CONTACT MET DE EGMONDEN Bevolkingsonderzoek Gemeente Egmond-Binnen BERKHOUT Egmondzeeër Reddingsbrigade Taxi tel. 1900 Oude huisjes gevallen onder slopers hamer (RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN kort Nieuws Renault John Zagwijn 10 SEPTEMBER 1969 - NR. 898 Uitgave Drukkerij Belleman, Egmonderstraatweg 5, Telefooa (0220$ 1201 Borg. Eymaplein 2a Egmood aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief*5 ct, per mm. Bö contract belangrijke redactie. Giro 368954 Zoals U reeds uit de pers is ge bleken, zal op maandag 29 sep tember a.s. op het terrein van de Prins Hendrikstichting van 13.30- 17.00 en 18.30-20.30 u., op dins dag 30 september a.s. in de Berg straat van 13.30-17.00 en 18.30- 20.30 uur en op woensdag 1 ok tober a.s. bij het bejaardencentrum "Torenduin" van 13.30-17.00 en 18.30-20.30 uur de bevolking wor den doorgelicht. Het verdient in uw eigen belang aanbeveling hier aan mede te werken. De kosten bedragen 2,die U in de beel- denschermauto kunt voldoen. Let goed op uw OPROEP, die U thuis bezorgd zal worden. De raad van Egmond-Binnen wordt voorgesteld om grond te verkopen aan de r.k. woningbouw vereniging "St. Jozef" voor de bouw van bejaardenhuisjes. De grond die men op het oog heeft is gelegen op het Hanswijk achter de katholieke kerk te Egmond aan de Hoef. Het gaat om een totaal perceel van ca. 1250 m2 tegen 'n prijs van ongeveer 45.000, Het zal niet zo heel lang duren voordat met de bouw wordt be gonnen, want de uitzetting van de woningen vindt deze week plaats. Met het begin van de bouw van de woninkjes, wordt eindelijk vol daan aan een jarenlang gekoester de wens. De grond van het Hans- wijk is niet de eerste keer in de gemeenteraad ter sprake gekomen. Het heeft nog al wat voeten in aarde gehad voordat de gemeente de parochiegrond in handen kreeg. Nu het zover is, dat de bouw voor de deur staat, worden de werk zaamheden direkt goed aangepakt. De huisjes krijgen alle centrale ver warming. Een gezamenlijke tuin wordt na de bouw rond het bouw project aangelegd zodat in het cen trum van Egmond aan de Hoef een rustieke plek wordt gecreëerd waar het ongetwijfeld goed toeven is. De belangstelling voor de wo ningen is groot. Er bestaat geen vrees dat deze woningwetwoningen van bewoners gespeend zullen blij ven. In het plan van het Hanswijk worden de huisjes gebouwd met twee woonlagen, waarvan de bo venste via een zeer gemakkelijke trap is te bereiken. Bij de raad is een bezwaarschrift ingediend per 10 juli j.1. door de heer Beukeveld m.b.t. de verbouw een eventuele uitbreiding van het door hem gekochte achterafgelegen huisje in het dal aan het Delvers pad. De heer Beukeveld, eigenaar van de daar aanwezige onbewoon baar verklaarde behuizing heeft het plan het huisje af te breken en er een groter voor in de plaats te zetten. Aangezien de kleine wo ning in het bestemmingsplan ligt, geldt in feite het verbod om ter plaatse nieuw te bouwen of de ei genaar dient het huisje zogenaamd te restaureren. Aangezien kwanti tatief ter plaatse niets aan het huisje veranderd mag worden we gens het bestemmingsplan en de heer Beukeveld gebonden is aan de bouwvoorschriften wil hij van de raad gedaan krijgen om toch toestemming voor de bouw te krij gen op de door hem gewenste ma nier. Bij toestemming maakt de raad een uitzondering op een door haar zelf ingesteld plan. Voorstraat 125 Telefoon 1314 In aansluiting op wat reeds eer der in dit blad verscheen, kan nu worden meegedeeld, dat de begin nerscursus E.H.B.O. zal starten op maandag 6 oktober in het wijkge- bouw aan de Wilhelminastraat, aanvang 8 uur. Deze cursus wordt georganiseerd door de ERB maar is voor eenieder toegankelijk. De kosten zullen ongeveer f 15, gaan bedragen. Voor diegene, die de herhalingscursus gaan lopen, zal binnenkort worden medegedeeld wanneer dit precies zal worden gehouden. Wie deze dagen langs het strand wandelde, zal ongetwijfeld gecon stateerd hebben, dat reeds veel op stallen van het strand zijn verdwe nen. Ook de reddingsbrigade heeft een