CONTACT MET DE EGMONDEN 'iiiilil! Muziekfestival werd groot succes T GROTE NAJAARSSHOW Taxi tei. 1900 Renault John Zagwijn michiel WS? 1C1P1 BERKHOUT Kort Nieuws I RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN 5 NOVEMBER 1969 - NUMMER 906 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Het initiatief van "Eensgezindheid", het roemruchte fanfarecorps van Eg- mond-Binnen, mocht misschien wat ris kant lijken en by enkele harde werkers gedurende de voorbereidingen wat meer grijze haren hebben bezorgd, feit is dat hun opzet, om in de Egmonden een muziekfestival te brengen, volkomen is geslaagd. En als de initiatiefnemers nu in alle bescheidenheid maar met niet te ver holen trots terugzien op en praten over bun feest, dan mogen zy zichzelf ge lukwensen. VVy mochten het muzikaal festjjn gedeeltelijk meemaken en hebben genoten van het optreden van de di verse corpsen maar speciaal ook van het correcte optreden van allen, die een deel van de organisatie en het goede verloop tot hun taak wisten. De leden van "Eensgezindheid" toon den, dat zij niet alleen kunstenaars zijn met hun instrument. Zij weten ook op ander gebied de toon aan te geven, zo als gebleken is tijdens de muziekvolle dagen van het afgelopen weekend, waarbij zij gebruik maakten van de modernste communicatiemiddelen, om mensen daarheen te dirigeren, waar zij op dat moment gewenst waren, zonder dat de minste storing ontstond. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat het optreden van het voltallige "Eensgezindheid" aan het slot van het festival een feestelijke gebeurtenis werd, een muzikaal sluitstuk op hoog niveau, waarmee het corps aantoonde, dat het zijn classificatie in de hoogste afdeling van de Nederlandse muziekfederatie dubbel en dwars waard is. Burgemeester Bakker opende het fes tival waarbij hij de wens uitsprak, dat door het optreden van de diverse corp sen nog meer liefde voor de muziek zou opbloeien. Dat het jong geleerd kan worden, bleek uit het optreden van de heer Jaap Baltus met zijn 4 dochters. Met 5 cornetten brachten zij "Archi- .iiiiilHtl méde" van J. Porret en "Glory glory halleluya". Dit optreden oogste bij de aanwezigen zeer veel succes. De heer Baltus maakte vroeger deel uit van "Eensgezindheid". De heer P. Gaart- huis, lid van "Eensgezindheid", trad op met het onder zijn leiding staande corps "Exelsior" uit Limmen en "St. Hilde- gardus" uit Tuitjehorn, op welke corpsen hij zijn muziekkennis, opgedaan bij zijn thuiscorps, uit kan leven. Dat hij van zijn mensen nu het onderste uit de kan verlangde lag voor de hand. De jury werd gevormd door de heren G. Boedijn, bekend componist en Chr. Hengeveld. Voor de heer Boedijn moet het plezierig geweest zijn, dat verschil lende van zijn werken op het repertoire van diverse corpsen voorkwamen. De voorzitter van "Eensgezindheid", de heer G. Tervoort, vertelde tijdens het wisselen van de corpsen enkele bij zonderheden, waardoor de tussengele- gen tijd snel verliep. Het festival vond plaats in de grote garagehal van autobedrijf Chris Baltus. De hal was in een sfeerrijke zaal her schapen, er waren veel bloemen terwijl de wanden met sierlijke tapijten van woninginrichting Apeldoorn waren be kleed. Op een breed podium vonden