CONTACT MET DE EGMONDEN schar E.R.B. 40 jaar Kort Nieuws Drogisterij De-Graaft" in Egmond heropend Frisse zomerdranken heeft Schotvanger 't Woud Egmond a. Zee wordt aantrekkelijker PAASDRUKTE Reisbureau Noordzee organiseert rondvlucht 1/2 kg. voor t 1,50 BERKHOUT 17 APRIL 1968 NO. 825 Uitgave Drukkerij Bellcman, Egmond aan de Hoef, Egmooderstrantweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. By contract belangrijke reductie. We hebben het enkele weken geleden reeds geschreven, dat de E.R.B. op za terdag 20 april 40 jaar bestaat. Er is ondertussen door de Egmondse bevol king een bedrag opgebracht, waarvoor een boot gekocht zal kunnen worden. De receptie op zaterdag a.s. zal onge twijfeld druk worden. Deze wordt ge houden in restaurant "De Klok" van 15.00 - 18.00 uur. Het is in de badplaats al enigszins bekend, dat er momenteel hard wordt gewerkt aan een grotere aantrekkelijk heid van het dorp. Voor dit doel is er een commisie in het leven geroepen, die de verschillende facetten bestudeert, om tot het gestelde doel te komen. Vorig jaar heeft men er al iets van kunnen bespeuren, toen men al wande lend langs de Boulevard tot de ontdek king kwam, dat de zeereep een veel inmponerender karakter kreeg door een laan van vlaggen van alle nationa liteiten. Dit was toen het initiatief van een enkeling, maar toen er ook plan nen groeiden, om tot een gezelliger verlichting te komen van de Egmondse straten, toen ontstond er een enthou siaste groep, die zich ten doel stelde, de totale verfraaiing van het dorp ter hand te nemen. Er is nog veel te doen. Hierbij moet men tevens bedenken, dat een plaats als Egmond aan Zee het zich tot een dure plicht moet rekenen, er daadwer kelijk iets aan te gaan doen. De bad plaats heeft het voorrecht zeer gunstig te zijn gelegen, maar het toerisme van tegenwoordig vraagt meer en dat heb ben vele omringende plaatsen begrepen. Het gaat gelukkig goed in Egmond, maar dat moet zo blijven. En daarom is het nodig, dat er iets meer gedaan wordt dan alleen maar afwachten en als de gast er eenmaal is, iets méér te lunntn bieden dan alleen de natuur doet. Er wordt had aan gewerkt, om nog voor het komende seizoen tot een gezellige verlichting van de Voorstraat en verschillende zijstraten te komen. Dit is één van de punten. Alles gelijk gaat nu eenmaal niet, omdat elk te rea liseren initiatief geld kost. De verfraaiings-commissie, die be staat uit mensen uit het zakenleven, hotels en pensions en uit mensen, die gemeubileerd verhuren en logies ver strekken, heeft reeds een circulaire aan de zaken verstuurd, waarin een en an der uiteen wordt gezet. Binnenkort zul len alle inwoners bij deze actie worden betrokken, daar de verfraaiing van het dorp een zaak is van iedereen. Egmond aan Zee moet een recreatieplaats bij uitstek worden en daar vaart iedereen wel bij TENNISCLUB EGMOND GING NAAR BRiiHL Iedereen brengt de Paasdagen op zijn eigen manier door en de tennisclub "Egmond" deed dit al tennissend in Brühl (Dld). Er werd niet alleen ge tennist, maar er werd ook feest gevierd, een ontmoetingsfeest of verbroederings feest zo men wil. De sport was natuurlijk een van de hoogtepunten ,maar niets werkt zozeer de vriendschap in de hand, dan wan neer er gezamenlijk in een gezellige sfeer wordt gepraat, gelachen en ge zongen, terwijl enig geestrijk vocht de stemming daarbij nog meer pleegt te verhogeh. Dat de tennisclub "Egmond" op de tennisvelden 9 wedstrijden won legen Brühl 12, is dan ook helemaal niet belangrijk. Er is evenwel fel gestreden want de 9 gewonnen wedstrijden tegen een ten nisclub als Brühl zijn zeer eervol. Voor de winst werd voor het grootste deel door de dames bezorgd Op de tennis velden stond de Hollandse vlag in top. Voor de wedstrijden werd eerst