CONTACT MET DE EGMONDEN 40 jaar bij het onderwijs I RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Taxi tei. 1900 Renault John Zag wijn De toren moet plaats maken Kort Nieuws 3 SEPTEMBER 1969 NR. 897 Uitgave Drukker# Belleman, Egmonderstraatwe? 5, Telefoon (022061 1201 Borg. F.ymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief*5 et. per B|J contract belangrijke reductie. Giro 368954 In een feestelyk versierde zaal van "Het Rode Hert" is de heer J. Gorter onderwijzer aan de o.l. school aan de Slotweg een bijzonder geslaagde jubi- leumhuldc bereid. Meester Gorter vier de het feit, dat hij veertig jaar lang aan het onderwijs was verbonden na in 1929 zijn diploma te hebben behaald. Het is vanzelfsprekend, dat de sympa thieke onderwijzer een hele serie klas sen aan zich voorbij heeft zien gaan, waaruit verschillende bekende figuren zijn voortgekomen. Het was daarom een volkomen verrassing voor hem, dat het oudercomité uit verschillende klas sen oud-leerlingen de revue liet passe ren. Een van hen was de bisschop van Haarlem van de Oudkatholieke kerk, Mgr. G. A. van Kleef. De stemming op de receptie van het onderwijzersjubileum was bijzonder goed. De bijeenkomst werd geleid door mevrouw N. America van het ouder comité. In een geestige inleiding tot meester Gorter spoorde zij hem aan om het er eens van te nemen en de hele middag over zich heen ie laten gaan. "Misschien had u verwacht een klas met kinderen aan te treffen en wellicht een handjevol ouders, maar het is heel anders uitgepakt. Met recht kunnen wij zeggen met een variant op een bekend boekjeJuf, er zit een meester in de boot." Dat het zo'n vaart in de letterlijke betekenis niet liep, bleek uit de verras sende manier van presentatie van ver schillende oud-leerlingen en collega's van de heer Gorter. Voordat het zo ver was moest er heel wat werk worden verzet. Het oudercomité met zijn ver schillende medewerksters en medewer kers had in de vrouwelijke collega van de heer Gorter, juffrouw Vijfschaft een uitstekende hulp gevonden. De organisatie door het oudercomité een echte steun voor meester Gorter, werd en passant geprezen door de voor zitter van de vereniging van Openbaar Onderwijs, de heer Schepers. In een soort revue passeerden meester Gorter collega's en leerlingen. Oud-collega, de heer van der Steen, thans hoofd van 'n school te Schagen herinnerde aan hun "kosthuis" hotel Trompenberg en de diverse cursussen, die de toenmalige jonge onderwijzers hadden georgani seerd. Een medeleerling van de k\w school, de heer Hiemstra uit GroningSh ontmoette de heer Gorter op het jubi leum na ruim veertig jaar. Herinnering en te over. Groot was de verrassing toen de oud- katholieke bisschop van Haarlem, Mgr. G. A. van Kleef de verbaasde jubii Ijt toesprak en zich vol humor afvroeg j meester Gorter het destijds had aange durfd dat "jongetje van Kleef" naar 'n school in Alkmaar te sturen voor een hogere opleiding. Oud-leerling Klaas Dekker en oud-collega Kuipers haalden herinneringen op, die kostbare gedach ten opriep. Alle sprekers werden inge leid via verbindende tekst door mevr. America, die aan de hand van foto's het gesprokene kracht bijzette. Ook de heer Bannink hoofd van de De Ruyter- school ging terug naar de oude niet te vergeten tijd. De gemeente liet zich niet onbetuigd. Burgemeester Bakker drukte de dank van de gemeente uit door de overhan diging van de erepenning met de oor konde van de gemeente Egmond-Binnen. Hij prees als werkgever de heer Gorter voor zijn voortreffelijk