CONTACT MET DE EGMONDEN KLOMPEN VAN HOUTSCHOTVANGER 'T WOUD Twee onderscheidingen Dodenherdenking Egmond a.d. Hoef BERKHOUT Taxi tel. 1900 J. C. E. HELLE, arts SBPYK" PRESENTEERDE ZICH 55 jaar getrouwd DRUMRAND "VAN Op 4 mei zal wederom de doden herdenking plaats vinden. Vertrek van af Herenweg (kerkplein) om half acht 's avonds. Familieleden en belangstel lenden worden verzocht, zich bij deze voettocht aan te sluiten. Gaarne zag het comité, dat vele in gezetenen het zouden kunnen opbreng en, deze voettocht te volgen inplaats vanuit hun woonkamer dit alles gade te slaan. De kerkelijke zondagviering vangt normaal om 19.15 uur aan, terwijl zondag 5 mei een H. Mis gelezen zal worden, aanvang 9 uur, voor de ge vallenen. Voorstraat 125 Ttkfoon 1314 WAT HEEFT DIE D.A.-DROGIST TANG! Smidstraat 9. Telefoon 1027 EEN ENORME SORTERING BABY-ARTIKELEN Hoog water TE EGMOND AAN ZEE Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 1 6.03—18.24 2 6.36—18.59 3 7.14_19.39 4 7.57—20.30 5 8.58—21.35 6 10.06—22.47 7 11.26—00.08 (dood-tij) 8 12.42—13.28 9 1.10—13.36 groeide de VW van 30 naar 100 le den. Maandag 6 mei vieren zij hun feest. In de parochiekerk, waarvan hij 10 jaar armemeester was, (toen nog in Rinnegom) zal om 10.30 uur tot hun intentie een Mis worden opgedragen, terwijl 's middags van 4-5 uur de re ceptie plaatvindt in café Swart. Voor uitlopend hierop nu reeds onze felici taties. deelt aan zijn patiënten mede, dat met ingang van 15 mei 1968, de regeling van de apotheek wordt veranderd. De medicijnen en verwijskaarten kunnen uitsluitend aan de voordeur afgehaald v 'en VAN MAANDAG t/m VRIJDAG 's morgens van 11.00 - 12.00 uur avonds van 7.00 - 7.30 uur. doosjes en flessen, die gevuld moeten worden, kunnen in het oude kastje geplaatst worden. Aanvragen voor huisbezoek voor 9.00 uur 's morgens. de onthulling. Op het vaandel prijkt de vuurtoren "J.C.J. van Speyk" in zijn sinds de verbouw nieuwe gedaante. Het eerste optreden op het wat klei ne toneel wérd een succes. De costu- rnering, die voor het eerst getoond werd, ontlokte aan de zaal een ovatio neel applaus. Het blijkt, dat het bestuur er geen: half werk van gemaakt heeft, jnaar kans zag, een volledig uitgeruste en uiterst correct gecostumeerde band pp de weg te brengen, die gezien mag worden. Het optreden van de band was ver rassend goed, wat niet in het minst te danken is aan het werk van de instruc teur, de heer Brugman, die tijdens het oprichtingsjaar aan de band werd ver bonden. Het optreden voor de pauze werd besloten met het clublied, dat onder leiding van de heer Jaap Eeltink tenslotte door de hele zaal werd mee gezongen. lenden het woord, waarbij meer dan Tijdens deze avond voerden verschil- eens de verwondering werd uitgesproken over de snelle ontwikkeling van de band. Het bestuur mocht o.a. van de band "Meerenstein" uit Heemskerk 2 bazuinen in ontvangst nemen. Van de heer Mol ontving men eveneens een uiterst gewaardeerd geschenk in de vorm van een schrijfmachine. Burgemeester Bakker vond de steun van de gemeente aan de band goed be steed, terwijl de heer Gravemaker na mens de middenstand enige veelbelo vende woorden sprak. De heer J. Zwart voerde namens verschillende vereniging en het woord, terwijl de heer Th. Hil- bers de VW vertegenwoordigde. Ook de handbal, bij monde van de heer Meijer, vond het prettig, deze le vendige vereniging in Egmond te mo gen begroeten. De presentatie van het geheel werd op keurige wijze geleid door mevrouw - Groen, die zich gesteund weet door een aantal actieve bestuursleden. Wij ge loven, dat deze band voor de toekomst nog veel goeds belooft. 1 MEI 1968 NUMMER 827 Uitgar# Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Giro 368954 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Btf contract belangrijke reductie. Op 6 mei a.s. is het 55 jaar geleden, dat de heer en mevrouw J. Bak - Cl. Bak-Lute in het huwelijk traden. Wij hebben ze even opgezocht en raakten al spoedig in een gezellige gesprek ge wikkeld, waarin de heer Bak steeds met het grootste genoegen herinneringen op haalde uit het verleden. Natuurlijk waren de gebeurtenissen, die hij in die lange tijd heeft meege maakt, niet altijd even plezierig maar juist daardoor heeft het echtpaar Bak de levenswijsheid opgedaan, die nu te kenend is voor hun visie op het leven van vandaag. Het is een genoegen om met dit bruidspaar van gedachten te wisselen. Zij zijn beiden nog vitaal, on danks hun hoge ouderdom, de heer Bak is 80 jaar, mevrouw Bak wordt het op 9 mei. De bruidegom heeft zijn leven lang gewerkt aan