aanvang gemaakt om haar ma teriaal weer in de winterberging te plaatsen. Informerend naar de afgelopen zomer, blijkt, dat de le den van de brigade een best sei zoen achter de rug hebben, geen ongeval met dodelijke afloop was er deze zomer te betreuren. Bladerend in het rapportenboek blijkt, dat deze zomer ruim 400 mensen de hulp der brigade nodig hadden, deze hulp varieerde van een eenvoudig pleistertje leggen tot bijv. de dokter assisteren en het behulpzaam zijn bij het vervoer van gewonde strandbezoekers, zo als de jongen die zijn nek brak bij het duiken vanaf een paal. Het aantal kinderen dat alleen al bij de hoofdpost werd verzorgd tot de ouders weer gevonden ^^rden, loopt in de 1200. Soms treft men de laconieke mededeling aan man uit mui gehaald, of dat er 'n kind op een luchtbed was afgedreven, die even opgehaald (som^ot op 400 meter uit de kust). w Als we dan bedenken, dat dit werk geheel vrijwillig gebeurt, kan men alleen maar hopen dat, of liever gezegd onze reddingsbrigade die vooral bij de gasten maar ze ker ook bij de eigen bevolking en in bondsverband een zeer goede vele jaren haar onbaatzuchtig werk naam heeft, deze brigade dus nog aan Egmonds strand mag verrich ten. Het ligt in de bedoeling der ERB om zaterdag a.s. het jaarlijks kampvuur weer te ontsteken. "LAMORAAL VAN EGMONT" Voor hen die muziek als hobby willen kiezen, bestaat vanaf heden de gelegenheid om zich op te ge ven bij "Lamoraal van Egmont", bij de secretaris P. v. Diepen, La- moraalweg 30, Egmond aan de Hoef. De wekelijkse contributie be draagt 0,50. De minimum leef tijd is 12 jaar. „ACHILLES" De afdeling huisvrouwen is af gelopen week weer begonnen. Nieuwe leden voor dit uur kunnen zich aanmelden op dinsdagavond 9.00 uur. VERLOTING TROMPSCHOOL' De verloting ten bate van de werkzaamheden van de Oudercom missie heeft woensdag 3 september plaats gevonden ten overstaan van opperwachtmeester de Jong. De eerste prijs, een mooie transis tor, viel op nummer 277; de 2e prijs op nummer 621, een fototoe stel; op de nummers 767, 449, 324, 814, 506, 939 en 660 werden respectievelijk een gereedschapstas, twee leuke boodschappentassen, 'n fles Vermouth, 'n fles cognac, een pak koffie en een fles beaujolais uitgeloot. De huisjes op deze foto zijn er niet meer. De slopershamer heeft zijn werk gedaan en met het ver dwijnen van deze weinig schilder achtige krotjes in de Hoef een straatbeeld armer maar een prach" tig stuk grond rijker geworden. Wat er precies met de vrijgekomen oppervlakte grond gaat gebeuren, is nog niet helemaal zeker. Wel heeft de gemeente plannen om een ruime parkeergelegenheid aan te leggen. Daartoe wordt een gedeel te van de grond waarop momen teel het houten kantoorgebouwtje van de VW staat, betegeld en voorzien van parkeerstroken. Deze parkeerstroken zullen binnenkort ook worden aangebracht op het plein voor het raadhuis. Vooral tijdens de zomermaanden hebben bezoekers van het raadhuis tamelijk hinder ondervonden om de auto kwijt te raken op het raad huisplein omdat vakantiegangers kris kras hun voertuigen er op hadden gestald. Het is meer dan eens voorgekomen, dat plechtighe den als bij een huwelijk aan fleur moesten inboeten omdat de door gang naar de ingang van het raad huis was versperd met vrijelijk ge parkeerde wagens. Het ligt voorts in de bedoeling om een soort in gang te creëeren naar het raadhuis plein, zodat in de toekomst niet meer de mogelijkheid bestaat, dat het looppad tot het raadhuisbor des ontsierend wordt belemmerd door auto's. Aan de andere zijde van het nieuw aan te leggen parkeerterrein wordt een klein plantsoen aange legd om de vrijgekomen muur van het noordelijk belendende perceel enigszins op te fleuren. De bestem ming van het terrein zal zich wel licht niet alleen beperken tot par keerterrein, maar de overige plan nen zullen spoedig meer tekening krijgen. AANNEMERSBEDRIJF TERVOOR BOUWT ACHT PREMIEHUURWONINGEN. De r.k. woningbouwvereniging "St. Josef' heeft aannemersbedrijf Ter voort opdracht gegeven tot de bouw van acht premiehuurwoning