CONTACT MET DE EGMONDEN 1969 is begonnen! Kort Nieuws RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Autorijschool A. v.d. Steen Te koop Pr. Bernhordstr. 26 Autorijsch. 'De Hoef' wenst allen een voorspoedig '69 Supermarkt TELEF. 1370 Egm. a. d. Hoef 119 Ct. nu 150 ct. 98 cent 89 cent 98 Ct. 89 cent 59 cent pakje roomboter voor 109 ct. 79 cent 69 cent 98 cent 39 cent 109 cent 63 cent 19 cent Witlof marktprijs 98 cent Ook in het nieuwe jaar staan wij voor U klaar, met klompen van hout ook weer van Schotvanger 't Woud 2 JANUARI 1969 NUMMER 862 Uitgave Drukkerij Belleman. Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Borg. Eymapleln 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. B|J contract belangrijke reductie. "STANDBY" DOOR DE UBBO Vrijdagmiddag j.1. werd de beman ning van de Ubbo gealarmeerd voor hulp aan een kotter. Nabij Schoorl verkeerde de KW 74 door het uitval len van de motor in moeilijkheden en had hulp van een sleepboot en een reddingsboot ingeroepen. Tot de sleep boot Simson van Wijsmuller was ge arriveerd heeft de Ubbo door zijn aan wezigheid de bemanning een hari on der de riem gestoken. Nadat de sleep boot verbinding met de kotter tot stand had gebracht en het gevaar voor stran ding was afgwend, heeft de Ubbo weer koers gezet naar Egmond, waar hij om ongeveer 7 uur arriveerde. Geluk, veel zegen, voorspoed en op vallend veel gezondheid is ons van alle kanten toegewenst bij het begin van dit nieuwe jaar. Men voelt zich er gelukkig mee, met al die goede wensen en men bedenkt, dat er vele mensen zijn, die om een ander denken. Laten wij hopen, dat al die wensen de inhoud daadwer kelijk krijgen, die ze in hun simpele woorden betekenen. Een nieuw jaar staat voor ons, een jaar met duizend-en-een mogelijkheden, die wij kunnen gebruiken of nutteloos voorbij laten gaan. Op het ein de van dit jaar kunnen wij pas zeg gen, hoe wij het gedaan hebben, dan pas weten wij, hoe het allemaal geweest is. Bij het begin van een nieuw jaar maakt een mens zich goede voornemens. Hij heeft plannen, die hij hoopt ten uitvoer te leggen. Hij ziet in gedachte, hoe het allemaal moet gaan. Daarbij calculeert hij de nodige onvoorziene omstandigheden in, hij kan alleen geen rekening houden met de invloeden, die hij daarbuiten nog als extra krijgt te ver werken en hier heeft men het dus te doen met het ongewisse. Maar dat neemt niet weg, dat er weer allerlei dingen staan te gebeuren. Misschien wordt in dit jaar de sporthal te Egmond aan Zee gebouwd. Misschien zal er in de gemeente Egmond-Binnen een dorpshuis verrijzen en zullen de plannen voor de stichting van een be jaardentehuis aan realisering toe zijn. En misschien is het ook mogelijk, om in de Egmonden te komen tot een ver zorgingstehuis voor hulpbehoevende be jaarden. Dit is momenteel wel een van de grootste sociale vraagstukken. Of misschien is het mogelijk, voor deze mensen een hulporganisatie in 't leven te roepen, om de helpende hand te kunnen bieden bij hen thuis, waar door althans een deel van die nood wordt opgevangen. Wij denken hier ook aan gezinnen, die in moeilijkheden verkeren, omdat moeder ziek is. Hiervoor is reeds een prachtige instelling werkzaam, dat !s de "Gezinshulp" in de Egmonden. Maar deze instelling kampt met