huizen, schuren en andere gebouwen. Hij maakte o.a. het patro naatsgebouw te Egmond-Binnen, het tegenwoordige jeugdhuis "JOEB". Hij was de voorloper van het aannemers bedrijf Tervoort en woonde 30 jaar op 't Stet. Hij nam in 1925 het aan nemersbedrijf van de heer G. Gaart- huis over. De heer Bak vertelde, hoe moeilijk het was, om in de jaren na de oorlog hout te krijgen. Om bijvoor beeld een ierbak te maken moest hij een vergunning zien los te krijgen uit Haarlem, waar hij dan persoonlijk heenging. Op dit klusje moest dan nog wat verdiend worden ook. Van veel verder terug in het verle den herinnerde de heer Bak zich nog, hoe zijn vader, Jaap Bak, de eerste was in Egmond-Binnen, die een fiets had met banden, zonder lucht welis waar, maar al gauw ging de mare door het dorp"Heb je het al gehoord, Jaap Bak heeft een fiets, die hoor je niet gaan". Voor het sociale leven heeft de heer Bak zich ook verdienstelijk gemaakt. Hij had het eerste VW-informatiekan- toor in het dorp en "verdiende" daar mee, 50,per jaar. Na een jaar De voortvarende voorzitster, mevrouw Groen, presenteerde maandagavond met trots de sinds een jaar bestaande drum band "Van Speyk" aan de bijeengeko men belangstellenden in de zaal van het verenigingsgbouw aan de Julianastraat. Onder de vele aanwezige ouders be vonden zich ook burgemeester Bakker, de gemeentesecretaris, de heer J. Lod der, het VW-bestuur en vele andere vertegenwoordigingen van het Egmondse verenigingsleven. Mevrouw Groen belichtte in het kort de oprichting en de ontwikkeling gedu rende het afgelopen jaar. Hierbij noem de zij met dankbaarheid de steun, die het bestuur van de band tijdens de ont wikkeling tot nu toe heeft mogen on dervinden. Van verschillende zijden heeft de band financiële steun mogen ondervinden. Van de gymnastiekvereni ging "Achilles" kreeg zij o.a. de tam- bourmaitre-stok, terwijl levensmiddelen bedrijf Fr. Groot het vaandel heeft aangeboden. Mevrouw Groot verrichtte In de Egmondermeer woont in het oude Tolhuis de heer D. Hopman, die ruim 40 jaar als molenaar-machinist werkzaam was aan de bosmolen, waar mee hij zorgde, dat de waterstand in de Egmondermeer steeds op een aanvaard baar peil bleef. Met zeer veel toewij ding heeft hij dit werk steeds uitge voerd, zulks in het belang van allen, die iets met de Egmondermeer hebben te maken en dat zijn er zeer velen. Op 1 mei 1927 werd hij aangesteld en deed dit werk onafgebroken tot na zijn pensioengerechtigde leeftijd. Zijn leven lang heeft hij in de polder gewoond, soms in het deel, dat bij Alk maar hoort en dan weer in het deel dat onder Egmond valt. De grens liep precies door de molen, zodat hij tijdens zijn werk in het achterste gedeelte zich in Alkmaar bevond en naar voren lo pend weer terug in Egmond was. Zijn werk gebeurde onopvallend, maar was des te belangrijker. De heer Hopman is geen aparte dingen gewend dus zeker geen onderscheidingen. Hij was dan ook volkomen verrast, toen burgemeester Bakker bij hem binnen stapte en hem meedeelde, dat hij ge decoreerd werd met de orde van Oranje Nassau in brons. De heer Hopman heeft 1 januari jJ. afscheid genomen van zijn werk, maar blijft de polder trouw. Hij is de ruimte gewend maar prijst zich gelukkig, dat hij met zijn brommertje in staat is, ook gemakkelijk ergens anders heen te gaan. In Egmond-Binnen viel de heer P. E. Bommer de eer te beurt, het ere metaal in goud te ontvangen. Ook de heer Bommer en meer nog zijn vrouw waren volkomen verrast door het be zoek van burgemeester Bakker en enige persmensen. De heer Bommer moest in allereil nog even opgespoord worden, wat na een goed half uur gelukte. De heer Bommer heeft verschillende belangen gediend, zowel in de agrari sche sector alswel speciaal waar het de polder betreft. Hij is nog actief, maar zal binnenkort als voorzitter van het waterschap "De Oningepolderde landen onder Egmond-Binnen" afscheid nemen. Ook is hij sinds 1931 lid van het be stuur van de Vennewaterspolder. Tn 1937 werd hij ook hiervan voor;^^ Ook de woningbouwvereniging ^^it Joseph" heeft al ruim 25 jaar van zijn krachten mogen profiteren. Burgemeester Bakker schetste in het kort deze belangrijke functies, ^^ar men in het algemeen geen weet^^ n heeft, maar die ondanks de onop.al- lendheid zeer belangrijk zijn. Om de verdiensten, door de heer Bommer ver gaard tijdens de uitoefening van zijn verschillende taken te honoreren, mag hij zich voortaan drager noemen van de ridderorde van Oranje Nassau, waavan hem de versierselen werden op gespeld.

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1