CONTACT MET DE EGMONDEN Wethouder S. Zwart treedt af. Taxi tel. 1900 Renault John Zagwijn Hi?? BERKHOUT 3-B-3 ROUTE Kort Nieuws Essogas - gas - gas - gas Schotvanger 't Woud 23 JULI 1969 NUMMER 891 Uitgave Drukkerij BeUeman, Egmonderstraatweg 5, Telefoon (02206) 1201 Borg. F.ymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Advertentietarief15 ct. per mm. Bö contract belangrijke redactie. Na een wethouderschap van 23 jaar zal wethouder Zwart zijn zetel beschik baar stellen. Hy doet dit om gezond heidsredenen. De heer Zwart is 57 jaar. Zyn ontslagaanvrage zal maandag a.s. door de voorzitter van de gemeenteraad, burgemeester Bakker, aan de raad of ficieel worden medegedeeld. Dit zal geschieden tijdens de raadsvergadering, die 's avonds om 20.00 uur begint. Daar de heer Zwart door dit aftre den tevens zijn raadszetel beschikbaar stelt, zal de heer P. Verschuur tot de raad toetreden, daar hij op de lijst van de P.v.d.A. als eerste opvolger staat ge noteerd. Wethouder Zwart blijft zijn functie vervullen tot zijn opvolger is gekozen. Deze verkiezing zal plaats vin den tijdens een raadsvergadering, die eind augustus of begin september zal worden gehouden. Een van de tien raadsleden zal tot wethouder worden gekozen, die het overigens maar een jaar zal kunnen zijn, daar in het vol gend jaar weer raadsverkiezingen zul len plaats vinden. Of zijn zetel dan zal worden geprolongeerd, hangt geheel van het verloop van die verkiezingen en de daarop volgende wethoudersverkiezingen af. De aftredende wethouder is van mening, dat er dan een verschuiving zal kunnen plaats vinden. Over zijn opvolger voor in ieder geval een jaar zal binnenkort in zijn fractie worden gesproken. Tijdens de eerste officiële raadsver kiezingen van na de oorlog, die in sep tember 1946 werd gehouden, werd de heer Zwart in de raad gekozen en werd tevens wethouder. Hij was toen 34 jaar. Zijn collega werd P. de Graaff. In sep tember, de maand van zijn aftreden, wordt het dus precies 23 jaar, dat hij deze functie heeft vervuld. Met bur gemeester M. Niele vormden zij het college van B en W in die dagen. Een van de eerste taken was toen de weder houw van Egmond aan Zee, waarin Egmond aan Zee zeer voortvarend was, daar het de eerste gemeente in Neder land was, die die taak had volbracht. De heer Zwart heeft tijdens de uitoefe ning van zijn functie Egmond aan Zee zien groeien tot de badplaats van nu. Hij toonde steeds een brede belangstel ling voor de ontwikkeling van het toe risme. Hij ging o.a. ook zeer veel mee met het VW-bestuur naar federatie vergaderingen, die overal in Noord- Holland werden gehouden. Tijdens zijn wethoudersschap heeft de heer Zwart 4 collega's gehad P. de Graaff 8 jr.; Gl. Groen 4 jaar; S. Stolte 5 jaar en de nu zittende wethouder H. KJaasen 6 jaar. Opmerkelijk is, dat in dezelfde raads vergadering, die maandagavond za* worden gehouden, de raad zich zal buigen over de nieuwe beleidsnota over de toekomst van Egmond aan Zee. VISCLUB "DE EGMONDEN" Zondagmorgen 20 juli viste de club weer in de WimmenummervaartJ. De tweede palingwedstrijd van dit seizoen stond op het programma. Vol goede moed wierpen de 13 aanwezige leden de wormen en kralensnoer te water. Maar het pakte slecht uit. Bij de helft van de leden gingen de kralen niet een keer onder. Zelfs de voorzitter, een felle paling visser, had een sofdag. Maar toch kwam Gl. Krab weer als overwinnaar uit de strijd. Heren leden, we zouden de opkomst wel eens wat groter willen zien. Het verhoogt de spanning en de wedstrijd- sfeer. We hopen 10 augustus meer le den te zien op de tweedekarperwedstrijd in de Slotgracht van 6-9 uur v.m. De uitslag van de palingwedstrijd was Gl. Krab 4 stuks; P. Hopman 2; J. Bras 2; C. Tromp 1; H. Zomerdijk 1; S. Hopman 1 De secr. S. Hopman De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld... HOOG WATER Woensdag 23 juli 9.38 22.04 Donderdag 24 juli 10.39 23.12 (droogtij) Vrijdag 25 juli 11.15 12.2" Zaterdag 26 juli 0.31 13.15 Zondag 27 juli 1.44 14.2" Maandag 28 juli 2.42 15.1» Dinsdag 29 juli 3.38 16.13 Woensdag 30 juli 4.30 17.02 Donderdag 31 juli 5.18 17.4» (springtij) GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 SPREEKUUR WETHOUDERS EGMOND AAN ZEE De wethouders van Egmond aan Zee houden dinsdag a.s. van half acht tot half negen spreekuur in het gemeente huis. Dit spreekuur zal elke laatste dinsdag worden gehouden. DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTER 25 juli 18.00 uur - 28 juli 8.00 uur Zr. Kroon en zr. de Wit beiden wonend Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 02200 - 30082. V V V-ZOMERE V ENEMENTEN Egmond aan Zee 24 juli. Zeehengelwedstrijd op 't strand voor de vuurtoren. Aanvang 18.30 uur. Inschrijven VW-kantoor. 