CONTACT MET DE EGMONDEN goed merk goedkoop 2.10 Mollendood en Engels zout haalt U bij Schotvonger 't Woud Kort Nieuws De nieuwste plaat VAMOf RIJSCHOOL BUUR v/h GLAS JÊK j RAIFFE1SENBAMK DE EGMONDEN WSÏ JÖPÏ BERKHOUT Supermarkt TELEF. 1370 Egm. a.d. Hoef woensdag en donderdag Gehaktdag 2.25 vrijdag en zaterdag 4.45 59 75 25 79 89 Uitgave Drukker# Belleman, Burg. Eymaplein 2a Egmonderstraatweg 5, Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1201 Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. 12 MAART 1969 NUMMER 872 Wij vernemen dat het aktieve Stichtingsbestuur van de Sporthal Egmond toestemming gekregen heeft op de draverijen te Alkmaar op 16 maart loten te ver kopen. Bovendien zal ook bij de ope ning van het wielerbaanseizoen in Alkmaar de aktie „Sporthal Egmond'* uit alle luidsprekers klinken. U ziet het, ook van hun kant wordt alles gedaan om de loten aan de man te brengen; dat de siertuinvereniging een bijzondere avond heeft gehouden in de Pr. Hen drikstichting. Het onderwerp „ka merplanten", werd ook door vele bejaarden gevolgd. De directeur de heer Buisman had de zaal van de stichting spontaan beschikbaar ge steld. De heer Ligtvoet dankte hem hartelijk daarvoor. De „Vrijheid" wint de Contact wisselbeker Tijdens twee zeer spannende schiet wedstrijden heeft „De Vrijheid" beslag weten te leggen op de Contact-wissel beker. De tweede wedstrijd vond maan dagavond plaats in „Speeltuin De Eg- monden". Het werd een bijzonder fees telijke aangelegenheid, waaraan het duo Ad Kruiswijk muzikaal meewerkte. De dames van de leden waren voor deze gelegenheid ook meegekomen en na af loop werd een gezellig bal gehouden, dat voortduurde tot in de kleine uurtjes. De wedstrijden, waarbij de dames an ders nooit aanwezig zijn, werden met belangstelling gadegeslagen. De span ning was te snijden, daar beide vereni gingen in topvorm waren. Of het 'm in de goede stemmnig zat of in de be schikbaar gestelde trofee, feit is, dat tij dens deze avond de hoogste resultaten werden behaald van dit seizoen. De re sultaten werden dan ook rijkelijk met geestrijk vocht besprenkeld, waarbij „Prins Hendrik", ondanks het feit ver liezer te zijn, zich niet onbetuigd liet. Omstreeks 11 uur werd de wisselbe ker door mevrouw N. Belleman-de Wit aan de voorzitter van „De Vrijheid", de heer G. Kleverlaan, overhandigd. Op de foto ziet U dit moment. De heer Klerlaan zei, dat door inzet van deze beker een traditie was geboren, die zich elk jaar weer zal herhalen. Hij dankte de uitgever van „Het Contact" voor deze geste, die door de leden van beide verenigingen op hoge prijs werd gesteld. Dit is dan ook de reden, waarom beide wedstrijden in zo'n feestelijke sfeer zijn georganiseerd, temeer daar hiermede de onderlinge verstandhouding en de sportieve rivaliteit worden bevorderd. Volgend jaar zulen deze avonden' wor den herhaald, daar de beker voor een jaar eigendom blijft van de winnende vereniging. Mevr. Belleman reikt de beker uit. DERDE AVOND Deze nieuwe traditie krijgt een ver volg. Wanneer beide verenigingen één wedstrijd hadden gewonnen, had er op „neutraal terrein" een beslissingswed strijd worden verschoten. Niet om de winst maar wel om de gezellige sfeer van deze avonden betreurden velen het dat deze nu niet zou plaats vinden. Maar tijdens de avond werd het plan geopperd, de derde avond toch plaats te laten vinden. Het zal dan niet om de „Contact-wisselbeker" gaan, want die is gewonnen. Daar gezegd werd dat de beker de afmetingen aannam van een „Vullusemmer", zal voor die derde avond de inzet en tegenhanger zijn de zilveren vingerhoed. Dit wordt een persoonlijke prijs, die eenmaal gewon nen, eigendom wordt. Er werden on middellijk van verschillende kanten reeds aanbiedingen gedaan, zodat er verschil lende vingerhoedjes zijn te winnen. Deze wedstrijd zal plaats vinden in april in de zaal van de heer Verdegaal te Egmond aan de Hoef. De datum zal nog nader worden bekend gemaal;*^ „Prins Hendrik" is van plan om i spandoeken waarop aanmoedigende leuzen zijn aangebracht, naar het strijd toneel van de Graven van Egmont te trekken. De uislagen van de 2e avond zijn „De Vrijheid" Corn. de Goede 120; A. Hof 120; B. v. Duin-de Goede 120; G. Kleverlaan 