CONTACT MET DE EGMONDEN 'n Nieuw boek over Egmond h De 'Van Speyk' revue (CIPI BERKHOUT Taxi tel. 1900 VERSIEREN Renault John Zagwijn I RAIFFEÏSENBANK Idë egmonden Kort Nieuws Firma Nieuwenhuizen kapsel Resi Bartscher R.G.A* Kleinveld ELECTRICIEN W. J. Apeldoorn 29 DECEMBER 1969 NO. 914 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 „Derper-Hoever-Binder" is uit. Het ligt voor ons en wij peinzen er over, hoeveel werk daar samengebundeld ligt in een blauwlinnen, goudgeslempelde band, omgeven met een stofomslag in zwart, groen en bruin bedrukt. De beide samenstellers, Kathinka Lan- noy en Bob Denneboom hebben met dit boek gepoogd, aan de inwoners van de drie Egmonden en allen, die er be langstelling voor hebben, een inzicht in de gschiedenis te geven, in hel wel en het wee van het heden en het ver leden, dat zich verenigd heeft met het dierbare plekje grond, dat Egmond heet. Of zij er in geslaagd zijn Dat moet ieder voor zich eigenlijk uitma ken. Feit is, dat dit boek mij enkele zeer plezierige en sfeervolle kerstdagen heeft bezorgd, want ik kan mij geen heerlijker momenten voorstellen van die afgelopen dagen, dan die, tijdens welke ik, rustig zittend bij het licht van de kerstboom en de kaarsen, on der het genot van een kop koffie zat te lezen in dit boeiende boek. Toen mijn vrouw vroeg, of ik nog een kop koffie wilde, schijn ik iets geks gezegd te hebben, want ik leefde op dat moment in het verleden van Eg mond en ik voelde mij er een mee. Ook wordt er in beschreven, waar de familie Belleman oorspronkelijk van daan zou zijn gekomen. "Het waren turfschippers, afkomstig uit Duitsland", staat er, maar zeker is het niet. Ik ben zo vrij om dat te betwijfelen, ik hou het er op, dat wij uit Zweden komen, want in veel steden is deze naam aan ÜVfclu.irsCH'Wüt-.rC;'? -i nP een straat of plein verbonden, iets wat wij hier wel nooit zullen bereiken. Maar dit is onbelangrijk. Het boek is een werkstuk, waarin men met plezier leest en kijkt, want er zijn ook veel oude foto's en prenten in opgenomen. Het verleden gaat herleven en het he den wordt voor velen meer werkelijk heid. De samenstellers hebben er een goed stuk werk mee verricht. Het is een boek om te hebben. U kunt het verkrijgen bij boekhandel Dekker te Egmond aan Zee, maar de oplaag slinkt zeer snelZie de advertentie in dit bladG.B. In het voorwoord van het program ma staat, dat het een echte, ouderwetse avond zou worden. Daaraan hebben de opvoeringen van deze revue volkomen beantwoord. Vroeger was het optreden van een plaatselijke toneelgroep nage noeg het enige vertier, dat werd gebo den. Weken er voor en weken er na werd er over gesproken. In deze over voerde tijd ligt dat anders. Dat de „Van Speyk"-revue-groep het desondanks heeft aangedurfd, en'ngt respect af een daarom komt h ^ap plaus, dat gedurende de avond herhaal delijk klonk, haar dubbel en dwars toe en zeker de leiders van de groep. Zij hebben maandenlang met tientallen kinderen geoefend, terwijl zij zelf een groot deel van de opvoering voo3l$gen rekening namen. Hulde voor hv. pe zen en ploeteren, hulde voor hun krea- tief en pedagogisch werk. Zij hebben iets gepresteerd, wat tegenwoordig haast onmogelijk is. Er waren vele kleur rijke programma-punten. Het decorwerk blonk uit. Het was vervaardigd door Jaap Eeltink. De costuums werden ge maakt door mevr. Zwart en mevr. Eel tink. Door dit omvangrijke