GROOT CONTACT MET DE EGMONDEN AARDGAS IN DE EGMONDEN Nieuw witte luiers slechts 1,25 Weekend koopjes Supermarkt TELEF. 1370 wasbak gratis St. Nicolaas- sleutelhanger nu 98 ct. nu 49 (t. of 30 pCt. spaarwinst RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN water te lijf Taxi tel. 1900 De middenstandsvereniging gaat het Raiffeisenspaarweek 21 t.m. 25 okt. '68 Klompen gefabriceerd uit het goede hout heeft Schotvanger 't Woud Normaal pak geen 175 maar 1 pak Verband, geen 115 maar nu 75 t/m zaterdag 1/1 blik Appelmoes 69 1 pak Speculaas 98 1/1 fles rode of witte Vruchtenwijn van 225 nu 198 3 rol Autodrop van 78 voor 69 3 Mars repen van 90 nu 79 5 Milky Way repen 100 nu 79 1 pak Pipo Choco Hagel van 69 nu 55 Vs fles Colorno Koffiemelk van 98 nu 89 1/1 fles Colorno Kofiem. nu 149 1/1 fl. Colorno Cacao-drank 89 1 Koffer OMO-MATIC 1 grote ANDY met 1 grote Krentenbrood 115 6 Kadetjes van 52 Vraagt onze nieuwe G.G.-gids no. 6 met vele prachtige kado's Inlichtingen in de supermarkt De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... ai uw geld. 16 OKTOBER 1968 NUMMER 851 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmond aan de Hoef, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. B(j contract belangrijke reductie. In de Egmonden vinden momenteel de laatste werkzaamheden plaats voor de omschakeling van het normale lichtgas naar aardgas. De beide gemeenten zijn de laatste in het land, die op het aardgas worden aangesloten. Wij stelden ons in verbinding met de landelijke instanties, die nog weinig los wilden laten over de feestelijkheden, die rondom deze laatste aansluiting zul len worden gehouden. Feit is, dat er in verband hiermee een persconferentie zal worden gegeven, die om het toe vallige feit, dat Egmond als laatste aangesloten wordt, ter plaatse zal wor den gehouden. Dit is geen gemeentelijke aangelegen heid alleen, maar aangezien wij het hier te kampen hebben met de eindfase van de totale omschakeling, wordt dit een landelijke aangelegenheid. Deze pers conferentie zal plaats vinden op 3 de cember, aldus werd ons medegedeeld door "Samenwerkende Regionale Orga nen Gas voorziening", kortweg SROG. Met de aansluiting van de Egmonden wordt door de SROG een project van verschillende jaren afgesloten. Sinds de ontdekking van het aardgas in Sloch- teren heeft men de zaken voortvarend aangepakt. De voorbereidende werkzaamheden en de eindeloze procedures i.van. het door graven van de gronden en alles w^t daarmee verband houdt, hebben een be langrijk deel van deze tijd opgeslokt. Nu is het dan zo ver gekomen, dat de laatste hand gelegd wordt aan het gas- station te Egmond aan Zee en het tot stand brengen van de verbinding tussen de reeds ingegraven buizen onder het wegdek door van de Herenweg, de v. Oldenborghweg en de Pieter Schots manstraat. Hierna wordt het gasstation bereikt. De gashouder, die nog op het terrein staat, zal op de duur gaan verdwijnen, maar wordt voorlopig nog in reserve gehouden, werd ons desgevraagd mee gedeeld. Op de foto ziet men de werkzaamhe den op het terrein van Gemeentewer ken te Egmond aan Zee. De verbin ding met het station, ondergebracht in de 2 kleine gebouwtjes links, wordt tot stand gebracht. Van hieruit wordt het gas over de drie Egmonden verdeeld. Wethouder Zwart zegt, dat de gemeente zeer veel kolken in noord en zuid heeft aangelegd, waardoor reeds veel water wordt ^gverkt. Maar al dit water stroomt ^Kr het buizenstelsel naar de hoofdafvöK in de Voorstraat, waar door ook de nodige druk ontstaat. Deze buizen zijn tenslotte niet meer bere kend op de grote oevoer van alle kanten. De sug^jflbt werd gedaan, in de hel lende wt> u dwarsroosters aan te bren gen, waardoor veel water wordt opge vangen. Maar dit heeft alleen resultaat, wanneer er van die dwarsroosters een rechtstreekse afvoer wordt gemaakt naar het strand of dat de hoofdafvoer een grotere capaciteit krijgt, waardoor deze roosters hierop verbonden kun nen worden. Er werden ook maatregelen besproken over het afsluiten van de Voorstraat wanner zich weer een wateroverlast voordoet. Want velen zien er dan ple zier in, om met een auto door de Voor straat te razen, zodat het water overal, niet alleen aan de Voorstraat maar ook aan de Gravenstraat, de huizen bin nenloopt. Aan het slot van deze zeer goede ver gadering werden enkele punten vast gesteld, o.a. over de mogelijkheid tot het indienen van een schadeclaim; er werd een commissie benoemd, die sa men met het middenstandsbestuur verdere stappen gaat ondernemen. feisenbanken in Nederland ter gelegen heid van de 150ste geboortedag van Raiffeisen de "Stichting 150 jaar Raiffeisen" opgericht, welke stichting ten doel heeft de bevordering van de maatschappelijke ontplooiing van per sonen en groepen van personen in Ne derland en daarbuiten. Speciaal wordt daarbij gedacht aan projecten ten be hoeve van geestelijk en lichamelijk ge handicapten in Nederland en het sti muleren van de coöperatieve krediet in ontwikkelingslanden. Voor dit doel is door de gezamen lijke Raiffeisenbanken een bedrag van 1.000.000 bijeengebracht, dat