de corpsen voldoende ruimte en de hon derden belangstellenden, die zowel za terdag als zondag de gehele hal vulden, waanden zich in een concertzaal, die om het geheel te completeren, van de coratieve ornamenten was voorzien. De organisatoren hadden niets aan het toeval overgelaten en zij hebben er mee bereikt, dat de vele bezoekers terugden ken aan een zeer plezierig en bovenal hoogstaand muzikaal weekend. SUPPORTERSVERENIGING EGMONDIA De lezers van het "Contact" zullen wel een weinig teleurgesteld zijn ge weest, toen er vorige week geen mede delingen van Egmondia cn de S.C.E. werden vermeld. Wij (S.C.E.) hebben de tekst wel doorgegeven aan de heer Belleman. Misschien te weinig ruimte. (Wij hebben de tekst, evenals van Eg mondia, inderdaad ontvangen. Door 'n vergissing bij de opmaak in de druk kerij, zijn beide teksten als "reeds ver werkt" in de verkeerde map gelegd, zodat de vermissing niet direct opviel, totdat wij woensdagavond reeds ver schillende telefoontjes kregen. Toen was het te laat. Onze excuses, wij nemen beide teksten graag op, omdat wij we ten, dat velen er naar kijken. Dat zijn we ook aan de weet gekomen. Vooral als er altijd haast gemaakt moet wor den, ontstaan er fouten, maar wij zul len desondanks zorgen, dat het niet meer voorkomt. Nogmaals onze excu ses. G.B.) Zij die meegegaan zijn naar RKAFC hebben kunnen zien, welke tegenslagen Egmondia kreeg te incasseren. Ze had den kunnen winnen of op z'n minst gelijk spel. Hopenlijk gaat het komende zondag beter, wij rekenen op veel be langstelling. Na het succes van onze vorige klaverjasdrive hebben we weer een drive georganiseerd en wel op 14 december. Als gewoonlijk weer veel prijzen, wild enz. Wij rekenen op veel deelnemers. GARAGE 1 ^Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 Met grote vreugde geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van een zoon en broertje Bij het H. Doopsel ontvangt hij de namen MICHAEL PETER THEODOOR A. J. de Waard C. M. de Waard - Hommes Bea, Adrie, Kees, Hans en Christine Egmond aan Zee, 1 november 1969 Julianaslraat 4 DIENST NED. HERV. KERK Zondag 9 november, 10 uur, te Eg mond aan de Hoef, Ds. Tuinstra. GROEIENDE EN BLOEIENDE "FLIEREFLUITERS" MET "ZEEMANSVROUWEN" Sinds de R weer in de maand prijkt is de toneelvereniging 'De Flierefuiters' vol enthousiasme aan het repeteren voor haar eerset uitvoering. Inderdaad vol enthousiasme, want op de repetitie- avonden wordt onder de bezielende lei ding van regisseur Toon Nierop, bij zonder hard gewerkt aan Herman Bou- ber's "Zeemansvrouwen". Vele bekende en ook enige nieuwe gezichten hopen U te laten genieten van een genre-stuk, dat u de laatste tijd niet gewend bent. Een echt volksstuk is weer eens helemaal iets anders en ondanks, of misschien dankzij, onze moderne tijd, toch nog altijd zeer ge liefd. Speciaal op de kustbewoners moet juist dit stuk een bijzondere aantrek kingskracht uitoefenen. Houdt U dus donderdag 20 of vrijdag 21 november vrij, avonden waarop 'De Flierefluiters' voor een volle zaal de kring van do nateurs en sympathysanten van het amateurtoneel in Egmond hopen te verbreden. Voorstraat 125 Telefoon 1314 Wy vernemen dat in het oJt. verenigingsgebouw te Egmond aan Zee enkele interessante