CONTACT MET DE EGMONDEN Ons dorp raakt in 'n dwangpositie wc? iöp? autebox 'yt Kuin Echte klompen van hout haalt U echt al jaren bij het adres: Schotvanger 't Woud VVV Egmond aan Zee Kort Nieuws RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN BERKHOUT Waar een klok óók goed voor is vraagt te huur Te koop Pr. Bernhardstr. 26 Voor een bril 9 JANUARI 1969 NUMMER 863 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief: 15 ct. per mm. B|J contract belangrijke reductie. COR WIJKER f Vorige week overleed de heer Cor Wijker, bekend beeldhouwer te Egmond aan Zee. Een groot deel van zijn leven heeft hij besteed aan het uitbeelden van bij belse voorstellingen in hout. Zijn wer ken vonden veel aftrek en er zijn er zelfs naar Amerika overgebracht. De heer Wijker was een diep gelovig mens. Hij was er trots op, dit te kun nen demonstreren met het materiaal, dat hem door de „Schepper van de natuur" werd gegevenhet hout, waar mee hij het leven, zoals hij het zag, een sprekende en tegelijk vererende functie gaf. Het VVV-bestuur van Egmond aan Zee zegt, dat de achter ons liggende periode vele leerzame gegevens kan verstrekken. Het is echter belangrijk, dat deze gegevens ter harte worden ge nomen en dat er niet stil gezeten wordt bij de behaalde resultaten. Er is sprake van een economisch herstel, vergeleken met de voorgaande periode, maar een aantal sectoren in het zakenleven had daaraan niet in gelijke mate deel, waar onder ook het toeristisch verkeer in Nederland. Hierop gaat het jaarverslag door. Het is een algemeen bekend feit, dat het toerismeverkeer zeker niet meer kan spreken van een overmatige be langstelling. Het is daarom zaak, dat er veel meer gedaan wordt, dan tot nu toe. Er dienen toeristische aan trekkelijkheden geschapen te worden, waardoor Egmond aan Zee, buiten zijn natuurlijke aantrekkelijkheid meer in de belangstelling komt. Ons land is geen goedkoopte-eiland meer en dit betekende voorheen de grote trekpleister voor de buitenlandse toerist. Ons land is mooi, zondermeer, maar er zijn zoveel andere landen, die even mooi, zo niet nog aantrekkelijker zijn. Het jaarverslag vervolgt"Onze ge meente zal er steeds op bedacht moe ten zijn een aantrekkelijk aanbod te kunnen blijven brengen op de toeristi sche markt. En juist op dit punt raakt ons dorp langzamerhand in een dwang positie. De gemeentelijke overheid dient zich er terdege van bewust te zijn, dat er meer aandacht moet worden be steed aan de aantrekkelijkheid van Eg mond aan Zee. De ondernemers doen in verhouding tot de omvang van hun bedrijven, zeer grote investeringen. De bewoners houden met bouw en verbouw van hun woningen rekening met ver huur en besteden daaraan veelal flinke bedragen. Men kan echter aan de con clusie niet ontgaan, dat ondanks deze veelzijdige inspanning het resultaat sterk achterblijft bij hetgeen in andere Europese landen wordt tot stand ge bracht". "Wanneer de gemeente als totaliteit zich levendiger zou bezighouden met de ontwikkeling van het toerisme door het creeëren van aantrekkelijkheden, zou een meer vooraanstaande positie, ook naar internationale maatstaven ge meten, onder de badplaatsen wordein bereikt en gehandhaafd." Het bestuur is zich er van bewust, dat het verslag in zekere zin een kritiek inhoudt, maar dan wel in opbouwende zin. Het is zich er ook van bewust, dat het niet blaakt van enthousiasme over behaalde