CONTACT MET DE EGMONDEN Kort Nieuws Essogas halen minder betalen* Schot vanger 't Woud Taxi tel. 1900 H RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Afscheidskampvuur Wie weet er meer van kip1 BERKHOUT Vakantie in Egmond HET WAS WEER ZO VER De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en aile bankzaken bl uw geld. 18 SEPTEMBER 1968 NO. 847 Uitgave DrukkertJ Belleman, Burg. Eymaplein 2a Giro 368954 Egmond san de Hoel, Egmond nan Zee Adrertorttónrtrf15 et per mm. Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1789 Bu contract belangrijke reductie. Telefoon (02206) 1201 room van garage P. L. Zwart n.v. te Egmond aan Zee. De loten gaan vlot van de hand. De prijzen zijn dan ook de moeite waard. Wat denkt u bijv. van een aantal buitenlandse reizen. WIST U DAT D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 OOK DIT JAAR TIJDENS DE VA KANTIE NIET SLUIT, BEHALVE OP WOENSDAGIDDAG Wij vernemen dat in Egmond-Binnen weer de nodige onrust is waar te nemen by die in woners, die zeer met het wel en wee van fanfarekorps "Eensgezindheid" zijn begaan. Het korps gaat namelijk zaterdag 12 oktober weer op con cours, deze keer naar Hoofddorp, waar het in de hoogste afdeling haar kunnen moet demonstreren. Vanaf deze plaats alvast veel succes. Sup porters, die hun morele steun aan het korps niet willen onthouden en meewillen, kunnen zich voor 21 sep tember opgeven bij de heer Kees Lute; dat de in Egmond aan Zee niet onbe kende heer Zonneveld, kapper van beroep en gevestigd te Heemskerk, trainer is van de Egmondzeeër red dingsbrigade. (Vandaar die bekend heid). Een dezer dagen behaalde hij de meesterstitel tot het plaatsen van herenhaarstukjes. Hij is daar door lid van de "New Top Club", een vereniging van experts op dit gebied; dat de collecte t.b.v. het Koningin Wil- helminafonds te Egmond Zee f 1780,75 heeft opgebracht. Het co mité dankt alle gevers en geefsters en speciaal ook de medewerksters. Voor nakomende giften kimt U te recht op Trompstraat 12; dat 'n eigen bus van reisbureau "Noord zee5' vanmorgen om 4 uur is ver trokken met 30 Egmonders naar Neurenberg, ter bijwoning van de voetbalwedstrijd F.C. Neurenberg Ajax. Morgenavond om 7 uur zijn zij weer thuis. dat de Egmonden binnenkort op het aard gasnet worden aangesloten. Mo menteel wordt er hard gewerkt aan 't leggen van hoofdleidingen, die via de Zeeweg vanaf Heiloo worden ingegra ven. Zoals bekend is Egmond de laatste plaats, die van aardgas wordt voorzien. V.V.V. EGMOND AAN DE HOEF Uitslag ballonwedstryd van augustus 1 Robbie Leyen, ballon in Oost-Duits- land (Calvörde) terechtgekomen; 2 José Pepping; 3 Ad Groot; 4 Den- ninger Mario (Amsterdam); 5 Gerda de Waard. Deze 4 kwamen allen in West-Duitsland neer in de omgeving van Bad Kreuznach en in de omgeving ten noorden van Kiel. In het geheel hadden we 10 kaartjes terug. De ande ren kwamen allen in Nederland en krij gen een aardigheidje. Prijzen worden of zijn toegestuurd. Uitslag tekenwedstrijd Groep 13-16 jaar: 1 Eric Winder (Bergen NH) eervolle vermelding. Groep 9-12 jaar1 Hildebrand Kuy- per, 9 jaar, Ootmarsum; 2 Cobi Kuy- per, 10 jaar, Ootmarsum; 2 Jan et Heun, 11 jaar, Oosterbeek; 3 Liesbeth Vastrik, Arnhem; 3 Joeke de Vries, 9 jaar, Eg mond. Groep 4-8 jaar1 Wilma Kuyper, 8 jaar, Ootmarsum; 2 Stefan Winter- scheidt, 6 jaar, Solingen (Dld.); 3 Gerda de Waard, 6 jaar, Egmond; 4 Wim Pie terman, Uithuizen. De prijzen worden toegezonden. Een opmerking verdienen de kinderen Kuy per, die het tekenen vast in het bloed