CONTACT MET DE EGMONDEN Spaanse wijn 1,75. lt. Vermouth 2,95. Cassis 0,79. Sherry 4,95. Oude jenever 8,95 De .Vrijheid' wint het eerste duel om de zilveren vuilnis emmer Europacup-wedstrijd Vorwarts-Berlijn - Feijenoord Wereldkampioenschappen Schaatsenrijden DENK OM DE FILMAVOND Reisbureau Noordzee AFSCHEID ZUSTER HIDDING Moderne herenkapsels Kort Nieuws Haarverzorger Nico Zonneveld Telefoon 1164 bij de vuurtoren Bakkerij Burg- meijer vestigde zich in Egmond aan Zee 28 JANUARI 1970 NR. 918 Uitgave Drukkerij Belleman Burg. Eymaplein 2a Egmonderstraatweg 5 Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1201 Telefoon (02206) 1J789_ Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Rectificatie: In de advertentie van „Drankenservice Centraal" zyn enkele prijzen niet goed doorgekomen. Dit moet echter zijn Daar komen de schutters daar komen ze aan Vanaf het hoge duin, waarop het kinder-herstellingsoord "Juliana'' staat, heeft men een prachtig uitzicht op Eg- mond aan Zee. Toen wij er kwamen om een praatje te gaan maken met de directrice van het huis, zuster H. G. Hidding, was het tegen het eind van de middag. Het uitzicht over het dorp was wazig, maar door de flarden zee- damp was nog juist het schijnsel zicht baar van de "Van Speyk", Egmonds vuurtoren, die huize "Juliana", zolang het er staat zacht heeft verlicht, alsof de vuurtoren er op wou wijzen, dat het tehuis ook een baken vormt, die de richting aangeeft voor een betere koers van het hier verzorgde kind. De trouwe wachtster op deze hoge post is zr. Hidding. Vanaf '55, het jaar waarin het tegenwoordige huis werd geopend, staat zij hier. Daarvoor was zij directrice van "Zeehuis" aan de Boulevard, dat nu hotel is geworden. Vanaf 1949 woont en werkt zij in Eg- mond aan Zee, maar aan die periode is nu een eind gekomen. Haar taak hier is volbracht en zij gaat plaats maken voor een jongere kracht. "Ik heb een tweede Egmond zien groeien" zegt zij, "want voor de oor log, het was in 1935 en 1938, ben ik hier ook al geweest". Het oude Juliana- tehuis werd in 1932 door prinses Ju liana geopend en in de oorlog met de grond gelijk gemaakt. In 1955 is het weer herbouwd. Het huis is van de P.CJC. (Prot. Christ. Herstellingsoor den). Tijdens de oorlogsjaren volgde zij een verpleegstersopleiding te Groningen izodat zij als gediplomeerd verpleegster na de oorlog weer in Egmond terug kwam. "Wat was het toen veranderd, maar in die tijd en vooral ook in de daarop volgende jaren, ben ik van Eg mond gaan houden". Er is ook veel veranderd in het werk. "Vroeger", zegt zij, "kregen wij hier speciaal bleelaieus- jes, kindertjes, die door gezonde lucht en goede voeding er weer bovenop ge holpen moesten worden. Nu is het accent sterk verlegd en vooral de laat- HOOG WATER Woensdag 28 Donderdag 291 Vrijdag 30 Zaterdag 31 Zondag 1 Maandag 2 Dinsdag 3 7.26—19.40 8.03—20.20 8.42—21.05 9.30—22.02 10.35—22.17 (dood-tij) 11.55—12.20 0.44—13.17 op woensdag 4 maart 1970 te Oost-Berlijn. 1-daagse vliegreis per KLM DC-9. Prijs 195, per persoon. Ook verschillende meerdaagse mogelijk heden per touringcar. te Oslo op 14, en 15 februari 1970. 2V2-daagse vliegreis per KLM DC-9-30 voor 385,-- per persoon incl. entree en volledige verzorging. op vrijdag 30 januari in "Speeltuin De Egmonden". Nog enkele kaarten voorradig. Voorstraat 117 - Telefoon 2122 b.g.g. 1745 ste 5 jaar is het werk zelfs zeer moei lijk geworden. Wij krijgen hier nu over het algemeen kinderen met opvoedings problemen, neurotische kinderen die uit hun eigen milieu tijdelijk weg moeten, wat voor het kind heilzaam kan zijn, maar ook voor de ouders." Zuser Hidding zegt, dat vooral de laatste jaren het aantal kinderen toe neemt, dat met deze negatieve facto ren te maken krijgt. Zij wijt dit voor een groot deel aan het leefklimaat, dat in veel gevallen zeer ongezond is. Dui