beleid. Een prachtige complete donkere-kameruil- rusting was het cadeau van de oud leerlingen, overhandigd door de ouder comitévoorzitter de heer G. Demmen- dal. Mevrouw Gorter werd onder meer bloemen aangeboden. Meester Gorter was zichtbaar ontroerd door zoveel eer betoon en betrok met nadruk zijn vrouw in de hulde"Ook de vrouw van de onderwijzer moet liefde hebben voor het vak", aldus de jubilaris. Op de receptie was onder meer oud burgemeester M. Niele, ds. Tuinstra en echtgenote, dr. Sikkema en de heer Jp. Burger van het oranjecomité, wethou ders, raadsleden en personeel van het gemeentesecretarie. Fanfarecorps "La moraal van Egmont" zorgde voor een feestelijke en muzikale af sluiting. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... KERKDIENST HERVORMDE KERK EGMOND AAN DE HOEF Zondag 7 september 10.00 uur. Ds. Tuinstra. DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Vrijdag 5 sept. 18.00 uur tot maandag 8 sept. 8.00 uurzr. Kroon en zr. de Wit; beiden wonend Goodeslaan 53 te Heiloo, tel. 02200-30082. AFWEZIG T. Horstman, oud-kath. pastoor en mevr. E. Horstman - de Groot, hoofd leidster gezinsverzorging, afwezig t.m. 21 september a.s. Voor kerkelijke aangelegenheden moet men zich wenden tot pastoor C. P. v.d* Berg, Torensduin 14, tel. 1940. Voor gezinsverzorging tot mevr. J. G. G. v.d. Steen - de Raadt, Trompenberg straat 12, tel. 1352, Egmond aan Zee. HOOG WATER Woensdag 3 8.21—20.45 Donderdag 4 9.16—21.47 Vrijdag 5 10.26—23.04 (dood-tij) Zaterdag 6 11.53—00.20 Zondag 7 0.37—13.23 Maandag 8 1.54—14.28 Dinsdag 9 24615.09 Woensdag 10 3.20—15.42 Donderdag 11 3.53—16.13 GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 '*mond a. Zee, tel. 1900 "RELAX"-NIEUWS Vrijdag 5 september, 's avonds om 8 uur H eerste start van dit seizoen en wel 4 een ledenvergadering in de zij zaal van het Rode Hert. Zorg op tijd aanwezig te zijn. Nieuwe ideeën Kom er mee voor de dag of vertel het aan een van de bestuursleden Wij verwach ten alle leden a.s. vrijdag. Het Bestuur ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 7 september 96: Zeevogels 2 - Bergen 3 2.30 242: Zeevogels 4 - Schoorl 3 12 uur 382: Zeev. jun. - Berdos 12 uur 389 Limmen - Zeev. jun. 2 12 uur 469: Schoorl a - Zeev. asdp. a .12 u. 470: Zeev. b -Flamingo's 12 uur 508: Duinranders - Zeev. c 2 uur Heren aanvoerders, wilt U in het vervolg de ruiformulieren zondags voor zes uur 's avonds bij onze nieuwe wed- strijdsekretaris, de heer H. Imming, Pr. Marijkelaan 6, bezorgen. Zaterdag 6 september, aanvang 10 uur worden zal degenen die zaterdag 30 augustus niet aanwezig konden zijn, ook op het sportcomplex verwacht, om te helpen acht lichtmasten te schilderen. Voor materiaal en koffie wordt gezorgd. Het Bestuur VISCLUB "DE EGMONDEN" De laatste viswedstrijd van dit sei zoen een witviswedstrijd. is onder goe de weersomstandigheden zaterdagmiddag 30 augustus van 2-5 uur gehouden. Er werden op die middag met 12 le den maar liefst 815 visjes gevangen. Gl. Krab haalde 173 stuks. Nu de strijd weer gestreden is zal nader bekend gemaakt worden wie de ereplaatsen in de eindstrijd gewonnen hebben. Na deze spannende en felle visvangst van het afgelopen seizoen, hopen wij op nog nog meer nieuwe deelnemers. Laten wij er allen op letten, dat de Slotgracht en mine in de win tertijd vrij zullen blijven van papier en schillen enz. De uitslag was verderS. Hopman 104, P. Hopman 98, B. Leijen 78, L. Gouda 71, Hottentot 54, J. Peetooom 54, P. Groen 48, C. J. v.d. Pel 46, Castricum 18. S. Hopman, secretaris De