zit. Ze zijn n.1. allemaal met een prijs uit de bus gekomen. De tekeningen zijn gejureerd door de heer Broerse, teken leraar. Hoog water te Egmond aan Zee Woensdag 18 sept. 0.39 13.21 Donderdag 19 sept. 1.47 14.18 Vrijdag 20 sept. 2.37 15.00 Zaterdag 21 sept. 3.13 15.35 Zondag 22 sept. 3.49 16.09 Maandag 23 sept. 4.23 16.43 Dinsdag 24 sept. 4.57 17.15 (springtij' Woensdag 25 sept. 5.31 17.51 Donderdag 26sept. 6.10 1832 Weer verdwijnt een stukje oud-Egmond* Het zijn de huisjes aan de Pr. Hen drikstraat nr. 10a tot en met 16a, vroe ger genaamd ,,'t (hjool". De laatste bewoner, Jaap Dekker, gaat er vandaag uit. Het moet wel, want rondom hem worden de muren al afgebroken. ZEEVOGELS Programma zondag 22 september Zeevogels 1 - SRC 1 2.30 u. Vitesse 4 - Zeevogels 2 12.45 uur RKAFC 7 - Zeevogels 3 2.30 uur Zeevogels 4 - SVW 9 12 uur Alkm. B. jun. 2 - Zeev. jun. 1 12.15 Duinranders 1 - Zeevogels 2 2.30 uur Berdos adsp. a - Zeevogels a 12 uur Zeevogels c - Go Ahead c 12 uur Zaterdag 21 sept. Zeev. adsp. b - HSV f 4.15 uur Pupillen Zeev. a - Alkm. B. b 3.30 u. Bergen b - Zeevogels b 2 uur Egmondia e - Zeevogels c 2.45 uur R.K. Vrouwengilde Egm. a.d. Hoef Voor leden en nietleden bestaat de ge legenheid om deel te nemen aan 'n be zinningsdag op de „Vluchtheuvel" te Bergen. Datum dinsdag 8 oktober van half tien tot pl.m. half zes. Kosten f 9, Opgeven rechtstreeks bij de administra tie van de „Vluchtheuvel", Loudelsweg Bergen of via uw secretaresse, Graaf Dirkplein 17, tel 1510 (na zes uur). Ons nieuwe programma is gereed. Mogen wij het een dezer dagen bij U thuisbe zorgen? Nieuwe leden kunt U dan ook meteen opgeven. Van de laatste reddingshaspel op het strand van Egmond-Binnen, is in de nacht van zaterdag 14 op zondag 15 september, 200 meter oranje nylon kabel, dik 10 mm en een oranje red dingsboei gestolen. Deze haspel was blijven staan ten dienste van de laatste baders. Degene die inlichtingen kan verstrek ken tot opsporing van bovenvermelde goederen, ontvangt f 25,beloning. Inlichtingen onder geheimhouding aan Joh. Ooms, Duinweg 1, Egmond-Bin nen, telefoon 1385. Mooi succes voor Egmonds drumband De nog jonge drumband doet goed van zich spreken. Is zij bij ieder evenement in Egmond bereid haar medewerking te geven, ook op de laatste concoursen wordt zij een bekende verschijning. Zondag j.1. mocht het korps het genoe gen smaken om een le prijs met het gehele korps, en een 2e prijs met het tamboerkorps te winnen, met resp. 192Va en 188 punten. Zondag a.s. zal het korps deelnemen aan een concours te Heiloo, terwijl het op 8 oktober aan wezig is in Alkmaar. Voor het concours van a.s. zondag te Heiloo doet het bestuur een beroep op de autobezitters, om, indien mogelijk, het korps naar Heiloo te brengen. Laat het korps niet in de kou staan en steun met uw auto de drumband. Opgeven bij de bekende adressen. Zaterdagavond was het voor de vijfde maal dat de ERB haar kampvuur ont stak. Daarna hielden de ERB-ledenhun afscheidsavond van het seizoen 1968. In de feestelijk versierde tent bleven de leden nog geruime tijd na het kamp vuur gezellig bijeen. Daarbij is ongetwijfeld de afgelopen zomer besproken, werd een dansje ge maakt, kortom, de mensen die anders van 's morgens vroeg tot 's avonds iaat hun dienende taak op het strand ver richten, hadden alle gelegenheid zich, zoals een hunner uitdrukte, een feestje „te bouwen". Óndanks het zeer late uur waren zij zondagmorgen weer vroeg op het strand aan het werk, om de verdere ontmanteling van de reddingspost