gebrek aan personeel. De meisjes hebben pok hun vrije tijd, waarbij de weekends en feestdagen. Maar dan juist draait een gezin het meest intensief. Enkele uren hulp juist op die dagen kunnen won deren doen. Gezinnen, die niet kunnen rekenen op hulp van kennissen of fa milieleden zullen er gelukkig mee zijn. Misschien is het mogelijk, om ook hier iets aan te doen. Er is zo bijzonder veel te doen. Op 2 en 3 januari zullen de gemeentebe sturen van Egmond aan Zee en Eg mond-Binnen een nieuwjaarsreceptie houden. Hier zullen vele gelukwensen worden uitgesproken, die inhouden, dat het de gemeentebesturen gegeven is, om in het nieuwe jaar veel voor de gemeenschap te kunnen doen. Voor de Egmonden betekent dat o.a. ook, dat het toerisme wordt bevorderd. Voor de VWs ligt er op dit gebied zeer veel werk, dat soms moet gebeuren onder primitieve omstandigheden. De accommodatie dient verbeterd te worden. In Egmond aan Zee is de bouw van een nieuw kantoor in voor bereiding, realisering nog dit jaar is een dringende noodzaak. In Egmond- Binnen is het ook nog niet zoals het hoort, terwijl in Egmond aan de Hoef de werkomstandigheden voor het be stuur ook zeer bezwaarlijk zijn. Mis schien komen wij dit jaar heel dicht bij de oplossing. Hoeveel bouwplannen er dit jaar ten uitvoer gelegd zullen worden, is nog een open vraag. Er bestaan grootse plannen tot uitbreiding van Egmond a. Zee naar het Noorden. Misschien zal er dit jaar meer van te zien zijn. Veel wordt er gesproken over een zoutwaterzwembad met kuuraccommo- daties. Het is een van de wensen, die men in dit jaar iets meer naar de wer kelijkheid hoopt te brengen. De ontwikkeling van het toerisme hangt samen met het aanbod op recre atief gebied. Het is daarom niet vol doende, dat de Egmonden een groot aantal bedden kunnen aanlatlen, het is meer dan ooit noodzake!^^ dat de ontwikkeling van recreatieve aantrek kelijkheden ter hand wordt genomen. Mogen de gedachten, hier geuit, in dit jaar iets meer werkelijkheid worden. Er zijn veel meer wensen, maar wan neer men begint er slechts een uit te voeren, dan zijn wel al op di^B:de weg. Wij vernemen dat er op 9 januari een EHBO-avond wordt gegeven te Egmond aan de Hoef in de zaal van de heer Verde- gaal, aanvang 8 uur. Wij vermeldden het reeds, maar de betekenis van de ze avond is zó groot, dat het goed is, er nogmaals op terug te komen. Onder leiding van dokter Versteegh zal er een demonstratie gegeven wor den van de mond-op-mond beade ming, een systeem van kunstmatige ademhaling, zó belangrijk, dat het goed is, dat iedereen ingewijd is voor het geval dat Deze beademing is gemakkelijk toe te passen, maar u moet wel weten hoe het moet. De avond is voor ie dereen toegankelijk en er zijn geen kosten aan verbonden; dat "Bloembollencultuur" voor haar leden een bijzondere avond organi seert, die voor veie kwekers verhel derend zal kunnen werken. Verschil lende actuele vraagstukken zullen worden doorgenomen, zodat het de moeite waard is, een bezoek te bren gen aan deze avond, die gehouden wordt op maandag 6 januari a.s. in café Tervoort te Egmond-Binnen. Men leze de advertentie, dat deze week de weekenddiensten van de wijkverpleegsters in dit blad zul len worden vermeld. De diensten gaan in vrijdag 's avonds om 6 uur en