ONTACT MET DE EGMONDEN Salata R RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Taxi tel1900 Supermarkt TELEF. 1370 Vakantie- aanbieding Linnen vliegers vanaf f2,95 Koopjes van de week 1 strandbal gratis Frisse somerdranken in grote sortering heeft Schotvanger 't Woud 31 JULI 1968-NUMMER 840 Uitgave Drukkerij Helleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Egmond aan Zee Burg. Eymaplein 2a Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief 15 ct. per mm. Bjj contract belangrijke reductie. De Wimmenummer in oude glorie hersteld Hebt u wel eens een receptie meege maakt midden in het boerenland, in alle eenzaamheid, temidden van weilanden met koeien, sloten, eenden en waterplan ten? Wu wel en verschillenden met ons. Het is zondermeer een belevenis, wan neer men voor een dergelijke gelegenheid niet in een of ander restaurant zit, waar men muziek hoort, veel rumoer van de straat en geronk van auto's en motoren. Dit was een receptie, waarvoor men dan wel wat tafels en stoelen had aan laten rukken en wat drinkwerk, maar dit alles stond in het land, bij een sloot, waarin eenden kwaakten, begeleid door instru menten waarover kikkers van oudsher beschikken. Nog nooit hebben wij van een receptie zo genoten als bij die molen' die mooie molen, midden in het boe renland. Het zijn gelukkige mensen die daar wonen. Het is de familie Zwijnenberg, die haar eigenlijke domicilie in Amster dam heeft, aan de Herengracht. Maar als het even kan -en gelukkig kan dat zeer veel - dan zijn ze in hun molen. Hun zoon Eric is de molenaar. Met ken nis van zaken kruit hij het rad, wanneer er gemalen moet worden, want de oude Wimmenumer verplaatst water in grote hoeveelheden. Wij spraken een boer die zei, dat de molen het nog veel beter doet dan dat electrische gemaaltje even verder Eric heeft goede vrienden onder de boeren, want hij kan met zijn molen voor droog land zorgen en dat is soms wel eens nodig. En als hij dan draait, dan is het feest compleet. Het is een be levenis, wanneer men boven in die mo len het gigantische houten tandrad ziet draaien, dat de krachten van de natuur elementen overbrengt op de ,,bonkelaar", ook van hout, waardoor een as in be weging wordt gebracht - een grote, dikke houten paal - die door de molen naar beneden loopt, waar tenslotte het scheprad de windkracht overneemt en gaat draaien, om water te verplaatsen van de ene sloot naar de ander. Volgens het opschrift van de baard is de molen gebouwd in 1774. De vlucht of span wijdte van de wieken is 19 meter. De PRINCERU1TERS Bij de Provinciale kampioenschappen van Noord-Holland, donderdag 25 juli j.1. te Midden-Beemster, behaalden de Princeruiters een succesvolle eerste, tweede en twee vierde plaatsen. Op zaterdag 10 augusus a.s. zullen de ruiiers deelnemen aan de paardenwed- strijcl te Sehoorl. KVVJ-NIEUWS Zaterdag 3 augustus a.s. discobal om 7.30 uur 's avonds. Muziek wordt ver zorgd door Gerard Abbink. Gaarne 'n idee over de plaatselijke naam KWJ in een nieuwe vorm. Wij vragen enkele muzikale medewer kers, b.v. drummer, bas, trompetist, gi taarbegeleiding. Solist voor de bege leiding van de ritmische mis. Opgeven bij T. J. M. Poelsma, Schoolstraat 27 of L. Zoon, Julianaweg 45. Bestuur KWJ De Raïffessenbank is ped voor uw geld... dl uw geld. spaarbank en all'; bankzaken HANDBAL EGMONDIA Zondag 4 augustus organiseert de hand balvereniging