te voltooien. Voorstraat 125 Telefoon 1314 EGMONDIA - ZEEVOGELS 3-0 Deze onder wel zeer slechte weers omstandigheden gespeelde derby heeft de winst aan die ploeg gebracht welke er h^.meest recht op had. VocM^rust kon de Zeevogelsaanhang nog^Ri eens juichen bij vaak goede acties, maar de resoluut ingrijpende Egmondiadefensie stond geen doelpunt toe. Eenmaal was ieder er van over tuigd dat Zeevogels de leiding zou nemen,maar vrij voor het doel staan de frAtóe Korstanje. Na |H? bleek Egmondia over de lang ste adem te beschikken en luidde een schot van Wittebrood de eerste Eg- mondiatreffer in. Hoewel Peperkamp het schot stopte, was de attente Buis er bij om de losgelaten bal in het doel te plaatsen. De twee later gescoorde doel punten ontstonden door een samenwer king die op het Egmondiaveld in lange tijd niet meer is gezien. Jammer was het dat Koopman naar het zich liet aanzien vrij ernstig aan zijn enkel blesseerde. Wij wensen hem spoe dig herstel toe. 3 EGMONDSE DAMES NAAR KAMPIOENSCHAP BLOEMSCHIKKEN Op vrijdag 13 september werd door de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. "De Egmonden" een bloemschikavtond georganiseerd in de kleine zaal van "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef. De leiding was in handen van de alom bekende bloe- menarrangeur de heer A. Nuyens, Ken- nemerstraatweg 1 te Alkmaar. Deze avond had een speciaal span nend karakter, omdat uit de deelneem sters een keuze moest worden gemaakt wie voor de afdeling op 26 oktober a.s. naar Utrecht zou worden afgevaar digd om deel te nemen aan het Neder lands kampioenschap Bloemschikken voor Amateurs. Na rijn beraad van de jury kwam men tot de slotsom dat de hieronder genoemde dames de beste prestatie had den geleverd 1. Mevr. M. T. Valkering-Bakkum, To renstraat 3, Egmond aan Zee; 2. Mevr. M. M. de Waard-Kuiper, Eg monderstraatweg 23, Egmond aan de Hoef; 3. Mevr. J. Zwart, Meeuwenlaan 11, Egmond aan Zee. De heer Nuyens heeft zich bereid verklaard om bedoelde dames voor 26 oktober verder in te wijden in de ge heimen van tfe edele bloemsierkunst. Wij spreken vanaf deze plaats de wens uit dat de dames bloemschiksters hun afdeling "De Egmonden" bij de kam pioenschappen op 26 oktober te U- trecht op succesvolle wijze zullen ver tegenwoordigen. Het wordt stiller in de Egmonden naarmate de temperatuur daalt. In som mige bedrijven kan men nog een aar dige gastenbezetting aantreffen, maar het verblijf is onbepaald en hangt van de weersomstandigheden af. Op het strand is men druk bezig met de op ruimingswerkzaamheden en langzamer hand komt het vertrouwde herfst/win- terbeeld weer terug. Het heeft ook zijn romantiek en menigeen haalt verlicht adem, daar rust de mens van nature nu eenmaal beter ligt. Zee en strand behouden hun on weerstaanbare aantrekkingskracht, want de bezoekers, die nu het strand be zoeken, hebben tot doel een frisse neus te halen en om te genieten van de zeewind, die nog volkomen zuiver, zon der stof en andere verontreiniging, over het water waait. Juist in deze tijd is de zeelucht van bijzondere zuiverheid, terwijl het jodiumgehalte, een belang rijk element in de zeeluchtsamenstelling, hoog is. Het stormachtige jaargetijde geeft aan de zee zijn aparte bekoring en er zijn er velen, die er van hou den, om bij nacht en ontij langs het strand te dwalen, om met volle teugen te genieten. Die tijd staat weer voor ons. Wij zien het mooie er in en ho pen er van te genieten. Vastomlijnde plannen dorpshuis De heer Th. Broersen, ambtenaar op