25 juli. Duinexcursie in het Noordhol lands duinreservaat. Vertrek om 9.30 uur vanaf het VW-bureau. Deelna me 0,50. Duinkaart verplicht. 25 juli t.m. 9 augustus. Expositie Bob Etenneboom in het Gebouw van de ned. herv. kerk te Egmond a. Zee. 26 juli. Ballonoptocht voor kinderen. Start 19.00 uur in de tuin van de Prins Hendrikstichting aan de Voor straat. Deelnemerskaarten a 0,50 te verkrijgen aan hel VW-kantoor. 29 juli. Zomeravondconcert in de o.k. kerk. Organist is Piet van Egmond. Aanvang 20.00 u.r. Toegangskaarten a 2,te verkrijgen aan het WV- kantoor. Scholieren 1, Elke woensdagavond braderie aan de verlichte Voorstraat. Museum van Egmond aan Zee, Zuider straat 5, elke dag van 15.00-17.00 u. Bridgen elke dinsdagavond in de Klok. Egmond-Binnen 25 juli. Kienavond in café Tervoort, Abdijlaan. Er wordt een reuze avond van gemaakt. Aanvang 20.00 uur. Egmond aan de Hoef 24 juli. Bridge drive. Aanvang 20.00 uur in hotel "Het Rode Hert" aan de Herenweg. Voorstraat 125 Telefoon 1314 KERKDIENSTEN OP ZONDAG Egmond aan Zee vk. kerk, Voorstraat 112: 8.00, 10.00 (hoogmis), 19.00 uur vespers; 27/7, 3/8 en 10/8 9 uur h. mis in de Deutsche Sprache; ~X. kerk, Wilhelminastraat 12: zaterdag '9.00 - 20.00; zondag 7.30, 8.30, 9.30, 1.00, 19.00 en 20.00 uur; ned. herv. kerk10.00 uur; ;teref. kerk: 9.00, 10.30 en 19.00 uur; Egmond-Binnen -k. kerk: zaterdag 19.15 uur; zondag "".30, 9.30 en 11.15 uur; Egmond aan de Hoef r.k. kerkzaterdag 19.15; zondag 7.30, 9.30 en 11.00 uur; karmelkloosterzondag 9.00 uur; in de week 8.00 uur. ned. herv. kerk10.00 uur. Belangrijke Bijzondere Bezienswaardig heden. De samenstellers van het boek Der per - Hoever - Binder, Kathinka Lan- noy en Bob Denneboom, hebben ten behoeve van hun lezers en in het bij zonder van het grote aantal toeristen, dat in de zomer de Egmonden bezoekt, een route samengesteld voor actieve schoonheid en oudheid minnende be zoekers. Een ware variatie als het bij voorbeeld geen uitgesproken strandweer is, maar ook voor mooi weer. Deze route 3B3 die zowel per auto als per fiets kan worden gemaakt, voert U langs de vele B-B-B-(Belang- rijke Bijzondere Bezienswaardigheden) die de drie Egmonden rijk zijn. Ze hebben tevens de bijzondere aandacht gevestigd op plaatsen die zelfs Egmon- ders nauwelijks bekend zijn. o.m. de drie duinboerderijèn „Waterrijk", „Vre- desteijn", „Westert" en de fraaie bui tens „Koningshof' en „Schuijlenburg"- Voorts zijn in deze route, die zijn hoog tepunten vindt in het bezoek aan de oude Slotkapel, de fraaie Abdijkerk, de Prins Hendrikstichting en de St. Adel- bertusput, vele klassieke oude huizen, het museum en diverse fraaie uitzich ten te bewonderen, waardoor U nog een geheel andere kijk op onze mooie Egmonden krijgt. Bij het uitzetten van deze route heeft ons allereerst voor ogen gestaan, dat wat wij in ons boek beschreven, voor U te maken tot een levende werkelijk heid. Door de welwillendheid van Kru- seman's Uitgeversmaatschappij te Den Haag zijn wij in de gelegenheid gesteld deze route als geschenk aan de VW's der drie Egmonden ter beschikking te stellen. Kathinka Lannoy - Bob Denneboom 'MEISJE MET WITTE HAARSJAAL' Krijttekening van Bob Denneboom. Is de titel van één der vele portret ten, die vanaf vrijdagvond 25 juli t.m. Izaterdag 9 augustus op de expositie in de zaal van de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee te bewonderen valt. Iedere avond van 8 tot 10 uur (zondags gesloten). BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" We leven nog, zo U ziet. We zijn