Egmondia haar eerste handbaltournooi. Pl.m. 300 handbalster5 van 12 verschillende verenigingen ne men deel aan dit tournooi. Hierbij zijn diverse le klassers o.a. Alkmaar DTS CSV en Schagen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en de prijsuitreiking is om 17.00 uur. Om 16.30 uur optreden van de drum band „Van Speyck". Voor een ieder die nader met de handbalsport kennis wil maken is een bezoek aan dit tour nooi een prachtige gelegenheid, waarvan men geen spijt zal hebben. WIST U DAT D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 OOK BABY-SCHALEN VERHUURT? wiekbreedte is 2.15 meter. Voor de molen staat een bankje, groen gekleurd. De houten wanden van de molen zijn 'zwart geteerd. Kleurrijke kleuren passen hier niet, voor kleur zorgt de omgeving zelf, mooier kan het niet. Wij zouden willen, dat iedereen over zo'n molen zou kunnen beschikkej| en over zo'n plekje. Want de rust dijV uitgaat van deze omgeving is niet te~*| beschrijven. Die komt het meest tot uitdrukking door de geluiden van de natuur, van eenden, kikkers en koeien, van het zoeven van de wind in de wiekcu en de spanten. Tijd bestaat er niet, dus ook geen gejaagdheid en geen zenuwen- De fam. Zwijnenberg is gelukkig met haar molen, die mooie molen, daar in het boerenland. DANK AAN DE BRANDWEER De brandweer heeft afgelopen zaten dag de gasten en inwoners van E mond-Binnen een bijzonder leukH avond bezorgd. Zowel de blusdemonstratie als de spuit- balwedstrijd mochten zich in een grote belangstelling verheugen. Onze harte lijke dank aan het corps dat belange loos tijd en materieel beschikbaar heeft gesteld. Ook dank aan het gemeente bestuur en aan allen die aan het wel slagen hun medewerking hebben ver leend. VW - Egmond-Binnen Woensdagavond avondbraderie aan de gezellig verlichte Voorstraat UITSLAG VW-BRIDGEDRLVE te Egmond a.d. Hoef. Onder auspiciën van de WV organi seerde bridgeclub „De Egmonden" een bridgedrive in ,Het Rode Hert" te Eg mond a.d. Hoef De uitslag luidt 1 Mevr. Twisk-B. Wittebrood 52 2 de Goede - W. Koper 4472 3 Apeldoorn-E. Kareis Jz. 437a 4 Gebroeders Huiberts- 43 5 Tolk - Gouda 43 6 Dekker - Zwaan 427a 7 Scholte - Nieuwenhuizen 347a 8 v.d. Linden - Stikvoort 34 B 1 Kareis - Hoogstraten 73 hoogste 2 fam. Prins 60 3 Wittebrood - Huiberts 597a 4 fam. Sibbeling 59 5 Goedel - Cohen 537a 6 Fam. Koenen 52 7 Cremer - Groot 51 8 Koolhaas - Groot 477a 9 Glas - Prins 43 10 Brak - v.d. Berg 417a De door de VW uitgeloofde beker gaat naar het paar A. Kareis-Hoog straten. Zo u ziet konden we ons verheugen in zeer goede opkomst. VW-bestuur van Egmond a.d. Hoef hartelijk dank voor de leuke geste, alsnog een blijvende herinnering te schenken, één beker bblijft hier bij Teun Kareis, de ander gaat heel naar Oldenzaal, en maakt door zijn inscriptie 'reclame voor de VVV van Egmond a.d. Hoef Mogen we volgend jaar weer op U rekenen? Wij organiseren op deze manier graag. KUNSTMARKT Een der markanste plekjes van de brade rie van 24 juli j.1. was stellig de stand onder het motto „Help mij onbehuis de kinderen redden". Men zou zich tussen de pastorie en het hoofdportaal van de Oud-Katholieke Kerk van Egmond aan Zee, in een hoekje van Montmartre gewaand heb ben IDeze kleurrijke kunstmarkt, die niet alleen talloze kijkers maar ook ko pers trok, was de vrucht van een bij zonder harmonisch samenspel tussen de pers, het bestuur