werk heb ben zij een belangrijk deel voor hun rekening genomen. Arie Stobbe en Joop Groot waren met een aantal medewer kende dames belangrijke steunpilaren in het welslagen van het geheel. GYMNASTIEK-BEOEFENING In het november-nummer van de Zeevogel hebt u kunnen lezen, dat het bestuur van Zeevogels de gelegenheid openstelt voor het beoefenen van de gymnastieksport. U kunt zich opgeven bij mevr. W. Hilbers-Tros, Pr. Beatrix- laan 5 en C. Belleman, Schoolstraat 7. Door gebrek aan accommodatie moeten we ons nog beperken tot twee groepen, namelijk een kleutergroep in de leeftijd van 4-6 jaar en een damesgroep. Wat de damesgroep betreft zal hoofdzake lijk grondgymnastiek beoefend worden. Zodra echter het Dorpshuis gereed zal zijn, gaan wij veel meer doen. Deze aanloopperiode is dus bedoeld als een kennismaking met de gymnastiek-beoe- fening, zodat we als we eenmaal in het Dorpshuis kunnen beginnen, alvast wat "los" gewerkt zijn. Het inleggeld bedraagt voor kleuters 1,en voor de dames 1,50; ,de contributie per maand voor kleuters 2,voor de dames 3,50. Bij dleelname van meerdere personen uit een gezin zal met gereduceerde prijzen worden gewerkt. Hierover is nog geen beslissing genomen. Het ligt in de be doeling in de eerste helft van januari 1970 te starten. Er is reeds een aan tal aanmeldingen binnengekomen, maar u of uw kleuters kunnen er gerust nog bij. Geeft u zich dus op. Nadere me dedelingen volgen. Bestuur van Zeevogels Voorstraat 125 Telefoon 1314 HOOG WATER Maandag 29 7.23—19.38 Dinsdag 30 8.01—20.20 Woensdag 31 8.44—21.06 Donderdag 1 9.31—21.57 Vrijdag 2 10.25—22.59 Zaterdag 3 11.32—23.50 Zonadg 4 12.38—13.10 Maandag 5 1.13—13.39 Dinsdag 6 2.12—14.33 Woensdga 7 3.07—15.27 Donderdag 8 4.0016.18 Turkye in Egmond? Wel de kan delaars - geïmporteerd uit Istanbul - bij D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Van 31 dec. 1969 18.00 tot 2 jan. 1970 8.00 uurZr. Korse, Herenweg 45a, Egmond-Binnen, tel. 02206-1444; zr. Canisia, Hogeweg 65, Heiloo, tel. 02205-224. De grafische wereld heeft het weer versierd, dat wil zeggen waar het haar vakblad betreft. Het ligt voor de hand, dat de vakbladen, die in de drukkers wereld verschijnen, toonaangevend zijn. Dat hoort althans zo. Het sinds jaar en dag verschijnende „Drukkersweek blad" van de „Federatie voor Werk- gevers-organisatiën in het boekdrukkers- bedrijf" komt voor Kerstmis steeds in een aparte vorm, waaraan door vele vakmensen in grafisch Nederland wordt gewerkt. Het onderwerp van dit jaar is „Versieren". In de dagbladpers is het subliem uit gevoerde nummer reeds uitgebreid be schreven. Het boekwerk is verluchtigd met zeer veel 4-kleuren reproducties, waarmee het kunnen van de Neder landse drukkerijen overtuigend wordt gedemonstreerd. Niet alleen van de drukkers en zetters, maar speciaal ook van de fotografen en clichémakers, van de lithografen en verschillende anderen, die hun medewerking gaven, is dit boek een demonstratie, want er is zeer veel .nodig om een drukwerk te maken. In zwart/wit drukken wij hierbij een foto af. In prachtige kleuren staat deze plaat voorstellende de heer A. van Duiven- bode, bewoner van "Torenduin" te Eg mond aan Zee, in het „Drukkersweek blad" afgedrukt. Wij stellen het bijzon der op prijs, dat ook in het kerstnum mer 1969 van Grafisch Nederland aan dacht wordt geschonken aan een spe cifiek Egmonds gegeven, een man die houdt van de zee en die liefde voortzet met het maken van scheepjes in een glazen fles. Zij die het kerstnummer in willen zien, laten dit maar weten aan het redactie-adres van „Contact met de Egmonden". Een plaat, zoals die in het Kerstnum mer van het Drukkersweekblad staat afgedrukt. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 4 januari 109: Zeev. 1 - De Rijp 1 2.30 uur scheidsrechter A. Bouman 126: Kolping Boys jun. 1 - Zeev. 1 12 uur, scheidsrechter J. de Witte BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 23 dec. 1969 A 1 Liefting - Th. Tromp 46 2 Siewertsen - E. Kareis Az. 45Vz 3 Familie Groot 4472 4 (D) Nieuwenhuizen - Horio 44 5 Heddes - J. Huiberts 43»/* 6 mevr. Twisk - B. Wittebrood 41 7 de Goede - W. Dekker 3672 8 (D) Apeldoorn - E. Kareis Jz. 35 B 1 Cremer - Klay 2772 2 Scholte - H. Trmop 2572 3 (P) Gebr. Beers 257a 4 (P) J. Rosing - N. Kleverlaan 24 5 dames Wittebrood - Huiberts 2372 6 P. Wittebrood - C. Baltus 22 7 Bras - Groot 20 (P) is promoveren - (D) is degraderen. De volgende drive is maandagavond (vanavond). Denkt U er om Allen veel geluk in het nieuwe jaar. Ons lid J. Heddes wensen wij een spoe dig herstel toe. De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld... spaarbank en aile bankzaken WONINGINRICHTING APELDOORN Vorige week beloofden wij nog even terug te' komen op de vernieuwde zaak van de heer W. Apeldoorn te Egmond- Binnen. Burgemeester Bakker heeft hem inmiddels geopend. Voor Egmond-Bin nen betekent deze zaak een grote aan winst. Op overzichtelijke wijze staan verschillende meubelstukken in de nieuwe toonkamer uitgesteld. Tapijten en vloerbedekking van andere aard, vele kleurrijke stoffen en producten, die aan een hedendaags interieur ten goede ko men en ook vereist worden, kunnen bij deze nieuwe zaak worden betrokken. Dé deskundigheid van de heer Apel doorn staat borg voor een goed ad vies. Vemeldenswaard is, dat de smaak volle stoffering van het tegenover de zaak liggende pas heropende café Ter voort ook door meubelinrichting Apel doorn is verzorgd. Dit werk is zonder twijfel een stuk reclame. (In plaats van kaarten) Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van" onze zoon MARKO PHILIP A. J. K. PRINS - STAM A. PRINS ASTRED Egmond aan Zee, 28 decemberl969 Rooseveltstraat 20 INGEZONDEN 23-12-1969 Aan de heer redakteur, Met veel vreugde nam ik kennis van uw belangstelling t.a.v. de ambachtsman Dhr. Stolk. Ik heb uw artikel, in het Contact van 10 dec. j.1., aandachtig ge lezen. Veöpuigd over het feit, dat er eindelijk eei. ^lets anders in het „brave" (dat zegt ook niet iedereen, red.) midden stands- en verenigingsblaadje staat, ein delijk komen andere groeperingen van onze gemeenschap ook eens aan de beurt. U moet niet vergeten, Egmond breidt uit, er wonen vele soorten (soor- ter %ed.) mensen en niet iedereen is gek op verenigingsnieuws. Helaas had het artikel een vrij ne gatieve uitwerking op mijn sociaal-cul tureel affiniteit. Ik ben het met u eens wanneer u zegtDhr. Stolk is een han dig man, ambachtelijk gezien, maar als u gaat praten over een artistieke inslag met dure woorden als museum, atelier enzovoorts, dan bent u wel erg snel tevreden en daar maak ik bezwaar te gen. Een beetje pedagogisch inzicht en gevoel voor estetische waarden zegt je al gauw, als je daar eens rondkijkt, dat er iets ontbreekt, (niet erg pedagogisch gezegd, red.). Ik