en. De huizen worden gebouwd in het plan "Vennewatersweg" te Eg mond-Binnen. In de raadsverga dering van morgenavond (donder dag) beslissen de raadsleden over de verstrekking van de garantie voor de geldlening, die de bouw vereniging uit particuliere fondsen heeft moeten betrekken. De huur prijzen voor de premiewoningen zullen aan de enigszins hoge kant zijn. Mede met het oog op de hoge kosten worden bijvoorbeeld geen zomerhuizen bij de woningen ge bouwd om de kosten zoveel mo gelijk in te dammen. De architect van de huizen is Paul Selle uit Amsterdam. Het ligt in de bedoe ling om door het plan "Vennewa tersweg" een weg te projecteren. Hoe de weg gaat lopen staat nog niet met zekerheid vast. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... KERKDIENST HERVORMDE KERK Zondag 14 september om 10 u. te Egmond-Binnen door Ds. Tuin- stra. DIENSTREGELING WIJKVERPLEEGSTERS Van 12/9 18.00 uur tot 15/9 8.00 uurZr. v.d. Loeff, Holleweg 135, Heiloo, tel. 02200-31132; en zr. Ponstein, Holleweg 137, Hei loo, tel. 02200-30637. Wy vernemen bat de Sporthal-comité in Egmond aan Zee een autorally organi seert met een amusante tocht door Noord-Holland. De rally zal plaats vinden op zondag 26 oktober a.s. Nadere mededeling en volgen; dat van zondag 21 t.m. zondag 28 september door het interkerke lijk vredesberaad voor de derde maal een vredesweek wordt ge- ganiseerd in Egmond aan Zee. Een vredesweek wordt huis aan huis in Egmond aan Zee ver spreid; dat de collecte voor de kankerbe strijding in Egmond-Binnen op gebracht heeft 539,65; dat er hier en daar in de Egmon- den al gefluisterd wordt over de nieuwe ^raadsverkiezingen voor het komende jaar; dat de tentoonstelling en verkoop van handwerken van de Herv. Vrouwenver. gehouden zal wor den zaterdag 13 sept. van 8 tot 10 uur en zondag 14 sept. van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur n.m. in de Oude Pastorie, Slotweg 9, terwijl de uitloting zal zijn maandagavond 15 sept. om 8 uur n.m.; dat het fanfarecorps "Eensgezind heid uit Egmond-Binnen een muziekfestival organiseert, die op 1 en 2 november a.s. zal plaats vinden; dat naar schatting ruiin 10.000 (tienduizend) mensen tijdens de avondbraderie de oud-katholieke kerk van St. Agnes hebben be zocht; dat er vele mensen (groot en klein) uit de Egmonden naar het Alk- maarse zwembad gaan. Het zal voor velen een uitkomst zijn als ze in de Egmonden een duik konden nemen in een overdekt zwembasin; dat de drumband v. Speyk afge lopen zondag op het concours te Hoogwoud twee eerste prij zen heeft gewonnen. De maitre won de 2e prijs; dat ds. J. Oskamp van de Nederl. Herv. kerk te Egmond aan Zee heeft "geruild" voor Apeldoorn waar hij benoemd is; dat er donderdag 11 september a.s. 's avonds om 7.30 uur gemeen teraad is te Egmond aan de Hoef in het gemeentehuis; dat de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in de Egmonden zich haast om een avond te be leggen voor de prijsuitreiking van de tuinen- en bloembakken- wedstrijd 1969; dat de watertoren donderdag a.s. 's middags tussen 1 en 2 uur, in elkaar stort; Boenen op uw oog-make-up Het vliegt er af met een speciaal vloeistofje van D.A.-D ROGIST TANG! IN DE SMTDSTRAAT 9 - TEL. 1027 EGMONDS MUZIEKFESTIVAL In Egmond-Binnen wordt er al maandenlang gewerkt aan een fes tival, dat al enige allures begint te krijgen. Dit muziekfestival zal plaats vinden op 1 en 2 november a.s. Die grootse evenement zal ge houden worden in de gigantische hal van Garage Baltus en in de zaal van Café Swart. Het festival dat in algehele lei ding is van fanfare "Eensgezind heid", heeft al pl.m. 11 fanfare- en harmoniekorpsen uit geheel Noord- Holland, die aan dit festival zullen deelnemen. De jury zal aan de deelnemende korpsen een kritisch verslag geven. De muziek zal be staan uit marsen en uit de meest uiteenlopende keuzewerken, mo dern zowel als klassiek. De vele muziekliefhebbers in de Egmonden kunnen hun hart op halen aan dit luisterrijk spel van klanken. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1