wel een poosje in rust geweest, maar hier zijn we weer. Donderdagavond 24 juli 8 uur is het er weer van. We wor den door de WV van Egmond aan de Hoef in de gelegenheid gesteld om een drive te organiseren, waarvan de baten voor 100% onzens kas ten goede komen. Dit is voor de leden van onze club hopelijk een stimulans deze drive te bezoeken. Maar de hoofdzaak is, ook de gasten van de drie Egmonden in de gelegenheid te stellen, een kaartje te leggen. In iedere lijn zijn 3 prijzen en wie deze avond het hoogste percen tage haalt, verdient tevens de blijvende VVV-trofee. Bridget u zelf niet en u heeft gas ten, vertel hun dan dat er een bridge drive is in "Het Rode Hert", ze zullen u er zeer dankbaar voor zijn. U kunt u tot 7.30 uur opgeven aan de zaal en de kosten zijn 2,p.p. Zie verder de advertentie in dit blad. B.W. D.V.W. HEILOO - Karperwedstryd. Egmondse leden van D.V.W., let op De wedstrijdcommisie van D.V.W. or ganiseert voor haar leden een karper wedstrijd in de mooie vijvers van "plan Oost" Verzamelen om 5.00 uur v.m. bij parkeerplaats „De Loet". Inschrijven voor vrijdagavond 18.00 uur bij de be kende adressen a 1,50 p.p. D.V.W. - Viswedstrijd voor dames De wedstrijdcommissie van D.V.W. organiseert voor de 3e keer een vis wedstrijd voor dames, wederom in plan "Oost" Verzamelen om 19.00 uur bij parkeerplaats "De Loet". Opgeven voor dinsdagavond 18.00 uur bij de bekende adressen. Inschrijving 1,50 p.p. Boenen op uw oog-make-up Het vliegt er af met een speciaal vloeistofje van D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 HET AFGELOPEN WEEKEND De VW's waren tijdens het afgelopen weekend bijzonder actief. In de drie Egmonden kregen verschillende evene menten gestalte, waarvan in Egmond aan Zee het trampolinespringen op het terrein van de Prins Hendrikstichting opviel, terwijl de reddingsboot "Ubbo" uittrok, om op een woelige zee een de monstratie te geven. Te Egmond-Binnen was een demon stratie van de brandweer, waarbij uit leg werd gegeven door de heer Th. Broersen, terwijl verschillende voor de ze oefening gestichte branden deskun dig werden bestreden. De hierna ge houden spuitbalwedstrijd trok ook zeer veel belangstelling, terwijl het publiek het er voor over moest hebben, een nat pak op te lopen. In Egmond aan de Hoef was een autocross. Oude vehik- kels bestreden elkaar, er niet voor terug- deinzend, de nodige beschadigingen op te lopen, maar dat viel niet op, daar de voertuigen over het algemeen nog over een goedlopende motor beschik ten. terwijl de rest alleen nog maar ge spaard was voor een vroegtijdig einde op een autokerkhof. Op het tennispark "De Duinpan" hield de tennisclub Egmond aan Zee haar jaarlijks tornooi. De belangstel ling van de zijde der spelers was dit jaar minder, waarschijnlijk als gevolg van het feit, dat klasse A en D van deelneming was uitgesloten. Desondanks was het een zeer gezellig tornooi, dat 's avonds besloten werd in dancing "De Zeeparel", waar de prijsuitreiking plaats vond. Er deden aan het tornooi slechts drie Duitse gasten mee, waarschijnlijk is de organisatie van het tornooi niet genoeg bij de gasten doorgedrongen. Daar staat echter tegenover, dat de va kantie in Duitsland nog maar pas zijn begonnen, zodat er waarschijnlijk nog weinig Duitse gasten aanwezig waren tijdens de voorbereidingen van het tor nooi. Het tornooi is echter uitstekend verlopen, dankzij ook de grote ervaring die het bestuur van de tennisclub Eg mond aan Zee heeft opgedaan tijdens al de jaren, waarin het tornooi werd georganiseerd. ZEEVOGELS-NIEUWS De training voor de senioren wordt tot 1 augustus a.s. gehouden op het terrein achter de Lioba, aanvang 7.30 uur. WIJ VERNEMEN dat "Lamoraal van Egmont" op zondag vervolg pagina 4 OPENING "ELDORADO-SHOP" Sinds zaterdag heeft garage- en taxi bedrijf John Zagwijn te Egmond aan Zee een autoshop annex speelgoedshop aan zijn bedrijf toegevoegd. De zaak is naast het woonhuis verrezen. Alle mogelijke artikelen op dit gebied zijn te verkrijgen, terwijl, zoals uit de foto blijkt, ook strandartikelen tot het assor timent behoren.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1