eindigen maandag 's morgens om 8 u. Voorlopig kunnen alleen leden van de wit-gele kruis hier gebruik van maken, daar deze vereniging een rooster heeft kunnen samenstellen in samenwerking met de groene kruis verenigingen van Heiloo en Limmen; dat de zakenmensen zich tijdens deze dagen moeten concentreren op het nieuwe systeem van omzetbelasting, dat 1 januari is ingegaan. De belas ting, die nu geheven wordt op de toegevoegde waarde van het produkt, geeft de zakenman aanmerkeüijk meer werk, daar hij nu voor de in spectie der belastingen een meer uit gebreide administratie moet voeren. Voor vele zakenmensen is de omzet belasting-verrekening volkomen nieuw. Op drukwerk voor zakendoeleinden moest reeds 6% o.b. berekend wor den, dit wordt nu 12%. Nieuw is o.a. de o.b. op advertenties. Tot nu toe werden deze niet belast, maar nu moet er 4% op berekend worden; dat de o.k. kerk in een mededelingen blad een uitgebreide financiële be schouwing geeft, waaruit blijkt, dat de uitgaven belangrijk hoger liggen dan de inkomsten. Hiervoor is een interne regeling van toepassing, die naar de pastoors hopen, ook nage komen worden. Los daarvan staat de financiering van de restauratie van kerk en pastorie. Hiervoor kan nog steeds ingeschreven worden op de 5% obligatielening bij de Raiffeisen- bank. Ook zijn er mooie glazen te Verkrijgen met een afbeelding van de kerk, ook weer om de kosten te bestrijden. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... ai uw geld. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 30 december 1 J. Apeldoorn - E. Kareis 50 2 Liefting - Th. Tromp 47 3 de Goede - W. Dekker 457a 4 Nieuwhuizen - Horio 42 5 Koning - Levering 4072 6 Gebr. Beers 38 7 Scholte - H. Tromp 36r/2 8 dms. Wittebrood - Huiberts '36 1 J. Huiberts - P. Wittebrood 31 2 G. Rosing - N. Dekker 297° 3 Cremer - Klay 25 Vz 4 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 24 5 Rosing - Kleverlaan 23 Mevr. Koolhaas - Mevr. Groot 18 RIDGECLUB "ONS GENOEGEN" 1 Visser - Dekker 52 2 Gouda - Westerwal 49Va 3 Fam. Zwaan 457z D. v.d. Linden - Stikvoort 45 /2 K Hopman - van Pel 437z V' Familie v.d. Molen 42V2 7 Dekker - Meijer 3972 8 Prins - Glas 377a 9 Mevr. Dekker - Appel 32 10 Familie Roos 2672 11 Dames Brak - v.d. Berg 26 WINTERSPORT IN DE DUINEN Rond Egmond was het zondag een eldorado van winterplezier. Zowel in de Noord- als in de Zuidduinen was het gezellig druk. In de z.g. Halve Maan, de Meesterbaan en de Duivels- bocht waren de prachtigste sleebancu. Het was opvallend, dat het oude "Der- per sleetje" meestal het verst kwam. Zelfs de ski-enthousiasten ontbraken niet. JEUGDVER. "RELAX" Het Kerstdiscobal is een geweldig succes geworden. Er waren Kerstschil deringen, op creatieve avonden gemaakt door de jeugd, een koud buffet en een kienspelletje. De prijzen waren geschonken door de middenstand en mede door de volle medewerking van de heer Verdegaal was de verloting prima geslaagd. Onze hartelijke dank aan allen en een wel gemeend gelukkig en een zalig nieuw jaar aan allen, die ons hebben gehol pen met raad en daad. Het Bestuur HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE Woensdag 1 2.31—14.45 Donderdag 2 3.12—15.25 Vrijdag 3 3.51—14.03 Zaterdag 4 4.2916.41 Zondag 5 5.0717.15 Maandag 6 5.4017.50 