ter be schikking van genoemde stichting is gesteld. De Raiffeisengedachte wordt gekenmerkt door het bestemmen van het door de eigen gemeenschap bijeen gebrachte spaargeld voor de kredietver lening aan de plaatselijke gemeenschap. De spaarzin bevorderende activiteiten van de Raiffeisenbanken moeten tegen deze achtergronden worden gezien. De activiteiten bereiken een climax tijdens de jaarlijkse Raiffeisenspaarweek. WIST U DAT D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 'N COLLECTIE ZEPEN HEEFT OM VAN TE SCHUIMBADEN Tijdens de afgelopen maanden hebben de Voorstraat van Egmond aan Zee en verschillende andere straten voor een groot deel onder water gestaan, daan- de afvoer van hemelwater bij zware nm genval onvoldoende is. Voor verschillende inwoners betekent deze overlast niet alleen zeer veel scha" de maar de hygiëne in de woxlingen wordt er ook niet beter op. Het water blijkt in vele gevallen ook rioolstoffeijj mee te voeren, waardoor de lucht oo™ sterk wordt verontreinigd. Om tot een gezamenlijke bestrijding van dit ongerief te komen, heeft het middenstandsbestuur van de Eendracht het initiatief genomen, om in een ver gadering met de belanghebbenden, deze zaak nader te bespreken. Ook wethouder Zwart woonde deze ver gadering bij, terwijl van de raadsleden slechts de heren J. de Boer, H. Wijker, en E. Schots aanwezig waren. De opzet van het middenstandsbestuur was, om tijdens een gezamenlijke ge- dachtenwisseling de juiste weg te vin den, die tot oplossing van dit vraag stuk zou leiden. Het feit, dat zo weinig raadsleden hier voor belangstelling hadden, mocht dan wat teleurstellend zijn, het initiatief werd door de aanwezigen algemeen ge waardeerd. Tijdens de vergadering werd ook een uitzetting gegeven van de vermoedelijke oorzaken van deze overlast. Om tot ver betering te komen is van de zijde der gemeente enkele jaren geleden een gro tere afvoer in de Voorstraat gelegd. Zaterdagavond stond op het strand te schilderen, de Duitse kunstschilder Deze buis loopt tijdens zware regenval zeer goed en wanneer de buis van het Hoogheemraad dit ook zou doen, was het euvel zeer waarschijnlijk van de baan. Maar bij zware regenval begint deze buis, die evenals die van de ge meente, op het strand uitmondt, pas veel later water te spuien en dan nog in veel kleinere hoeveelheid dan die van de gemeente. Ondertussen is het onheil geschied. Het overtollige water heeft de straat al blank gezet. De putten zitten vol en beginnen zelfs water op te geven. Er is dus druk in tegengestelde richting. Dit vindt vermoedelijk zijn oorzaak in de put van het Hoogheemraad, die in het Pompplein is aangebracht. Het wa ter komt onder in deze put en moet dan ongeveer 80 cm. steigen, voordat het in de afvoerbuis komt, die naar het strand loopt. Voor het zo hoog is gestegen, staan de putten vol en ook de buizen naar het Pompplein. Daarbij komt nog de hoe veelheid zand, die zich in de puttenen de buizen ophoopt, waardoor een goede doorstroming ook sterk wordt belem merd. Door de realisering van bouwplan-zuidj waardoor een belangrijke oppervlakte is bestraat, ontstaat ook veel watertoe voer. Voorheen kon het water nog in het duinzand wegzakken. Ook de par keerterreinen vangen veel water op, dat ook weer naar het laagste punt van het dorp, de Voorstraat loopt. Karl Heinz Römer uit Wattenscheid. De kunste naar trok veel belangstel ling, ook voor zijn werk stukken, maar meer nog misschien om de manier waarop hij zijn artistieke gaven op het doek tot kleurrijke uitdrukking bracht. Op zijn doek ver schenen, de een na de ander, de bootjes die voor hem op het strand ston den. Een daartussen rond scharrelende hond werd on middellijk op het doek gestreken en met een ra ke kras afgewerkt. Hij werkte rustig door toen het al donker begon te worden. Ons werd ver teld, dat hij ook 's nachts buiten werkte. De heer Römer zei, dat hij meer dan eens exposeerde in galerie Van Meurs aan de Keizersgracht te Amster dam. Zee- en strandgezich ten zijn voor hem favo riet. Van 21 tot en met 25 oktober wordt de Raiffeisenspaarweek gehouden. De spaarweek, welke jaarlijks door de Raif feisenbank in de maand oktober wordt georganiseerd om de spaarzin te bevor deren, is langzamerhand een traditie geworden. De vlag gaat in top en de deuren van de bank staan wijd open voor iedereen. Velen brengen tijdens de spaarweek een bezoek aan de bank, omdat het sparen dan extra aantrek kelijk wordt gemaakt. Ieder jaar opnieuw ziet men dan ook een grote toeloop aan de loketten en het bankpersoneel heeft de handen vol om de stroom te verwerken. Ook nu wordt weer een grote drukte ver wacht. Voor de Raiffeisenspaarweek is dit jaar als thema gekozen"U kunt beter sparen voor alle zekerheid". Het sparen wordt daarbij gesymboliseerd door de appel, het vertrouwde spaar- symbool. Door middel van advertenties, folders, raambiljetten en affiches op openbare plakplaatsen wordt de aan dacht van het publiek op de spaarweek gevestigd. Zoals bekend verondersteld mag worden, hebben de gezamenlijke Raif-

Contact met de Egmonden | 1968 | | pagina 1