resultaten. Natuurlijk, er is veel gebeurd, maar er moet nog zoveel meer gebeuren, wil men zich handhaven, wil men naam blijven ma ken en een vooraanstaande positie in nemen. De VW is geen vereniging meer die alleen maar elk jaar er voor zorgt, dat haar leden verhuren, maar zij moet zich er nu meer dan ooit op be zinnen, hoe de ontwikkeling is op te vangen en nog belangrijker is voor te blijven. Van de bestuursleden wordt nu dan ook veel meer verlangd dan voorheen. Was het voorheen goed, wanneer een bestuurslid zich alleen inzette om de belangen van haar aangesloten leden te behartigen in de meest directe zin, nu wordt van hem verlangd, dat hij zijn aandacht laat gaan naar situaties en omstandigheden, die buiten Egmond tot ver over de landsgrenzen gaan, omdat het daar in vele gevallen vanaf hangt, hoe de situatie zich in zijn eigen dorp zal ontwikkelen. Misschien moet hij daarom wel eens aan een strikt per soonlijk belang van een lid voorbij gaan, wanneer er in het belang van 't algemeen grotere resultaten zijn te be halen. Hij moet zich nu ook veel meer inzetten in groter verband. Het huidige bestuur kan hier veel over vertellen, want van Egmond aan Zee uit zijn reeds verschillende initiatieven geno men, die in federatie- en ANW-ver- band een goede weerklank hebben ge vonden. Ook neemt de VW initiatie ven, niet rechtstreeks tot haar terrein behorend. Dienaangaande zijn er meer dere besprekingen met het gemeend^- stuur. "Het is echter meer dan^Ji- wenst dat de VVV ook haar plaats en stem heeft in die organen, die met de verzamelnaam "overheid" aangeduid worden. Het moet mogelijk zijn, een zodanige samenwerking en inspraak te krijgen, dat er nog meer inhoud worden gegeven aan de naam va1^^ vereniging, die als gevolg van het oe- kende "vereniging tot bevordering van het vreemdelingverkeer" ook luidt: en plaatselijke belangen.". Het jaarverslag besluit"Er zal naar gestreefd worden speciaal voor de eigen bevolking een uitbreiding van de voorlichtende taak te bewerkstelligen." Wij vernemen dat cr op ons nieuwjaarsartikel van vorige week, waarin wij spraken over een "verzorgingstehuis" of een „ver zorging thuis" van hulpbehoevende bejaarden, een veel belovende mede deling kwam. Er wordt aan dit pro bleem reeds gewerkt, terwijl de direc teur van de Prins Hendrikstichting zich in een toespraak een enthousiast stimulator toonde. Ook waar het de gezinshulp betreft op uren en tijden, waarin normale hulp ontbreekt, be staat reeds in Egmond aan Zee een interkerkelijke organisatie. Er is ech ter een groot gebrek aan financiën; dat de V.V.V. Egmond aan de Hoef een dringend beroep op haar leden doet, de opgave voor de nieuwe ver- huurgidsen voor 15 januari in te zen den; dat de heer P. Gouda te Egmond aan Zee op vrijdag 10 januari zijn 25- jarig dienstjubileum viert bij "Van Gend Loos". Bij deze gelegenheid zal er een receptie plaats vinden in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat en wel op zaterdag 11 januari om 4.30 uur: dat de heer W. Dorresteün, lid van de schietvereniging "De Vrijheid" tijdens onderlinge wedstrijden het presteerde, 120 punten te schieten, zijnde het hoogste resultaat, dat er is te beha len; dat gistermorgen om half zeven te Eg mond aan de Hoef een aanrijding plaats vond, waardoor zware schade ontstond. Een auto, bestuurd door de heer Dekker, aannemer, reed tegen een triangel van een aanhanger, die in het