v|an middenstands vereniging „Eendracht", pastoor Horst man en onze Franse gasten. Deze laatsten verzoeken ons langs deze weg nogmaals hun dank over te bren gen voor deze onverwachte bijdrage aan de redding van hun jeugdhuis Saint Joseph te Lauwin-Planque-(Nordy Enkele werken, zoals ,,De Semenarist", het portret van paus Paulus de Vle en hel schilderij „Onbehuisden" blijven .,en depot" en dus eventueel koopbaar bij Drukkerij Belleman te Egmond a. d. Hoef. Voor hen die van een en ander geen kennis kunnen nemen en pastoor Loots toch in zijn apostolaat willen helpen, zijn Nederlands bankadres is F. Loots, Raiffeisenbank, Dorpsstraat, Castri- cum N.H. Giro 44 26 18. Nummer C.M. 66 42. Burgemeester Bakker reikte EHBO diploma's ui!. Een dezer dagen heeft burgemeester Bakker aan 17 leden van de EHBO het eenheidsdiploma overhandigd. Hij deed dit in het bijzijn van de docent dokter Versteegh, Zr. Korse en het be stuur van de EHBO. In zijn toespraak wees hij op het be lang van de EHBO voor de gemeen schap, vooral ook in de zomermaanden met de vele toeristen in onze gemeente. Hij bedankte dokter Versteegh, Zr. Kor se en het bestuur van de EHBO, daar er thans in totaal 28 gedipomeerden in de gemeente zijn. Ook bracht hij dank aan de huisvrou wen die ondanks hun drukke dagtaak toch elke week twee uurtjes vrij wisten vrij te maken. Nadat de diploma's wa ren overhandigd ontving dokter Ver steegh een autobrandblusser en een en veloppe met inhoud en voor zijn echt genote bloemen. Tenslotte sprak de hr. G. Apeldoorn als oudste lid een woord van dank. De geslaagden zijn Mevr. Baltus - de Boer; mevr. G. v/d Berg - Franken; mevr. A. Apeldoorn - Ligthart; mevr. Hopman - van Balen; mevr. Stuifbergen: mevr. K; de Vre - IJsisberg; mevr. Gozeling; mevr. Kra mer: mevr. Glorie - Schrijver: mej. Th. Baltus; mej. N. Baltus; mej. Boen dermaker; mej. van de Reep; mej. LJis- berg; de heer G. Apeldoorn, de heer T. Ooms; de heer J. Jn de Vries. Raadsvergadering Egmond-Binnen De publieke tribune was tjokvol op de raadsvergadering waarin 't college van B en W antwoord zou geven op vra gen gesteld in de door de raad van Egmond-Binnen ingediende motie. Bur gemeester Bakker en zijn wethouders J. Groot en Th. Apeldoorn hadden zich er met een jantje van Leiden vanaf gemaakt. Dit was althans de mening van de woordvoerders van de raad, de heren J. Sibbel en J. IJ kei. Het raadslid Bleekemolen zei „U omzeilt de zaak en raakt de kern niet". Alle raadsleden hadden van tevoren van het gemeentebestuur schriftelijk ant woord ontvangen op de in de motie van 4 juli vervatte vragen. Gewapend met deze zwart-op-wil wetenschap schaarden de raadsleden zich aan tafel om de burgemeester van repliek te dienen op de hunner inziens „onbevredigend beantwoorde vragen,,. Aanvankelijk was er voor de buiten staander (het gretig luisterende publiek) op de tribune) geen touw aan vast te knopen. De raadsleden verkeerden uiteraard in de onzekerheid, dat zelfs de pers niet op de hoogte was van de schriftelijke vragenbeantwoording aan de raadsleden van de motie. De opmer kingen van de raad kwamen derhalve als ongerijmde nonsens voor. Dit was een gebrek aan communicatie tussen de gemeentelijke apparatuur en de burgerij. Dit gebrek aan communi catie kwam eveneens duidelijk aan het licht uit de antwoorden van beide hoofd woordvoerders in de raadsvergadering. De heer Sibbel