zenden kinderen groeien op in de grote steden, waarin zij geen mogelijkheden hebben, zich gezond uit te leven. Vooral in flatgebouwen wordt dit ver schijnsel een hopeloze situatie. Tijdens ons gesprek kwam er een zwarte poes voor het raam, die te ver staan gaf, dat zij naar binnen wou. "Dieren zijn voor kinderen een stuk levensgeluk, waarmee zij onbewust op groeien, respect en liefde aankwekend voor alles wat leeft en groeit". Alleen al die mogelijkheid ontbreekt een kind, dat opgroeit in een flatgebouw. Het zijn overpeinzingen van mij, die dit ar tikel schrijft, terwijl ik zit te praten met de vrouw, wier leven tot A in dienst stond van het kind, dat ™ele goede dingen moet missen. De problemen van het kind zijn een stuk van haar leven geworden. Haar hele leven heeft zij met kinderen om gegaan, hen verzorgd en bestu deerd, om vast te stellen, wat het ieste voor een kind zou zijn. Zou er daarom nog zo jong uitzien Zij gaat nu genieten van een welverdiende rust. Op vrijdag a.s. krijgt eenieder die dat wil, nog gelegenheid om haar de hand te drukken van 2-4 uur in het Juli- anatehuis. Zij zegt"Ik zal Egmond node missen, maar ik zie met blijd schap op deze tijd terug". Dat doen ook de velen, die dank zij haar goede zorgen een stukje levensgeluk hebben mee gekregen. Haar nieuwe adres wordtv. Ketwich-Verschuurlaan 82, Groningen. G.B. Woensdag 4 2.00—14.25 Donderdag 5 3.00—15.32 DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 31 januari 18.00 uur 1 februari S.00 uur: zr. v.d. Loeff, Holleweg 135, Heiloo, telefoon 02200-31132; zr. Ponstein, Holleweg 137, Heiloo, tel. 02200-30637. Nog nooit zijn er zoveel "voorberei dingen" getroffen voor een schietwed strijd als voor de wedstrijd van maan dag j.1. om de "Contact Wisselbeker" of de "Zilveren Vuilnisemmer". "Prins Hendrik" ging zelfs in "retraite" om zich mentaal voor te bereiden op het grote duel. Zelfs "geestelijkverzor ging" ontbrak niet. De voorbereidingen van "De Vrijheid" waren er ook op gericht, om het uiterste resultaat te be reiken. Of hier ook snipperdagen zijn opgenomen zoals door de leden van "Prins Hendrik", weten wij niet, maar het resultaat van hun mental-training drukte zich uit in het puntenaantal na afloop van de wedstrijd, waarmee vast kwam te staan, dat "De Vrijheid" voorlopig weer met de "emmer" ging strijken. De avond begon vreemd. De leden van "De Vrijheid" kwamen binnen in een nagenoeg lege zaal van "De Klok", het thuis van "Prins Hendrik". De gastheren waren nergens te bekennen. Tot half negen, toen barstte er buiten een oorverdovend lawaai los, toen uit een bus de gecostumeerde leden van "Prins Hendrik" te voorschijn kwamen. In colonne marcheerden zij op naar het strijdtoneel, waarvoor zich inmid dels talrijke nieuwsgierigen hadden op gesteld. Na een luidruchtige polonaise heette de voorzitter van 'Prins Hendrik', de heer Klaas Lampe, allen welkom, terwijl de "geestelijk adviseur", de hr. G. Gravemaker er het zijne aan toe voegde. Tijdens een bijzonder feestelijke stemming, die nog meer opgevoerd werd door het optreden van het duo Ab Glas, begonnen in de afgesloten zijzaal de wedstrijden. Hier werd bij zonder serieus geschoten, wat van de deelnemers een zeer groot omschake lingsvermogen vergde, want hier moest de carnavaleske feestsfeer tijdelijk to taal uitgeschakeld worden, moeite, die voor enkele deelnemers wel wat veel gevraagd was. Het verloop van de wedstrijd was dan ook bijzonder spannend en on danks de ontspannen sfeer werd er voortdurend naar ide stand geinfor- meerd. De heren aan de schrijftafel moesten zich volledig blijven concen treren, een prestatie, die gezien de hen omringende feestroes, hier wat vet ge- drukt mag worden. Hoog in een hoek prijkte de zilveren vuilnisemmer, waardoor het hele feest is ontstaan. De in het wit geklede he ren van "Prins Hendrik", allen