120; A de Boer 119; W. Dorresteyn 119; C. Hof 119; P. Konijn 119; C. Leijen 119; P. Wesselingh 119. Totaal 1194 punten. „Prins Hendrik": J. Palsma 119; K. Wijker 119; A. Groen 119; P. Hoppe- ner 119; J. v.d. Merbel 119; D. Spit 119; P. Kockx 119; K. Kager 119; Jac. Visser 119; C. Zwart 119. Totaal 1190 punten. SPOORTHAL EGMOND Het is misschien wat voorbarig nu reeds dank uit te spreken voor het werk van de sporthalcommissie, omdat de sport hal er nog niet staat, maar dat duurt niet lang meer. Als de gemeente zijn medewerking wil geven aan het egali seren van het terrein, dan kan de uit voerder met de bouw beginnen. Zeeën van werk en vrije tijd zijn aan de voorbereidingen besteed wat vaak ten koste ging van vrouw en kinderen. Nu denken enthousiaste mensen, dat iedereen plotseling ook zo enthousiast is, wanneer het om een goed doel gaat. Dat is nu eenmaal niet zo. De huis-aan-huis-collecte was geen succes. De grond, voor de sporthal, moest voor 66.000,van de ge meente gekocht worden, terwijl voor vele sporthallen de grond werd ge schonken. De autopuzzeltocht bracht 1.800,op en wat een berg werk en moeite heeft het gekost. De BTW was een onaangename prijsverhoger (8%). De loterij loopt matig. Ik zou het er bij neergegooid hebben. Je slooft je uit bij allerlei optochten, je schreeuwt je longen uit je lijf om men sen enthousiast te maken en je ligt 's nachts wakker om te prakkezeren, wat voor evenement je nu weer aan de hand zal halen. Als die sporthal voor de commissie alleen zou zijn, dan kan ik me voor stellen, dat de gemeente zou zeggen „Laat ze verrekken". Terecht. Neen, die hal komt voor ons allemaal. Begin september gaan de competities beginnen van handbal en volleybal, dan kan men kijken naar zijn kinde ren, zijn vrienden of vriendinnen, of er zelf sport in beoefenen. Laten we dan in ieder geval de loterij doen slagen. We kunnen toch het stich tingsbestuur niet in zijn hemd laten staan, dat zou vreselijk teleurstellend voor hen en beschamend voor ons Eg- monders zijn. Koop loten Hoeveel Minimaal één per week bij uw boodschappen. Ik weet, dat het allemaal kost dat het barst, maar één lot per week moet kunnen, en misschien wint U wel een Simca. Ingezonden door P. PRINS Julianastraat 58 Egmond aan Zee ZATERDAG GAAT HET DOEK OPEN VOOR Zaterdag 15 maart vindt te Egmond a.d. Hoef een avond van culturele kunstuiting plaats Het programma biedt een grote verscheidenheid. Er zullen o.a. optreden het kinderkoor het gemengd zangkoor, „Lamoraal van Egmont" en de toneelvereniging „Inter Nos". Het programma bestaat uit muziek en toneel. Zowel vocaal als instrumentaal zullen de diverse groepen hun kunnen demonstreren, daarmee uiting gevend aan hun enthousiasme voor zelf beoefe ning van kunst en cultuur. Onder be kwame leiding hebben de koren en het fanfarecorps wekenlang geoefend, om tot een verantwoord geheel te komen, dat voor iedereen aantrekkelijk is. Men verwacht een grote opkomst. De toneelvereniging „Inter Nos" zorgt voor de vrolijke noot. Het is een mo dern stuk, genaamd "Kreten rond mid dernacht". De manier van spelen is heel anders dan men tot nu toe ge wend is. Alleen om dit spel is een be zoek aan deze avond reeds de moeite waard. Met koor en orkest zullen de muziek liefhebbers ook ruimschoots aan hun trekken komen. Met heeft zich toege legd op het populaire genre. Het is mogelijk voor deze avond reeds eerder kaarten te kopen op de adressen, vermeld in de advertentie in dit blad. Het duo Ab Glas heeft in Noord-Hol land en ook ver buiten deze provin cie vermaardheid. Natuurlijk, het gen re zal niet iedereen liggen, maar het feit, dat het duo zeer veel en overal wordt ontboden, be wijst dat het een zeer gewaardeerd programma heeft te bieden. Het wordt gevormd door Ab Glas en Gertjan van Dok. Ab is muzikaal tot in zijn vingertoppen, terwijl hij zijn muziek meestal bege leidt met de nodige humor, niet vreemd aan zijn afkomst. Dat hij graag zee mansliedjes brengt, heeft ook met zijn afkomst te maken, want zijn familie leeft bij de zee en vroeger op zee. Zijn grootvader is o.a. de echte Aris Grave- maker, dorpsomroeper van Egmond aan Zee. Gertjan van Dok weet door zijn tech niek op het drumstel de muziek te be