concludeerde tenslotte: ,,Het college voldoet niet aan de eisen, die door de raad zijn gesteld. Toezeg gingen door het college dienen te wor den nagekomen". Vervolgens zei het raadslid met de ondertoon van het Antwoord van de motie ben ik niet tevreden". Raadslid J. IJkei voegde er aan toe „Ik onde; steun de opmerkingen van de heer Sit4|R| met een vraag. Het zou boeiend te vernemen waarom er van een beleidsnota, die destijds door hel college is toegezegd, nooit iets is gekomen. Wij hebben behoefte aan een koers van het college". Hierop antwoordde de raadsvoorzitter dat er nitourlijk een nota moet ko men, n f^zonder steun van de raad is dit onmogelijk. „Maar U heeft toch wel een beleid vroeg de heer IJkel aan het college, waarop het alles in sluitende antwoord volgde „Zeker,,. Nadat nog even was gepraat over het verschil in denken bij de leden van het college en de raad, werd een einde gemaakt aan de behandeling van de motie. Een Spaans spreekwoord zegt: Als de stier niet vecht, kun je de arena wel sluiten EVENEMENTEN EGMOND-BINNEN Zaterdag 3 augustus wordt de laatste puzzeltocht voor auo's, motoren en bromfietsen verreden. Vooraf vrijeklas- sementsproeven, waar een aparte prijs voor beschikbaar is gesteld. De klas sementsproef heeft geen invloed op de puzzeltocht, waarvoor ook weer mooie prijzen beschikbaar zijn. Tevens is aan deze tocht een aparte verrassing ver bonden. Start 18.30 uur op het kerk plein, inschrijven vanaf 17.30 uur in Café Tervoort, Abdijlaan 5 Inschrijfgeld auto's f 4,50; motoren en bromfietsen f 3,50. Voor verdere evenementen zie de raam biljetten en Contact met de Egmonden volgende week. De rit is zeer interessant en de route beschrijving is in geheel nieuwe vorm gegoten. EVENEMENTEN EGMOND AAN ZEE 1 augustus - schatgraven van Seven Up op het strand van Bad Zeezicht, afgang Kennedyboulevard links,aanvang 14.00 uur, deelname vrij voor kinderen van 6-12 jaar. 3 augustus ballonoptocht, start VW- kantoor. Duinstraat, 19.00 uur Kaarten verkrijgbaar bij mevr. de Jong, Zee weg 60; D. D. de Vries, Bergstraat 28 en "s middags om luur in het Achter om. 6 augustus zomeravondconcert (orgel) door Charles de Wolff, aanvang 20 u. in de Oud-Kalh. Kerk, toegang f 2,00; scholieren f 1,00. Expositie Bob Denneboom U kunt de mooie expositie van Bob Denneboom nog tot en met zaterdag 3 augustus bezichtigen. Zo we al schre ven is o.m. vooral de grote verschei denheid van zijn werk op deze expo sitie boeiend. Bob Denneboom exposeert dit jaarlijks terugkerend zomerevenement nu reeds voor de 12 maal en het bezoek bewijst hoe deze culturele attractie in 't mooie rustige zaaltje van de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee in een behoefte voorziet. Wij kunnen U een bezoek dau ook warm aanbevelen. Iedere avond ge- opend van 8 - 10 uur. VOOR STRAND EN DUIN 3 bekers sinas 108 nu 100 2 fles sinas (geen statieg.) van 138 nu voor 129 2 fles Updrank 140 nu 109 Kluwen touw en haspels Houten en ijzeren scheppen 3 Marsrepen 90 nu 79 3 zakjes Treets 90 nu 82 3 rol Mentos 81 nu 69 2 rol Prince fourre 250 fles druivensap wit of roodl29 nu voor 98 kg. echte hagelslag puur 325 nu 295 -7» Colorno koffiemelk 98 nu 89 1/1 Colorno koffiem. 189 nu 159 1/1 Salata Dujjvis 172 nu 160 1/1 Livorao Duijvis 197 nu 185 1 verp. rookw. vac. 139 nu 109 3 Tabae zeep

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1