nog een kasteel bezocht, waar interessante dingen waren te zien. Hier werd men door een vertegenwoordiger van het stadsbestuur van Brühl toegesproken. Egmond mocht een prachtig aandenken van de stad Brühl in ontvangst nemen. De verzorging door de gastheren en gastvrouwen was zonder meer voor treffelijk. De hartelijke ontvangst heeft zeer grote indruk gemaakt terwijl het hoofddoel, door middel van de sport veibroedering en meer begrip voor el kaar te krijgen, overtuigend is bereikt. Het staat nu reeds vast, dat de Duitse vereniging in september in Egmond zal worden ontvangen. Een aantal vrye dagen in de ons omringende landen, voeg daarbü het mooie weer en wy hebben enkele oor zaken genoemd van de p&asdrukte, die zich tijdens het afgelopen weekeinde in de Egmonden voordeed. Buiten het aantal dagbezoekers aan Egmond werd door de drie VW's een groot aantal overnachtingen geboekt en door de zorg van de diverse kantoren over het beschikbare beddenmateriaal verdeeld. Voor de VW betekende dit weekend géén vrije dagen, wel veel zorgen en kienen, opsporen van nog beschikbare ruimte nog omstreeks het middernachtelijk uur en ondertussen 'n vermoeiende conversatie voeren in an dere talen, waarbij deze keer zeer veel Frans. Want het was opvallend, zoveel Fransen er deze keer waren, het aan tal Engels sprekende gasten was ook niet onbelangrijk en ook het onvermij delijk aantal Duits sprekend was van de partij. Vooral op de avond van de eerste Paasdag was het een opvallende opluchting, wanneer het dienstdoend personeel zich weer eens in gewoon Hollands uit kon drukken. Verschillende bestuursleden waren bij het opvangen van de drukte actief en het is verschillende keren midder nacht geworden. Dat er ondanks alle goede zorgen toch wel eens iets niet helemaal naar wens verliep, was een voor de hand liggend gevolg van soms overrompelende drukte. Voor het personeel van de VW en voor verschillende bestuursleden is het geen Pasen geweest in de zin van heer lijke vrije dagen maar het besef, dat er in Egmond weer wat verdiend is, beantwoordt in ieder geval aan het doel waarvoor zij zich al die moeite ge troost hebben en dat betekent dus, dat de Paasdagen geslaagd zijn en over het algemeen aan de verwachtingen hebben beantwoord. VERBOND VOOR VEILIG VERKEI OGENTEST Opdat U het niet vergete, geven v/ij hieronder nog even de data waarop de testwagen van het Verbond voor Veilig Verkeer in de gemeente Egmond-Binnei en Egmond aan Zee zal staan op donderdag 18 april op het Kerl plein te Egmond-Binnen (geopend van 10.00 - 12.30 uur, 14.00 - 17.30 uur en 19.00 - 21.30 uur); op vrijdag 19 april op het Raadhuis plein te Egmond a. d. Hoef (geopend van 10.00 12.30 uur en van 14.00 - 17.00 uur, dus niet 's avonds). In Egmond aan Zee komt de test wagen op het Pompplein op maandag 22 april (van 13.00 -17.30 en van 19.00 - 21.30 uur; en dinsdag 23 april (van 10.00 - 12.30 en van 14.00 - 18.00 uur). Het afnemen van de test geschiedt gratis. Iedereen is welkom. Bestuur VvW, Op zondag 26 mei zal Reisbureau "Noordzee", dat gevestigd is te Egmond aan Zee, een rondvlucht boven de om geving organiseren. Dit initiatief van het actieve reisbureau heeft, zonder dat er bredere bekendheid aan werd ge- gegeven reeds veel belangstelling getrok ken. Zeer waarschijnlijk zal er gevlogen worden met een Fokker Friendship van de N.L.M. De kosten voor deelname zullen 30,bedragen. Hierbij is in begrepen de rit heen en terug Schip hol en bezoek aan de wandelpier. Deze vlucht zal een Egmondse aan gelegenheid worden. Onder de passa giers zullen zich o.a. bevinden burge meester Bakker, de Egmondse omroe per Ares Gravemaker en de heer Th. Rilbers van de VW. De plaatselijke pers zal de vlucht tevens meemaken. Wanneer daar belangstelling