oude watertoren staat op springen. De nieuwe sporthal staat te popelen om te worden opgericht. Twee uitersten, die binnen niet zo heel lange tyd wer kelijkheid worden. Hedenmorgen (woens dag) zijn de verstrekkende besluiten be treffende de bouw van de sporthal be kend gemaakt en is in feite het dood vonnis getekend van de vertrouwde watertoren. De firma Twist en Bosman maakt haast met het egaliseren van het duin terrein waarop de sporthal moet wor den gebouwd en op de persconferentie van hedenmorgen werd aangekondigd, dat de watertoren direct met de grond wordt gelijkgemaakt als het terrein ge ëgaliseerd is. De constructeur van de vurig gewenste sporthal, De Pelikaan, weet thans waar het aan toe is en heeft definitieve plannen opgesteld aangaande de datum van het begin van de bouw. De verwachting is, zo deelde de firma mee, dat de hal rond de jaarwisseling gestalte krijgt. Zover is het allemaal nog niet. Dit weet ook de sporthalcommissie, vertegenwoordigd door de heren P. Zwart voorzitter (sinds kort mede-wet houder van Egmond aan Zee), H. Veldkamp en C. Wijn. De persconfe rentie werd onder meer bijgewoond door burgemeester A. G. Bakker en wethou der H. Klaassen. Op de vele vragen werd onder meer geantwoord door de bouwkundige L. C. Groot. De sporthal wordt niet precies ge bouwd op de plaats van de watertoren, maar iets naar achteren. De omgeving van het "sportpaleis" wordt enigszins aangepast, zodat een aantrekkelijk pro ject ;wordt verkregen. - Op de foto staat de watertoren nog in alle glorie; een unieke plaat omdat met zijn ver dwijning een van de laatste symbolen van Egmonds eigen verleden verdwijnt. Wij vernemen dat het voetbalnieuws van Egmondia en zyn tegenstanders steeds bekend gemaakt wordt een kwartier na de wedstrijd op de officiële aanplakbor den bij café De Meerpaal, Zuider straat, in samenwerking met sigaren magazijn Smit uit Alkmaar; dat te Egmond-Binnen binnenkort een aantal premie-huurwoningen zullen verrijzen, nadere mededelingen vol gen; dat te Egmond-Binnen een nieuwe zaak is gevestigd op het gebied van verf, glas en behang, speciaal voor de doe het zeiver. De zaak is eigendom van de heer H. Beukers; dat de badbedryven in de Egmonden hard werken om de tenten, strand stoelen, schermen enz. in hun winter verblijfplaats te bergen, zoat aan stonds de herfststormen rustig hun gang kunnen gaan en geen schade kunnen brengen aan deze materialen. dat wy nogmaals onder uw aandacht willen brengen de vakantielyst en verschillende advertenties in ons weekblad omtrent de vakantie van vele middenstanders; dat de Kon. My. van Tuinbouw en Plantkunde in de Egmonden zaterdag 6 september naar Aalsmeer gaat voor de jaarlijkse Bloemencorso en naar de dahlia-kwekerij, dat tydens het afgelopen weekend een auto uit de bocht raakte by de Zee weg. De wagen sloeg over de kop en kwam in de berm terecht. De bestuurder werd met verwondingen naar het Centraal ziekenhuis overge bracht. De overige inzittenden zijn van schrik gevlucht. MEESTER JAGER OVERLEDEN Nog op dezelfde dag van het jubi leum van meester Gorter aan de o.l. school te Egmond aan de Hoef is de oud-onderwijzer van diezelfde school, de heer J. J. Jager overleden. De heer Jager is 76 jaar geworden. Van 1 mei 1929 tot 1 september 1959 heeft de heer Jager onderwijs gegeven aan de school aan de Slotweg, waar hij hoofd was. In zijn dertigjarige onderwijzers periode in Egmond aan de Hoef heeft hij in de toenmalige oude school onder bijzonder moeilijke omstandigheden les gegeven. Juist deze