dacht, indien de gemeenschap ge ïnformeerd moet worden omtrent krea- tieve en kulturele aktiviteien, dat er een andere weg ingeslagen zal moeten worden en wel een "weg" die stukken beter geplaveid is en zodoende beter "begaanbaar" zal worden voor al die mensen, die in hun vrije tijd iets wil len doen. (kreativiteit ontwikkelt zich langs ongebaande wegen, anders is het niet kreatief meer, red.). Dan zal in eerste instantie de courant met op bouwende kritiek moeten komen en als medium dienen om in de gevoelige plekken te prikken. Ik zou dit graag gepubliceerd zien. Vriendelijke groetenC. Lodder jr., Zeeweg 1 te Egmond aan Zee. Smaken verschillen gelukkig. Wat u artistiek vindt, wordt door een ander als kitsch aangezien. Ons artikel hield een stimulans in om zelf iets te gaan doen, zodat er geen tijd overblijft, om alleen maar kritiek uit te oefenen. Lees het daarom nog eens en vergelijk dan de opbouwende en duidelijke strekking van ons artikel met de onduidelijke en afbrekende kritiek van het uwe. Mis schien prikken we nu in een gevoelige plek. G.B. WIJ VERNEMEN dat de nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur van Egmond-Binnen plaats vindt op vrijdag 2 januari en die van Egmond aan Zee op maandag 5 januari in de plaatselijke gemeente huizen van 20.00 tot 22.00 uur; dat de tafeltennisclub deze week niet op donderdag maar op dinsdag haar clubavond heeft, daarna weer op 8 jan. dat de bejaardensoos te Egmond aan Zee deze week op dinsdag bijeenkomt. De heer P. v. Pel spreekt over schel pen en koralen, terwijl hij ook dia's vertoont en vele vreemde soorten schelpen laat zien; dat ecu gevonden kinderbril is terug te bekomen bü familie Dekker, Juli- anastraat 37 Egmond aan Zee; Voor de overweldigende be langstelling en de attenties, die wij bij gelegenheid van ons 60-jarig huwelijksfeest mochten ontvangen, danken wij u hartelijk. Vooral danken wij de directeur, de heren re genten. personeel en bewoners van de Prins Hendrikstichting voor de gastvrijheid, die zij ons op deze dag hebben ge boden. Ook danken wij drum band „van Speyk" voor de prachtige hulde ons gebracht. Dit alles heeft bijgedragen tot een feestelijke dag die door ons en onze kinderen nimmer zal worden vergeten. J. Advocaat E. Advocaat- van Opijnen december 1969 Pr. Hendrikstichting DANKBETUIGING Voor de grote belangstelling en de vele attenties, die wij bij gelegenheid van ons hu welijk van velen mochten on dervinden, zeggen wij allen hartelijk dank. Bert en Jenny de Groot- Zanting Egmond aan Zee, dec. 1969 Wilhelminastraat 50 GEVRAAGD voor de maand juli 1970 te Egmond aan Zee dicht b(j strand huis met bewoonb. garage of gerieflijk huis met tenmin ste twee twee-persoons kamers en nog drie kamers voor vier kinderen, royale zitkamer en bad of douche. Aanbiedingen aan H. A. Munnik, Hogeweg 10, Velp (Gld.) HET BESTUUR DER Egmondzeeër Reddingsbrigade wenst haar leden, donateurs en begunstigers een voorspoedig 1970. WENST ZIJN GEACHTE KLANTEN, KENNISSEN EN VRIENDENKRING EEN GELUKKIG 1970! Ga het nieuwe jaar in met een GOED VERZORGD Oudejaarsdag zün wij geopend tot 5 uur. Wij wensen allen een voorspoe dig 1970. DAMESKAPSALON Eig. Pr. Bernhardstr. 12, Egmond aan Zee, telefoon 1651. GEVRAAGD voor nieuwbouw en burgerwerk! TECHNISCH BUREAU Herenweg 47 - Telefoon 1324 Egmond-Binnen Wilma den Boer opent de revue

Contact met de Egmonden | 1969 | | pagina 1