donker geparkeerd stond. Hoewel deze wagen goed zichtbaar was, is de trekstang op onverklaar bare wijze dwars over de weg komen te liggen, waardoor dit zware onder deel zich in de wagen van de heer Dekker boorde; dat het 4-jarig zoontje Carl van de fa milie C. Baltus te Egmond-Binnen door het resoluut optreden van de Naco-chauffeur v.d. Heijden het le ven werd gespaard. Het kind stak plotseling de weg over voor de na derende bus. Door snel sterk naar links uit te wijken werd voorkomen, dat hij werd overreden. Carl werd slechts licht gewond. De buspassa giers werden wel even door elkaar geschud; dat te Egmond-Binnen voorbereidingen worden getroffen voor het maken van proefboringen naar aardgas en eventueel olie. Het gaat er ook spe ciaal om, de in de omgeving aange boorde hoeveelheden aardgas te lo- caliseren en de mogelijkheden tot exploitatie vast te stellen; dat de VVV Egmond aan Zee vrijdag 10 januari a.s. haar grote algemene (uitgestelde) najaarsvergadering houdt in „De Zeeparel" aan de Kennedy- Boulevard. Aanvang 8 uur. Op de agenda staat, dat er drie bestuurs leden af gaan treden, t.w. de heren M. de Vries, voorzitter, D. D. de Vries en D. van Amstel, leden van het bestuur. Zij zijn niet herkiesbaar. Het bestuur stelt twee nieuwe kandi daten, t.w. de heren C. Mooy en G. M. A. de Baar. Laatsgenoemde is De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... een veteraan van het bestuur, daar hij reeds vele jaren als penningmees ter de VW heeft gediend. Door de leden kunnen tot 24 uur voor aan vang van de vergadering namen van kandidaten ingeleverd worden. De voorzitter, de heer M. de Vries zal, na 15 jaar het voorzitterschap bekleed te hebben, gaan aftreden. Op de hem eigen wijze heeft hij de VVV steeds een warm hart toegedra gen en daarom in het belang van alle leden veel goed werk gedaan. Het is dan ook aan te nemen, dat er voor deze vergadering, die voor het laatst onder zijn leiding zal staan, veel belangstelling is; dat er nogmaals de aandacht geves tigd moet worden op de verkeers- cursus, die donderdag 9 januari a.s. 's avonds om 8 uur in de brand weerkazerne te Egmond aan de Hoef zal plaats vinden; dat er donderdag 9 januari a.s, 's avonds om 8 uur in de zaal van de heer Verdegaal een demonstratie wordt gegeven van de mond-op-mond be ademing. Voorstraat 125 Telefoon 1314 WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS De Egmonden - Heiloo - Limmen 10/1 18.00 uur - 13/1 8 uur: Zr. Kroon, Hoog en Laag 7, Heiloo, tel. 02200-30082; Zr. de Wit, Butterlaan 7, Heiloo, tel. 02200-31420. ZEEVOGELS Programma zondag 12 januari Zeevogels 1 - Vios W. 1 2.30 uur EGMONDIA Programma zondag 12 januari Limmen 1 - Egmondia 1 2.30 uur Vertrek per bus 13.30 uur Egmondia 2 - Grashoppers 10 uur TE HUUR Te bevr.: J. Liefting, Zeeweg 36 (Achterom), tussen 7 en half acht. (R-17) HOOG WATER Woensdag 8 6.50—19.02 Donderdag 9 7.26—19.43 Vrijdag 10 8.08—20.28 Zaterdag 11 8.53—21.15 Zondag 12 9.41—22.13 Maandag 13 10.45—23.25 Dinsdag 14 11.58—00.20 Woensdag 15 0.40—13.10 Donderdag 16 1.50—141.2 WIST U DAT D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 EEN GROTE COLLECTIE KAAR SEN HEEFT? Bridgeclub „De Egmonden". Uitslag clubdrive van 7 januari 1969 A 1 Liefting - Th. Tromp 50 2 Koning - Levering 47*/t 3 Gebr. Beers 43 4 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 42*/i 5 de Goede - W. Dekker 40V* 6 Scholte - H. Tromp 39*/i 7 dames Wittebrood - Huiberts 37*/* 8 Nieuwenhuizen - Horio 36 B 1 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 28Ve 2 Siewertsen - E. Kareis Az. 27 3 Rosing - Rosing 26'/* 4 Burger-N. Dekker 26 5 J. Hniberts - P. Wittebrood 23'/* 6 Dames Koolhaas - Groot 20 7 Cremer - Klay 16*/* Binnenkort starten we met onze tradi tionele kofferdrive, doet U ook mee? De kosten zijn f 1,per persoon en de baten zijn voor onze eigen kas. Bridgeclub Ons Genoegen Uitslag 7 januari 1969 1 Mevr. Zwaan- de Ruyter 53 2 Dekker - Visser 52 3 v. Pel - Hopman 42 4 v.d. Linden - Stikkvoort 41 5 Mevr. Dekker - Appel 4OV2 6 Fam. Prins 38 7 Gouda - Westerwal 37 8 Fam. v.d. Molen 37 9 Glas - Prins 36*/* 10 Mevr. Brak - Mej. v.d. Berg 32*/* 11 Dekker-Meyer 26*/ï Onder een speciaal dakje hangt deze klok bij de bloemenkas van Frans Hil- bers. Het is de klok, die jarenlang hing in het torentje van het oude gemeente- huis^Jij dateert uit 1828 en er staat op „Lewis Pastri Leghorne". Deze klok werd vroeger geluid als er iemand getrouwd was. Nu gebeurt dat, als er een klant bij de kas komt en er geen personeel is. CHRISTEN VROUWENBOND Nadat 1968 geëindigd werd met een Kerstwijding starten we in 1969 meteen dia-avond door de heer C. van Pel op 14 januari in het gebouw van de Ger. KcrA Het ^ffaerwerp „Wat leeft en groeit in onze duinen" Brengt u voor deze zeer mooie avond een gast mee Schietvereniging „De Vrijheid" De eerste helft van de competitie is afgesloten. De standen zijn als volgt, resultaten van 15 hoogste series A-klasse Chr. de Goede 1783; J. Ko men 1782; P. Dekker 1778. B-klasse C. Hof 1785; W. Dorresteijn 1777; H. Liefting 1775. C-klasse J. de Waard 1763; N. Been tjes 1759; J. Twisk 1747. Algemene Verkoop Unie Nederland autobox of kleine magazijnruimte in Egmond. Inl.: C. Mooy, Karei Doormanlaan 31, Egmond aan Zee, tel. 1421. Gezellige avond van de fotoclub. Vrijdag 3 januari j.1. hield de fotoclub een gezellige avond voor haar leden. Na de opening werd de aanwezigen een kop koffie met „wat er aan" aange boden. De avond werd gevuld met het aloude kienspel, terwijl de stemming ten top steeg toen enige heren over wat zij noemden "Vladeren" vertelde. Ook de geslaagde verloting viel zeer in de smaak. Het was al laat toen de voor* zitter de avond sloot en de leden een welgemeend dankwoord bracht. Supportersclub Egmondia Egmondia 1 speelt zondag a.s. uit te gen Limmen. Zoals gewoonlijk zorgt 't bestuur voor vervoer. De bussen staan klaar voor onze supporters en allen die deze wedstrijd willen bijwonen. Vertr. 2 u., Eymaplein, beslist niet later. Een kwartier na de wedstrijd gaan we weer huiswaarts. Opgeven voor donder dag 8 uur. Dat het nog steeds goed gaat met onze club bewijst het aantal leden die zich nog steeds opgeven. Wij hebben in de cember een klaverjasdrive georgani seerd die uitstekend is geslaagd. Het ligt in de bedoeling dit jaar nog zo'n paar avonden te houden en ook 'n gezellig avondje. Het Bestuur te Egmond aan Zee Flink huis, helft van dubbele woning. Ind.: entree, gang met toilet, kelder, trap, Engelse kamer 7.75x4.00 m en een flinke keuken; boven3 slaapkamers met douche, alles betegeld. Garage, kan ook voor zomerhuis; en een schuurtje. Egmonders genieten de voorkeur. (2) Celinette -brillen waarover gesproken wordt RntastaS Egmond aan Zee Smidstraat 9 TeL 1525

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1