geleiden tot dat geheel van ritme en show, dat men gedwongen wordt door de zaal te zwieren, al duurt dat dan soms een kwartier lang. Dit stel mochten we van de week even waarnemen in studio Peters, waar een plaat werd opgenomen. Tussen bundels draden s tonden zij te zwoegen, tel kens door de opnametechnicus onder broken. Wij hebben een klein deel van deze opname meegemaakt en ondertus sen maar één zinnetje van een liedje gehoord, dat eindeloos herhaald moest worden. Waar de jongens de moed van daan halen, is ons een raadsel. Ab had ook een flesje bij zich, waarin een „hoestdrankje" zoals hij zei, dat was goed voor de keel. De opnamen duurden 24 uur, waarvan 8 uur met orkest. In de van alle ge luiden hermetisch afgesloten ruimte werkte het stel in een harde wereld van techniek en eindeloze, genadeloze her haling, totdat zij zelfs de „mooie be nen van het meisje aan de waterkant" niet meer konden zien, omdat ze door het eindeloos repeteren alle aantrekke lijkheid hadden verloren. Maar hun plaat komt uit, nog voor deze zomer. Het is een geheel eigen productie, er komt geen Johnny Hoes aan te pas, het is alleen het duo Ab Glas. Tot nu toe heeft het duo meegewerkt aan 3 singles en 8 L.P.'s onder Johnny Hoes. Zij krijgen beiden zangles van Bep Ogterop. Wij wensen hen veel succes. ENIGE GEDIPLOMEERD VAMOR- RIJSCHOC4^<iet theorie in de Egmon- den, met ik.i modern vamor dia serie. Percentage geslaagden Nederland gem. 33,3%, ons percentage ruim 50%. Holleweg 91. Tel. 02200-32380, Heiloo TOERISTISCH GESCHOOLD Sinds vorige week heeft de VW 2 gediplomeerde informatrices in dienst. Het zijn de dames Ria Caspars en Loes Kareis, die, hoewel reeds langer in dienst van de VW, sinds vorige week over het diploma van ANW beschik ken, dat zij behaalden na het succesvol beëindigen van een door dit instituut georganiseerde cursus. Het bestuur van de VW vond het belangrijk, dat beide dames aan deze cursus deelnamen, om daardoor nog be ter het werk ten dienste van de gasten en de leden te kunnen uitvoeren. Het af e leggen examen handelde over on derwerpen alstoerisme, de informa- trice en haar werk, de organisatie lan delijk en internationaal, contacten met het buitenland en het hoofdkantoor, werksystemen; het gastvrouw zijn, enz. De documentatie was een belangrijk punt. De informatrice moet in staat rijn zich te kunnen verplaatsen in de ge- dachtengang van de gast, die vreemd is in haar omgeving. Goed gedocumen teerd moet zij de gast op vriendelijke en voorkomende wijze vertrouwd ma ken met de omgeving, waarin hij van plan is, zijn vakantie door te brengen. Goede omgangsvormen zijn daarbij zeer belangrijk. Egmond aan Zee is een van de VW- kantoren, waar zij de praktijk reeds ten overvloede hebben leren kennen. Hoe wel de te behandelen stof zeer uitge breid was, hebben de beide dames daar een belangrijke steun aan gehad. Door het volgen van deze cursus hebben zij zich meer inzicht kunnen verwerven door middel van de ervaringen van anderen. Hiermee zijn rij in staat, hun taak, die vooral de laatste jaren steeds meer omvattend wordt, nog beter te vervullen. Daardoor zijn de gasten ge baat en de leden van de VW Egmond aan Zee. Beide dames proficiat De Raifïeisenbank ïs goed voor uw geBd... WIST U DAT D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 3 MAANDEN GARANTIE GEEFT OP ZEEMLEER! Voorstraat 125 Telefoon 1314 smr 500 gr. GEHAKT H.O.H. 500 gr. doorr. Varkenslappen 500 gr. magere Varkenslappen 100 gr. Schenkel met been WEEKEND VOORDEELTJES 1 fles Orange Dry Raak 89 1 bus Tolet Air298 2 kuipjes Margarine 79 1 Pasta-choc. hazelnoot 99 1 literblik Appelmoes Jonker Fris 58 Aardappelen, Groenten en Fruit Donderdag Vers gesneden Andijvie, 500 gr. Vrijdag 500 gr. gare Biet uitje gratis Zaterdag 1 kg. Bananen 500 gram Spinazie Let op de „PLUS" artikelen. „Groeiend geld"-zegels worden veel gevraagd. Nu wordt het sparen nog gemakkelijker. Op de „PLUS" artikelen zit een „PLUS"-punt. Deze artikelen ge ven dan recht op het kopen van een „Groeiend geld"-zegel. Hier zijn de eerste 4 „PLUS" aanbiedingen 1 Victoria Chokwi per rol 140 1 grote fles Greenspot 82 1 Lola borstel 64 1 potje Pindakaas 98

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1