 30 (groen) voor de lakenset. Tot besluit van het seizoen vanavond de lang verwachte première van "Aard appelen" met gezellig 'n potje kienen toe. SIERTULN EN VERENIGING Vrijdag 5 april vergadering in de zaal van de heer v. Balen, 8 uur. Er is ook een bestuursverkiezing. Daarna eert. interessante lezing met film- en lichtbeelden over "Van huisvuil tot compost". Zaterdag 20 april excursie naar Bos koop en Reewijk. Nadere inlichtingen volgen. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 7 april 66: Alkm. Boys 4 - Zeevogels 2 2.30 139: Berdos 7 - Zeevogels 3 2.30 u. 146: Zeevogels 4 - Schoorl 4 2.30 uur 308: Jun. Zeev. 2 - Egm. 2 12.15 Programma zaterdag 6 april 130: adsp. Vitesse g - Zeev. b 4.15 u. Pupillen Bergen a - Zeevogels a 2.15 uur Bergen b - Zeevogels b 3 uur Bergen d - Zeevogels c 1.30 uur Zeevogels d - Egmondia f 2 uur Denkt U om de klaverjasdrive a.s. vrijdag in hotel Brouwers Aanvang 7.30 uur. Rinnegom is een mooi en landelyk plek je in de Egmonden. Er is weiland, er zijn bloemenvelden, boerderijen en ka kelende kippen maar in schrille BEZICHTIGING PAROCHIEHUIS Zondag j.1. kon bet parochiehuis "Montfort" aan de Wilhelminastraat bezichtigd worden, van welke gelegen heid velen gebruik maakten. Via een keurige hall komt men in de zaal. Hoe wel niet groot, is deze ruimte by uit stek geschikt voor het houden van ver gaderingen, bijeenkomsten of jeugd werk. Er is rekening gehouden met ver schillende verlangens, zodat er ook een moderne, witbetegelde keuken is. Bo ven zijn verschillende afdelingen, ter wijl er ook een bibliotheek is inge richt era eeni kamer voor handenarbeid, enz. In een der afdelingen is een klas ondergebracht van de lagere' school, daar de nieuwe school nu reeds te klein bleek. Het zal nog wel enige tijd duren, voor er een nieuw lokaal aan gebouwd kan worden, zodat deze klas hier nog wel enige tijd gehuisvest blijft, wat een belangrijke tegemoetko ming in de kosten van de bouw bete kent. Want op een lijstje, dat op ver schillende punten was opgehangen stond te lezen, dat het gebouw 49.400,heeft gekost en dat er nog 13.400,tekort is. Hiervoor wordt een oplossing gevraagd. EGMOND IA-NIEUWS Programma zondag 7 april Always Forward 2 - Egm. 2 11 uur Vertrek per bus 9.30 uur Egmondia 3 - KSV 2 2.30 uur Egmondia 4 - Alkm. Viktric 4 10 uur Jun. Zeev. 2 - Egmondia 2 12.15 uur Adsp. CSV a - Egmondia a 12 uur Programma zaterdag 6 april Jun. Egmondia - J. Holland 4.15 uur Adsp. Meerv. b - Egmondia b 3 uur Alkm. Boys i - Egmondia c 4.15 u. Egmondia d - Alkm. Boys 1 4.15 u. BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" Uitslag clubdrive 2 april 1968 1 Mevr. Zwaan - Suurbeek 6IV2 2 Mevr. Kingsma - Gouda 58Vs 3 Stikvoort y v.d.Linden 58 4 v.d. Molen - Bas 58 5 mej. v.d. Berg - Buns 5572 6 Dekker - Visser 5572 7 Dekker - Meijer 5272 8 de Ruyter - Zwaan 5072 9 Fam. Roos 4972 10 Mevr. Brak - Glas 4072 C.S.V. 1 EGMONDIA 1 0—1 In een spannende wedstrijd is het Eg mondia gelukt de twee punten mee naar Egmond te nemen. C.S.V. dat snel startte, heeft byna de gehele wed strijd de buitenspelval gehanteerd en moest dit met een doelpunt bekopen. Een voor Egmondia welkome winst, temeer daar de concurrent Limmen bij Zeevogels niet verder dan een gelijk spel kon komen. Resumerend over deze wedstrijd kunnen we zeggen, dat Eg mondia volkomen verdiend heeft ge wonnen. Ook de moeilijkheden rond het keepersprobleem zijn opgelost, ge zien het vaak zeer goede ingrijpen van keeper Stam, die weer als invaller on der de lat stond. Jammer dat de beide buitenspelers niet zo vaak in het spel betrokken werden. tegenstelling tot al dit moois ook een afschuwelijke puin-ruine. Waarom dat er zo lang blijft liggen, is menigeen een raadsel. 7.01—19.20 7.37—20.01 8.20—20.53 9.19—21.59 10.36—23.28 (Dood-tij) 0.13—00.20 0.58—13.28 1.58—14.19 2.42—15.00

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1