met een koolzwarte snor op het stoere schutters- gezicht, liepen als de "staalmeesters" rond, zich met hun collega's van "De Vrijheid" verstaand over de mogelijke kansen. Tijdens de avond bleek "Prins Hendrik" een voorsprong te hebben van 3 minuten. Maar tegen het einde van de wedstrijd keerde de kansen, toen "De Vrijheid" de tot dan toe bewaarde reserves in de strijd bracht. Deze heren bleken over een zeer vaste hand te beschikken, die hun vereniging met een voorsprong van 4 punten uit eindelijk de overwinning bracht. De uitslagen"Pr. Hendrik" S. Sander 120. A. Wijker 119, K. Wij- ker 119, Th. de Graaff 118, J. v. d. Merbel 118, W. Sander 118, T. Broek 118, P. Kockx 118, C. Kager 117, Jac. de Graaff 117. Samen 1182 punten. "De Vrijheid" C. Leyen 120, C. Hof 120, Corn. de Goede 119, P. v. Balen 119, N. Beentjes 118, J. Berkhout 118, A. Hof 118, S. Komen 118, J. Komen 118, W. Dorresteijn 118. Samen 1186 punten. Binnenkort, eind februari, zal de re turn volgen in het clubhuis van "De Vrijheid, bij de heer Van Balen. Maar eerst zal op maandag 2 februari a.s. door "De Vrijheid" een groot carna valsfeest gehouden worden in genoem de zaal, waarbij ook introducés en alle leden van "Prins Hendrik" zijn uitge nodigd. WIJ VERNEMEN: den en de donateurs, zijn van harte welkom; dat de gemeenteraad van Egmond-Bin- nen op donderdag 29 januari om half acht bijeenkomt. De agenda telt 9 punten, die voor zover er uit valt op te maken, wel snel onder de ha mer door zullen gaan; dat het Stedelijk Museum van Alkmaar een werkstuk aankocht van Bob Den dat het donateursconcert van "Eensge zindheid te Egmond-Binnen zeer gro te belangstelling heeft getrokken. Zoals wij vorige week reeds schreven, waren de populaire nummers, zoals Dansorama "publiek-meeslepend,". Het corps bereikt onder leiding van de directeur, de heer F. Alleman, grote hoogte. Het is daardoor in staat, om nummers op het repertoire te nemen, die niet alledaags zijn voor een fanfarecorps. De aanwe zigen hebben van dit optreden, even als van de artiesten, die na de pauze optraden, volop genoten; dat de Egmondse Boksclub '64 op 4 februari een open trainingsavond houdt in het gymnastieklokaal, aan vang 20.00 uur. Iedere belangstel lende, speciaal de ouders van de le- neboom. Het is een gave rood-krijt- tekening, getiteld'Boten in haven*. Het staat als nr. 29 te bezichtigen op de groepstentoonstelling in Kun stenaarscentrum te Bergen, tot 7 fe bruari; (vervolg pagina 2) Als U baby al kon lopen, zou hjj alles gaan kopen bjj DA.-DROGLST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 Aan de Voorstraat te Egmond aan Zee, in het pand van v/h bakkerij Aartsen heeft zich sinds kort gevestigd de heer E. N. Burgmeijer, die met zijn sinds enkele weken verworven echtge note nieuw elan in deze zaak gaat brengen. De 23 jaar jonge bakker heeft het vak niet van een vreemd. Was het voorheen zijn grootvader, nu is het zijn vader, die gedurende vele jarenhet edele graanproduct tot het meest smakelijke en gezondste voedsel der mensheid verwerkt op dat zeer oude maar steeds met de tijd mee ge groeide plekje, dat Rinnegom heet. Eduard Burgmeijer genoot zijn op leiding bij zijn vader, die zijn sporen op bakkcrijgebied reeds ruimschoots heeft verdiend. Een schoolopleiding ver volmaakte zijn vakmanschap, de prak tijk gaf er de onontbeerlijke fijnheid aan en nu staat hij er voor, om waar te maken, wat hij zelf in zijn jong ent housiasme voor ogen houdt. In dit blad biedt hij zijn openingsreklame aan. Wij kunnen als leek niet oordelen over kwaliteit maar als u ons vraagt, hoe de indruk is, welnu, hier komt hij bijzonder smakelijk, zeer verzorgd en een bijzonder frisse zaak. Daarbij komt een goede bediening. Vanaf deze plaats wensen wij het echtpaar Burgmeijer veel succes.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1