avonden zullen plaats vinden. De eerste is op 6 november, aanvang 8 uur. Het betreft hier een voorlich tingsavond over sociale verzekeringen, een onderwerp waarover men lang nog niet alles weet. Iedereen is wel kom; dat de tweede avond plaats vindt op 20 november. Dit is een open ge- spreksavond, waarop iedereen wel kom is, terwijl men niet alleen he ren maar ook graag dames verwacht. De avond wordt georganiseerd door de o.k. mannenvereniging "St. Jan". De gesprekken zullen zeer actueel zijn. Het gaat er om, dat men zijn visie eens te berde brengt over de meest uiteenlopende onderweipen, die aan de orde komen, bijv. bejaar denzorg; de ontwikkeling van de Kop van Noord-Holland naar een recrea tieve functie of een industriële; de ontspanning van de gasten tijdens het seizoen; eventueel ontwikkelingshulp; over geneeskundige verzorging; plaat selijke problematiek enz.; dat in de bokswedstrijden om de "C- klasse-kampioenschappen" in Krasna- polsky te Amsterdam op 17 novem ber a.s. Jaap Stam van de EBC '64 zal uitkomen in de halfzwaargewicht en J. W. de Groot in de junioren; dat supporters, die mee willen naar de bokswedstrijden te Amsterdam, zich kunnen opgeven bij C. Verduin, Jac. Scholplantsoen 1, tel. 1181 en bij K. Pettit, Meeuwenlaan 7, tegen be taling van 8,per persoon, entree inbegrepen: dat de heer K. J. A. Pettit voor bet te .Amsterdam afgenomen vakdiploma detailhandel Sportartikelen dezer da gen is geslaagd. Gefeliciteerd; dat mevrouw Bakker op dinsdag 11 no vember, 's morgens om 9 uur de kin derpostzegelactie van start doet gaan op het postkantoor te Egmond aan Zee; dat door een vergissing in de opmaak van ons blad bet Egmondia-nieuws en de mededelingen van de Suppor ters vereniging vorige week zijn uit gevallen. Er zijn nog al wat moeilijk heden ontstaan. Onze excuses (Advertentie) Mededeling „Van Speyk"-revue op 23, 26 en 28 december. Vanaf zaterdag a.s. bent u reeds in de gelegenheid plaatsbewijzen programma's te kopen a 2,50. Op vertoon van uw donatiekaart van drumband "Van Speyk" ontvangt u 2 pro gramma's k 1,75 per stuk. De plaatsbewijzen programma's zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen Autobedrijf P. L. Zwart n.v.; Spar Supermarkt; Eeltink, P. J. Troelstraweg 16; Stobbe, Montgommerystraat 27; Groot, Julianastraat 80. Weest er vlug bij, het aantal plaatsen is beperkt. 23 december is een gratis uitvoe ring van de revue, uitsluitend voor de bejaarden van Egmond aan Zee. Aktiecomité "Van Speyk" VROUWENGILDE EGMOND AAN DE HOEF Woensdagavond, dus vanavond heeft ons gilde een speciale avond, waarop niet alleen alle leden worden verwacht, maar ook de dames van "Plattelands vrouwen" zullen onze gasten zijn. De avond wordt verzorgd door de bekende dameskapsalon Kroon uit Heiloo. Naast de bekende kapsels, zal ook wor den gedemonstreerd met verschillende haarwerkjes, stukjes enz. U bent van harte welkom. Het Bestuur VOOR TIEN GULDEN EN U HEBT KANS OP DE COSTA BRAVA. Dat klinkt aantrekkelijk en toch is het waar. Die kans loopt u, wanneer u koopt in Egmond-Binnen. De mid denstandsvereniging heeft deze reis als hoofdprijs ingezet voor de St. Nicolaas- actie van dit jaar, die gehouden wordt van 14 november tot 5 december. Bij besteding van een