voor be staat, zullen er meerdere vluchten vol gen. Het ligt in de bedoeling van reis bureau Noordzee, om gedurende het seizoen vele dagtochten te organiseren, zodat de dan aanwezige gasten uit een uitgebreid programma kunnen kiezen. Wij vernemen dat te Egmond-Binnen een nieuwe rij school is gevestigd onder de naam "Fiat-rijschool" Lijnzaad-Baltus"; dat het N.K.V. te Egmond aan de Hoef op vrjjdag 26 april, 's avonds om half acht in de zaal van de heer Verdegaal een klaverjasdrive organi seert. De opbrengst is voor de op vervolg kolom 4 Op de foto een deel van het geheel vernieuwde interieur van drogisterij „De Graaff' Tijdens grote belangstelling heropende oud-burgemeester Niele vorige week de gemoderniseerde en uitgebreide drogis terij van de heer Palsma, bekend onder de naam drogisterij "De Graaff'. Men behoeft niet eens de zaak bin nen te gaan, om te kunnen constateren dat hier heel wat gebeurd is. Een voor name gevel van glas en staal geeft door middel van glazen deuren toe gang tot het kleurrijke en frisse inte rieur. Door de heropening was de zaak in een bloementuin herschapen, maar de overzichtelijke opstelling van de duizend en één artikelen, die door een drogisterij onder de meest uiteenlopen de, veelal bloemrijke en geurige namen worden gevoerd, was opvallend. Aan deze opstelling was het deskun dig oog niet vreemd, terwijl ook aan de hand van de praktijk vele verbete ringen zijn doorgevoerd. Alleen al de opstelling van, om bijvoorbeeld een ar tikel te noemen, de lipsticks, is even kleurrijk als doeltreffend. Uit de ruim 400 tinten kan zonder meer w^Jfcn gekozen en wat belang rijker i^^ voor de dames dan - ook worden^Reverd. Ook de veelheid van preparaten, aan een dergelijke zaak niet vreemd, hébben alle een doeltreffende opstellir^# zodat het voor de heer Palsma^^-personeel bijna geen pro blemen zich brengt. De winkelbetimmering is smaakvol, de afwerking subliem. Voor de zaak kan een zonneluifel uitgeschoven wor den, die tot aan de rand van het trot toir reikt. De gehele costructie kan op eenvoudige wijze weer binnengehaald worden en verdwijnt onzichtbaar bo venin het plafond, beschermd tegen weer en wind. Hij behoeft dus nooit afge nomen te worden. In de bovengevel zijn kozijnen aangebracht van polymil, een soort plastic, ofschoon deze bena ming voor dit materiaal beledigend zou klinken. Het materiaal is ongevoelig voor weer en wind. Dit punt van de Voorstraat is door deze modernisering zeer verrijkt. Snackbar „De Vuurtoren" verbouwde ook Het speelde zich geheel binnenshuis af, dus bijna onmerkbaar, maar toch is er in snackbar "De Vuurtoren" heel wat gebeurd. Bestond de ruimte voor dien uit verschillende afdelingen, nu is het één geheel geworden. En het mag gezien worden. Bij het binnentreden van de zaak krijgt men al direct een prachtig over zicht, terwijl over bijna de gehele lengte het bedieningsbuffet zich uitstrekt. Maar deze zaak is zeker geen snackbar alleen. Een gezellige opstelling van ta fels en stoeltjes zegt ondermeer, dat men het hier met een restaurant te doen heeft, waar men alles te kust en te keur op dit gebied kan verkrijgen. De tariefkaart verwijst zeker in die richting. Een gezellige betimmering, die gedeeltelijk aan de bestaande is aange past, geeft het geheel een stemmige sfeer. Ook ontbreekt hier niet het ty pisch Egmondse element, o.a. een schil derstuk van de klassieke schelpenvisser van weleer, terwijl de Egmondse vuur toren, uit koper vervaardigd, over het geheel zijn schijnsel laat vallen. In de keuken valt de moderne uit rusting op. De heer Koomen laat dit alles met trots zien, hoewel hij met een tikje zorgelijk gezicht ook zegt te hopen, dat het komende seizoen een deel van de grote kosten weer terug zal brengen. Met zijn vrouw heeft hij een belangrijk stuk van het werk voor eigen rekening genomen en toen wij daar s' avonds laat nog kwamen, waren zij beiden nog bezig de laatste hand aan de aankleding van de zaak te leg gen en het mag gezien worden. BH DA.