Dinsdag 7 6.1618.27 Woensdag 8 6.50—19.02 Donderdag 9 7.26—19.43 WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS De Egmonden - Heiloo - Limmen Van 3 januari a.s. 18.00 uur - 6 ja nuari 8.00 uurzr. Korse, Herenweg 45a, Egmond-Binnen, tel. 1444; zr. Canisia, Hogeweg 65, Heiloo, tel. 02205-224. PLATTELANDSVROUWEN EGMOND AAN DE HOEF Het behoort tot de goede gewoonte van de afd. "De Egmonden" aanslui tend op een korte kerstviering, een le zing te geven over een onderwerp pas send in de sfeer van het Kerstfeest. Ook op de laatste avond in dit jaar op 23 december j.1. was dit het geval. De heer Meurs uit de Beemster vertel de over zijn reis naar Israël, waar lang geleden het kerstgebeuren plaats vond. In zijn inleiding behandelde hij het ont staan van de staat Israël en de fana tieke strijd om zijn voortbestaan, waar over wij iedere dag weer kunnen lezen. Na de pauze vertoonde de hr. Meurs dia's, die ons zowel het oude als het Egmonderstraatweg 30 Egmond aan de Hoef - Telefoon 1020 wenst al haar vrienden, kennissen en cliënten een voorpoedig 1969. te Egmond aan Zee Flink huis, helft van dubbele woning. Ind.: entree, gang met toilet, kelder, trap, Engelse kamer 7.75x4.00 m en een flinke keuken; boven3 slaapkamers met douche, alles betegeld. Garage, kan ook voor zomerhuis; en een schuurtje. Egmonders genieten de voorkeur. (2) nieuwe land lieten zien. De avond werd gehouden aan de Slotweg 9. Het zaaltje was fijn ver sierd. en ook de traktaties waren in stijlappelgebak en warme wijn. Na afloop dankte de presidente de heer Meurs en wenste alle aanwezigen pret tige dagen toe. Het Bestuur wenst bij deze alle le den een heel gelukkig Nieuwjaar. BEDWELMD DOOR KOLENDAMP Zaterdagmiddag om omstreeks 12 uur ontdekte de buren van mej. Schong dat zij door kolendamp in grote adem nood verkeerde. Door dokter Versteegh werd met behulp van een zuurstofkof fer van de reddingsbrigade het ergste gevaar afgewend, hoewel overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk bleek. Ook in de ziekenauto werd de toedie ning van zuurstof voortgezet. Het initiatief van het bestuur van de E.R.B. om op verschillende punten een zuurstofkoffer te plaatsen, is zeer goed geweest. Voor het gemak laten wij nog eenmaal de adressen volgen, waar zich een zuurstofkoffer een een eerste hulp- kist bevindtK. Zwart, Torensduin 10, tel. 2003; A. Zwart, Julianastraat 7, tel. 2309 en J. Zwart, Jac. Scholplant soen 6, tel. 1887. sum Donderdag-, vrijdag en zaterdag voordeeltjes CHOCO-AS, van 130 NU 2 fles "Azet" Jus d'Orange, 250 2 fles "Azet" Appelsap, 150 NU 5 Beatrepen van 125 NU 1 blikje Jap. Mandarijnen, van 125 NU 3 pak Margarine, van 123 NU 1 fles Riedel Sinas van 70 NU Alleen maandag en dinsdag By 10,aan boodschappen "De Ruyter" Melk-chocolade Vlokken, van 95 NU "De Ruyter" Puur-chocolade Vlokken, van 85 NU Aardappelen, groente en {ruit 4 pond Golden Delicious 500 gram geschrapte Worteltjes -f- gratis peterselie 10 gr. Mandarijnen pitl., slechts 5 pond Eigenheimers voor Zolang de voorraad strekt VRIJDAG 500 gr. GARE BIETJES -f- gratis uitjes ZATERDAG le kwaliteit, alleen bij ons tegen 1 kg. voorgebakken Patat voor WU WENSEN AL ONZE CLIENTEN EEN VOOR SPOEDIG NIEUWJAAR!

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1