gulden ontvangt men een zegel, 10 van deze zegels geven recht op een lot en dat lot biedt u de kans. Er zijn nog meer aantrekkelijke prijzen, zoals een jongens- of meisjes- fiets enz. De deelnemers aan de aktie zijn herkenbaar aan een raambiljet. Alvorens de aktie te Egmond-Binnen start wordt er dit komende weekend een grote show gehouden in de zaal van café Swart, waarover elders in dit blad meer. U hebt het vorige week in het "Con tact" kunnen lezen, de middenstand van Egmond-Binnen laat het er niet bij zit ten en gaat ondanks haar alom bekende vestigingspunten hier en daar in het dorp, "den volke er nog eens extra kond van doen", dat zij met haar za ken in staat is, aan de meest verwende eisen te voldoen. Het valt voor de za kenmensen van een klein dorp niet mee, om de burgers er steeds maar weer van te moeten overtuigen, dat zij op z'n minst zo goed kunnen leveren als een zakenman in de stad. Het wordt zelfs moeilijker, om de overtuiging door te laten dringen, dat zij het zelfs beter kunnen. Het ligt de bonafide zakenman niet altijd, om steeds maar weer langs de weg te timmeren, temeer niet, omdat hij veelal op moet boksen tegen aller lei verlokkelijke aanbiedingen, die ogen schijnlijk veel voordeliger zijn, dan hij het kan leveren. In de meeste gevallen komt een klant, die zeer voordelig heeft gekocht, bedrogen uit, wanneer na niet al te lange tijd het dure apparaat, dat hij elders kocht, het af laat weten. De leverancier schittert met zijn service door afwezigheid en de klant zit met de brokken. En de plaatselijke vakmen sen mogen het opknappen. Maar elke zakenman is er van overtuigd, dat re clame een onmisbare kostenpost uit maakt van zijn zaak, ook en juist met goede artikelen. Dat juist op kleine plaatsen de echte vakmensen nog voorkomen, daarvan raakt men steeds meer overtuigd ge lukkig. Om aan die overtuiging kracht bij te zetten, gaan de zakenmensen al hun artikelen, begeleid met hun vak manschap, naar buiten brengen, dat wil zeggen, naar de grote zaal van café Swart waar zij gedurende het weekend, vrijdag en zaterdag vanaf 20.00 uur en zondag van 15.00 - 18.00 en van 19.00 - 22.00 uur een grote show bren gen van kwaliteitsartikelen waaraan een gedegen service is verbonden. De plaatselijke zakenmensen kunnen het zich niet veroorloven, om maar iets aan het toeval over te laten. Zij staan in voor hun produkt en brengen het, inclusief hun vakmanschap, waar op u zondermeer kimt vertrouwen. Hun show gaat vooraf aan de grote St. Nicolaasaktie, die volgende week gaat starten. Een bezoek aan de zaal van de heer Swart zal zeer de moeite waard zijn, terwijl er tevens gezorgd is voor een gezellig zitje bij een goed stuk muziek. De deelnemers zijnWoninginrichting W. Apeldoorn, Electro W. J. Apeldoorn, kaas en wijn van Joh. Apeldoorn, rij wielen en bromfietsen van S. P. Boer- sen, doe-het-zelf artikelen van H. Beu kers, bloemen en planten van Baltus en v.d. Berg, Reisbureau Bak, glas en aardwerk van K. Lute, schoenen en klein-lederwaren van G. Verhoogt, par fumerieën en rookartikelen van Dick Zentveld. koelinstallaties van J. Swart en tot slot de Raiffeisenbank. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... ACHILLES NIEUWS De onderlinge wedstrijden zijn onder flinke belangstelling gehouden. Dolf Beijer bij de jongens en Marijke Stam bij de meisjes prolongeerden hun kampioenschap van vorig jaar en eisten andermaal de bekers voor zich op. Bij de dames was het Joke Lute die met gering verschil op no. 2, mej. Mar- ja Hopman, kampioen werd. De heer Dekker bracht na afloop dank aan de leiding van de vereniging de heer Spaans, mej. Hopman en mej. van Al- fen, voor deze geslaagde wedstrijden en overhandigde hun een boeket bloe men. Tevens bracht hij dank aan de dames en heren die als jury meegewerkt hebben. De uitslagen zijn Meisjes A. Ie gr.: Marja de Graaff, Connie Groot, Mirjam Hamberg; Van Hoog tot Laag de Laag geprysde en Hoog geprezen dr. Hoog cosmetica. Alleen by D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 2e gr.: Tine Zwaan, Jaqueline Groen, Esther Hamberg; 3e gr.: Jolanda Zwart, Paula Zwaan, Irma Prins. Meisjes B. Ie gr.: Anita Groen, Anja Stam, Els Koelink; 2e gr.: Paulina Dek ker, Silvia de Jong, Ingrid Schol; 3e gr.: Linda Zwart, Benita Zwaan, Carola Glas; Meisjes C. Ie gr.: Anita Scholte, Jo landa Gul, Wilma Beer; 2e gr.: Wilma den Boer, Tea Liefting, Joke Wagner; 3e gr.: Gerda Stam, Wilma Jonker, Lia Wijker; Meisjes D. Ie gr.; Lisette Barten, Adriana Vervelde, Elles Sneeboer; 2e gr.: Edith Schol, Ellen Zwart, Carolien Stikvoort; 3e gr.: José Meijer, Désirée Wijker, Ineke Stam; Meisjes E. Ie gr.: Alice Punt; Marga de Boer, Annie Zwaan; 2e gr.: Jolke de Vries, Anja Rekers, Saskia Belleman; 3e gr.: Anneke Visser, Yvonne ter Wol beek, Yvonne Verver; Meisjes F. Ie gr.: Carla Duinmeyer en Diny Sloof (beide le), Trudy Duin- meijer, Anja v.d. Berg; 2e gr. Ansje Zagwijn, Ella Ruyter, Elly de Boer; 3e gr.: Iris Druiven, Els Horstman, Jolan da Hof; Meisjes G. le gr.: Carla v.d. Boog- arad, Annelies Verdwaald, Elly Groen; 2e gr.: Joke Groen, Johanna Pieterse, Joke Dekker; 3e gr.: Maria Vendel. Trudy Schut, Annemieke Groot; Adsp. dames, le gr.: Marijke Stam, Jolanda van Weelderen, Clasien Brak; 2e gr.: Guurtje Blaauboer, Martha Ou wehand, Mirjam Greve; Dames, le gr.: Joke Lute, Marja Hopman, Carla Klerks; Jongens A. le gr.: Arjen Sloof, Paul Zagwijn, René Mienis; 2e gr.: Maarten Gozeling, Frank Gozeling, Perry Wij ker;; 3e gr.: A. Wouter Wijker, Herbert van Duin, Peter Buis; 3e gr. B: Johnny de Boer, Sjaak Beentjes, Martin Zwart; Jongens B. le gr.: Harry Zwart, Gabe Damstra, Gert-Jan Pronk; 2e gr.: Rob Blok, Paul Tol, Erik de Baar; 3e gr.: Cor Schol, Peter Beentjes, René Dam- tra; Jongens C. le gr.: Dolf Beijer, Ri- chard Groot; 2e gr.: Tom Mol, Jos Bu- ter, Jacob de Boer. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 4 november A 1 mevr. Twisk - B. Wittebrood 50 2 Liefting - Th. Tromp 45Vt 3 Siewertsen - E. Kareis Az. 431/* 4 Admiraal - P. Wittebrood 43 5 Heddes - J. Huiberts 42 6 de Goede - W. Dekker 39 7 Nieuwenhuizen - Horio 38Vï 8 Gebr. Beers 341/» B 1 J. Rosing - Kleverlaan 29 2 Cremer - Klay 27V* 3 Koper - G. Rosing 27Vi 4 Apeldoorn - E. Kareis Jz. 25 5 mevr. Wittebrood - Huiberts 22Vi 6 Scholte - Tromp 22V* 7 Koopman - Bras 14 Liefhebbers voor de drive in Schagen kunnen zich tot en met donderdag op geven bij onze secretaris, E. Kareis Az.

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1