omstandigheid heeft hem veel lof doen toekomen. De heer Jager is een van de vurige beijveraars geweest voor de bouw van de huidige nieuwe o.l. school. Ook heeft hij zijn krachten gegeven aan de lagere land bouwschool te Egmond-Binnen. Meester Jager heeft in zijn tijd moe ten vechten om zijn klassen op het wet telijk vereiste aantal leerlingen te hou den. Met grote ijver zorgde hij ervoor, dat "zijn" school bleef bestaan en de kinderen, die openbaar onderwijs volg den, niet naar scholen in de verre om geving moesten. Aan het goede onder wijzerschap van de heer Jager is het destijds te danken, dat de school voor de gemeenschap van Egmond aan de Hoef en Egmon-Binnen- bleef behou den zelfs toen de leerlingenschaal be neden het vereiste aantal daalde. Meester Jager stond bekend als een zeer goed onderwijzer en rustig peda goog. De crematie heeft hedenmiddag te Driehuis-Westerveld plaats gevonden. vliegt er af met een speciaal vloeistofje van DA.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1927 EGMONDIA-NljEU W S Programma zondag 7 september Egmondia 2 - WZ 3 12 uur Foresters 3 - Egmondia 3 10 uur Egmondia 4 - USVU 4 2.15 uur Bergen 4 - Egmondia 5 10 uur Go Ahead 5 - Egmondia 6 10 uur Jun.: Berdos - Egmondia 12 uur Egmondia 2 - Foresters 2 10 uur Adsp. Egmondia a - de Rijp a 12 u. Training senioren dinsdag algemene training, aanvang 19.30 uur. Donderdag alleen selectie. Woensdagavond 8 uur Egmondia 1 - AZ '67 1 donateurs geen vrije toegang. GYMNASTIEK EGMOND-BINNEN In de eerste week van september (op woensdag 3 en donderdag 4 september) starten alle groepen weer met hun we kelijkse drie-kwartier-conditie-training» voor gehuwde dames. Woensdagavond-, en donderdagavond om 7.30 uur, 8.35 en 9 uur. Wie in een andere groep wil trainen kan dit overleggen met de leid ster. Begin september starten ook groepen voor kleuter- en kindergymnastiek; en wel vrijdagmiddag van 4 tot 5 uur; van 5 tot 6 uur meisjes 8 en 9 jaar. Zaterdagmiddag van 1.30 tot 2.30 uur; van 2.30 tot 3.30 uur en van 3.30 tot 4.30 uur jorgens en meisjes van 4 tot en met 7jaar. De kinderen, die zich al opgegeven heb ben, krijgen nog bericht in welke groep ze oefenen. Nieuwe leden kun nen zich steeds opgeven op de les, dus bij de leider of leidster; of bij Mevr. Ory, Dom Huybenlaan 4; Mevr. Both, Herenweg 45c of bij Mevr. Res, Ho- geweg 6. w Inschrijfgelddames f 1,50; kinderen f 1,De contributie bedraagt per maand (10 maanden per seizoen); dames f 3,50; kinderen f 2,(volgend kind f 1,50). Dit wordt aan huis afgehaald. Er zal weer getraind worden in de /aal van Joeb. Na een jaar van hard werken, starten we dit tweede seizoen met 170 leden. Bestuur gymnastiekvereniging EGMONDZEEER REDDINGSBRIGADE Het bestuur van de reddingsbrigade deelt mede, dat weer jeugdleden tot de brigade kunnen worden toegelaten. De eisen om lid te worden zijnleeftijd 13-14 jaar oud, zwemdiploma's A en B. In de a.s. winter wordt in het zwem bad te Alkmaar de verdere zwemop- leiding gegeven, terwijl er in Egmond zelf een cursus E.H.B.O. gegeven wordt. Bij de volgende adressen kan men zich opgeven, terwijl daar ook alle inlich tingen verstrekt worden C. Zwart, To" rensduin 10; A. Zwart, Julianastraat 7 en J. Zwart, Jacob Scholplantsoen 6. Voor belangstellenden start binnen kort een cursus E.H.B.O. voor begin ners. Deze cursus onder auspiciën van de E.R.B. is voor eenieder toegankelijk! zodra de juiste datum van aanvang be kend is zal deze in dit blad worden bekendgemaakt.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1