het raadhuis te Egmond aan de Hoef heeft op een vergadering van de jeugd groep KWJ medegedeeld, dat binnen kort meer vastomlijnde plannen ter ta fel komen voor de stichting van een dorpshuis. De heer Broersen, die op uitnodiging Van het bestuur van de KWJ sprak, zei in zijn inleiding, dat er wel tijd was verloren sinds de eerste vergadering in september van 1965. Zelfs de toen aangestelde voorzitter van het stichtingscomité wist niet meer, dat hij voorzitter was. Een nieuw be stuur heeft echter de wind onder de zeilen en dat heeft tot taak te zorgen, dat de nodige gelden (f 20.000,uit de bevolking) worden bijeengebracht. Er moet nog veel gebeuren, aldus de heer Broersen, voordat het dorpshuis dat er komen gaat, kan worden geopend. Er is een totaalbedrag mee gemoeid van liefst f 333.000, HOOFDPRIJS SPORTHAL Deze Simca 1000 is de hoofdprijs van de grote sporthalloterij, die ondertussen gestart is De wagen staat in de show SPAR MODERNISEERT De Spar Supermarkt aan de Voorstraat heeft vakantie, maar de heer L. Mens niet. Hij vond, dat deze paar weken nuttig besteed konden worden aan bij voorbeeld verbouwwerkzaamheden. En dat gebeurt dan ook. De gehele zaak is ontruimd en krijgt een totaal nieuw interieur. Vergaande modernisering wordt doorgevoerd en aJs de zaak Volgende week dinsdag weer draait, zal men een totaal nieuwe opzet ontmoeten, die speciaal op de klant is ingesteld. EENSGEZINDHEID VRAAGT NIEUWE LEDEN Fanfarecorps „Eensgezindheid" geeft aan hen, die zich muzikaal willen ont wikkelen de mogelijkheid, les te^t- vangen in het bespelen van blaasi^Hi- menten en saxofoons. Vanaf ll^Tar kan iedereen zich opgeven bij de be stuursleden van het corps. Ook ouderen die tijdens hun jeugd geen kans gehad hebben of deze kans hebben (moeten) laten glippen, krijgen nu de moge lijkheid van muziekonderricht. O^we vóór 1 oktober a.s. (In de reglerr^Pn staat dat er geen dames als lid kunnen toetreden. Na een zware regenval liep een groot deel van de Voorstraat en het westelijk deel van de Zuiderstraat weer onder. Door de langdurige regen was de stand bijzonder hoog. De putten konden het niet verzwelgen of namen in het geheel geen water op. Er worden allerlei theorieën geuit over de situatie van de putten en de staat van het puttenstelsel, over verzanding en dat de gemeente hier niet voldoende aan doet, en over middelen, die er zijn, om een dergelijke overlast voor de toe komst te voorkomen. Hoe dan ook, feit is, dat er momenteefl veel ontstemming onder het daar wo nende bevolkingsdeel heerst, daar dit al de zoveelste keer is, dat er grote scha de is ontstaan aan vloerbedekking en meubelen, laat staan de kosten, om dit alles weer droog te krijgen, terwijl er geen mogelijkheid is, om de schade te verhalen. En toch betalen al deze men sen ook belasting, waaruit de kosten be streden worden voor een goede functio nering van het riool- en waterafvoer stelsel Bij de fam. Boom is de vloerbedekking voor een groot deel vernield, ook bij slijterij Roodhart, slagerij Bosch, Foto Jonker, bakkerij Bosman, en snackbar Koomen was veel overlast, terwijl de fam. Zwart aan de Gravestraat het ook weer moest ontgelden. Op verzoek zal de middenstandsvereni ging een petitie indienen bij de gemeen te, waarin met klem op verbetering zal worden aangedrongen, daar herhaling niet alleen denkbeeldig is, maar bewe zen door de laatste dagen in de toe komst weer zeker zal zijn, wanneer er geen verbeteringen worden aangebracht

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1