-DROGIST TANG! Smidstraat 9. Telefoon 1027 KOOPT U EEN ARTIKEL, HET ADVIES IS ER ALTIJD GRATIS BIJ. HANDBAL EGMONDIA Uitslag 15 april Sen. Egmondia 1 - Callentsoog 62 Programma 21 april Sen. Egmondia 2 - DTS '48 1 11.00 Jun. AOG 1 - Egmondia 1 Jun. FLAV 1 - Egmondia 2 11.00 u. Jun. Egmondia 3 - Schagen 2 11.00 u. Adsp. DTS - Egmondia15.45 u. Vervolg "Kort Nieuws" kolom 2: te richten jeugdvereniging. Er zijn zeer mooie prijzen beschikbaar. Het bestuur hoopt op een grote deelna me, om daarmee te bereiken, dat er een goede start met de jeugdvereni ging gemaakt kan worden; dat het vrouwengilde van Egmond-Bin nen op zondag 21 april een hand- werktentoonsteliing organiseert in het jeugdgebouw JOEB. Tijdenvan 15.00. - 18.00 en van 19.00 - 21.00 uur. Voor de kinderen is er een spe ciale attractie met mooie prijzen. De volgende dag, maandag 22 april om 20.00 uur komt het vrouwengilde weer bijeen, terwijl dan tevens de verloting van de handwerken plaats vindt; dat de heer C.P. van Duin te Egmond- Binnen aan de gemeentelijke univer siteit van Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde; dat de bakkers van Egmond-Binnen en Egmond aan Zee hun voorjaarsvakan tie gaan houden, die de volgende week aanvangt. Voor de diverse re gelingen leze men de advertenties in dit blad, zodat men tijdens deze we ken weet, waar men moet lopen. HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Het lage water is later als de hierboven 17 6.42—19.11 18 7.32—20.05 19 8.30—21.14 20 9.48—22.36 21 11.21—00.12 (dood-tij) 22 12.49—13.20 23 1.2713.53 24 2.20—14.39 25 2.59—15.16 ongeveer 8 uur aangegeven tijden BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" Uitslag clubdrive 16 april l De Ruiter - Zwaan 69 V® 2 v.d. Molen - Bas 62 Dekker - Meyer 60 4 Fam. Roos 57'/* 5 v.d. Linden - Stikvoort 54'/s 6 mevr. Zwaan - Suurbeek 54*/* 7 mevr. Kingsma - Gouda 48'/* 8 Prins - Glas 48 9 dames Brak - v.d. Bere 47'/* 10 dames Bas - v.d. Molen 38 Deze week eerste klas gebakken Voorstraat 125 Telefoon 1314 ZEEVOGELS Programma zondag 21 april Zeevogels 1 - SVW 1 2.30 uur 65: de Rijp 2 - Zeevogels 2 2.30 280: Jun. Vitesse 4 - Zeevogels 2 2.30 Programma zaterdag 20 april Pupillen Egmondia b - Zeevogels a 2u. Egmondia c - Zeevogels b 2 uur Zeevogels c - Zeevogels d 2 uur EGMONDIA Programma zondag 21 april WFC 1 - Egmondia 1 2.30 uur Vertrek per bus 13.30 uur Go Ahead 2 - Egmondia 3 2.30 uur Egmondia 5 - WW 6 12 uur Egmondia 6 - Al km. Boys 10 10 uur Jun. Alkm. Boys 5 - Egm. 2 10 uur Adsp. de Rijp a - Egm. a 11 uur Programma zaterdag 20 april Adspiranten J. Holland c - Egmondia b 4.15 uur Egmondia c - RKAFC i 4.15 uur Beslissingswedstrijd op Foresters-terrein te Heiloo. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 16 april A 1 J. Huiberts - P. Wittebrood 65 2 de Goede - W. Dekker 64 3 Verbrugge - Slotboom 61*/* 4 Liefting - Th. Tromp 57Vs 5 Scholte - H. Tromp 52 6 Nieuwenhuizen - Horio 491/2 7 Goedel - J. Kareis 48*/* 8 Hopman - P. Huiberts 48 9 Gebr. Beers 48 10 mevr. Twisk - B. Wittebrood 46 B 1 Rosing - Rosing 43 2 Koning - Levering 40 3 dames Wittebr.-Huiberts 38'/* 4 Siewertsen - E. Kareis Az. 38 5 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 35 6 mevr. Koolhaas - Klay 34Vs 7 Cremer - Groot 33 8 Burger - N. Dekker 33 9 dames de Waard 281/* Mogen we langs deze weg ons bruids paar Anneke en Wolly Beers veel ge luk toewensen in hun nieuwe leven, we hopen dat we door dit huwelijk Wol als lid mogen behouden.

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1